Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Bu arada melekle gôrustum cok sukur kavuşmuşlar bebegiyle ikiside iyiymis
Onunda korktugu gibi olmamis Allaha cok sukur

Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla'ya sunacagi ve O'nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayirli olsun!duanizda yer almak umidiylee.

Yok ilacı içip emzirebiliyorum. Hiç beklemiyorum. Doktor sana ilaçla emzirme programı uygulayacaksa güven ona. Cipram, Cipralex, Paxil ve bir kaç ilaç daha emzirirken kullanılabiliyor. Hem sen önce kendini düşün. İyi ol ki bebeğine bakabilesin. Bu ilaçlar vücutta biriktikten sonra fayda ediyor. Yani 1-2 hafta beklemen lazım. O sürede de ağrıların geçer, emin ol daha iyi hissedersin. Bu anneannenin olayını da anlat. Ona göre bi terapi uygulayabilir. İnşallah faydasını görürsün.

ya arkadaslar sizede sorcm ben gece 3te kalktm tuvaletm var diye baktm azck ıslaktı iç çamaşırm korktm nette görmüstm 26 haftalık dogum yapan görünce korktm suyum geldi zannettm cok korktm uyuyamdm bekledm daha sonra hıc gelmedı ama hep çişim var gibi tuv cıkyrm sankı gene gelıyo bugunde öyle böyle sorun yasayan varmı yardmcı olun sonra üşüttm herhalde dıye düşündm üstm acık yatym bıde corap falann gıymıyodm ama genede korktm

domestikus burdamısın bi bilgin varmı yardımcı ol

üşütmüş olabilirsin, ya da idrar kaçırmış olabilirsin.ama en kesini doktorunla iletişime geç. böyle sızıntı şeklinde su geldiğini okumuştum. belki idrar yolu enfeksiyonudur.

domestikus burdamısın bi bilgin varmı yardımcı ol

Eksik yazdım. Yani sızıntı şeklinde su gelip, bebeğin suyu azalıyormuş diye okumuştum. Ama muhtemelen bebeğin ağırlaşmaya başladığı için idrar kesene basınç oluyordur. Yine de tedbirli davranmakta fayda var. İnşallah önemli bişey değildir. Bir de hava ne kadar sıcak olursa olsun, beline bir çarşaf ört. Tutulursun :)

Bebegin aktivitesinde herhangi bir farklilik varmi mesela uyku yapiyormu cocuga yada farkli bi etki

Bebegin aktivitesinde herhangi bir farklilik varmi mesela uyku yapiyormu cocuga yada farkli bi etki

Herhangi bi değişim görmedim. Paxil'in prospektüsünde zaten yazıyor. Bebekte herhangi bir etki yapacak kadar çok değil süte geçişi. Doğumdan sonra doktor içebilirsin demişti.

Sen bunları düşünme. Gerekirse mama verirsin bebeğine. Sütünü de sağıp dökersin. Kendini iyi hissedince ilacı azaltıp veya bırakıp emzirmeye devam edersin. Şunu düşün; eğer tedavi olmazsan zaten üzüntü sıkıntı derken sütün azalabilir, kesilebilir. Uyumasan da uzan dinlen.

Cnm ya ilac ise yaramayacakmis hissine kapildim niyeyse iki gundur
Uyusma hissi olmaya basladi basimda
Bunlar neyle alakali acaba
Bide sen ilaci kullandikca sosyal hayatina devam edebiliyormusun

Cnm ya ilac ise yaramayacakmis hissine kapildim niyeyse iki gundur
Uyusma hissi olmaya basladi basimda
Bunlar neyle alakali acaba
Bide sen ilaci kullandikca sosyal hayatina devam edebiliyormusun

Olur mu hiç! İşe yarayacak Allah'ın izniyle. Uyuşma uykusuzluktan olur, anksiyeteden olur, dinlenemediğin için olur. Hatta titreme olur, elin ayağın boşalır. Demir ilacı ve vitaminine devam et. İlaç iyi geldi tabii ki. Seslere tahammül edebiliyorum mesela :) Ben de terapi alıcam. Şimdilik sadece ilaç alıyorum. Sen yeter ki iyi olmak iste. Düşüncelernle barış. Olumsuz fikirleri kafanda ürettiğini kabul et ve geçici olduğuna inan. Panik atak kabullenene kadar yıpratır insanı. Sen bi de lohusasın şimdi. Panik atak olmasa bile biraz sıkıntın olacaktı.Üstüste geldi. Gün geçtikçe açılacaksın.Ama kendine zaman biçme.40 gün, 3 ay, 5 ay neyse. Sen sadece iyi olmayı düşün. Akışına bırak ve tedavi ol. Her şey iyiye gidecek. Ezan okunuyor burda. Ezanın hürmetine, Allah sana, bana, aman diyen herkese şifalar versin İnşallah.

Yazdiklarini okurken agliyorum
Tesekkur ederim
Allah bu mubarek gece hürmetine sifa versin hepimize insallah

Canım sen vakit kaybetmeden dr. a gitsene yahu doğumunu yaptın bebeğin aldın kucağına ya da dr. a gittinse ilacın da hemen etki etmesini bekleme dur bakalım 7-14 gün geçsin ancak etki edecek, anlattıkların yaşadıkların burdan bakılınca basit bi anksiyete bozukluğundan ibaret, hepsi geçecek cnm hepsi inan ki, burdaki herkes dönem dönem az çok yaşamıştır bunları biz dışardan bakamadığımız için sadece beynimize odaklandığımız için o kadar abartıyoruz ki düşündüklerimizi, 2 sene önce ilacı bırakmamla yeniden debreşen endişelerim yüzünden ben de neler yaşadım ilaca başladım ama hemen etki etmiyoki bi de daha kötü yapmadı mı beni bi de uykusuzluk zerre kadar uyuyamıyordum kendi ilacımın yanında ataklar için xanax vermişti o seni uyutur dedi nerdeeeee hiç bana mısın demiyodu hergün hastaneye gidiyodum ne olur diyodum yatırın beni hastaneye ama dr. bi bildiği varmış ki herlde yatırmadı beni, kız yalvarmıştım kadına yatır beni diye yok yatırmadı, iyi ki de yatırmamış, uykusuzluk için mirtaron diye bi ilaç daha yazdı onu aldım yarım içmeye başladım 1 gün 2 gün 5 gün 10 gün 1 ay derken yavaş yavaş ben düzeldim uyumaya başlamıştım çok şükür tabi sonra yavaş yavaş azaltarak kestik.. Geçecek hepsi geçecek şu an hiç geçmeyecek gibi gelmesi inan bana çok doğal az daha sabret herşey çok güzel olacak bugünlerini unutacaksın eşinle bebeğinle çok çok mutlu olacaksın Allah' ın izniyle inşallah..

Canim ben doguma kadar annemdeydim sıkıntilarim ictigim kaygi gidericininde etkisiyle baya hafiflemisti ben kendimi doguma adapte edip dogurunca dahada iyi olcam diye odaklanmistim
Hastanede ikigun gayet sakindim ama yine uyuyamadim dogum yaptim ve zerre kadar uyumadim dusun
Ama sikinti yoktu
Eve geldim yarimsaaf sonra bi aglama krizi bi sıkıntı delirdim persembeden bugune zerre kadar uyumadim doktora gitcem ama sezaryenliyim yara yerim agriyor nasil gideyim ama yarin sabah gidiyorum artik

Kizlar suan evin ici bebegi hayirlamaya gelenlerle dolu
Ama ben basimi tasiyamiyorum bile millet oturuyor ben bebegi emzircem diye ciktim yaziyorum geze geze karnim catlicak yaa
Basim uyusuk kaldiramiyorum dengemi ksybediyorum bu gece uyumak icin ne yapabilirim bisey soyleyin delirecemmmmm((

Sevim korkma canım benim ilaç ilk kullanmaya başladığında yan etkilerinden ötürü bazen çok daha kötü olabiliyorsun. Heralde birazda o oldu kısa bir süre sonra geçecek yan etkileri vücut alışınca faydasını görmeye başlicaksın Allah'ın izniyle inşallah. Birde hiç bilmediğin bir rahatsızlık tamda doğumuna yakın yaşadığın için devam ediyo ama ne zaman geçecek diye düşünme bu seni daha çok gerer. Ama mutlaka psktrsne git. Ameliyatlasın ama arabaya biner çok yavaş yürürsün ama korkma Rabb'imin izniyle geçecek inşallah

Uyuyabildin mi acaba? Doğumdan sonraki gece ben de hiç uyumamıştım. Geçmişti kendiliğinden. İnşallah yarın doktora gidebilirsin. Şimdiden yazmak isterim, bu tarz ilaçlar 15-20 gün vücut alışana kadr bunaltabilir. Sakın ilacı bırakma. Allah'ın izniyle muhakkak fayda görürsün.

ilacına başlayalı ne kadar oldu ? ve doktor sana nasıl başlattı ... bazı ilaçlar yüksek doz başlanırsa panik atakları tetıklıyor benım başıma gelmişti ... ilacı içtiğimin gecesi acildeydim .. o yüzden sabah hemen doktoruna git canım sana bir ilaç düzenlemesi yapsın .. uyumak istiyorsun ama uyuyamıyorsun???? .. bünyenin zayıf düşüp uyuyakalman gerekli eger buda olmuyorsa yine su an kullandığın ilaca bağlayacağım olayı ... iyisimi sen sabah hemen doktora ... başında uyşma hissi tarzı şeyler bazen ilaçların yan etkiside olabiliyor ama 1-2 hafta içinde azalarak geçmesi beklenir ...sonuç olarak kendine 2 hafta süre ver .. hiç birşeyin kalmayacak 2 hafta içinde 9 ay sabretting bak bebeğini eline almak için .. bu durumunda geçici kesinlikle kalıcı değil ... uyuyamıyorsanda ilgini çekecek birşeyler izle .. oku .. uyucam diede zorlama kendini çünkü bazen üstüne gittikçe ters tepio .. ben huzursuz uyandığım gecelerde en sıkıcı kanalı açıp ..genelde kanalın alt tarafından geçem sıkıcı yazıları okurdum :))) genelde de ekonomi ile ilgili şeyler çok sıkar beni .. böyle o şerit akıp gittikçe ve ben okumaya kendimi konsantre ettikçe rahatlayıp uykum gelirid .. bi dene istersen ben öyle bişiler yapmıştım 2 ay iönce acaip işe yarıyordu

Canim benim suan kullandigim bi ilac yok iste sorun bu
Ben anlik sakinlestiren rivotriil aliyordum gebelikte suan ilacim yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…