Panik Bozukluğu / Panik Atak Bilgi Ve Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar
bende bebek düşündükten sonra 2 sene önce bıraktım ilacı panik ataktan hastanelik oldum bir kaç defa sonra kaldı o hastalık bende zanax kullandım bir iki ay sonra ciprolex bıraktıktan sonra korkularım kaldı tabi bende şimdi kalp ritmini için kullanıyorum çünkü kalbimi yormuş artık malesef
Cipralex beni mahvetti. Panikatak olmustum onun yuzunden. Hamd olsunkı tedavı olduktan sonra gectıı.

Ama cok kılo aldırıyor o ılaclar

Arkadaşlar merhaba bende panik atak ve yaygın anksiyete hastasıyım maalesef. 32 yaşındayım 5 yıllık evliyim bebek istiyorum ancak cesaret edemiyorum. aranızda bu şekilde hamile kalanlar oldu mu:KK43: bu hastalık beni mahvetti sürekli bebeği erteledim ancak artık eşim cok istemeye başladı su anda en son gittiğim psikiyatrist bana faverin verdi obsesyonda cok iyiyimiş ilaç olarak. Ben bebeği içimde hissedince paniklemekten korkuyorum ve bu konuyu takıntı haline getirdim. nefes açlığı çekiyorum çoğu zman

Ben konyada psikolog Fatih Uğur hocaya gittim 5 seansta EMDR ile kurtuldum bu sorundan, tavsiye ederim herkese kendisi gerçekten alanında kendisini sürekli geliştiren çok başarılı bir uzman

Arkadaşlar merhaba bende panik atak ve yaygın anksiyete hastasıyım maalesef. 32 yaşındayım 5 yıllık evliyim bebek istiyorum ancak cesaret edemiyorum. aranızda bu şekilde hamile kalanlar oldu mu:KK43: bu hastalık beni mahvetti sürekli bebeği erteledim ancak artık eşim cok istemeye başladı su anda en son gittiğim psikiyatrist bana faverin verdi obsesyonda cok iyiyimiş ilaç olarak. Ben bebeği içimde hissedince paniklemekten korkuyorum ve bu konuyu takıntı haline getirdim. nefes açlığı çekiyorum çoğu zman
Tedavi olmadan bebek yapmayı düşünme bence ben yaptı çok sıkıntı çekiyorum

Bas edilmesi zor bir hastalik Allah kimseye vermesin.ben 6-7 yildir ugrasiyordum.bebek sahibi olmamla birlikte daha iyiyim artik cok sukur. Onceleri sadece panik bozuklukken panik ataga donustu.atak kat kat daha zor birsey.bi an hic gecmicek zannediyorsunuz ve etkisi uzerinizden gitmiyor uzunca bir zaman. Tedavi hem ilac hemde kendinizi telkin etmekle guzel sonuclar veriyor.
Merhaba bende panik anksiyete hastasiyim 4 yildir ilac kullaniyorum ama anne olmak istiyorum acaba hamilelik süreciniz nasil gecti ben ilacsiz yasayamayacakmis gibi hissediyorumm

A

Aynen bende panik ve anksiyete hastasiyim 4 yildir ilac kullaniyorum 5 yillikta evliyim esim artik cocuk istiyor ama ben ilacsiz yasayamam gibi geliyor bebegi hissedince kötü olurum gibi geliyor sizde durum nedir hamile kaldiniz mi

Arkadaslar ben yaklasik 2 senedir panik atak ve anksiyete sahibiyim. Daha once carpinti, gecmek bilmeyen bir mide bulantisi, kusma, icimde alev alev yanan bir ic skintisi vardi. Sonra ulke degistirdim, 4 ay kadar hic yasamadim. Ancak bi haftadir hicbir sey yiyemiyorum. Istifra ediyorum, bayilcak olcek gibi hissediyorum. Bunlari biraz kontrol altina aldik fakat delircekmisim korkusu... evde biraz daha iyiyim, disariya ciktigim an sanki ben ben degilim, sessizlesiyorum dusuncelerimi durduramiyorum, kesinlikle delirecegimi dusunuyorum. 25 yasindayim fakat 1 senede 20 yas daha yaslandim. Dayanamiyorum. Bu panik atak mi emin degilim belki de deliriyorum. Eski hayatima devam etmek istiyorum bunu asan arkadaslr veya uzmanlar varsa nolur yardim etsin. Cok caresizim.

Aynen bende panik ve anksiyete hastasiyim 4 yildir ilac kullaniyorum 5 yillikta evliyim esim artik cocuk istiyor ama ben ilacsiz yasayamam gibi geliyor bebegi hissedince kötü olurum gibi geliyor sizde durum nedir hamile kaldiniz mi
ben hamileligimde panik atak geçirdim bana dr ilk üç ay ilac kullanılmıyor demişti daha sonra uygun ilac kullanılıyor dedi. siz gidip bi kadindogum dr ve psikiyatriden bilgi alın bence

Arkadaslar ben yaklasik 2 senedir panik atak ve anksiyete sahibiyim. Daha once carpinti, gecmek bilmeyen bir mide bulantisi, kusma, icimde alev alev yanan bir ic skintisi vardi. Sonra ulke degistirdim, 4 ay kadar hic yasamadim. Ancak bi haftadir hicbir sey yiyemiyorum. Istifra ediyorum, bayilcak olcek gibi hissediyorum. Bunlari biraz kontrol altina aldik fakat delircekmisim korkusu... evde biraz daha iyiyim, disariya ciktigim an sanki ben ben degilim, sessizlesiyorum dusuncelerimi durduramiyorum, kesinlikle delirecegimi dusunuyorum. 25 yasindayim fakat 1 senede 20 yas daha yaslandim. Dayanamiyorum. Bu panik atak mi emin degilim belki de deliriyorum. Eski hayatima devam etmek istiyorum bunu asan arkadaslr veya uzmanlar varsa nolur yardim etsin. Cok caresizim.
Canim korkma senin anlattiklarinin aynisi bende yasadim delirme korkusu karmasik düsünceler korkma delirmiyorsun bu beynin sana bi oyunu sana tavsiyem direk iyi bi doktora git anlat ben 5 sene once boyleydim ilaclarla hafifledi sikayetlerim. Evde iyi oluyodum ama disari cikinca yine basliyodu halanda oyle evde ii oluyorum disarida huzursuz oluyorum ama dedigim gibi ilacsiz yenemezsin ve bol bol selavat getir sürekli deki ben bu hastaliga yenilmiycem ben hasta degilim tamam canim allah yardimcimiz olsun

O çıldıracağım hissi bencede oluyor.. hele tartışma vs gibi bir durum varsa

Delirmiyosun...sadece korkularını çok yoğun yaşıyorsun...senin kadar olmasada bende dışarı çıktığımda bayılıcak düşücek gibi hissediyordum...odaklanamıyordum aklımdaki kötü düşüncelerden kurtulamıyordum deliricek gibi hissediyorum..ama gel görki delirmedim :) doktorumda hiçbizaman delirmiceğimi merak etmememi söylemişti...sende merak etme...

Berbat ötesi bişey. Lise zamanlarımda musallat oldu bir daha da geçmedi. Göğüs kafesine saplanan ağrı, aniden gelen bağıra bağıra ağlama isteği, nefes kesilmesi... gerçekten yaşayan bilir

ben de 5-6 senedir panik atağım eskiden ayda en azın 3-4 atak geçirirken şimdi çok üzüntü sıkıntı olmazda ayda bri oluyor bazen uzuyor da 3 seneden fazla oldu ilaç kullanmıyorum ara sıra melisa çayı kantaron otu içerek rahatlıyorum 2.5 senedir bebek de istiyorum hayırlı sağlıklı bir şekilde hem bebeğim hem de kendim için ama bakalım inşallah nasip olur ama zaman içinde nasip olup hamile olırsam inşallah panik atak beni zorlamaz

Arkadaslar merhaba, sizinle ayni sorunu yasayip kurtulan biri olarak tecrubelerimi paylasmak istedim. Ben bu sorunumu Allah inanciyla yendim. O'na tam olarak inanip, guvendiginizde hicbir ruhsal probleminiz kalmiyor emin olun. Dusunsenize O'nun her an yaninizda oldugunu, kim veya ne sizi korkutabilir! Yenmeye calistigim donemde aynada surekli kendime olumlu telkinlerde bulundum, dua ettim 've kendimi mesgul ettim. Bir sure sonra kendime inanmaya basladim, aklima gelen o sacmasapan korku 've dusuncelere degil. Norman Vincent Peale diye bir amerikali psikiyatrin yazmis oldugu 'Olumlu dusunmenin gucu' Ve 'Olumlu yasamanin gucu' kitaplarini okudum 've icindekileri uyguladim 've ozumsedim. Ben bu sekilde yendim. Neden yapamiyorum, olmuyormu dediginiz zamanlar olabilir ama ASLA PES ETMEYIN! Bu arada terapi destegi de aldim bir sure ama pek ise yaramadi, kendi cabamla yendim. Hersey bizim elimizde inanin, basarabilirsiniz. Allah'a emanet olun..

Berbat ötesi bişey. Lise zamanlarımda musallat oldu bir daha da geçmedi. Göğüs kafesine saplanan ağrı, aniden gelen bağıra bağıra ağlama isteği, nefes kesilmesi... gerçekten yaşayan bilir
Aynen banada lise 2de musallat oldu bu hastalik simdi 25 yasindayim halan çekiyorum

X