Pnrrr19'un Diyet Günlüğü

pnrrr19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
132
0
merhaba arkadaşlar..
diyet günlüğü dedik ama sağlıklı yaşam günlüğüde diyim bende kendimi kısıtlanmış hissetmeyim ehehe :KK34:
ne zamandır fazla kilolarımdan rahatsızlık duyuyordum.çevremdeki insanların ailemin söyledikleride beni etkilemeye başladıktan sonra tamam dedim
başlıyorum.1.60 boyum var bu boya görede 50-52 kilo civarı olmam lazım.. bu sene aldım bu kiloların çoğunu.. üniye alışma dönemim,yurt hayatına adapte olma dönemi
e bir çok arkadaş var yiyip yiyip kilo almayan :):) onlarla bol bol rahat rahat yeme dönemi derkenbi döndüm eve.. aaa ne kdr çok kilo almışsın annem falan öyle kardeşim öyle uyuz oldum sinir oldum.okullarada az kaldı.. ekim başına kadar 52 olmak istiyorum..ramazanda kilo vereleim topiğindeyim ne zamandır.sağolsun herkes orada birbirine çok destek oluyor,katılım gayet iyi.. burdada ne yaptığımı ne ettiğimi yediklerimi paylaşıcam tabi sizlerinde
desteği ile kendimi daha sorumlu hissedip dahada sorumlu davranacağım.. bu hafta pzt tartılcam pek kilo verdiğimi zannetmiyorum 59 sabit kalıcam gene ama haftaya pazartesi yani 22 ağustosçok önemli olacak bnm için..

şimdiden herkese teşekkür edipp desteklerinizi bekliyorum :KK34: :KK52:

on iki kere görüntülenmiş bir tane bile cvp yok.. pek dikkat çekmedi galiba..

neyse
sahurda yediklerim

-2 dilim uno denge light (1 dilim 39 kalori)
-kibrit kutusu kadar peynir
-2 adet salam
-bi bardak şekersiz çay
-1 domates
-bi kaç parça marul
-1 haşlanmış yumurta

Olur mu hiç?Benim dikkatimi çekti canım fakat bu yeni bölümü düzenlemekten yeni fırsat buldum.Kıyamam sana:emir_bebek:

Menünde gayet güzel.İnşallah devamı da gelir bu şekilde.Ama inanıyorum ki başaracaksın ve bana topiği kilitletip,diyet başarı öykülerinde yeni bir konu açacaksın:KK66:

hoşbulduk tşkler:))
bugün başladım diyetime ramazan bitene kjadar 3-5 ne verirsem kardır benim icin

tabiki öyle.. yavaş olsunda kalıcı olsun..

benim iftar menüm

bir minik kare pide
yanyana fasulye ve pilav azar azar
1 dilim karpuz
1 dilim kavun
1 bardak light kola
1 bardakta tamamen keyfi uludağ limonata :KK69:

içmeseydim çok iyi olacaktı

aa senin diyet günlüğün mü wardı kız yeni gördüm :KK69:
bundan sonra buraya sık sık ugrarım artık :KK1:

tabiki öyle.. yavaş olsunda kalıcı olsun..

benim iftar menüm

bir minik kare pide
yanyana fasulye ve pilav azar azar
1 dilim karpuz
1 dilim kavun
1 bardak light kola
1 bardakta tamamen keyfi uludağ limonata :KK69:

içmeseydim çok iyi olacaktı

Neyse ki çok abartmamışsın yemeği..Yoksa o limonata fazla olurdu.Yine de kendini hazır içeceklerden uzak tut.Kola falan hiç içmem mesela.Sen de bırak,inan ki faydasını göreceksin:)

mrb pınarr
ben bugün pek bişi yemedim
ama nedense çok yemişim gibi hissediyorum
anlam veremediğim bi ağırlık çöküyor üstüme bu iftardan sonra
neyse giderek azaltıcam yediklerimi
bide şu her gün tartılma huyumdan kurtulsam süper olacak
canım sıkıldıkça tartıya çıkıyorum

mrb pınarr
ben bugün pek bişi yemedim
ama nedense çok yemişim gibi hissediyorum
anlam veremediğim bi ağırlık çöküyor üstüme bu iftardan sonra
neyse giderek azaltıcam yediklerimi
bide şu her gün tartılma huyumdan kurtulsam süper olacak
canım sıkıldıkça tartıya çıkıyorum

hımm o zaman pek iyi hissetmezsin.. ben bir hafta duruyorum rahat.. zaten bir haftadan öncede pek farketmiyor.. sende sabretmelisin bence :KK34: iftarda az da yesek birden yiyince insan kendini kötü hissediyor mayışıyor falan gerçekten :KK1: :KK1: normalden az yiyorum bakalım.. inş. birbirimizin destekleriyle başarıcaz..

Neyse ki çok abartmamışsın yemeği..Yoksa o limonata fazla olurdu.Yine de kendini hazır içeceklerden uzak tut.Kola falan hiç içmem mesela.Sen de bırak,inan ki faydasını göreceksin:)

ben mesela kolayı hiç görmesem aramam.ama bi başlayım alışkanlık gibi bağımlılık gibi canım hep ister.. bırakmaya çalışacağım..

sevgili günlük :)

reglimden dolayı oruç tutamıyorum.bu nedenle buraya sahur menümü değil,kahvaltıda yediklerimi yazmak zorundayım..
sabah
1 kibrit kutusu kadar peynir
3 dilim salam
1 dilim uno denge light
1 bardak kayısılı çay
biraz marul

eveet günlük :p

dün girememiştim hata veriyordu site..
bugünkü kahvaltımı yazıyorum.

2 dilim uno denge light
1 kibrit kutusu kadar peynir
domates salatalık azar azar
çok az kaşar peyniri 3-4 minik parça
sucuklu yumurta biraz
1 kupa şekersiz siyah çay

arada yarım lt su ve 1 kuru incir

evet öğlen yemeğimden bahsedeyim :KK69:

5 kaşık pilav
onun üzerine 3 küçük et parçası
bol su içtim

şimdide kayısılı form çayı içiyorum..

akşam sadece çorba ve meyve düşünüyorum..ekmeksiz..

merhaba
oncelikle bu topiği açan pınar arkadasım sana bir abla tavsiyesi yanlış anlamazsan (universite hayatını bilen biri olarak)ben diyetisyene gidiyorum kilo vermek için ve universitedeyken şişkolugun ezikliğini hissetmiş biri olarak sana sunu soyleyeyim (ve tabii bu yazıları takip edenlere de)
yediklerin guzel ama hazır yiyecek ve içecekleri hayatından mumkun oldugunca çıkartırsan (en azından diyetteyken) ve biraz cok değil haftada 3 kez yarım saatliğine de olsa yurusen cok rahat ve daha saglıklı sekilde kilo verirsin. Yaptıgın kahvaltı gayet guclu ve seni gun boyu rahat tok tutar ama oruclu olmadıgın zamanlarda ogunler arası 1 elma veya sevdiğin meyvelerden atıştırırsan bu metabolizmanı canlı tutar ve kilo vermen kolaylasır
bir de burada bir yazı gordum kilo vermek için yediklerimi azaltmam lazım diye bu cok yanlış arkadaslar ben yıllardır az yiyerek zayıflamaya çalışan biri olarak soyleyeyim ki biraz once diyetisyene gittim neredeyse 2.5 kilo vermişim ve gunde 3 ana 7 ara ogunle... şimdi azalttı cok sukur ki rahatladım:)
kalori hesabı yapıyorsanız eger sabah veya sahur 300-400 iftarda da yaklasık 400-450 kalori alıp arada 1-2 meyve yerseniz ancak kilo verebilirsiniz eger ki yedikleriniz azalırsa daha yorgun ve halsiz kalırsınız ki saglıgınız bozulabilir.
bu maratonda pınar sana ve tum zayıflamaya calışan arkadaslara basarılar...

merhaba
oncelikle bu topiği açan pınar arkadasım sana bir abla tavsiyesi yanlış anlamazsan (universite hayatını bilen biri olarak)ben diyetisyene gidiyorum kilo vermek için ve universitedeyken şişkolugun ezikliğini hissetmiş biri olarak sana sunu soyleyeyim (ve tabii bu yazıları takip edenlere de)
yediklerin guzel ama hazır yiyecek ve içecekleri hayatından mumkun oldugunca çıkartırsan (en azından diyetteyken) ve biraz cok değil haftada 3 kez yarım saatliğine de olsa yurusen cok rahat ve daha saglıklı sekilde kilo verirsin. Yaptıgın kahvaltı gayet guclu ve seni gun boyu rahat tok tutar ama oruclu olmadıgın zamanlarda ogunler arası 1 elma veya sevdiğin meyvelerden atıştırırsan bu metabolizmanı canlı tutar ve kilo vermen kolaylasır
bir de burada bir yazı gordum kilo vermek için yediklerimi azaltmam lazım diye bu cok yanlış arkadaslar ben yıllardır az yiyerek zayıflamaya çalışan biri olarak soyleyeyim ki biraz once diyetisyene gittim neredeyse 2.5 kilo vermişim ve gunde 3 ana 7 ara ogunle... şimdi azalttı cok sukur ki rahatladım:)
kalori hesabı yapıyorsanız eger sabah veya sahur 300-400 iftarda da yaklasık 400-450 kalori alıp arada 1-2 meyve yerseniz ancak kilo verebilirsiniz eger ki yedikleriniz azalırsa daha yorgun ve halsiz kalırsınız ki saglıgınız bozulabilir.
bu maratonda pınar sana ve tum zayıflamaya calışan arkadaslara basarılar...

teşekkür ederim bilgiler için :)

evet kızlar tünaydınn... sabah kahvaltımm

2 dilim eti form etimek
1bardak yeşil çay
bi kaç çatal tavada yumurta
çok az beyaz peynir çok az kaşar peyniri
1 tane siyah zeytin

arada bol su bi tane siyah etli erik :)

sporumda bugün istiklalde bol bol gezmek olacak :) ev temizliğinide unutmayalım

akşamada yemeğim muhtemelen ızgara köfte

X