Panikatak anksiyete okb depresyon yaşayanlar....

Geçmiş olsun kötü geçiriyorum aslında içmek istiyorum korkumu yenemiyorum neler yaptın peki bu süreçte varmi tavsiyen
Canım ben vitamin aldım d vitamini , çinko. Birde günde bir tane aspirin tükettim , onun haricinde hergun grip ilacı içtim doktor yazmıştı zaten hepsini. Bol bol su içtim meyve tükettim protein ağırlıklı beslendim. Korkma sakın kötüysen iç derim

Bana prl dan başka ilaç almamı söylediler vitamin alicam yarın ama o ilacı içemedim tarihi geçmişti sorun olmuyor belki ama böyle anksiyete tavan yapmışken içemem

Merhabalar herkese bol şifalar diliyorum öncelikle. Rabbim hepimizin sıkıntılarını alsın, içimize ferahlıklar versin inşallah... :KK51:

Anksiyete veya panik atağın getirmiş olduğu bir illet var ki bileceğiniz üzere ismi “Depersonalizasyon ve derealizasyon”

Bu illeti yaşayan, başa çıkabilen, atlatabilen lütfen anlatabilir mi. Neler yaşadınız, nasıl atlattınız ? Bu tam bir kabusss . Çözümü yok mu bunun :KK43:
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum geçti mi acaba Depersonalizasyon ve derealizasyon?

Arkadaşlar öncelikle hepinize cok geçmiş olsun. Aranızda hamileliğin son 2 ayında antidepresan, ya da doğumdan sonra emzirrken lustral kullanan var mı? Varsa rica etsem yazabilir mi bana.

Arkadaşlar öncelikle hepinize cok geçmiş olsun. Aranızda hamileliğin son 2 ayında antidepresan, ya da doğumdan sonra emzirrken lustral kullanan var mı? Varsa rica etsem yazabilir mi bana.
Sanada. Geçmiş olsun canim ben hamileyken sadece 2 hafta pasiflora şurup kullandım emzirirken de cipralex kullandım ama sadece 1 hafta emzirdim

Sanada. Geçmiş olsun canim ben hamileyken sadece 2 hafta pasiflora şurup kullandım emzirirken de cipralex kullandım ama sadece 1 hafta emzirdim
Bu panik atak arada yokluyor beni, umursamamaya calısıyorum ama her seferinde farklı kılıklara bürünüyor sanki :KK43: her geçen gün baska biseyi kafama takıyorum. Bu zamana dek iyi dayandım son 2 ayımm kaldı ilaç kullanmak istemiyorum ama psikiyatr gidicem belki emzirme döneminde kullanırım mecbur. Cok teşekkür ederm bu arada❤️ Allah cocugunuzu size bağışlasın

Bu panik atak arada yokluyor beni, umursamamaya calısıyorum ama her seferinde farklı kılıklara bürünüyor sanki :KK43: her geçen gün baska biseyi kafama takıyorum. Bu zamana dek iyi dayandım son 2 ayımm kaldı ilaç kullanmak istemiyorum ama psikiyatr gidicem belki emzirme döneminde kullanırım mecbur. Cok teşekkür ederm bu arada❤️ Allah cocugunuzu size bağışlasın
Allah razı olsun cnm inşallah hepimiz iyilesiriz ben ilaçsız 6 sene dayandım doğumdan sonra basolmaz bir hal aldı mecburen ilaca başladım ilacın bana baya faydası oldu şükür sende piskiyatire gitme piskologa git piskiyatir bişey yapamaz hamileyken

Hamilesiniz ve ne güzel bu aya kadar gelmişsiniz, bana cesaret geliyor sizin gibi insanlarla 🥰 ben kalmaya bile korkuyordum yavaş yavaş geçiyor bu korku.

Hamilesiniz ve ne güzel bu aya kadar gelmişsiniz, bana cesaret geliyor sizin gibi insanlarla 🥰 ben kalmaya bile korkuyordum yavaş yavaş geçiyor bu korku.
Klasik bir laf vardır ya Allah gücünü veriyor; gerçekten karnındaki o melek sana dayanma gücünü veriyor. Her şeye rağmen hiç pişman olmayacaksın inşallah merak etme❤️ Sabırla doğumu bekle mükafatlandırılacaksın emin ol🥰 benim tek dayanak noktam nefes ve duaydı. Sana da bol huzurlu bir hamilelik diliyorum sağlıcakla kal🥲

Ya Allah yardımcımız olsun çok zor gerçekten ama benim Doktorum seninki hastalığın nezlesi gibi dedi iyi bişey galiba bana selectra ve tranko verdi size hangi ilaçları verdi. Bu arada bende hassas bağırsak sendromu olabilirmiş inanır mısınız kefir içtiğimde bağırsaklarım düzeliyor ve stresim geçiyor acaba bağırsak problemimi beni bu hale getirdi çok ama çok iyi bir doktor bulmak istiyorum aklımdaki soru işaretlerini gidermek adına açıkcası direk psikiyatr ilaçlara başlamak istemiyorum sadece trankoyu hem gastroentoloji ve psikiyatr önerdi onu yemeyi düşünüyorum.
Merhaba, benim de doktorum aynı şekilde selectra ve tranko verdi. Tırnak kenarı yolma Ve şiddetli diş sıkma yanında aynı huzursuz bağırsak sendromu bende de var onun için bağırsaklar vücudun 2. Beyni, stres ve kaygı yoğunluğu yaşadığın anlar fazla olduğu için bağırsağın da bundan etkileniyor diye bir açıklama yaptı. İlaçları hala almadım çekiniyorum acaba bağımlılık vs yapar mı, ömür boyu hep kullanmam mı gerekir diye. Siz bu ilaçları alıp kullandınız mı, nasıl hissediyorsunuz kendinizi ?

Klasik bir laf vardır ya Allah gücünü veriyor; gerçekten karnındaki o melek sana dayanma gücünü veriyor. Her şeye rağmen hiç pişman olmayacaksın inşallah merak etme❤️ Sabırla doğumu bekle mükafatlandırılacaksın emin ol🥰 benim tek dayanak noktam nefes ve duaydı. Sana da bol huzurlu bir hamilelik diliyorum sağlıcakla kal🥲
Canım benim teşekkür ederim, sana da sağlıklı doğumlar diliyorum, benim gözümde o kadar güçlüsün ki, kendinle gurur duymalısın 🧡 inşallah sağlıcakla kavuşursun yavruna da 🧡

X