Pitbull köpek

HANFENDİ BUNUN CİNSİ REDNOSE BİR ÇEŞİT PİTBULL BAKABİLCEK DURUMDAYSANIZ AŞILARINI TAS TAMAM YAPIP ŞİDDET GÖSTERMEDEN BÜYÜTEBİLCEKSENİZ ASLA SİZE SALDIRMAZ SALDIRAN HAYVANLARIN UFAKKEN ŞİDDET GÖRMÜŞ OLMALARI SALDIRGANLAŞTIRIYOR.

ÖYLE BİRŞEY YOK YILLARCA BAKTIK BİZ PİTBULL GİZLİ YASAK FALAN DEĞİL PARA CEZASIDA VERMİYORLAR VE BESLEYEN EVİNDE BAKAN BİRÇOK KİŞİ VAR
TAMAM.
Biz ilgili kanunlara, haberlere, yazılara değil size inanıyoruz tamam. İşini yapması gerekenlere denk gelmemeniz de, ihbar edilerek ceza almamanız da ne kadar haklı olduğunuzu gösteriyor zaten. Devlet de, kanun da sizsiniz.

Netice itibariyle çok fazla köpek türünün geni olduğu için dengesiz bir köpek türü. Elbette itlaf edilmesin ama üretilmemesi için de gerekli cezalar verilmeli.
Daha geçtiğimiz aylarda sahibi bile koruyamadı market önünde bir anneanne ve torununa saldırdı. Aynısı sizin başınıza gelse hayvan güzellemesi mi yapacağız.
Ben de kedi besledim, köpek besledim. Çantamda illa ki kuru mama taşır veririm. Ama bu pitbul güzellemesi yapma gerekçesi değil. İyi de bakılsa, şefkatle de büyütülse saldırganlık eğilimi diğer cinslere göre fazla. Parkta başka köpeklerle olay yaşayıp sağa sola saldıran çok agresif pitbulla da şahit oldum ben. Güvenilmez bir cins

Üretilmesin zaten boyle olacaksa hayvanlara da yazik serserilerin elinde rezil oluyor o hayvanlar, uretilemesin ben uretilsin illa demiyorum uretene yuksek cezalar uygulansin madem ama var olan kopegi de alip öldürmesin, biyere kapatmasinlar bu dogru degil.
Kisirlaştirilsinlarr ve hepsi ciplensin. Zaten bu sene kopeklerde cip taktirmak zorunlu olacak bunun gibi bir zorunluluk olsun o kopeklerin sahibi belli olsun boylece kopekle ugrasmam onu disari basibos salan sahibiyle ugrasirim. Direkt kopegi cezalandirmak daha kolay geliyor herkese.

D denizsonsuzlugu Hanımefendi ben sizin mesajınızı beğenmedim diye sadece siz de misilleme olarak beğenmedim demek için, sadece, arkadaşım çok merhametli bütün sokak hayvanlarına bakar, besler yazdığım mesajın nesini beğenmediniz acaba:))) Bir mantığı var mı bu yaptığınızın?
Yok hanımefendiciğim r gibi olucak ama farkında bile değilim

Üretilmesin zaten boyle olacaksa hayvanlara da yazik serserilerin elinde rezil oluyor o hayvanlar, uretilemesin ben uretilsin illa demiyorum uretene yuksek cezalar uygulansin madem ama var olan kopegi de alip öldürmesin, biyere kapatmasinlar bu dogru degil.
Kisirlaştirilsinlarr ve hepsi ciplensin. Zaten bu sene kopeklerde cip taktirmak zorunlu olacak bunun gibi bir zorunluluk olsun o kopeklerin sahibi belli olsun boylece kopekle ugrasmam onu disari basibos salan sahibiyle ugrasirim. Direkt kopegi cezalandirmak daha kolay geliyor herkese.
Zaten en başta bu köpeğin üretilme sebebi masum değil bence. Yani bir insan neden tüm türlerin en zor özelliklerini alıp kolay saldırganlaşabilen, saldırınca da çok vahşice saldırıp çenesini kitleyen bir köpek imal etsinler. Doğada olmayan bir tür. Çok vahşi. Alıp besleyen de masum olamaz bana göre zaten

TAMAM.
Biz ilgili kanunlara, haberlere, yazılara değil size inanıyoruz tamam. İşini yapması gerekenlere denk gelmemeniz de, ihbar edilerek ceza almamanız da ne kadar haklı olduğunuzu gösteriyor zaten. Devlet de, kanun da sizsiniz.
Örn.daha önce sokakta bir adamla tartıştım ve o esnada köpeğimiz yanımdaydı.Adamın bana dokunmasıyla adamın paçasına yapıştı sadce zarar verdiği yer pantolonuydu istese daha fazlasınıda yapabilirdi ve karakolluk olduk ama birşey olması okey sağda solda yazana takılmayın para cezası vs almadık siz google başım yazıyor yazın beyniniz tümor var yazar.

Herkese günaydın üst komşumuz bir kaç gün önce elinde minicik bir köpekle kapıyı çaldı yenihayat bunu yolda buldum sen hayvanlari seversin bir çaresine bak dedi ve gitti köpeği aldim çok fazla yaraları var onları temizledim açlıktan bitap düşmüş neyse ki evde mama vardı bol bol yedirdim sorun şu ki ben bu köpeği süs köpeği sandım minicik olunca haliyle bir kac arkadaşıma resim attım cinsi huyu nedir diye benim süs köpeği sandığım o minik hayvan pitbull çıktı ne yapacağımı şaşırdım. Bu tür hayvanlara bakmak yasakmış ve ben cahilliğim yüzünden belediyeyi aradım neyse ki belediye bana biz alamayiz dedi internette ilan paylaştım yazan tipleri görseniz ben onlara değil köpek vermek yolda görsem yolumu değiştiririm bana bir akıl verir misiniz
evet beslemek yasak sikayet edilirse kopegi hem barinaga alirlar hemde besleyene 9 bin kusurdu sanirim para cezasi var. Amcamda pitbul kirmasi vardi aldilar ve ceza yazdilar ordan biliyorum

ÖYLE BİRŞEY YOK YILLARCA BAKTIK BİZ PİTBULL GİZLİ YASAK FALAN DEĞİL PARA CEZASIDA VERMİYORLAR VE BESLEYEN EVİNDE BAKAN BİRÇOK KİŞİ VAR
malesef tam da oyle basimizdan gecti daha gectigimiz eylul ayinda cok sevdigimiz kopegimizi aldilar ustelik safkan da degil pitbull boxer kirmasiydi. Alindigi gunden beri barinaktam cikarmaya calisti amcam fakat henuz alamadi

Peki neden beni bencillikle suçladınız o zaman? Gerçekten bunu merak ettiğim için soruyorum. Ben buraya yazdıklarınızın hiç birini yazmadım; kapatılsınlar, öldürülsünler vs. Hatta şimdi dönüp yazımı tekrar okudum, acaba ben mi yanlış yazdım diye. Hayır, ki bunun suçlusunun zaten insanoğlu olduğunu da yazmışım. Neden bana saldırdınız, hiç alakasız kıyaslama yaptınız peki?

Antalyada mahallemizde bir dukkan pitbull besliyordu. Yanindan gecerken surekli severdim. Cok sevgiyle buyutuluyordu. 1 kisinin sikayeti uzerine sahibinden alindi ve uyutuldu. Hemde para cezasi verildi. Cok uzuldum. Bu hayvanlar nasil yetistiriliyorsa oyle davraniyorlar. Normal bi kopekten hic bir farklari yok.

Pitbull yasak ırk,şuana kadar ceza almayanlar ceza almayacak diye birşey yok.biri sizi ihbar ederse hem köppeği alırlar hem para cezası ödersiniz 9 bin küsür.madem uyutacaklar bu hayvanları ülkeye sokmak ve üretmek yasaklanmalı hayvanların suçu yok kötü olan insanlar.inşallah o köpek mutlu bir hayat sürebilir.

Herkese günaydın üst komşumuz bir kaç gün önce elinde minicik bir köpekle kapıyı çaldı yenihayat bunu yolda buldum sen hayvanlari seversin bir çaresine bak dedi ve gitti köpeği aldim çok fazla yaraları var onları temizledim açlıktan bitap düşmüş neyse ki evde mama vardı bol bol yedirdim sorun şu ki ben bu köpeği süs köpeği sandım minicik olunca haliyle bir kac arkadaşıma resim attım cinsi huyu nedir diye benim süs köpeği sandığım o minik hayvan pitbull çıktı ne yapacağımı şaşırdım. Bu tür hayvanlara bakmak yasakmış ve ben cahilliğim yüzünden belediyeyi aradım neyse ki belediye bana biz alamayiz dedi internette ilan paylaştım yazan tipleri görseniz ben onlara değil köpek vermek yolda görsem yolumu değiştiririm bana bir akıl verir misiniz

Pitbull baktığınız anlaşılırsa çok ciddi para cezası alırsınız ayrıca bildiğim kadarıyla bu hayvaları sahiplendirmek bile yasak. Başınıza iş alıyorsunuz bu hayvanların yasak olmasının nedeni var, bir çok kez tv de izlemişsinizdir pitbull saldırgan bir hayvan ve saldırı anında çenesini kitliyor bırakmıyor, zaten bunları biliyorsunuzdur. Yapacağınız en doğru şey ilgili birime haber verip teslim almalarını sağlamak. Hiç bir şey yapamıyorsanız 155 i arayın. İlgileneceklerdir.

veterıner hekıme gıtmek en dogrusu
hem genel muayene eder hem cınsını soyler hemde sahıplendırebılıyorsa sahıplendırır

Bilmediğim için soruyorum, maalesefki caddede sokakta bu hayvanları gezdirenler var, ağzılarında ağızlıkla. Onlar nasıl bakıyor peki? yani özel izinle filan mı acaba?

Benim bir arkadaşım 8 yıldır pitbull bakıyor evinde. Dışarda gezidiriyor fln, yasaksa korkması gerekmez mi dışarda gezdirmekten? Ayrıca o gerçekten sevgi ile yetiştirdi köpeği, 8 yıldır onlarda en ufak bir sert hareketi yok ve şuan kedi de var evlerinde. Kedi ile de acayip iyi anlaşıyormuş. Bakan kişi çok önemli.

Bu bildiğiniz pitbull siz neresini süs Köpeği zannettiniz şaka mı

evet beslemek yasak sikayet edilirse kopegi hem barinaga alirlar hemde besleyene 9 bin kusurdu sanirim para cezasi var. Amcamda pitbul kirmasi vardi aldilar ve ceza yazdilar ordan biliyorum

malesef tam da oyle basimizdan gecti daha gectigimiz eylul ayinda cok sevdigimiz kopegimizi aldilar ustelik safkan da degil pitbull boxer kirmasiydi. Alindigi gunden beri barinaktam cikarmaya calisti amcam fakat henuz alamadi

Pitbull yasak ırk,şuana kadar ceza almayanlar ceza almayacak diye birşey yok.biri sizi ihbar ederse hem köppeği alırlar hem para cezası ödersiniz 9 bin küsür.madem uyutacaklar bu hayvanları ülkeye sokmak ve üretmek yasaklanmalı hayvanların suçu yok kötü olan insanlar.inşallah o köpek mutlu bir hayat sürebilir.

Konu biraz eskimiş ama her pitbula benzeyen köpek pitbul olmuyor. Veteriner bile net bilemeyebilir. Dogo, pitbull, staffordshire, amstaff gibi ırklar hep birbirine benzer. Ve bu ırkların hepsi yasaklı değil. Bir köpeğin ırkını belirleyebilecek kişi veteriner değil zoologtur.

Geçtiğimiz aylarda birden fazla köpek yasaklı ırk olmadığı halde pitbula benzediği için (stafford) ailelerinden zorla alınıp barınağa kondu. Birkaç tanesi hayvan koruma derneklerinin de desteğiyle ırkının aslında pitbul olmadığı kanıtlanıp barınaktan çıkartılabildi, birçoğu hala barınakta, ve birkaçı da barınakta bakımsızlıktan öldü.
Her ne yaparsanız yapın barınağa vermeyin.
Bir köpek sokakta bile iyi kötü yaşayabilir ama barınakta asla.

X