Hedef 1 bucuk ayda 20 kilo vermek

Suheda_56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2018
1
0
24
Selamm,

Ilk olarak yasim 18, boyum 163 ve kilom 83.1 ..
Hep zayif birisiydim, ailemin zorla yemek yedirdigini zamanlari iyi hatirlarim. Kisa bi sure icinde 20 25 kilo aldim. 13 14 yasindayken 30 kiloydum, inceciktim ve hic yemek yemezdim. Ne olduysa birden oldu. 3 ay icinde birden 10 kilo aldim. Tabi bu iyi bisey 40 kilo olmustum.. ama kilo almaya durmadan devam ettim.. 50 kilo 60 kilo 70 kilo ve sonunda hatta 80 kilo olmustum.. yiyip kilo alamayanlardandim :KK43:(

Basta umursamiyodum aman nolcak diyerekten.. ama gun gittikce kilolarim fazlalasiyodu ve ozguvenim yok oluyordu. Etrafimdaki insanlar " aaa sen kilo mu aldin" , "kiz cok kilo almisinn aman dikkat et ha" "hic iyi degil bu yasta bu kilo". Baskalarinin dusuncelerini umursamayan biri olaraktan birden takmaya baslamistim dediklerini ve strese giriyodum. Ben strese girdikce yemek yiyen biri oldum ve durmadan abur cubura saldiriyodum..

Gecen hafta alisverise gittik ve ben orda artik bu kilo almama bi son vermeliyim dedim. Begendigim seyler yakismiyordu ve cidden oturup aglamistim deneme kabininde.. kollarım cok kalin, cirkin ve sarkik duruyordu.. karnim desek zaten fazlasiyla yağlı. Yuzum, gıdığım.. en az 20 kilo verene kadar alisveris yapmicam bidaha diye kendime bi soz verdim. Kendimden nefret etmeye basliyodum Evet 83 kiloyum dedigimde kimse inanmiyor o da bacaklarimin ince olmasindan kaynakli.

Sabah tartıldim ve tam 83.1 kiloyum suan. Limonlu ilik su ictim ve 2 tane grisini yedim.

Evet diyet listeyide bu siteden buldum. 1 ayda 20 kilo yaziyordu ve acliga dayanabilen biri olaraktan pek zor gozukmuyo ama tabi onu denedikten sonra ogrenicez. Bu sefer cidden pes etmicem. ! Nezaman 20 kilo gitti, ozaman alisveris! Diyet listesinde mutlaka degisiklik yapicam ilk bi kac gun deneyip gormek istiyorum.

öncelikle bir bardak ılık suyun içine 1 kaç damla limon sıkıp içiyoruz ardından ;

2 grisini
1 kibrik kutusu yağsız peynir
(( Ben peynir sevmiyorum, onun yerine ne yiyebilirim? ))
1 fincay şekersiz çay

öğlen :

1 adet haşlanmış patates yağsız tuzsuz ama pul biber ekleyebilirsiniz.
1 elma
şekersiz çay

Bu arada günde 2,5 litre su tüketilmesi şart.

aksam 8 den önce ;
2 ad haslanmış patates (evet yine :) )
2 grisini
bol bol su

Liste bukadarmis.
Listede ara öğün yok ve bence bu önemli bisey oyuzden ben kendim 1 hurma yada salatalik yada ceviz tuketmeyi dusunuyorum.

Ben okula yuruyerek gidip geliyorum, bu gidis gelis ortalama 35 dakika suruyo. Evdede aksamlari zumba yapmayi dusunuyorum. Bilmiyorum bakicam. :) hafta sonlari calisiyorum ve zaten sabahtan aksama kadar aktif oldugum icin onuda spor yerine koyabilirim.

Umarim burda birbirimize destek olabiliriz ve benimle birlikte baskalarida bu diyeti yapip birbirimizi motive ederiz. Sorulariniz yada önerdiginiz denenmis baska diyetleriniz veya kilo verme hikayaleriniz varsa lutven yorum birakin..

Ha bu arada haftada 1 kez tartilcam :)

daha normal bir beslenme programı bulamadın mı? bir buçuk ayda 20 kilo verdirecek kilo listesi sağlıklı değildir, belki 180 kilo olsan olabilir tabi.
ayrıca bu kadar az protein alırsan kendine zarar verirsin. zaten her öğün patates yersen karnın doymaz, bu diyeti üç günden fazla devam ettirebilmen mümkün değil. günde 7 hurma diyeti gibi saçma sapan bir şey bu. isveç diyeti bile daha mantıklı bu listeden.
üstelik bu diyeti yaparsan metabolizmana zarar verirsin. normal yemeye başlayınca kat kat fazlasını alırsın.
bu arada normal hali bu kadar zayıf olan birinin bu kadar kısa sürede kilo alması sağlıklı bir nedenden olmaz. Bir doktora git hormonlarına falan baktır. Altında başka bir neden olabilir.

X