özgüvensizim, ayaklarımdan utanıyorum :(

Ayak küçük parmağım öyle diğerinin üstüne çıkmış oturuyor. 4 parmağım var sanki. Sahilde bu ayağımla deniz resmini paylaştım instagram story de 😂

herkese selam kızlar,
çocukluğumdan gelen bi sorunum var.. yıllardır hep bununla uğraştm.
ayak baş parmaklarımda eğrilik var, yani düz durmuyo ikiside, ikinci parmağıma yaslanmış şekilde duruyo. umarım net anlatabilmişimdir. yıllardır asla önü açık ayakkabı giyemedim, sandaletleri terlikleri çook beğenirim ama hiç giyemedim, çünkü parmaklarım çirkin duruyor.
ev dışında biyere gittiysem çorap giyerim kesinlikle,çıplak ayakla kimsenin evinde durmam ayaklarımı görmesinler diye. hatta çorap giyince bile dışardan belli yamuk durduğu. onun için bile çok utanırım..
ünideyken ev arkadaşlarımdan hep saklamaya çalıştım ayaklarımı, sıcak şehirde okumamıza rağmen ev içinde hep kapalı terlik giyerdim, yatarken de kimse görmezdi zaten.
eski eşimle evlenmeden önce sevgililiğimz boyunca defalarca birlikte kaldık ama hep sakladım ayaklarımı, evlenince gördü artık ama boşuna sorun haline getirdiğimi üzerinde durmamam gereken bi konu oldgnu söylerdi hep. ama eski eşimle birlkte onun arkadaşlarkna gideceğimz zaman stres olurdum çorapla dururken bile istem dışı ayaklarımı bükerek dururdum.
böyle saçma sapan şeylerle uğraştım yıllarca.. şu an hayatımda biri var, bu ay sonunda arkadaşlarımızla birlkte ufak bi tatil yapcaz, ama biz aynı odada kalcaz, şimdiden stres oldum, ayaklarımı saklamaya çalışcam yine, çorap da giyemem tatil sonuçta, önü açık ayakkabım da yok zaten, illaki görecek ayaklarımı. belki görse neden bu kadar büyütüyosun diyecek ama ben bu konuda inanılmaz özgüvensizim..
ne dertler var diyebilirsiniz ama inanın ayak prmaklarım normal olsaydı sanki her şey mükemmel olacak gibi yani kendimi daha çok sevicem..
bi dönem doktorada gittim, sağlıkl ilgili sorunun yoksa estetik yaptırabilirsin dedi, ama ilerde tekrar aynı şekle gelmeyeceğinin garantisi olmaz dedi. bunlar genetikmiş, zaten babamın parmakları da aynı şekilde :KK43: çok ağrılı ameliyatları oluyomuş, fiyatı da yüksek, risk almaya değer mi bilmiyorum:KK43:
ama çok kafama takıyorum, bu yaşıma kadar çok üzüldüm bunun yüzünden, aşırı çirkin bi görüntüde değil belki ama herkesin parmağı gibi de görünmüyo :KK43:
belki benimle aynı durumda olanlar vardır diye buraya yazmak istedim, normalde kimseyle konuşamamıştım bu konuyu, kimse bilmez böyle bi takıntım olduğunu, sürekli saklamaya çalıştıgım için çoğu kişi görmemiştir bile parmaklarımı :KK43:
Allah başka dert vermesin kardeşim. Dost başa düşman ayağa derler.
Boşuna üzülüyorsun 🌸

Benim ayaklari bir görseniz iciniz rahatlar.😄Sol ikinci parmagim sola yatik ,sag ikinci parmagim saga yatik.En azindan senkronizeler .Seviyorum egri parmaklarimi😊

Bu kadar taktınız yıllarca neden estetik veya kullanılan aparatlardan denemediniz ayak ya ne olacak ustünde durabil şükret kimse parmaklarınla ilgilenmez bile kendine boşuna eziyet ediyorsun bi foto ataydın bakaydık bari :KK53:

Benimde ayak parmaklarından 2. ve 3. Sü yarıya kadar yapışık.iki ayağımda da var
Ellerimde ise işaret parmaklarım ortanca parmağına doğru yamuk.iki elinde de bu böyle
Hiç dert etmedim

2. parmağım ayrı eve çıktı çıkacak, o kadar uzun. öyle uzun olunca stilettoda fln acaip öne vuruyor ve mosmor yıllardır. Ojesiz çıkmazdım, hiç bi sevgilim beni ojesiz görmedi fln fln. Ama bu sene onu bile sevmeye başladım. erkek arkım sürekli o parmağımla oynayıp, onu seveceksin die baskı yaptı:) ayaklarını ojesiz kime gösteriosan ona aitsin:)

Dünyada çok çok az insanın ayağı güzeldir emin olun. Onun için de takmaya değer bir kusur değil. Eciş bücüş ayaklarla sandaletini giyip geziyor herkes :) Siz beyninize devamlı kodladığınız için size çok çirkin geliyordur.
Oysa ayaklarım benim bir parçam, şekli güzel olmasa da onları seviyorum. İyi ki ayaklarım var yürüyebiliyorım diye düşünseniz. Ayaklarınız düzelmez ama düşüncelerinizi yönetip düzeltebilirsiniz.

herkese selam kızlar,
ayak baş parmaklarımda eğrilik var, yani düz durmuyo ikiside, ikinci parmağıma yaslanmış şekilde duruyo. umarım net anlatabilmişimdir. yıllardır asla önü açık ayakkabı giyemedim, sandaletleri terlikleri çook beğenirim ama hiç giyemedim, çünkü parmaklarım çirkin duruyor.
ev dışında biyere gittiysem çorap giyerim kesinlikle,çıplak ayakla kimsenin evinde durmam ayaklarımı görmesinler diye. hatta çorap giyince bile dışardan belli yamuk durduğu. onun için bile çok utanırım..
ünideyken ev arkadaşlarımdan hep saklamaya çalıştım ayaklarımı, sıcak şehirde okumamıza rağmen ev içinde hep kapalı terlik giyerdim, yatarken de kimse görmezdi zaten.
eski eşimle evlenmeden önce sevgililiğimz boyunca defalarca birlikte kaldık ama hep sakladım ayaklarımı, evlenince gördü artık ama boşuna sorun haline getirdiğimi üzerinde durmamam gereken bi konu oldgnu söylerdi hep. ama eski eşimle birlkte onun arkadaşlarkna gideceğimz zaman stres olurdum çorapla dururken bile istem dışı ayaklarımı bükerek dururdum.
böyle saçma sapan şeylerle uğraştım yıllarca.. şu an hayatımda biri var, bu ay sonunda arkadaşlarımızla birlkte ufak bi tatil yapcaz, ama biz aynı odada kalcaz, şimdiden stres oldum, ayaklarımı saklamaya çalışcam yine, çorap da giyemem tatil sonuçta, önü açık ayakkabım da yok zaten, illaki görecek ayaklarımı. belki görse neden bu kadar büyütüyosun diyecek ama ben bu konuda inanılmaz özgüvensizim..
ne dertler var diyebilirsiniz ama inanın ayak prmaklarım normal olsaydı sanki her şey mükemmel olacak gibi yani kendimi daha çok sevicem..
bi dönem doktorada gittim, sağlıkl ilgili sorunun yoksa estetik yaptırabilirsin dedi, ama ilerde tekrar aynı şekle gelmeyeceğinin garantisi olmaz dedi. bunlar genetikmiş, zaten babamın parmakları da aynı şekilde :KK43: çok ağrılı ameliyatları oluyomuş, fiyatı da yüksek, risk almaya değer mi bilmiyorum:KK43:
ama çok kafama takıyorum, bu yaşıma kadar çok üzüldüm bunun yüzünden, aşırı çirkin bi görüntüde değil belki ama herkesin parmağı gibi de görünmüyo :KK43:
belki benimle aynı durumda olanlar vardır diye buraya yazmak istedim, normalde kimseyle konuşamamıştım bu konuyu, kimse bilmez böyle bi takıntım olduğunu, sürekli saklamaya çalıştıgım için çoğu kişi görmemiştir bile parmaklarımı :KK43:
Şunları okurken okdar beni anlattı ki anlatamam ya benimde ayak basparmaklarımda sorun var daha doğrusu tırnak kalınlasması var ve yıllarca sakladım şuan eşimden bile çekiniyorum gösteremiyorum biyere gittiğimde asla çorapsız duramam önü açık ayakkabı giyememek beni çok üzüyor 😢 normal insanlar anlamaz ama seni çok iyi anlıyorum 😢

benim hem el hem ayak parmaklarım çok çirkin :) oje o kadar severim ki süremem çirkinliğinden. kısa tombul ve enli parmaklarım var. bu sene biraz kendime güvenim geliyor sanki daha.. el baş parmağımın resmini eklicem ama oje sürücem sonra eklicem bakalım ne yorum yapacaksınız:) ben bu sene ilk kez önü açık terlikle gezdim umursamadan. napim en fazla çirkin derler. Bence sizin abarttığınız gibi bir durum da yoktur.

Bakın iki elim böyle :) elleriniz çirkin olsa yazın eldiven mi giyecektiniz. bırakın bir kere hayata geliyosunuz beğendiğiniz o sandaleti terliği giymeden mi gideceksiniz öbür tarafa:) şimdi benim bu ojeler mükemmel mi asla değil ama napim bak sayende uzun zaman sonra elime oje sürdüm :) ayaklarımı eklemedim ama ellerim ayaklardan iyi gerisini sen tahmin et:)

Eklentiler

• 20200807_121920.jpg
    20200807_121920.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 94
  • 20200807_122002.jpg
    20200807_122002.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 99
Bence kafanıza takmayın.Benim de vücudumda en beğenmediğim yer ayaklarım. Ayağımda Nasır da var.Eşim her zaman çok güzel ayakların var der, bence yok ama insan sevince öyle şeyler çirkin gelmez.Kimse mükemmel değil, kendinizle barışık olun.ne insanlar var çok güzel olmadıkları halde o kadar özgüvenli ve kendini beğeniyorlar ki insanlara güzel geliyorlar.İnsan kendine güvenince kimsenin ne Ayağınız ne başka yeriniz dikkat çekmez.Ben sandalet ve terlik giyiyorum çirkin de olsa ayaklarım.Ayaklar zaten pek güzel olmuyor 😂Ben çevremde güzel ayaklı biri görmeden

Hiç böyle bir olaya girmeyin derim sağlık sorunu olmadıkça gerçekten bu kadar ağrılı ameliyata hiç gerek yok. Benim bir tanıdığımın çocuğu var, ayak parmağı sürekli uzuyor ve düzenli olarak kesiyorlar. Onu duydukça küçük şeyleri fazla taktığımı düşünürüm hep

Merhaba benimde ayaklarim tarakli ve tombik basparmagim o kadaf genis ki kendi cumhuriyetini ilan etmis durumda. Esimde takilir bana surekli ama hic ama hic takmam guler gecerim. Hatta isyerinde acik ayakkabi giymistjm bir arkadar parmaklarin lahana dolmasi gibi demisti. İnan bana guluyorum hic takmiyorum. Bence sende takmamalisin . Ciddiye alinip takinti yapilacak bir durum oldugunu dusunmuyorum
IMG_20220905_000503.jpg

Ayaklarımı atsam ifşa olacak diğer kişi de benim galiba 😂 Baş parmağımın biri yamuk, baş parmak ve diğer parmaklar arasında koca bir boşluk var, ayaklarım 37 numara ama kimse inanmıyor 37 olduğuna çorapla küçük, çorapsız devasa duruyorlar 😂 Sol ayağımın serçe parmağında tırnak kalınlaşması var. Geçen gün belki gözüme güzel gözükürler diye pediküre gittim, kadına kusura bakmayın dedim ayağımı görmek zorunda kaldığı için. Kadın da dedi ki, güzel ayak sahibi insan çok nadir zaten alışığız bu görüntülere 😂 Pedikür sonrası daha bir iyi geldiler gözüme böyle bakımlı falan beğendim biraz daha. Oje sürüyorum, bakım yapıyorum. Yani işte daha iyi duruyorlar. Ben şikayet etmeye korkuyorum artık, ne bileyim iyi ki varlar sonuçta. Giyin açık ayakkabıları, herkeste bir Gülben Ergen ayağı olacak diye bir şey yok. Oje, pedikür falan olunca hoşunuza gider belki.

Ya hayati lutfen kendine dert etme. Ya ayagin hic olmasaydı? Zaten bu kadar basit birsey icin senden soğuyacak adam girmesin hayatına. Kim garanti verebilir Allah korusun belki bir kaza geçirecek yüzünü, gozunu yaralayacaksin. Kendini sev lutfen, kendine zulmetme

Boşu boşuna ayaklarinizi saklayarak oturuyorsunuz. Ben hiçbir gezmede kimsenin ayaklarina bakmıyorum mesela hic kimsenin ayak parmaklari ayaklari gözüme asla çarpmıyor🤷‍♀️ Eminim kimsenin de gözü takilmiyor ya da sizin ayaklarinizi görmüyorlardir bile. Siz bildiğiniz için, içinize dert ettiğiniz için öyle hissediyosunuz bosuna geriliyorsunuz

B
herkese selam kızlar,
Benimde erkek gibi ayak parmaklarımda uzun uzun kıllar çıkıyor asdfgh alıyorum mecbur her seferinde. Hayır bazen düşünüyorum acaba erkek doğacaktımda son dakika mı kıza dönüştüm diye :KK70: Moralinizi bozmayın bunun için elbette görünce üzülüyorsunuzdur ama özgüveninizi kaybedecek kadar stres yapmayın. Resmi atabilir misiniz sizin için sıkıntı olmazsa? Benim baş parmakla yanında ki daha yakındır hep

X