Özetle eşler arası para konusu

Huyunu biliyorsun ve eğer aklının kenarında ufacık bile boşanma varsa paranı katma derim.Benim eşim tutumludur parayı boşa harcamaz bunu bildiğimden annem gilden gelen parayı hesabımdan onun hesabına attım.Hiç parayı ne yaptın demedim çünkü hep harcanması gerektiğinde bize harcadı.Böyle olmayacağını bilsem kuruşumu vermezdim.Siz ona ondan ne beklediğinizi istediğinizi konuştunuz mu hiç? Önemli olanın para olmadığını ona güvenmek istediğinizi konuşun bence
Sürekli bunu konuşuyoruz zaten. Psikoloğa neden gittiğimi de biliyor. Kendimi çocuklarımı güvende hissetmiyorum. Konuşmak kar etmiyor artık. İnat etti haftalardır işe gitmiyor.
Daha kötüsü para henüz hesaba yatmadı evrak işlemleri sürüyor ve şuan okullar açılıyor inanılmaz pahalı herşey.

Sonuç ne oldu canım ???
Benim okulum başladı çocukların alışverişleri derken pek giremedim. Şuan elimizde ne varsa çocukların ihtiyaçlarına harcadık. Herşey inanılmaz pahalı. İnat etti 2 3 haftadır işe gitmiyor. Eldeki para bitti bitecek.
Gelecek olan da henüz hesaba yatmadı. Evrak işlemleri devam ediyor.
Sanırım işe gitmemesinin sebebi bendeki parayı şuan harcamak. Sonra da hiç ayrılmayı düşünemem sanıyor. Erkekler kadınların ailesiyle arası kötüyse daha bir rahat davranıyorlar. Tamam annemin evine asla gitmem ama burda çocuklarımla yaşamaya devam ederim onu almam eve.
Bilmiyorum saçma mı düşüncem ama aklıma başka birşey gelmiyor. Madem ben sürekli bu evin geçimini düşünmek zorundayım sürekli tartıştığım bir adamla uğraşmak istemiyorum artık. İşe gitmediğin günler eve gelme diyeceğim bugün.
Artık işe gidiyorum diye saçma sapan yerlere gitmeye başladı. Geçen gün annesine gitmiş kışlık hazırlık için. Sinirden deliye döndüm çünkü ben o işlerin hepsini tek başıma yaptım. Hem arkasından sürekli eleştirip hem de kızları yardım etmezken annesine ev işlerinde yardım etmesi çok saçma geliyor bana.

Benim okulum başladı çocukların alışverişleri derken pek giremedim. Şuan elimizde ne varsa çocukların ihtiyaçlarına harcadık. Herşey inanılmaz pahalı. İnat etti 2 3 haftadır işe gitmiyor. Eldeki para bitti bitecek.
Gelecek olan da henüz hesaba yatmadı. Evrak işlemleri devam ediyor.
Sanırım işe gitmemesinin sebebi bendeki parayı şuan harcamak. Sonra da hiç ayrılmayı düşünemem sanıyor. Erkekler kadınların ailesiyle arası kötüyse daha bir rahat davranıyorlar. Tamam annemin evine asla gitmem ama burda çocuklarımla yaşamaya devam ederim onu almam eve.
Bilmiyorum saçma mı düşüncem ama aklıma başka birşey gelmiyor. Madem ben sürekli bu evin geçimini düşünmek zorundayım sürekli tartıştığım bir adamla uğraşmak istemiyorum artık. İşe gitmediğin günler eve gelme diyeceğim bugün.
Artık işe gidiyorum diye saçma sapan yerlere gitmeye başladı. Geçen gün annesine gitmiş kışlık hazırlık için. Sinirden deliye döndüm çünkü ben o işlerin hepsini tek başıma yaptım. Hem arkasından sürekli eleştirip hem de kızları yardım etmezken annesine ev işlerinde yardım etmesi çok saçma geliyor bana.
Çok sabırlısın, şu söylediklerin benim adamı boğmama yeter de artar bile

Çok sabırlısın, şu söylediklerin benim adamı boğmama yeter de artar bile
Ben de bunu düşündüğüm için kendimi suçluyordum 🤣🤣
Gerçekten delirmemek için okulda fazla kalıyorum kaç gündür.
Tek derdim çocuklar. O kadar bayılıyorlar ki ona. Benim de babam sürekli evde olsa beni sürekli gezmeye götürse her dediğimi yapsa ben de bayılırdım babama ve annem ona kızdığı için anneme cephe alırdım haklılar. Ayrılsak hergün görmek zorunda kalacağım yine. Çünkü durmayacaklar hergün görmek isteyecekler. Hatta büyük olan onunla gitmek isteyecek. Şuan tek derdim bu. Yoksa kararımı verdim.

Ben de bunu düşündüğüm için kendimi suçluyordum 🤣🤣
Gerçekten delirmemek için okulda fazla kalıyorum kaç gündür.
Tek derdim çocuklar. O kadar bayılıyorlar ki ona. Benim de babam sürekli evde olsa beni sürekli gezmeye götürse her dediğimi yapsa ben de bayılırdım babama ve annem ona kızdığı için anneme cephe alırdım haklılar. Ayrılsak hergün görmek zorunda kalacağım yine. Çünkü durmayacaklar hergün görmek isteyecekler. Hatta büyük olan onunla gitmek isteyecek. Şuan tek derdim bu. Yoksa kararımı verdim.
Durumun çok zor, senin elindeki parayı bitirmek için çabalıyor olması iğrenç bir davranış. Evini ayırman şart gibi, ancak yaşadığınız binada başka bir daireye geçip boşanman sağlıklı olabilir, böylece hem çok muhatap olmadan çocukları görmesini sağlamış olursun hem de sürekli kontrolün altında olurlar.

Selam millet. Eşimle aramızdaki bitmek bilmeyen konularla bilirsiniz beni. Bu sefer de farklı bir konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

Ben doğduğum günden beri ailemden sevgi görmedim. Dayak, aç bırakma, evlat ayrımcılığını dibine kadar yaşadım. Bu yüzden hep çalıştım para biriktirdim bir gün kendime küçük bir şehirde yeni bir hayat kurmak için. Gençlik hevesi deyin, şımarıklık deyin, çok klasik deyin nasıl bakarsanız artık. Sonuçta artık para biriktirmek bende takıntı haline geldi sürekli hesabımda para olması gerekiyor hissi yerleşti.
Giyimime kuşamıma dikkat ederim iş yerine her zaman şık gitmeye çalışırım ama bu konuda da takıntım var 10 15 yıllık kıyafetlerime bile özenle bakarım.(bu konuda terapi görüyorum ama sadece 36 beden olanlardan kurtulmama yetecek kadar iyileşme gösterebildim). Bu yüzden de hep diyet yaparım aynı kıyafetlere girebilmek için. Kendime yeni kıyafetler de alırım ama minimum düzeyde yılda 5 i geçmiyor.
Neyse çok uzatmak istemezdim. Konunun bütününü kapsıyor bunlar.
Eşim olacak insan da benim tam tersim. Parası varsa bitene kadar asla çalışmaz. İyi bir bölüm mezunu yüksek lisansını yapmış ama kendi isteğiyle ilkokul mezunu birinin yapacağı işleri yapıyor. Sebebi de basit çok tembel. Kısa yoldan zengin olma peşinde:). 100 bin tl si olsun birkaç haftada yer bitirir. Nasıl yapıyor anlamıyorum ama harcıyor. Bu süre zarfında asla işe gitmez. Ben zorladığım zaman gidiyorum der gitmez gezer.

Zorlandığımız zamanlarda benim birikimimden borç veririm ödediği zamanlar oldu ödemediği de oldu. Bir sürü borcu var zaten. Keyfi kredi çeker ödemez. Ben de bu yüzden artık ona para vermiyorum. Herkese anlatıyor Marsis bana para vermiyor diye.
Ben bekarken evlilikte ortak bütçe olmasından yanaydım. Ama eşim nişanlandığımız günden beri tersini savunuyor. Evin geçimi onunmuş herşeyi erkek karşılarmış. Zorla kredi kartımı ödemeler harçlık vermeler falan. Şuan ben de onun bu davranışlarından dolayı evin asgari geçimine normalde katkıda bulunmuyorum. Bazen evin geçimi tamamen benim üzerimde olduğu zamanlar oldu o zamanları saymıyorum tabiki.

Neyse gelelim bu güne. Eşimin eline yüklü bir miktar para geçti kısa bir süre önce. Sen hemen harcarsın para yönetimin yok diye sürekli söylendiğim için şu ana kadar harcamadı. Şimdi de diyor ki "bu para benim param. Eğer elindeki son kuruşa kadar bunun içine koymazsan benim olmaya devam edecek. Kira okul masrafları vs hiçbirşey için kılımı kıpırdatmam" diyor.

Sizce onun dediğini yapmalımıyım? Onun eline geçen paranın yanında benimki devede kulak. Kabul etmezsem paranın hiç lafını ettirmeyecek ve harcayacak. Daha önce de bunu yaşadık. Sizce eşim haklı mı?

Not: Birkaç ay önce boşanmanın eşiğinden döndük. Sorunlarımız onun sinirlendiğinde hakaret etmesiydi ve çalışmamasıydı. Düzelmek istediğini aramızı hep anne babasının bozduğunu söyledi. Anne babası bunu yüzüme de söylediği için ve davranışlarında da düzelme gördüğüm için şimdilik rafa kaldırdım.
Şimdi elimdeki parayı istemesinin bir sebebinin de boşanmaya yeltenmemem olduğunu düşünüyorum.

"Benim maaş kartım eşimdedir. O ne derse odur. Paragöz kadın" diyen pembik gelinler az ötede durun. Sizinle uğraşamam.
Ben evlilikte ortak bütçeyi savunanlardanim keza senin paran benim param muhabbetleri gerçekten çok samimiyetsiz geliyor bana. Ama eski eşimde inanılmaz cimriydi ve bana bir su bile alsa dışarıda eve gidene kadar sözde şaka ile karışık söylenirdi. Siz elinizde ki parayi vermeyin bence kadınların her şekilde bı güvence içinde olması gerekiyor aksi takdirde gerek eşi gerek eşinin ailesi hatta toplum bile kadını disliyor küçük goruyor. Eski eşim benim çalışmama izin vermezdi ama sürekli de benim paramı yiyorsun deyip başa kakardi. Boşanmaktan bahsedince de boşanınca ne yapacaksın paran mi var ailen mi var calisamazsin deyip öz güvenimi yikardi ve başarmıştı da. Bırakın ne yapıyorsa yapsın ama siz birikiminizi göz göre eline vermeyin. Ben dugundeki bilezikleri verdim gitti bozdurdu kendi hesabına attı bosanirken ne nafaka ne tazminat ne bilezik paralarını verdi. Benim onlar der hâlâ da

Durumun çok zor, senin elindeki parayı bitirmek için çabalıyor olması iğrenç bir davranış. Evini ayırman şart gibi, ancak yaşadığınız binada başka bir daireye geçip boşanman sağlıklı olabilir, böylece hem çok muhatap olmadan çocukları görmesini sağlamış olursun hem de sürekli kontrolün altında olurlar.
Dediğin mantıklı. Bir arkadaşım da böyle yaptı eski eşiyle aynı sokakta oturuyor. Ama o zaman da çok sık görüşülüyor ailesiyle falan sürekli karşılaşıyor. Bu konuda ben de sorun yaşayabilirim ama çocuklar için güzel fikir.

Ben evlilikte ortak bütçeyi savunanlardanim keza senin paran benim param muhabbetleri gerçekten çok samimiyetsiz geliyor bana. Ama eski eşimde inanılmaz cimriydi ve bana bir su bile alsa dışarıda eve gidene kadar sözde şaka ile karışık söylenirdi. Siz elinizde ki parayi vermeyin bence kadınların her şekilde bı güvence içinde olması gerekiyor aksi takdirde gerek eşi gerek eşinin ailesi hatta toplum bile kadını disliyor küçük goruyor. Eski eşim benim çalışmama izin vermezdi ama sürekli de benim paramı yiyorsun deyip başa kakardi. Boşanmaktan bahsedince de boşanınca ne yapacaksın paran mi var ailen mi var calisamazsin deyip öz güvenimi yikardi ve başarmıştı da. Bırakın ne yapıyorsa yapsın ama siz birikiminizi göz göre eline vermeyin. Ben dugundeki bilezikleri verdim gitti bozdurdu kendi hesabına attı bosanirken ne nafaka ne tazminat ne bilezik paralarını verdi. Benim onlar der hâlâ da
O da ayrı bir çeşit hanzoymuş gerçekten. Benim de bir tane bile altınım kalmadı. Hepsi gitti. Sorsam vermeseydin der. Tok gözlülüğün kurbanıyız.

Eski dediğinize göre boşayıp attınız demi bu hödük herifi. 🤩

O da ayrı bir çeşit hanzoymuş gerçekten. Benim de bir tane bile altınım kalmadı. Hepsi gitti. Sorsam vermeseydin der. Tok gözlülüğün kurbanıyız.
Artık tok gözlülük mü dersin iyi niyet mi dersin vicdan mı dersin bilmiyorum ama gerçekten maddi manevi çok sömürülmüştüm ben de. Sen olsun izin verme. Erkekler kendi ayakları üzerinde duran parası olan kendi kendisine yetebilen kadınlardan pek hoşlanmıyorlar istiyorlar ki onlara muhtaç olalım onlar da Kahraman olsunlar. Ama alüminyum folyo kaplı şövalye olmaktan öteye gidemiyorlar

Hahaha evet boşandım ama ortada bir çocuk olduğu için boşanmış sayılmıyorsun ne yazık ki. Bu sene çocuk ilkokula başladı bizde yine bir aradayiz şu sıra sık sık. İlk gün okul çıkışı 4.5 TL'ye bı çiğ köfte ısmarladı aradna 2 gün geçti hâlâ konuşuyor 😀 canını al parasını alma

Dediğin mantıklı. Bir arkadaşım da böyle yaptı eski eşiyle aynı sokakta oturuyor. Ama o zaman da çok sık görüşülüyor ailesiyle falan sürekli karşılaşıyor. Bu konuda ben de sorun yaşayabilirim ama çocuklar için güzel fikir.
Mubataplığı mecburen göze alacaksın yoksa çocuklar elden gidecek

Hahaha evet boşandım ama ortada bir çocuk olduğu için boşanmış sayılmıyorsun ne yazık ki. Bu sene çocuk ilkokula başladı bizde yine bir aradayiz şu sıra sık sık. İlk gün okul çıkışı 4.5 TL'ye bı çiğ köfte ısmarladı aradna 2 gün geçti hâlâ konuşuyor 😀 canını al parasını alma
Para vereyim yeter ki sus deyin o ne öyle. Cimri insanlar aşırı itici geliyor bana sevmiyorum hiç.

Para vereyim yeter ki sus deyin o ne öyle. Cimri insanlar aşırı itici geliyor bana sevmiyorum hiç.
Zaten evliyken bütün paramı alırdı dışarı çıkacağım zaman bana verdiği paradan geriye kalanı bile isterdi bende salak gibi verirdim. Saklasana birikim yapsana neden veriyorsun. Boşanınca el elde baş başta kaldım sonra 🤭

Zaten evliyken bütün paramı alırdı dışarı çıkacağım zaman bana verdiği paradan geriye kalanı bile isterdi bende salak gibi verirdim. Saklasana birikim yapsana neden veriyorsun. Boşanınca el elde baş başta kaldım sonra 🤭
Tam tersi dışarı çıkacağınız zaman vermesi gerekmiyor mu daha da?Disarida lazım oluyor çünkü en çok. Allah kurtarmış sizi maddi olarak gitmiş sizden ama sadakaniz sayın onu da

Tam tersi dışarı çıkacağınız zaman vermesi gerekmiyor mu daha da?Disarida lazım oluyor çünkü en çok. Allah kurtarmış sizi maddi olarak gitmiş sizden ama sadakaniz sayın onu da
Asla 50tlden fazla vermezdi. Yetmediği olurdu çoğu zaman. Kötü biri değildi ama severdi parayı işte. İşin kötüsü benim oğlani da cimri yaptı. 😀🤦

Sürekli bunu konuşuyoruz zaten. Psikoloğa neden gittiğimi de biliyor. Kendimi çocuklarımı güvende hissetmiyorum. Konuşmak kar etmiyor artık. İnat etti haftalardır işe gitmiyor.
Daha kötüsü para henüz hesaba yatmadı evrak işlemleri sürüyor ve şuan okullar açılıyor inanılmaz pahalı herşey.
Ah ne desek boş.Asıl anlaması gerekenin kafası almayınca sen üzüldüğünle yıprandığınla kalıyorsun

X