PGT yöntemiyle Tüp Bebek tedavisi için doktor ve merkez önerileri

Merhaba bir şey merak ediyorum bilen varsa aydınlatabilir mi🙏🏼 Bir ciftte herhangi bir sorun yoksa da pgt sonucunda bozuk embriyo gelebilir mi? bizim iki embroyomuz pgt yapildi bir tanesi transfere uygun geldi. Biz oylesine yaptirmistik aslinsa. Ama bu ikimizden birinde bir hastalik tasiyicisi olsugumuz anlamina mi gelir kafama takildi

Merhaba bir şey merak ediyorum bilen varsa aydınlatabilir mi🙏🏼 Bir ciftte herhangi bir sorun yoksa da pgt sonucunda bozuk embriyo gelebilir mi? bizim iki embroyomuz pgt yapildi bir tanesi transfere uygun geldi. Biz oylesine yaptirmistik aslinsa. Ama bu ikimizden birinde bir hastalik tasiyicisi olsugumuz anlamina mi gelir kafama takildi
Hayır hiç bir sebep yokkende genetik bozukluk olabiliyor.

Evet pgt li embiriyom. Şans oldugunu söylediler.. Umudumu yitirdim aslında ben artık
Canim sakin umudunu yitirme Rabbimin mucizelerine inancimiz sonsuz bu platformda oyle guzel seylere sahit oldum ki hamd olsun dedim birkez daha.. yipratma kendini daha fazla sen cok guclu birisin🙏🏻❤️ Tup bebek annesi olmak kolay dgl bidahakine olucaktir Allahin izniyle

Merhaba bizde başlayacağız inşallah rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Araştırma hastanelerinde tüp bebek merkezleri açık mı bilginiz var mı ?

Merhaba bizde başlayacağız inşallah rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Araştırma hastanelerinde tüp bebek merkezleri açık mı bilginiz var mı ?
Merhaba
Hayirli olsun, Zeynep Kamil acik olduguna gore arastirma hastanelerinde de islemler yuruyordur diye dusunuyorum.

Arkadaşlar merhaba benim 3 tane transferim negatif sonuclandi.Sakaryadayim buradaki embriyolarimi istanbula pgtye goturebilirmiyim boyle bir islem oluyor mu.dondurulmus 10 tane embriyom var.embriyo nakil edileblir mi istanbula test icin

Arkadaşlar merhaba benim 3 tane transferim negatif sonuclandi.Sakaryadayim buradaki embriyolarimi istanbula pgtye goturebilirmiyim boyle bir islem oluyor mu.dondurulmus 10 tane embriyom var.embriyo nakil edileblir mi istanbula test icin
Valla bunu hangi merkezde yaptirmak istiyorsan bir bilgi almalisin ben bilmiyorum dondurulmusa oluyormu pgt.. birde bozulma sansi varmis diye duymustum ama emin degilim sen bi bilgilendirme alirsan iyi olur.. iyi bir labda daha cok basari sansi var ben memorialde pgt yaptirdim 4 taneden tek embryom tuttu 14 haftama girdim darisi en kisa zamanda sana olsun canim

Valla bunu hangi merkezde yaptirmak istiyorsan bir bilgi almalisin ben bilmiyorum dondurulmusa oluyormu pgt.. birde bozulma sansi varmis diye duymustum ama emin degilim sen bi bilgilendirme alirsan iyi olur.. iyi bir labda daha cok basari sansi var ben memorialde pgt yaptirdim 4 taneden tek embryom tuttu 14 haftama girdim darisi en kisa zamanda sana olsun canim
Amin insallah canim.senin de hayirlisiyla Allah kucagina almayi nasip etsin

Merhaba. Ben istanbuldayim. Medical parkta 3 tane embriyom var yuzyil hastanesinde serap simavli bana o embriyolari transfer edicek bikac ay sonra ins

Merhaba canım bende fulya bahcecide mustecep kavrut ta yaptırdım tüp bebegimi. Dusuklerim olduğu için pgt işlemi yapılması gerektiğini soylemislerdi. 3 embriyo yolladık. 2 tanesi sağlam geldi. Biri oğlum 2.5 yaşında. Şimdi 2.ci embriyomu transfer ettiler hamileyim çok şükür. Rabbim sizlerede nasip etsin. Ben mustecep kavruttan çok memnunum. Şuan bahçeci tüp bebek merkezinde değil aama hemen yakınlarında. Fulya acedemy de. Görüşmeniz tavsiye ederim. ATV habere de çıkmıştı. Ben bu doktoru apartmandan arkadaşımdan duydum o da tüp bebek yaptırmıştı oğlu şimdi 5 yaşında. Benden sonra bı kisiyidl daha gönderdim o da doğurdu 🙈
Merhaba düşüklerinizin nedeni biliniyor muydu? Ben de kararsızım Pgt a konusunda..2 düşüğüm var, ikinciyi genetik incelemeye gönderdik kromozomda sıkıntı çıktı ama tekrarlama riski olmayan bir sıkıntı dediler, tüpe geçiyoruz şimdi, pgt’li yaptırıp yaptırmama konusunda çok kararsızım malum çok yüksek fiyatlar, bana mutlaka gerekli mi onu çözemiyorum, tüp bebek merkeziyle alakası olmayan genetik uzmanları gerekmiyor dedi ama tüpçüler hem maddi açıdan hem de daha garanti olsun diye öneriyor tabi ki

Merhaba düşüklerinizin nedeni biliniyor muydu? Ben de kararsızım Pgt a konusunda..2 düşüğüm var, ikinciyi genetik incelemeye gönderdik kromozomda sıkıntı çıktı ama tekrarlama riski olmayan bir sıkıntı dediler, tüpe geçiyoruz şimdi, pgt’li yaptırıp yaptırmama konusunda çok kararsızım malum çok yüksek fiyatlar, bana mutlaka gerekli mi onu çözemiyorum, tüp bebek merkeziyle alakası olmayan genetik uzmanları gerekmiyor dedi ama tüpçüler hem maddi açıdan hem de daha garanti olsun diye öneriyor tabi ki
Siz kendinize ve esinize kromozom analizi yaptirdiniz mi? 2 dusuk yasadiysaniz size de genetik test yapiyolar, once onlari yaptirmakla baslayabilirsiniz belki, tabii yaptirmadiysaniz.
Kromozomsal problemden dusuk olduysa pgt zaten bunun icin var, ben boyle bir tecrube sonrasi kesinlikle pgt yaptirirdim. Doktor tekrarlama riski yok demis ama ,🤷 Bence tup bebek yaptiracaksaniz on gorusmede sizi yeterince aydinlatirlar.

Siz kendinize ve esinize kromozom analizi yaptirdiniz mi? 2 dusuk yasadiysaniz size de genetik test yapiyolar, once onlari yaptirmakla baslayabilirsiniz belki, tabii yaptirmadiysaniz.
Kromozomsal problemden dusuk olduysa pgt zaten bunun icin var, ben boyle bir tecrube sonrasi kesinlikle pgt yaptirirdim. Doktor tekrarlama riski yok demis ama ,🤷 Bence tup bebek yaptiracaksaniz on gorusmede sizi yeterince aydinlatirlar.
Yanlış ifade etmiş olabilirim, mesela trizomi olduğunda sonraki gebelikte de trizomi olma ihtimali bir miktar artıyormuş,bende böyle bir sonuç çıkmamıştı onu söylemek istedim, yoksa zaten yaşımdan dolayı sağlıksız gebelik ihtimalim tabi var,35oldum.Önceki gebeliklerim 34ken doğal yolla oldu ve sağlıksız denk geldi 2kere.Eşimde ya da bende genetik incelemede sorun yok.düşüklerle ilgili yaptırmadığımı test kalmadı bir neden yok bebekten başka.ikinci bebeği kürtaj sonrası genetiğe yolladık tetraplöidi(92xxxx) olarak geldi sonucu.Birinciyi maalesef yollamamıştık bilmiyoruz ama ikisi de benzer şekilde seyretmişti

X