özgüvensizim, ayaklarımdan utanıyorum :(

Ayaklarımın adı boynu bükükler " olsun demişsiniz , bakın ne güzel dalga gecebiliyorsunuz , çokta komik bir isim oldu.

Bahtlari güzel olsun :)

Kendinize yaptiginizin adı sadece "eziyet "

herkese selam kızlar,
çocukluğumdan gelen bi sorunum var.. yıllardır hep bununla uğraştm.
ayak baş parmaklarımda eğrilik var, yani düz durmuyo ikiside, ikinci parmağıma yaslanmış şekilde duruyo. umarım net anlatabilmişimdir. yıllardır asla önü açık ayakkabı giyemedim, sandaletleri terlikleri çook beğenirim ama hiç giyemedim, çünkü parmaklarım çirkin duruyor.
ev dışında biyere gittiysem çorap giyerim kesinlikle,çıplak ayakla kimsenin evinde durmam ayaklarımı görmesinler diye. hatta çorap giyince bile dışardan belli yamuk durduğu. onun için bile çok utanırım..
ünideyken ev arkadaşlarımdan hep saklamaya çalıştım ayaklarımı, sıcak şehirde okumamıza rağmen ev içinde hep kapalı terlik giyerdim, yatarken de kimse görmezdi zaten.
eski eşimle evlenmeden önce sevgililiğimz boyunca defalarca birlikte kaldık ama hep sakladım ayaklarımı, evlenince gördü artık ama boşuna sorun haline getirdiğimi üzerinde durmamam gereken bi konu oldgnu söylerdi hep. ama eski eşimle birlkte onun arkadaşlarkna gideceğimz zaman stres olurdum çorapla dururken bile istem dışı ayaklarımı bükerek dururdum.
böyle saçma sapan şeylerle uğraştım yıllarca.. şu an hayatımda biri var, bu ay sonunda arkadaşlarımızla birlkte ufak bi tatil yapcaz, ama biz aynı odada kalcaz, şimdiden stres oldum, ayaklarımı saklamaya çalışcam yine, çorap da giyemem tatil sonuçta, önü açık ayakkabım da yok zaten, illaki görecek ayaklarımı. belki görse neden bu kadar büyütüyosun diyecek ama ben bu konuda inanılmaz özgüvensizim..
ne dertler var diyebilirsiniz ama inanın ayak prmaklarım normal olsaydı sanki her şey mükemmel olacak gibi yani kendimi daha çok sevicem..
bi dönem doktorada gittim, sağlıkl ilgili sorunun yoksa estetik yaptırabilirsin dedi, ama ilerde tekrar aynı şekle gelmeyeceğinin garantisi olmaz dedi. bunlar genetikmiş, zaten babamın parmakları da aynı şekilde :KK43: çok ağrılı ameliyatları oluyomuş, fiyatı da yüksek, risk almaya değer mi bilmiyorum:KK43:
ama çok kafama takıyorum, bu yaşıma kadar çok üzüldüm bunun yüzünden, aşırı çirkin bi görüntüde değil belki ama herkesin parmağı gibi de görünmüyo :KK43:
belki benimle aynı durumda olanlar vardır diye buraya yazmak istedim, normalde kimseyle konuşamamıştım bu konuyu, kimse bilmez böyle bi takıntım olduğunu, sürekli saklamaya çalıştıgım için çoğu kişi görmemiştir bile parmaklarımı :KK43:
Benimde ayaklarim taraklidir ve bu durumdan muzdariptim lise donemlerimde ta ki ben ayakkabi icin hayiflanirken ayakkabi magazasinda yuruyen sandalyede bir cocugu görene kadar... kendinizle barışık olun. Ayaklariniz güzel elleriniz güzel siz güzelsiniz. Herkes tek fabrika çıkışı gibi ayni olacak findik burunlu köfte dudakli sutun bacakli olacak diye bisey yok. Evet sahip olamadigimiz cok sey vardir ama sahip olduklarimizda bir cok insandan daha fazladir. Deger bilip kendimizin farkinda olmak gerek. Bosnyere ameliyatmis oymus buymus gerek yok ya

Kızlar tüm yorumları okudum çoğunluk yok benimkileri görsen öyle demezsin yok benimki kadar çirkin olamaz vs demiş ama hiçbiriniz de atmamışsınız yani böyle olmazki :KK53:

konu sahibi, betimlediğin ayağı anladım benim kuzeniminde öyle. Biz onunla beraber büyüdük ayağını da defalarca gördüm ama hiç o şekilde düşünmemiştim. Bir gün kendisi dedi bak benim parmaklar yamuk diye, baktım hakkaten öyle, ama inanın hiç yamuk gibi aklımdan geçirmemiştim, güldük geçtik.

siz bunu takıntı yaptığınız için hareketlerinize de yansıyor Ve daha çok Dikkat çekiyorsunuz emin olun. Ayaklarınızı saklamayın inanın kimse kimsenin ayağını incelemiyor.

altı üstü bir ayak:KK49:

Benimde ayak baş parmağımın yanındaki parmak çok uzun.Gerçekten çok uzun serçe parmağımla aynı boylar ben de yıllarca bunyüzden burnu açık ayakkabı ya da sandalet giymedim ilk giymeye başladığımda da insanlar direk yorum yapıyorlardı ama şu an inadına giyiyorum kendisi yarım numara ayakkabılarımı büyük almama sebep olsada barıştık.Bu arada dediğiniz şekilde ayağı olanlar için parmak arasına geçirilen bir silikon var yaşlanınca daha fazla ilerlerse ağrıya sebep olabiliyormuş kullanın ki ortopedik rahatsızlıklarınız olmasın hemde çorap giydiğinizde çok çekiniyorsanız kötü durduğu endişesinden kurtulursunuz 💐

Valla bu konuda yarışırım 😀 daha benimkinden çirkinini görmedim 😀 hamile olduğumu duyunca eşim direk inşallah ayakları bana benzer dedi ahahah 😀
Yaaa çok merak ettim 😂😂 bende kendi ayaklarımdan hiç haz etmiyorum baş parmağımın yanındaki parmak aşırı uzun nefret ediyorum küçükken çocuk aklı keşke ayaklarım olmasa diye dua ederdim 🤦🏻‍♀️

herkese selam kızlar,
ayak baş parmaklarımda eğrilik var, yani düz durmuyo ikiside, ikinci parmağıma yaslanmış şekilde duruyo. umarım net anlatabilmişimdir. yıllardır asla önü açık ayakkabı giyemedim, sandaletleri terlikleri çook beğenirim ama hiç giyemedim, çünkü parmaklarım çirkin duruyor.
ev dışında biyere gittiysem çorap giyerim kesinlikle,çıplak ayakla kimsenin evinde durmam ayaklarımı görmesinler diye. hatta çorap giyince bile dışardan belli yamuk durduğu. onun için bile çok utanırım..
ünideyken ev arkadaşlarımdan hep saklamaya çalıştım ayaklarımı, sıcak şehirde okumamıza rağmen ev içinde hep kapalı terlik giyerdim, yatarken de kimse görmezdi zaten.
eski eşimle evlenmeden önce sevgililiğimz boyunca defalarca birlikte kaldık ama hep sakladım ayaklarımı, evlenince gördü artık ama boşuna sorun haline getirdiğimi üzerinde durmamam gereken bi konu oldgnu söylerdi hep. ama eski eşimle birlkte onun arkadaşlarkna gideceğimz zaman stres olurdum çorapla dururken bile istem dışı ayaklarımı bükerek dururdum.
böyle saçma sapan şeylerle uğraştım yıllarca.. şu an hayatımda biri var, bu ay sonunda arkadaşlarımızla birlkte ufak bi tatil yapcaz, ama biz aynı odada kalcaz, şimdiden stres oldum, ayaklarımı saklamaya çalışcam yine, çorap da giyemem tatil sonuçta, önü açık ayakkabım da yok zaten, illaki görecek ayaklarımı. belki görse neden bu kadar büyütüyosun diyecek ama ben bu konuda inanılmaz özgüvensizim..
ne dertler var diyebilirsiniz ama inanın ayak prmaklarım normal olsaydı sanki her şey mükemmel olacak gibi yani kendimi daha çok sevicem..
bi dönem doktorada gittim, sağlıkl ilgili sorunun yoksa estetik yaptırabilirsin dedi, ama ilerde tekrar aynı şekle gelmeyeceğinin garantisi olmaz dedi. bunlar genetikmiş, zaten babamın parmakları da aynı şekilde :KK43: çok ağrılı ameliyatları oluyomuş, fiyatı da yüksek, risk almaya değer mi bilmiyorum:KK43:
ama çok kafama takıyorum, bu yaşıma kadar çok üzüldüm bunun yüzünden, aşırı çirkin bi görüntüde değil belki ama herkesin parmağı gibi de görünmüyo :KK43:
belki benimle aynı durumda olanlar vardır diye buraya yazmak istedim, normalde kimseyle konuşamamıştım bu konuyu, kimse bilmez böyle bi takıntım olduğunu, sürekli saklamaya çalıştıgım için çoğu kişi görmemiştir bile parmaklarımı :KK43:

Hiç takılacak birşey değil.benimde ayaklar 41 numara birde etli mübarek. Ben dalgaya vurup direk erkek modellere bakıyorum hatta 42 varsa onu alayım diyorum🙈 sizde öyle yapın. Özgüven kıracak kadar bir sorun değil. Hem karşı tarafa komplekli imajını vermeyin lütfen. Bı cikarin o çorapları gerisi gelir

Yaaa çok merak ettim 😂😂 bende kendi ayaklarımdan hiç haz etmiyorum baş parmağımın yanındaki parmak aşırı uzun nefret ediyorum küçükken çocuk aklı keşke ayaklarım olmasa diye dua ederdim 🤦🏻‍♀️
İki kişiye gösterdim başarılı buldular aslında ayağımı sanırım ben abartıyormuşum 😀

gerçekten mi :) benim sadece baş parmaklarda sorun var diğer parmaklar norml allahtan:) keşke onlar olsaydı ama daha az dikkat çekerdi:)

Sen benim ayaklarımı görmemişsin ondan bu tasan :)))
Yarım düz tabanım 1
Taraklı 2
Sağ orta parmağımın tırnak şekli bozuk (genetik bu anneminde öyleydi)3
Tombul 4
Sürekli abdest almaktan topuklarım çatlak5
Tırnaklarım küçücük 6
Sol ayağım gayet güzel tertipli, sağ ayağım resmen biçimsiz :)))))
Ne bakım yapsam olmuyor yani :))))
Eşimde bir ayak var, kalem gibi mübarek öyle düzgün ayak mı olur hasedimden çatlıyorum bazen ama o da benimkileri seviyor minicik çok güzeller diyor :)))) herkes kendinde olmayanı güzel buluyor yani
Ama severim ayaklarımı, yürüyorlar ya bin şükür, canın ne istiyorsa giy ayaklarını sev:)))

Kayınvalidemin ayakları bahsettiğiniz gibi,hiç saklamaz,aksine ojelerini sürüp açık ayakkabısını,sandaletini giyer. Hiçte rahatsız etmedi beni.
Benim ayaklarım da taraklı,pek beğendiğimi söyleyemem ayaklarımı. 20 yaşlarındayken asla açık ayakkabı giymezdim bende.
Sonra pedikür yaptırmaya başladım sanıyorum ilk adım buydu benim için ,ondan sonra daha iyi göründü gözüme ayaklarım,sandalet giymeye başladım. Sizde bu şartlarda nasil olur bilmem ama pedikür yaptırıp güzel bir oje sürerseniz daha iyi hissedersiniz eminim ayaklarınız konusunda. Açık ayakkabı olarak ilk etapta kalın bantlı modellerden giyin,zamanla bantları küçültürsünüz. Saklanacak birşey yok bence. Belki karşınızdaki farkına bile varmayacak ama siz kendinizi şartlandırdığınız için saklıyorsunuz.
Kendinize bunu yapmayın,her zerrenizi sevin,değiştiremeyeceğiniz şeyler için üzülmeyin.

Ayak bu ya dert edeceğim en son yerim.. nekadar güzel olabilir ki? Benimde ikinci parmağım biraz uzun biraz yamuk ama bence sempatik :) Terlikte giyerim,sandalette bakımlı olması yeterli benim için. Takmayın kafanıza bukadar.

Bende yillarca ayaklarimi kompleks yaptim. Sonra kronik hastaligim basladi ve ayaklarimdan vurdu ilk. Yürüyemez hale geldim nerdeyse. Sonra düsündümde senelerce agrisiz sizisiz beni tasiyan ayaklarima bosuna laf etmisim. Ondan bu yana ayaklarima laf etmem, ettirmem. Evet ayaklar ayni büyük ve kalin ayaklar,ama bakis acim daha saglikli simdi. :)

Önemli olan temiz ve bakımlı olması. Şeklinin ne önemi var ki? Bence bu tarz edindiğimiz tüm kompleksler sosyal medyanın etkisi. Kimseyi umursama, kendi rahatına bak❤️

İnce uzun ayaklarım ve ayak parmaklarım vardı. Hani ayak modeli ol desen öyle. Sonra gel zaman git zaman hallux valgus denen sey oldu ve sol ayağımda kemik fırladı. Baş parmağım eğrildi falan. Amaaaan yani iyisi de bir kötüsü de bir. Hiç takmayın. Giyin açık ayakkabınızı tadını çıkarın tatilin.

herkese selam kızlar,
Hepimizin kendinde beğenmediği bir yeri ,bir kusuru var hiçbirimiz mükemmel değiliz ,olamayız önce sen kendini sev sonra da başkalarının senin vücudunda bir yerini görünce ne düşünceğini bırak, görürse de görsün görücek zaten 'aa ayakların niye öyle' diye mi sorucak Rabbim beni böyle yaratmış diyip üzerinde durmayıp geçiceksin baktın alay eden mi oldu komikse o an gülüceksin,hoşuna gitmiyosa durumdan rahatsızlığını belirtceksin bu kadar ,seni ayakta tutuyor her işini kolaylıkla yapıyorsun çok şükür desteğe ihtiyacın yok bunları düşün sağlıklı olsun da varsın görüntüsü eğri olsun, bende burnumdaki kemikten şikayetçiydim nişanlımla daha yeni sevgiliyken yan duramazdım mesela illa karşısına oturcam arabada giderken ona doğru dönerdim ,saçımla kamufle ederdim baktım farketti hareketlerimi kendimde demiştim ameliyat istiyorum ama çok korkuyorum diye ,ameliyat olmıyım diye alay etti burnumla ben bozuldum küstüm falan o zaman benim için bu durumun hassas olduğunu anladı napayım allah da beni böyle yaratmış kim kusursuz sen kusursuz musun ben bişeyini söylemiyorum diye ben seni böyle sevdim beğendim dedim o an hatasını anladı tabi arada hala dalga geçer beni kızdırmak için ama gönlümü de alır karadeniz burunlum benim der ,burnumdan öper vs. bende gülüyorum he öyleyim diyorum inan sen üstünde durmadıkça kimse önemsemiyor olay kendimizde bitiyor

Yahu baksinlar kime ne senin ayagindan ??senin ayaklarin cirkin diye arkadasliklarini keseceklerse zaten yol ver gitsin.bu kadarda ozguvensiz olmayin bakin kac yasindasiniz yillarinizi boyle sacma bisey yuzunden mahvetmissiniz.salin gitsin ne derrler var bu kadar buyutmeyin Allah beterini verir .bikere insan icine cik ayaklarinla sonra zaten hic bisey olmadigini goreceksin

Konunun tamamini okumadim sadece sunu soyleyebilirim; senin ayak basparmagina herkes pür dikkat bakmiyor, 3 kilo alinca kimse fark etmiyor. Ufak tefek seyleri asiri buyutup hayattan zevk almayi unutuyoruz. Otuzumdan sonra kendimi oldugum gibi kabul etmeye basladim, hayat boyle daha kolay

her zmaan bakımlı olmaya çalışırım, kimse görmese bile kendim için bakımı yaparım ojemi sürerim ama işte şekli çirkin olunca bakım bi işe yaramıyo :)
E daha ne. Bir arkadaşımın yüzünde ve kollarında geçirdiği kazadan dolayı çok büyük yanık izleri var. Ama öyle neşeli ve hayat doluki o izleri görmüyorsun bile. Tek gördüğümüz kahkahası ve güzel sohbeti.

Demek istediğim kendinize hayatı zehir etmeyin. “Nolmuş yani. Napalım ayaklarım öyleyse”demeye başlayın.

X