Özensiz KV

Başkalarına karşı çok şahit olmadım ancak şöyle bir şey yaşandı. Komşusu ve kızı geldi bir seferinde ben oradayken. Kız benimle yaşıt. O günde ben poğaça yaptım çay demledik. Kendisi de lahmacun yaptırdı. Neyse biz poğaçalari yedik sonra kalktı komşu kızı sever diye ona lahmacun getirdi bir tabak ve bana da o kızın tabağından almamı söyledi. Moonse sen lahmacun seversin alsana dedi. Ve ben o gün öyle eve geri geldim.
Kaynana , ele yedirip içirip kendi ailesine ele yaptığının yarısını yapmayan tiplerden sanırım.

Kızlar kv onlara gittiğim zaman çok özensiz davranıyor ama öyle böyle değil. Ailemi götürüyorum bi kek bi çay. Ben gidiyorum mesela akşam için ona yemek yapıyorum fırında yemek pişerken bana peynir ekmek çay getiriyor. En son da dün alışverişten sonra evine geçtik. Çay yaptı ve sadece siyah zeytin ve ekmek getirdi önüme. Acikmissindir diyor. Ama bunu böyle sanki merhametli gibi de söylüyor. Kötü bi niyeti de yok gibi ama anlamıyorum. Sonuçta bu kadın sosyal ve gezen bı kadın. Hiç görmemiş desek bile bize geldiğinde benim onu ağırlamam, ailemin ihtimam göstermesinin bile yetmesi lazım. Nişanlım bize geldiğinde yemekleri babam yapar, annem ayrı ilgilenir. Gerçekten özen gösterirler ama ben hiçbir zaman özen görmedim. Çok zoruma gidiyor. Yok desem maddi olarak var yani biliyorum. Mutfağı dolu bı kadındır. En kötü insan marketten iki bisküvi alir koyar yine de zeytin ve ekmek çıkarmaz. Peynir bile yoktu düşünün. Ben mi abartiyorum kızlar? Bu özensizligi beni çok utandırıyor. Ailem kayınvaliden seni nasıl ağırladı dediğinde hep yalan söylüyorum. Yok işte şunu yapmış bunu yapmış gibisinden. İşin tuhafı bende onu nasıl misafir edeceğimi düşünüyorum. Evime geldiği zaman ona onun gibi mi muamele göstermeliyim? Son olarak beni aileden gördüğü için özensiz davranmış olacağını bile düşündüm ancak ben ömrümde hiç ev hali olsa bile fırında yemek varken birine peynir ekmek vermedim ya da zeytin ekmek... Çok kafama takıyorum, çok zoruma gidiyor ve ister istemez sinirlerim bozulup ağlıyorum.
Kültür meselesi bu. Nişanlılıktan itibaren kV bize geldiğinde yemeği tatlısı çayı kahvesi herşey düşünülürdü ama bizimkiler gidince anneme çay koyalım der onu da vermez halende böyle çay dahi çıkmaz önümüze hani bi hareketlenme olsa asla ona yaptırmam kendim Hazırlarım ama ev sahibinde tık olmayınca olmuyor malesef

Aç mısın diye sorardi. Aç olsam da açım diyemezdim.
Tok insana niye sofra kurulsun anlamadım. Belki yemekten geldi veya yediğine içtiğine dikkat ediyordur. Niye dürüstçe açım denmiyor, hafif bir şeyler varsa atıştırabilirim deyince ayıp mı oluyor? Ben evime gelince açım diyen insanı daha rahat samimi buluyorum. Aynı şekilde tok insana da olmaz öyle ille yiyeceksin yemeden bırakmam deniyor.

Tok insana niye sofra kurulsun anlamadım. Belki yemekten geldi veya yediğine içtiğine dikkat ediyordur. Niye dürüstçe açım denmiyor, hafif bir şeyler varsa atıştırabilirim deyince ayıp mı oluyor? Ben evime gelince açım diyen insanı daha rahat samimi buluyorum. Aynı şekilde tok insana da olmaz öyle ille yiyeceksin yemeden bırakmam deniyor.
Yoldan gelmiş insan illaki açtır. Midede her daim yer var. Sorulması bence ayıp. Annem değil neticede yeni yeni tanıyıp akraba olmaya çalıştığımız kişiler. Sorulmadan ikram edilmeli.

Ailenin geri kalanı nasıl insanlar, bu ailenin aşağı yukarı KV görgüsünde olduğunu düşünüyorum. Oğlu nasıl peki? O da sonuçta bu aileden çıkıyor.

Sen bilirsin, nişanlın içine siniyor demek ki onunla mutlu olmaya bakıcaksın ailesi de böyle insanlar diyip geçiceksin. Fazla beklentiye girmeyeceksin. değerli/değersiz hissetmek şu durumda yanlış olur, KVnin eğitim ve görgü seviyesi senin ailen kadar değil , o kadar. Benim ailem de akraba dahi olsa, kendi oğlu/kızı dahi olsa misafirin önüne iyi kötü bir şeyler koyar mutlaka. Zeytin ekmek asla asla misafire ikram edilecek şey değil, korkunç yani kadın sosyal geziyor meziyor diyorsun ama hayatında hiçbir şey görmemiş gibi zeytin nedir yahu :KK51:
Ya aslında belli olmuyor, benim kvde de buna benzer hani öyle misafire ikram falan yapar ama çok da değil, yani bazı şeyleri bana ters hatta eşime de ters, eşinle konusuyoruz da bu konuyu, o da bilmiyorum neden böyle falan diyor..kv böyle eşimi de o yetistirmis ama eşim hiç annesine benzememis yani tam tersi, inşallah koni sahibinin eşi de annesine benzememistir

Yoldan gelmiş insan illaki açtır. Midede her daim yer var. Sorulması bence ayıp. Annem değil neticede yeni yeni tanıyıp akraba olmaya çalıştığımız kişiler. Sorulmadan ikram edilmeli.
Bana göre de sorulunca yalan söylenmesi ayıp. Aç olduğun halde değilim tokum diyen insan yalan söylemiş olmuyor mu? İsteyen istediğini yapsın hazırlasın etsin ama dürüst olmamayı da meşrulaştırmayın.

Nişanlınza sorun çok da kafa yormayın.ben nisanliyken kv aradı illa akşam çaya gelin annen babanla diye, tatlimizla gittik kuru çay içip geri döndük 🤣🤣 tatlı ikramı bile olmadı 🤣 banada çok ilginç gelmişti

ahfjjkkk kaynanasının gözüne girmek için baklava açıyor börek poğaça yapıyor adam yerine konmayınca gelip şikayet ediyor..mikemmel gelin adayı ..olmuşsun sen :)
sen kendini saydırmazsan kimse seni korumaz gelip ağlarsın böyle daha nişanlına söyleyemiyorsun .Düğünde davetliler dans etsin istemiyorum ot gibi 3 saat bizi seyretsinler diye direteceğine kendine değer verilmesini sağla
ağır değil yazdıklarım net gerçekler

Konu sahibinin anlattıklarında soru işareti dolu, 4 kez gidiyorsunuz nişanlınız yok mu yanınızda? Fırında yemek yapıyorsunuz, zeytin ekmeği açlığı yatıştırmak için mi getirdi sonrasında yaptığınız yemeği yemediniz mi? Sofra kurulmadı mı?
Lahmacun yaptırdığı gün yemeden mi çıktınız? Bir kaç tane giderken vermedi mi? Sanki siz 4 kere değil sürekli oradasınız gün aşırı gidiyor gibisiniz. Kadın zerre önemsemiyor sizi. Mutlaka bir sınır çizin. Yemek yapmayı falan bırakın.
Bakın bu üyenin dediğine beğeni bile atmamış yani aynı tas aynı hamam devam

Anneniz yemeğe çağırdığında da sadece salata mı yapıyorsunuz?

Bana yazmamissiniz ama yazmak istedim annem yemege cagirdiysa yemek yapilmasini beklemez yapar ammaa annemin evinde ne yapmak istersem onu yaparim kv ile anneme eşit davranmak zorunda degilim. Anneyle kaynananin ayni olduğunu düşünmüyorum ben kendi açimdan. 🙄

Ben de 9 senelik evliyim kendi yedigimi ictigimi toparlarim gerisine dokunmam. Eşim olmadan kvnin evine de hic gitmedim.

Bana yazmamissiniz ama yazmak istedim annem yemege cagirdiysa yemek yapilmasini beklemez yapar ammaa annemin evinde ne yapmak istersem onu yaparim kv ile anneme eşit davranmak zorunda degilim. Anneyle kaynananin ayni olduğunu düşünmüyorum benı kendi açimdan. 🙄

Ben de 9 senelik evliyim kendi yedigimi ictigimi toparlarim gerisine dokunmam. Eşim olmadan kvnin evine de hic gitmedim.
30 senelik annemle kayınvalide bir olmasın bir zahmet. :deli:
Başkasını bilemem de birini anne olarak görmek kolay değil benim için. En başta kendi anneme haksızlık olur bu.

30 senelik annemle kayınvalide bir olmasın bir zahmet. :deli:
Başkasını bilemem de birini anne olarak görmek kolay değil benim için. En başta kendi anneme haksızlık olur bu.

Ya zaten kvler de kizi gibi gormuyor. 😃
Ama öyle gordugune inananlar da az degil. Yok bana kizim der, yok kendi ogluna kizar beni tutar filan. Ciddi bir şey olsun bakalim kimi tutuyor kimi atiyor.
Kimse elin cocugunu kendi cocugunun önüne koymaz, 25-30 sene sonra gelmiş birini de cocugu olarak görmez görmesine de gerek yok zaten saygili davransa yeter.
Iyiyken iyidir herkes.
Annem gibi olamaz kimse. Kvden annelik beklemem, beni de kizi görmesin. 😀

Ya zaten kvler de kizi gibi gormuyor. 😃
Ama öyle gordugune inananlar da az degil. Yok bana kizim der, yok kendi ogluna kizar beni tutar filan. Ciddi bir şey olsun bakalim kimi tutuyor kimi atiyor.
Kimse elin cocugunu kendi cocugunun önüne koymaz, 25-30 sene sonra gelmiş birini de cocugu olarak görmez görmesine de gerek yok zaten saygili davransa yeter.
Iyiyken iyidir herkes.
Annem gibi olamaz kimse.
Ya zaten niye kızı gibi görsün? Eğer akıllı, vicdan sahibi bir kadınsa oğlumun seçtiği kadın der, saygı duyar, sevebiliyorsa sever. Ama günün sonunda o adamla ayrılsan hayatından çıkar yüksek ihtimalle. Ya da ciddi bir kriz çıksa oğlunu tutar.
Yani ben benim herifi çok seviyorum ama bu annesini annemden öne koyacağım anlamına gelmiyor.

Kötü bir insan değilse, size karışmıyorsa güleryüzlüyse hiç takılmayın. Bazı insanlar öyle oluyor gelmiyor aklına. Sonuçta orası yabancı değil o zeytin ekmek koyduysa anne peynir domates de ekleyelim öyle daha güzel oluyor deyin. Anneniz geldiğin de daha çok ikram olsun istiyorsanız, anne bir kek olmaz bir şey daha alalım ya da yapalım beraber deyin. Bence kötü insan değilse hiç şahsi algılamayın, güzellikle sizden gördükçe öğrenir o da

8 yıllık evliyim. Kayınvalidemin evinde bir kez kısır yaptım o da eşim ısrar etti. Bir de bizimki uzak gittik mi uzun yatıya kalıyoruz. Kahvaltıda da yumurta kırmışlığım var. 😂
bence buradan gelen özeleştirileri dikkate alın. Kimseye yaranmaya çalışmayın.

8 yıllık evliyim. Kayınvalidemin evinde bir kez kısır yaptım o da eşim ısrar etti. Bir de bizimki uzak gittik mi uzun yatıya kalıyoruz. Kahvaltıda da yumurta kırmışlığım var. 😂
bence buradan gelen özeleştirileri dikkate alın. Kimseye yaranmaya çalışmayın.
bunu niye yaptın? kısır yaptım senin yüzünden ama yine balçık gibi oldu suyu fazla koymuşum yine .:)

bunu niye yaptın? kısır yaptım senin yüzünden ama yine balçık gibi oldu suyu fazla koymuşum yine .:)

Kısır her haliyle güzeldir. Batırık bilir misin seninki batırık olmuştur 😂

Eklentiler

• IMG_6024.jpeg
    IMG_6024.jpeg
    44,7 KB · Görüntüleme: 27
X