Peki Ya Sizce??

E

EU2

Ziyaretçi
Kızlar bugün tv'de bi program izlerken bi seyirci çıkıp bazı şeyler söyledi ALLAH aşkına sizinde düşünecelerinizi alabilirmiyim... ışte aklıma takılanlar şunlardı, Bir teyzeciğimiz evlenmek için programa katılan bayana şunları dedi..

___" Evliliği evlilik olsun diye yapma yani evlenmek için evlenme"
___" Mantık evliliği daha kalıcı oluyor bu zaman şartlarında , tamam aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme ama mantığın ön planda olsun"

Peki sizler daha çokda evli arkadaşlarımın düşüncesini fikrini almak istiyorum hakılımıdır bu teyze? en çokta şuna takıldım " Evlenmek için evlenme evliliği evlilik olsun diye yapma " ...:uhm: :kahve:

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette evlenmiş olmak için evlenmek bencede aptallık olur :nazar:
Evlilik, insan hayatını tamamiyle etkileyen , hatta kişinin miladı diyebileceğimiz bir dönüm noktasıdıra.s
o nedenle de sadece aşk bu devirde malesef karın doyurmuyor
mantığıda gözardı etmemek lazımyerimseniben
ikisi bir arada olursa tadından yenmezkaydirigubbakcemile5

peki bu nedirrrr ___" Evliliği evlilik olsun diye yapma yani evlenmek için evlenme" ??

evli bir hayata yani yerleşik hayata geçmek isteyen bazı hatunlar vardır, evleneyim çocuk yapayım, yemeğimi yapayım arada birde beni kocam dışarı çıkarıp gezdirsin diye düşünür. işte bunlar karşılarına çıkan ilk adamla evlenir. çok yakından tanıdığım biri var öyle çünkü. tabii daha sonra ne kadar mutlu oluyorlar orası tartışılır.
tabikii aşkın gözü kör olmamalıdır. o yüzdende evet seviyorum ama bu kişi bana uygunmu aileme uygunmu beni taşıyabilirmi bunlarıda süzgeçten geçirmek lazım diye düşünüyorum. aşk ve mantık bir arada yani :KK66: umarım azbuçuk anlatabilmişimdir.

evli bir hayata yani yerleşik hayata geçmek isteyen bazı hatunlar vardır, evleneyim çocuk yapayım, yemeğimi yapayım arada birde beni kocam dışarı çıkarıp gezdirsin diye düşünür. işte bunlar karşılarına çıkan ilk adamla evlenir. çok yakından tanıdığım biri var öyle çünkü. tabii daha sonra ne kadar mutlu oluyorlar orası tartışılır.
tabikii aşkın gözü kör olmamalıdır. o yüzdende evet seviyorum ama bu kişi bana uygunmu aileme uygunmu beni taşıyabilirmi bunlarıda süzgeçten geçirmek lazım diye düşünüyorum. aşk ve mantık bir arada yani :KK66: umarım azbuçuk anlatabilmişimdir.

Bunuda evlerinde yeteri kadar özgür olmayan baskı altında yetilşmiş kızlarımız düşünür herhalde ..​

işte bu çok doğru derincim nede güzel anlatmışssın Teşekkür ederim..​

Kızlar bugün tv'de bi program izlerken bi seyirci çıkıp bazı şeyler söyledi ALLAH aşkına sizinde düşünecelerinizi alabilirmiyim... İşte aklıma takılanlar şunlardı, Bir teyzeciğimiz evlenmek için programa katılan bayana şunları dedi..

___" Evliliği evlilik olsun diye yapma yani evlenmek için evlenme"
___" Mantık evliliği daha kalıcı oluyor bu zaman şartlarında , tamam aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme ama mantığın ön planda olsun"

Peki sizler daha çokda evli arkadaşlarımın düşüncesini fikrini almak istiyorum hakılımıdır bu teyze? en çokta şuna takıldım " Evlenmek için evlenme evliliği evlilik olsun diye yapma " ...:uhm: :kahve:

evlenmiş olmak için evlenme fikrine katılıyorum. öyle düşünenler var...yani amaç sadece evlilik yapmak. yeterki evleneyim düşüncesi... çok fazla düşünmeden tanımadan,görüşmeden yapılan evlilikler bunlar...
benim çevremdede böyle düşünen bir arkadaşım var. ona devamlı bu lafı ediyorum. ama nafile... evlenmeye takmış vaziyette.. .
mantık evliliğin kalıcı olduğuna inanmıyorum. sadece mantık evliliği yapılırsa sonu her iki taraf açısından hüsrandır. sevgi olmadan sadece mantık neye yarar ki. o evlilikte çiftler bence mutsuz olacaklardır. sevmeden cinselliği düşünemiyorum bile...
ha hem mantık hem sevgi aşk varsa işte o zaman yemede yanında yat..
bencede böyle olmalı. her ikiside bir arada.

evlenmiş olmak için evlenme fikrine katılıyorum. öyle düşünenler var...yani amaç sadece evlilik yapmak. yeterki evleneyim düşüncesi... çok fazla düşünmeden tanımadan,görüşmeden yapılan evlilikler bunlar...
benim çevremdede böyle düşünen bir arkadaşım var. ona devamlı bu lafı ediyorum. ama nafile... evlenmeye takmış vaziyette.. .
mantık evliliğin kalıcı olduğuna inanmıyorum. sadece mantık evliliği yapılırsa sonu her iki taraf açısından hüsrandır. sevgi olmadan sadece mantık neye yarar ki. o evlilikte çiftler bence mutsuz olacaklardır. sevmeden cinselliği düşünemiyorum bile...
ha hem mantık hem sevgi aşk varsa işte o zaman yemede yanında yat..
bencede böyle olmalı. her ikiside bir arada.

bende işte mantığını kullanan diyenlere biraz böyle bakıyorum :1shok: sevmiyorum ama mantığıma uyuyo hadi evlenelimde olmazki yani aşk olmalı istek olmalı heyecan olmalı sevgi olmalı değilmi ama aydanım opuyorumnanaktan

ben de sırf evlenmek için evlenenleri anlamıyorum.. ya birini sevmiyosun evlendikten sonra neden bi de evin sorumluluğuna katlanasın ki yani? zaten bütün işleri kadının üstüne yıkarlar uğraş dur yav hani birini sevsen sevdiğinin yanında olmak istesen tamam

ben de sırf evlenmek için evlenenleri anlamıyorum.. ya birini sevmiyosun evlendikten sonra neden bi de evin sorumluluğuna katlanasın ki yani? zaten bütün işleri kadının üstüne yıkarlar uğraş dur yav hani birini sevsen sevdiğinin yanında olmak istesen tamam

vereliniortak kaydirigubbakcemile5

Bunuda evlerinde yeteri kadar özgür olmayan baskı altında yetilşmiş kızlarımız düşünür herhalde ..​

işte bu çok doğru derincim nede güzel anlatmışssın Teşekkür ederim..​

anlatabildiysem ne iyi rica ederim. evet genelde baskı altında olanlar bu şekilde bir evliliği kaçış olarak görüyor. ama rahat yaşayıpta bu tarz evlilikler yapanda yok değil.

genelleme yapmak tabiki doğru olmaz... ama son zamanlarda çevremde okadar çok boşanma olayı oluyorkii... ve bunların bir çoğu yazıkki birbirini çok sevmiş evlenebilmek için mücadele etmiş çiftler...bazıları sırf çevresindekilerin artık evlen baskısından, bazıları ailesinde kısıtlanan özgürlüğü eşinde bulabileceğini düşündüğünden evlenebilmek için evleniyor...mantık evliliği yapmaya bende sıcak bakıyorum.. ama sadece evlenebilmek için değil aşka olan inanç derler yha... herhalde bunu yitirdğim için... fazla klişe bir laf oldu ama... malesef böyle:KK43::KK43::KK43:

anlatabildiysem ne iyi rica ederim. evet genelde baskı altında olanlar bu şekilde bir evliliği kaçış olarak görüyor. ama rahat yaşayıpta bu tarz evlilikler yapanda yok değil.

Öylelerinede sanırım rahat batıyor derincim..

genelleme yapmak tabiki doğru olmaz... ama son zamanlarda çevremde okadar çok boşanma olayı oluyorkii... ve bunların bir çoğu yazıkki birbirini çok sevmiş evlenebilmek için mücadele etmiş çiftler...bazıları sırf çevresindekilerin artık evlen baskısından, bazıları ailesinde kısıtlanan özgürlüğü eşinde bulabileceğini düşündüğünden evlenebilmek için evleniyor...mantık evliliği yapmaya bende sıcak bakıyorum.. ama sadece evlenebilmek için değil aşka olan inanç derler yha... herhalde bunu yitirdğim için... fazla klişe bir laf oldu ama... malesef böyle:KK43::KK43::KK43:

sevmedende sırf aklın mantığın yatıyor diye evlilik olmazki ama yaaa​

peki bu nedirrrr ___" Evliliği evlilik olsun diye yapma yani evlenmek için evlenme" ??

Yaşın ilerlemesi ,çevrenin farklı sözler söylemesi şutarafagitti korkudan,güvensizlikten yada evden uzaklaşmak kaçmak için :eek: yapılan evlilikler var
okuyor ve duyuyoruz evlenmek için evlenip sonucu hüsranla biten hayatlar...
amaç aşık olmadan tanımadan etmeden yapılan evlilikler,yani imza sadece...

teyzemin anlatmak istediği bu olsa gerek belinayım
a.s.

"Mantık evliliği daha kalıcı oluyor bu zaman şartlarında,aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme ama mantığın ön planda olsun"

bence bunu diyen ne demek istedigini bile bilmiyor..aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme!!mantıgın ön planda olsun..hem mantık evliligi daha kalıcı diyor hemde aşık olma demiyorum diyor..

askın oldugu yerde mantık olmaz derler.peki bu nolcak akannehir

mantık+aşk=evlilik en güzeli bu ama işte onu saglamakta zor olsa gerek

tabikii ikisi bir arada olmalı aşkımdan ölüyorum diyede saçma sapan biriyle evlenip kendimi dipsiz kuyulara atamam yanii , akıl var fikir var, aşık olursun seversin kafana yatar evlenirsinn. aslında bu kadar basit. ama tabii doğru adamın karşına çıkması lazım önce kaydirigubbakcemile3

Yaşın ilerlemesi ,çevrenin farklı sözler söylemesi şutarafagitti korkudan,güvensizlikten yada evden uzaklaşmak kaçmak için :eek: yapılan evlilikler var
okuyor ve duyuyoruz evlenmek için evlenip sonucu hüsranla biten hayatlar...
amaç aşık olmadan tanımadan etmeden yapılan evlilikler,yani imza sadece...

teyzemin anlatmak istediği bu olsa gerek belinayım
a.s.
Anlamam zaten yaşın geldi hadi evlen diyen çevreyi ve çevreye göre hayatına yön veren kişilerii (yahu benimde anlamdığım ne çok şey varmış yeni anlıyorum kaydirigubbakcemile3)
bende öyle düşünüyorum. ne sanıyorlarsa kaydirigubbakcemile3

"Mantık evliliği daha kalıcı oluyor bu zaman şartlarında,aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme ama mantığın ön planda olsun"

bence bunu diyen ne demek istedigini bile bilmiyor..aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme!!mantıgın ön planda olsun..hem mantık evliligi daha kalıcı diyor hemde aşık olma demiyorum diyor..

askın oldugu yerde mantık olmaz derler.peki bu nolcak akannehir

mantık+aşk=evlilik en güzeli bu ama işte onu saglamakta zor olsa gerek

:lepi:

aşk :asigim: mantık :uhm:
her ikisi de önemli evlilikte
baştan söyleyeyim
ben aşk evliliği yaptım ama gözlerim kör değildi sanırım :1shok:
sonuçta insanın dengiyle aldığı aile terbiyesi, kültürü, aile yapısı,düşünce tarzı,yaşam biçimi bunlarda önemli ve göz ardı edilmemeli
bırakın evliliği arkadaşlıkta ve dostlukta da böyle değil midir
kafama uymuş eş dost sayesinde önerilmiş iyi aile babası olacak tamam :1rolleyes:
ama şu yürekten birşey gelmiyorsa nereye kadar :umursamaz:
aşk mantık her ikisi olmalı bence
tvde ki teyzemin cümlesini azcuk değiştiriyorum a.s
aşık ol ama mantığını da kaybetme :hooray:
amaçta sadece evlenmek için evlenmek değil
ömür boyu aşkla mutlulukla huzurla yaşamak olmalı
a.s.

aşk :asigim: mantık :uhm:
her ikisi de önemli evlilikte
baştan söyleyeyim
ben aşk evliliği yaptım ama gözlerim kör değildi sanırım :1shok:
sonuçta insanın dengiyle aldığı aile terbiyesi, kültürü, aile yapısı,düşünce tarzı,yaşam biçimi bunlarda önemli ve göz ardı edilmemeli
bırakın evliliği arkadaşlıkta ve dostlukta da böyle değil midir
kafama uymuş eş dost sayesinde önerilmiş iyi aile babası olacak tamam :1rolleyes:
ama şu yürekten birşey gelmiyorsa nereye kadar :umursamaz:
aşk mantık her ikisi olmalı bence
tvde ki teyzemin cümlesini azcuk değiştiriyorum a.s
aşık ol ama mantığını da kaybetme :hooray:
amaçta sadece evlenmek için evlenmek değil
ömür boyu aşkla mutlulukla huzurla yaşamak olmalı
a.s.

Süpersin yaaaaa vereliniortak

X