Panik Bozukluğu / Panik Atak Bilgi Ve Paylaşım Alanı

Arkadaslar ben ilac kullanarak hastaligimi hafiflettim ama beyni mesgul etmekte cok önemli. Ben mesela örgü örüyorum bebek yelekleri örüyorum bebegim olursa giydircem diye hevesle örüyorum bana örgu cok iyi geliyor hicbsy düsünmuyorum tavsiye ederim. Birde bu hastaligin tedavisi farkindalik panik aninda kendini teselli edeceksin aman geldi yine 5 dk sürüp gececek ben iyiyim bu beynimin bana oyunu diyerek derin derin nefes alin kendinizi birakmayinn buda cok iyi yöntem allah yardimcimiz olsun

6 yildir bu illet benimle... Anksiyete esliginde! Tansiyon fobim var,zaten panik atagimda birgün evde iken ani tansiyon yükselmesi sonucunda basladi. Birdaha olursa korkusu oluştu ve bugundeyim. 1.5 ay önce dogum yaptım. Dogum sonrasi tansiyonum yükseldi yine ve tetikledi bu durum! 2 kardiyolog gezdim. Sen tansiyon hastasi değilsin dediler. Stresten, cok düşündüğünden oluyor dediler.Kabullenmem zor oldu,çünkü illa ki bende bisey var diyordum.Ha bu arada Gebeligimde tek bir atak bile yasamadim. Oncesinde de ilac kullanıyordum diye rahattim. Hatta 2.5 yildir agir atak yaşamıyorum ben. Gelse bile iplemiyorum,dikkatimi dagitmaya çabalıyorum. Kaygilar,korkular,bas dönmesi dibe çekiyor beni... Rabbim kimseye vermesin. Cok zor...

6 yildir bu illet benimle... Anksiyete esliginde! Tansiyon fobim var,zaten panik atagimda birgün evde iken ani tansiyon yükselmesi sonucunda basladi. Birdaha olursa korkusu oluştu ve bugundeyim. 1.5 ay önce dogum yaptım. Dogum sonrasi tansiyonum yükseldi yine ve tetikledi bu durum! 2 kardiyolog gezdim. Sen tansiyon hastasi değilsin dediler. Stresten, cok düşündüğünden oluyor dediler.Kabullenmem zor oldu,çünkü illa ki bende bisey var diyordum.Ha bu arada Gebeligimde tek bir atak bile yasamadim. Oncesinde de ilac kullanıyordum diye rahattim. Hatta 2.5 yildir agir atak yaşamıyorum ben. Gelse bile iplemiyorum,dikkatimi dagitmaya çabalıyorum. Kaygilar,korkular,bas dönmesi dibe çekiyor beni... Rabbim kimseye vermesin. Cok zor...
Hamileligin rahatmi gecti atak yasamadin mi gercekten bende suan ilaci birakio bebek olsun istiyorum ama ilacsiz yasayamam gibi geliyor

Hamileligin rahatmi gecti atak yasamadin mi gercekten bende suan ilaci birakio bebek olsun istiyorum ama ilacsiz yasayamam gibi geliyor
Gecmis olsun. Tedavimin bitmesine 1 ay kala hamile olduğumu öğrendim. Gebeligim boyunca tansiyonum düşüktü ve bu beni rahatlatıyordu. Hic atak yasamadim desem inanir misin? Evet ara ara yoklamadi degil,ama dokundu gecti sanki... Ama bu her hastada olur mu bilemiyorum. Benim dogum sonram cok zordu. Sezeryan oldum ve anestezi sonrasi yine tansiyon yükseldi ve beni dibe cekti. 1 aydan fazladir pek iyi hissetmiyorum bu yüzden! Lohusa hüznü de eklendi üstüne.. Sana tavsiyem bebek istiyorsan bekleme.. Herseye degiyor. Acaba ne olacak diye düşünmekten,hayati yeterince kaciriyoruz zaten. Üstelik cocuk gibi bir nimetten bahsediyoruz. Allahim sana hayirli olani versin.

Gecmis olsun. Tedavimin bitmesine 1 ay kala hamile olduğumu öğrendim. Gebeligim boyunca tansiyonum düşüktü ve bu beni rahatlatıyordu. Hic atak yasamadim desem inanir misin? Evet ara ara yoklamadi degil,ama dokundu gecti sanki... Ama bu her hastada olur mu bilemiyorum. Benim dogum sonram cok zordu. Sezeryan oldum ve anestezi sonrasi yine tansiyon yükseldi ve beni dibe cekti. 1 aydan fazladir pek iyi hissetmiyorum bu yüzden! Lohusa hüznü de eklendi üstüne.. Sana tavsiyem bebek istiyorsan bekleme.. Herseye degiyor. Acaba ne olacak diye düşünmekten,hayati yeterince kaciriyoruz zaten. Üstelik cocuk gibi bir nimetten bahsediyoruz. Allahim sana hayirli olani versin.
Sana tavsiyem bebek istiyorsan bekleme.. Herseyedegiyor. Acaba ne olacak diyedüşünmekten,hayati yeterincekaciriyoruz zaten. Üstelik cocuk gibi bir nimetten bahsediyoruz . bu sözun beni cok düsündürdu ve etkiledi allah razi olsun bende hic vakit kaybetmeden bebegimi kucagima alicam insallah cok tsk ederim icimi rahatlattin

Sana tavsiyem bebek istiyorsan bekleme.. Herseyedegiyor. Acaba ne olacak diyedüşünmekten,hayati yeterincekaciriyoruz zaten. Üstelik cocuk gibi bir nimetten bahsediyoruz . bu sözun beni cok düsündürdu ve etkiledi allah razi olsun bende hic vakit kaybetmeden bebegimi kucagima alicam insallah cok tsk ederim icimi rahatlattin
Rica ederim Rabbim hayirli evlat versin. Sorunsuz bir hamilelik diliyorum simdiden!

Benimde arkadaşım geçiriyor şu günler yeni doğum yaptı ondan sonra oldu zaten yalnız kalamıyor ben çağırıyorum geldimi evden çıktığı zaman huzursuz oluyor çok değişti eski arkadaşım nerde şimdi ki nerde önceden şen şakrak mutlu biriydi şimdi soğuk tavırlar ve sesiz sakin hali beni çok tedirgin ediyor onun için ne yapmam mümkün acaba kurtulmasını istiyorum bu durumdan

Benimde arkadaşım geçiriyor şu günler yeni doğum yaptı ondan sonra oldu zaten yalnız kalamıyor ben çağırıyorum geldimi evden çıktığı zaman huzursuz oluyor çok değişti eski arkadaşım nerde şimdi ki nerde önceden şen şakrak mutlu biriydi şimdi soğuk tavırlar ve sesiz sakin hali beni çok tedirgin ediyor onun için ne yapmam mümkün acaba kurtulmasını istiyorum bu durumdan
sizin yapabileceğiniz ailesine bu durumu anlatın arkadaşınızı psikiyatriye götürsüler sizin yapabileceğiniz ona caktırmadan gözlemlemek yanlış bişey yapmaması için

Doğum sonrası depresyona benziyor anlattığınız belirtiler.arkadaşınızın eşine durumu anlatın.zaten eşide farkındadır durumun.doktora gitmesi lazım

Banada iki yıl önce panik bozukluk teşhisi kondu gitmediğim doktor yaptırmadığım tahlil kalmamıştı en son psikolojik olduğu ortaya çıktı ama ben doktora gitme işini bir sene geciktirdim sanırım kabullenemedim ilaç kullanmak istemedim fakat her ay dahada kötüye gittim ve en son çareyi doktorda buldum. Bu rahatsızlık gerçekten bazen tek başınıza pozitif olarak yenebileceğiniz bir durum değil. Bazen ilaç tedaviside şart... Benim herkese tavsiyem eğer panik bozukluk şüpheniz varsa kendinizi iyi hissetmiyorsanız mutlaka gecikmeden bir doktora başvurun benim gibi ertelemeyin. Ben iki yıl ilaç tedavisi gördüm ve azaltarak bıraktım. Şimdi beş aydır kullanmıyorum ama son bir aydır sanki her şey yeniden başlıyor her şeyde panik yapıyorum geceleri uykusuzum her şey kafama takılıyor.. Yeniden ilaca başlamalı mıyım bilmiyorum arkadaşlar aranızda tavsiye verebilecekler birileri var mı uyku sorunumu nasıl çözebilirim mesela ilaç şart mı

Ben hamileligimde tanıştım bu hastalıkla ilk başka anlamadım çok şiddetli geldi ist.giderken trafikte boguluyorum sandım sanki dünyaya sigmiyordum tansiyonun yukseklerde geziyordu eşim anladı diyebilirim neler olduğunu ve ben psikiyatriye gittim tedavi gördüm bi süre şimdi çok şükür iyiyim kafanı bişeyler le meşgul etmeye çalış boş durunca daha kötü oluyorsun çok zor Allah herkesin yardımcısı olsun.

Aynı dertle bende 3 senedir uğrasıyorum ama 1.bucuk senedir ilac tedavisindeyim paxera 15 mg kullanıyorum çok zor bi durum geldiiği zaman durdurmak bazen cok zor oluyor bazende durdurabiliyorum kafamı dağıtmaya calısıyorum komik seyler izliyorum mesela kardeş payı leyla ile mecnun falan izliyorum bazen yardımı dokunuyor ama bu sadece ilaçla olacak sey deil tamamiyle ilaca bağlanmayin bu isin yüzde 50si ilacsa yüzde 50side kafada bitiyo tamamiyle iyilesmedim ama eskiye gore Allaha sukurler olsunki daha iyiyim tavsiyem ilk basda doktora gidin ve verdiği ilacı kullanın ama sağlam bi doktor secin o güveni sıcaklığı versin size bazı doktorlar yuzunuze bakmaz ilacı verir gecer onları sallayın ama bazıları oturur size herseyi anlatır her sorunuza sklmadab cevap verir onlari tercih edin ilacı kullanmaya basladıkdan snra doktor ne diyosa onı yapın bu zor bi sürec bunu kabullenin ve kendi basınıza ilacı bırakmaya calısmayın ben iyiym oldum diip gitmemezlik yapmayın o doktorun bi bildiği var emin olun kaç sene okumus okulunu güvenin doktora ilac kullanımı ilk haftalarda cok ağır evet kabul ediyorum ama 14 gün snra o etkiler hafifliyor ben ilk basta hic yemek yiyemiyodum ama simdi sükürler olsun skntı yasamıyorum haa aklınızda kalmasın yinede kalbinize ciğerinize baktırın (her panik atak hastasının yasadığı evredir ilk basta psikolojik oldugunu dusunmeyip sorunun beyinde kalpde oldugunu dusunuruz bende yasadım ) akılınızda soru isareti kalmasin ilacla ilgisi soliceklerim bunlar bunun dısında kafada bitiyo mevzusuna ise son zamanlarda bisey farkettim atak geldiği zaman kafamıza bir suru dusunce dolar durduramayız bi sıkıntı olduguna dair beynimiz bizi ikna etmeye calısır ve ben hep o sesi bastırmaya calısırdım oyle bisey olmadığına dair kafamdaki sesi susturmaya calısırdım son zamanlarda ise susturmuyorum bi bireymis gibi karısmdayma gibi karsıma alıp konusuyorum yani bastırmıyorum o sesi bastırmak fayda etmiyor cunku bastırmaya calıstıkca dahada gucleniyomus gibi gelir bana o yüzden bırakın gelsin siz bıraktıgınız zaman etkisi o kadarda ağır olmuyor deneyin en azından. Simdilik bu kadar insallah birilerine yardımım olur sorunuz olursa mesaj atabilirsinz bende yasıyorum cok zor oldugunu biliyorum cekinmeyin lütfen

ben de anksiyete ve panik atak yaşadım tabi öncesin de depresyon gecirmiştim rabbim kimseye vermesin zor bi durum halen çekiyorum ilaç alıyorum bu aralar da aniden ortada bi neden yokken mutsuz hissediyorum halsiz hissediyorum moralim bozuluyo etrafımdakiler neyin var ne oldu suratın asık diyolar bi neden sunamıyorum konuşmaktan bile acizim bu durumumdan dolayı hayatıma kimseyi alamıyorum evliliği erteliyorum herkes kızıyo ama elimde değil evliliğin sorumlulukları var bebek doğurmak var ben doğuramam zaten hastaneye karşı da fobim var iğne yapamıyorum kan veremiyotum offf 5 sene önceye geri dönmek isyorum ne güzel hayat doluydum..dualara sarılmışım rabbim bu durumu yaşayan herkese şifa versin

Bende iş fobisi var psikiyatri ve psikolog desteği alıyorum. Psikologum kendinle yüzleşmeye çalışıyorsun dedi.sosyal fobi yok dedi.panik atak geçti uyuyabiliyorum da artık.ilac kullanmak istemiyorum sadece birde.psikolog kendin birşeyler başardıkca güvenin gelcek dedi yani herşey benim elimde bu kadar basit sizce devam etmeli miyim

Slm kizlar.bende de panik atak var.bi haftadir ilac kullaniyorum.tedavime basladik ancak korkularim ne kadar surede gececek insallah.yani bu iyi olma sureci kac hafta ya da kac ay?

Slm kizlar.bende de panik atak var.bi haftadir ilac kullaniyorum.tedavime basladik ancak korkularim ne kadar surede gececek insallah.yani bu iyi olma sureci kac hafta ya da kac ay?
Arkadaşım ocak ayında ciddi bir atak geçirdi
Gerçekten çok zor günler geçirdik ilaca başladı ilaca başladıktan yaklaşık bir ay sonra çok hafif oldu şükür şuan çok iyi
Hep yanındayım geziyoruz yiyoruz içiyoruz felan tek bırakmıyorum

Panik atak vardı bi dönem bendede, ki en dipte yaşadım hatta bu durumu.. çok şükür yendim gecti. Ama o zorlu dönemlerimde neler cektigimi bi ben bilirim, çok zorlu bir süreçti benim için hatta hiç gecmicek ömrümün sonuna kadar kalıcak benle sanırdım ama gecti. Bolca şükretmeyi öğrendim

Arkadaşlar merhaba, panik atak rahatsızlığı ile ilgili gidebileceğim bir doktor arayışı içindeyim. Devlet hastanesi doktorlarına gitmem. Dinlemiyorlar bile. Emin Önder 500 tl. Üniversite hastanesi özel muayene randevusu vermiyor. Denge ye gittim olmadı. Cihan hastanesinde Hüseyin Yıldız a muayene olmuş olan var mı?

X