Pko'lular için diyetisyenimden aldığım özel listem ve deneyimlerim..

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Merhabalar..
Biraz önce diyetisyenden geldim aldığım gaz ve gayet iyi bir liste ile buradayım..Sizlerlede paylaşmak istiyorum..Bugünü ve yarını..
Ben pko illetinden bir türlü kurtulamayan ve bunun artık tamamen beslenme tarzımın yanlışlığı karşılığı yaşadığına ikna olan bir kurbanım..
Aldığım saçma sapan kilolar,tuzlu ardından gelen tatlı krizlerim sonucu daha da genişleyen bir pkolu..
3 sene önce 57 ile evlendiğimde aa insan evlenince neden kilo alırki diye birde dakga geçerdim..
Beslenme değişince gerçekten benim vucudum anında reaksiyonunu kist olarak geri verdi bana..
Bugün yeni bir gün benim için..Aldığım listem ile şok diyete girmeden,yiyerek zayıflamanın avantajlarını görmek ve burada paylaşmak istiyorum bir pkolu olarak..
Listemin fotosunu çekeceğim ve buraya koyacağım..Ardından da diyetisyenimin söylediklerini ileteceğim..
Sohbet ortamı olmamasını tamamen paylaşımın tecrübe ve fikirler doğrultusunda olmasını rica ediyorum..
ıstiyorumki bir pko lu olarak kilo veriş başarımız diğer arkadaşlarımıza ön ayak olsun..

Fotoğraf makinemin pili bittiği için şarza koydum.Birazdan ek olarak onuda yapıştırırım buraya.
Diyetisyenimin söylediklerine geçiyorum:
-Günde 1 saat tempolu yürüyüş
-Her öğün öncesi ve sonrası 2 su bardağı su
-Yemeğe salata ve yoğurt ile başlayın.
-Günlük tutunuz.
-Listeye mutlaka uymaya çalışın,zira metabolizmanın çalışması için şart..

Biz Pko lular şeker direncinin düşük olmasından dolayı bana verilen liste diyabetliler ile aynı oranda.Vucudumdaki şeker direncini düzenlemem adına da günde 2 defa bu direnci düzenlemek adına glifor önerdi.
Vudumdaki kemik oranı oladukça fazla:%53
Yağ oranı:%31
Bu arada kilom 72-73 arası gidip geliyor tartıya göre

Son düzenleme:
Diyet listem..

1717.jpg

Ölçülerimiz

1726.jpg

1731.jpg

1734.jpg

Yağ değişimleri..Zeytin yemediğimizde mesela yağ değişerek yumurtayı tavada yiyebiliriz gibi..

1742.jpg

Bir öğünde Ekmek yemezsek yiyebileceklerimiz

1747.jpg

Uyarılarımız:

1774.jpg

evet ben bugün itibariyle başladım haydi bismillah..haftaya cumaya kadar tartılmadan sadece diyetisyenin orada tartılarak sonucumu görücem..

canım sen ozaman yumurtalarını kaliteleştirmek için ilaç tedavisi almalısın..klomen,genephone gibi.

kullandım onlarıda ilkbaşta klomenle 1 taneyle başladık cevap yok 2-3 derken 4 e çıkardık 7 ay filan her ay 2 yumurtam oldu gebelik olmadı.aşılama yaptırdım klomen +4 gün iğne oldum pkodan dolayı aşırı uyarılma oldu.çok yumurtam oldu ama kiste dönüştüler:KK43:((şu an troid tedavisi görüyorum bebek tedavisini ertelemek zorunda kaldık.

canım çok faydalı bir sayfa olmuş..polikistik over çok sık rastalanılan bir sorun çünkii..
sormak istediğim bişiy var..birden ani kilo alımında pko oluşuyor mu?ben de 6 ay sonra bebek istiyorum,aniden 20 nin üzerinde kilo aldım ve acaba varmıdır die de düşünüyorum?

sen normal yollamı hamile kaldın?

evet canım normal yolla hamile kaldım ben.
ilk hamileliğim genephone ile olmuştu 4.5 aylıkken kalbi durdu karnımda onun.korunma dönemi geçti.2 ay sonraydı sanırım sonra glukofen kullandım bir ay adetlerimi düzenlesin diye.o ay hamile kaldım

canım çok faydalı bir sayfa olmuş..polikistik over çok sık rastalanılan bir sorun çünkii..
sormak istediğim bişiy var..birden ani kilo alımında pko oluşuyor mu?ben de 6 ay sonra bebek istiyorum,aniden 20 nin üzerinde kilo aldım ve acaba varmıdır die de düşünüyorum?

hemen jinekoluğuna gitmeni öneririm canım ben..

evet canım normal yolla hamile kaldım ben.
ilk hamileliğim genephone ile olmuştu 4.5 aylıkken kalbi durdu karnımda onun.korunma dönemi geçti.2 ay sonraydı sanırım sonra glukofen kullandım bir ay adetlerimi düzenlesin diye.o ay hamile kaldım

hemen jinekoluğuna gitmeni öneririm canım ben..

şeker ilacımı kullandın düzen için:uhm:

şeker ilacımı kullandın düzen için:uhm:

evet diyabetliler için ilacı kullandım..
bugünde diyetisyen verdi içebilirsin diye.
vucuttaki şeker direncini düzenleyerek yumurtlamaya ve yumurta kalitesinede iyi gelir glukofen.
bunu jinekolunla paylaşmanı ve seni bilgilendirmesini öneririm

bende yıllardır pikoluyum ve de hipotroidden ameliyat oldum yani kilo almak konusunda ne kadar kötü metabolizmik rahatsızlık varsa bende var. ama insan doğru şekilde beslendimi olmaz diyede birşey yok . ben tam 24 kilo verdim halada vermem gerekli ancak sarıböceğin listesindek gibi ( ezberledim artık bu listeyi :)) ) beslendiğiniz zaman vucut yavaş yavaş normaline mutlaka dönüyor. azcık abartsam yada tatlıya dönsem anında akilolar kağıda bekliyor.
son 4 gündürde gulukofaja başladım doktorumun isteği ile aldığım 3-4 kilo vardı yaz aylarında şimdi bu bulantı ve iştah yoksunluğu le vereceğim bu kilolarıda. en büyük hayalim yıllar önce 13 sene öncesi evlendiğim kioya gelebilmek 50-55 arası . hepinize kolay gelsin

vucuttaki şeker direncini düzenleyerek yumurtlamaya ve yumurta kalitesinede iyi gelir glukofen.

ilk tedavimde yıllar önce vermişti 1 kez daha sonra kullanmadım hiç..gerçi tedavi görmeye başlarsam o zaman söylerim.

kıslar bende hipoglisemi ( tokluk kan şekeri düşüklügü ) var ama dr. önermedi butür şeker ilacını ve bu ilaçları pikolularda kullanıyor . sadece şekerle ilgili hastalar degil bu ilacı kullanmak için insülin seviyenizin yüksek olması gerekiyor dikkat ......a.s

sarı böcügüm ayrıca listen hayırlı olsun bu listenin bi benzererinide dr. vermişti bana ...umarım düzenlii yapar fazlalıklarından tez zamanda kurtulursun ...buyrunnnnnnnnn
bende yıllardır pikoluyum ve de hipotroidden ameliyat oldum yani kilo almak konusunda ne kadar kötü metabolizmik rahatsızlık varsa bende var. ama insan doğru şekilde beslendimi olmaz diyede birşey yok . ben tam 24 kilo verdim halada vermem gerekli ancak sarıböceğin listesindek gibi ( ezberledim artık bu listeyi :)) ) beslendiğiniz zaman vucut yavaş yavaş normaline mutlaka dönüyor. azcık abartsam yada tatlıya dönsem anında akilolar kağıda bekliyor.
son 4 gündürde gulukofaja başladım doktorumun isteği ile aldığım 3-4 kilo vardı yaz aylarında şimdi bu bulantı ve iştah yoksunluğu le vereceğim bu kilolarıda. en büyük hayalim yıllar önce 13 sene öncesi evlendiğim kioya gelebilmek 50-55 arası . hepinize kolay gelsin
mehalim balım bu ilaç kilo vermene yardımcı olur güzelim ama umarım insülin düzeyini ölçmüşlerdir .insülin salgılaması fazla degilse dr.lar kulanmaya izin vermiyorlar....:1no2:

Son düzenleme:
evet ben bugün itibariyle başladım haydi bismillah..haftaya cumaya kadar tartılmadan sadece diyetisyenin orada tartılarak sonucumu görücem..

canım diyetinde başarılar dilerim..he nekadar pko hakkında bilgim olmasada
seni desteklemek için takibindeyim..:eek:

X