Polikistik over tedavisinden sonuç alan var mı?

Şu tüylenme o kadar psikolojimi bozuyor ki anlatamam,şu an iğneliye de gidemiyorum.Kendime bakmak istemiyorum ya.Soğan kürü içip tüyü azalan oldu mu ?Soğandan da nefret ederim ama gerekirse katlanıcam
Soğan kürü hakkinda bilimsel bir çalışma yok. Nane kürü deneyin. Ama once polikistik overinizi kökten çözecek değişimler yapın. Beslenme spor gibi. İnsülin direnciniz vardır büyük ihtimalle. Tüylenme çoksa androjenleriniz yüksektir.

Soğan kürü hakkinda bilimsel bir çalışma yok. Nane kürü deneyin. Ama once polikistik overinizi kökten çözecek değişimler yapın. Beslenme spor gibi. İnsülin direnciniz vardır büyük ihtimalle. Tüylenme çoksa androjenleriniz yüksektir.

Nane kürüne bir ara başlamıştım,devam edemedim cidden yeniden denesem iyi olacak.İnsülin direncim yok.Spor yapmaya da yeni yeni başladım,kilo problemi de yok 46 kiloyum.Sizce beslenme etkilemiş olabilir mi ?Ben pek sebze yemezdim,inanın 20 yaşında ilk kez patlıcan,kabak,soğan yemeğe başladım.

Nane kürüne bir ara başlamıştım,devam edemedim cidden yeniden denesem iyi olacak.İnsülin direncim yok.Spor yapmaya da yeni yeni başladım,kilo problemi de yok 46 kiloyum.Sizce beslenme etkilemiş olabilir mi ?Ben pek sebze yemezdim,inanın 20 yaşında ilk kez patlıcan,kabak,soğan yemeğe başladım.
Beslenme elbette etkiler. Hormonlariniza baktırın ihmal etmeyin.

Şu tüylenme o kadar psikolojimi bozuyor ki anlatamam,şu an iğneliye de gidemiyorum.Kendime bakmak istemiyorum ya.Soğan kürü içip tüyü azalan oldu mu ?Soğandan da nefret ederim ama gerekirse katlanıcam
Bende de polikistik over sendromu var ve buna bağlı olarak tüylenme sorunu yaşıyorum.kilo problemim yok 50 kiloyum. soğan kürü gibi şeyler çözüm vermiyor. Ben doktor kontrolünde ilaçlı tedaviye başladım.ilk 3 ay trisequens diye bir ilaç 3 ay da doğum kontrol hapları kullanma sürecim vardı amam 2 doğum kontrol hapım çok ağırdı içtiğim an 1 dk sürmeden kusuyordum şu an sadece diane35 kullanıyorum.doktorum 3.tablet bitince gel hormon değerlerine ve kistlerine bakalım dedi. Eğer süreç iyi giderse lazer epilasyona da başlayacağım. göğüslerim baya küçüktü 70a takıyordum 2 ay içinde bir beden büyüdü. Sana tavsiyem doğal Kürlerle uğraşmak yerine doktor kontrolünde bir tedavi süreci başlatman :)

Bende de polikistik over sendromu var ve buna bağlı olarak tüylenme sorunu yaşıyorum.kilo problemim yok 50 kiloyum. soğan kürü gibi şeyler çözüm vermiyor. Ben doktor kontrolünde ilaçlı tedaviye başladım.ilk 3 ay trisequens diye bir ilaç 3 ay da doğum kontrol hapları kullanma sürecim vardı amam 2 doğum kontrol hapım çok ağırdı içtiğim an 1 dk sürmeden kusuyordum şu an sadece diane35 kullanıyorum.doktorum 3.tablet bitince gel hormon değerlerine ve kistlerine bakalım dedi. Eğer süreç iyi giderse lazer epilasyona da başlayacağım. göğüslerim baya küçüktü 70a takıyordum 2 ay içinde bir beden büyüdü. Sana tavsiyem doğal Kürlerle uğraşmak yerine doktor kontrolünde bir tedavi süreci başlatman :)
Ben de doğum kontrol hapı içerken aynı sorunu yaşadım maalesef,üstelik hiçbir faydası da olmadı.Lazere 8 seans gittim zamanında,işe yaramayı bırak daha da gür çıkmaya başladılar jilet vurunca.O yüzden tek çözüm iğneli kaldı sanırım ama o da işte pandemi bitecek de gideceğim de, çok zaman var
ah şu pcos dan ne çektik

Ben de doğum kontrol hapı içerken aynı sorunu yaşadım maalesef,üstelik hiçbir faydası da olmadı.Lazere 8 seans gittim zamanında,işe yaramayı bırak daha da gür çıkmaya başladılar jilet vurunca.O yüzden tek çözüm iğneli kaldı sanırım ama o da işte pandemi bitecek de gideceğim de, çok zaman var
ah şu pcos dan ne çektik
Yaa öyle mi ama ben ilaçları kullanalı daha 2 ay oldu kıllarımda seyrelme ve yavaş çıkmaya başladı

Senin adına sevindim,ben maalesef bir farklılık gözlemlememiştim.Neyse beklerim artık iğneli için,benim için tek çare gibi gözüküyor:KK61:

slm arkadaşlar benimde çikolata kistim var doktor ameliyat dedi ama tekrarlar yüksek ihtimal ve ymurtalar zarar veriyormuş artık bıktım hayattan ve sogandan

Arkadaşlar Görüyorum Ki Hepimizin Ortak Sorunu Bu Kistler.
Bende De Adet Düzensizliği Sorunu Var Doğum Kontrol Hapi Kullanmama Karşin Bi Sonuç Elde Edemedim.hala Düzensizlik Devam Ediyor.peki Aranizda Bu Tedaviden Başarili Sonuç Elde Eden Var Mi??
Bende Tüylenme Sorunu Da çikti .sizde De Var Mi??
Var evet duzenszligim ve tuy problemi devam ediyor kilo problemimde var kolay yollada zayiflayamyrm en son doktra gttgimde guateir var dedi ilac verdi kullaniyorum adet olnca gidicem ama ne zman gelir bilmiyorum

slm arkadaşlar benimde çikolata kistim var doktor ameliyat dedi ama tekrarlar yüksek ihtimal ve ymurtalar zarar veriyormuş artık bıktım hayattan ve sogandan

abla sen ne yalancısın la .....

S sefi4ka4 hesabın ile şu mesajı daha salı günü yazmadın mı sen?

hadi bunu geçtik A aysenn422 bunla yazdıkların?

abla senin başına gelmeyen kalmamış ama konyadan recep diye bir baharatçının peşine takılmışsın 3 hesapla sitede fink atıyorsun.

yemin ediyorum sizi gömerim bu sitede Sağlık Bakanlığı çıkartamaz sizi.... it herifler, pislik herifler.

Kadın Hastalıkları üzerinden insan sağlığı ile oynayan şerefsizler...

hatta daha da eski olan lale43 lale43 hesabından bahsetmiyorum bile ...

hatta hatta S sanll hesabını da açıklayalım ...

Son düzenleme:
benim adetlerim filan çok düzenlidir ama işte bende de tüylenme var ve hormon testi yaptırmak istiyorum adetin illa 3. günü mü yaptırılıyor bu test 4. gün de olur mu acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar. kan alıp ona bakıyorlar di mi?
Merhaba, hirşutizm sorununuz var ise size tedavi sürecinde yardımcı olmak isteriz. Nerede yaşıyorsunuz acaba?

X