Psikolojik olarak iyi değilim bu aralar ve misafirim gelicek cok zor oluyor benim için sizde de böyle oluyor mu?

mizella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
45
8
Akrabalarimiz gelmek istediklerini söyledi buyrun gelin dedim ama, iş yapmaktan ziyade bu aralar psikolojik olarak iyi hissetmiyorum durum böyle olunca zaten hiçbir şeye de halin olmuyor.Cok zor geliyor böyle zamanlarda misafir ağırlamak bana, sizin de böyle zorlandığıniz zamanlar oldu mu

Kabul etmeyin, kendinizi niye zora sokuyorsunuz. Yatılı mı gelecekler yoksa aynı şehirden mi?
Yok yatılı değil öyle akşam oturması, yarın için geliceklerdi zaten müsait değilim deyip bir kaç gün sonrasına söyledim

Kabul etmek zorunda değilsiniz.
Istemediginiz seyleri yapmak zorunda hiç değilsiniz, kaldi ki kendinizi iyi de hissetmiyorsunuz, isterseniz bunu acik acik soyleyip reddebilirsiniz de.
Kimse sizden değerli degil, keşke bunu unutmasaniz.
Teşekkür ederim inşallah hayır demeyi ogrenicem

Psikolojinizi gelecek misafirleriniz mi bozdu?

Bir kere insanlara gelin demişsiniz elinizden geleni yapın, dışarıdan bir iki şey alın güzelce ağırlayın insanları. Burda " Hayır" diyerek gelmelerini engelleyin diyenler var ama ne gerek var böyle bir şeye...

İleri de bol bol hayırlarla karşılaşmak istemiyorsanız, yalnız kalmak istemiyorsanız, assosyalliğe doğru gitmek istemiyorsanız böyle bir şey yapmayın. Tabi ki her durumda ve her an misafir ağırlayacak değiliz fakat bir kere planlama yapmış, davet etmiş bulunmaktasınız...

Akrabalarimiz gelmek istediklerini söyledi buyrun gelin dedim ama, iş yapmaktan ziyade bu aralar psikolojik olarak iyi hissetmiyorum durum böyle olunca zaten hiçbir şeye de halin olmuyor.Cok zor geliyor böyle zamanlarda misafir ağırlamak bana, sizin de böyle zorlandığıniz zamanlar oldu mu
Madem kötu hissediyoesunuz, zorladikca daha Kötu olursunuz. Mesaj atin hastayim fln diyip gecistirin. Baska musait bir zamanda cagiririm diyin

Psikolojinizi gelecek misafirleriniz mi bozdu?

Bir kere insanlara gelin demişsiniz elinizden geleni yapın, dışarıdan bir iki şey alın güzelce ağırlayın insanları. Burda " Hayır" diyerek gelmelerini engelleyin diyenler var ama ne gerek var böyle bir şeye...

İleri de bol bol hayırlarla karşılaşmak istemiyorsanız, yalnız kalmak istemiyorsanız, assosyalliğe doğru gitmek istemiyorsanız böyle bir şey yapmayın. Tabi ki her durumda ve her an misafir ağırlayacak değiliz fakat bir kere planlama yapmış, davet etmiş bulunmaktasınız...
Yok zaten ağırlayacağım, misafirler tabiki bozmadı ben severim eve misafir gelmesini.Sadece depresyon gibi bir dönemden geçiyorum şu ara hal böyle olunca hem fiziksel hem mental güçsüz hissediyorum

Valla moralsizim, yorgunum.
Depresyondan halliceyim.
Tatile girdiğim halde orda burda cirit atması gereken benken, ben evdeyim.
Hic sevmediğim kayın, elti, görümce üçlüsü üç çocuk ile yatıya geldi. Neyse ki bir gece.. Öglen birden beri ayaktayım. Tatlıma kadar yemeğim hazırdi. Hızlı bir kaba temizlik de yaptim tabi. Ayaklarım sızlıyor şuan.
Çocugu uyutmaya diye girdim gelmem artik size hayırlı geceler dedim.

Yani öyle çatır çutur hayir denilmiyor.
Hos bana geliyorum diyen de olmadı beni sallayan yok.
En fazla sohbet etmedim pek. Mesafeli durdum. Isime gücüme verdim kendimi. Vakit dolduruyorum. Aç bırakmadım yedirdim bitti. Benden bu kadar.
Siz de gücünüzün yettiğince ağırlayın.
Ancak keyifsiz bir dönemde olduğunuzu, durgunlugunuzu hosgörmelerini söyleyin peşin peşin.

Ha ben sevmediğim insanlara şu kadarını yaptım evladımın hatrina.
Hala, amca, akraba ilişkisini beslemek adına. Siz de sevdiğiniz insanlar için bir parça gayret edebilirsiniz.
Toplumsal ilişkiler bu kadar emek istiyor.

Allah yardimciniz olsun, sevdiginiz kisilerse size daha cok moral olur fakat evi hazirlayip, hazirlik yapmak icin takatiniz yoksa yardim alin , yoksa size ilave kulfet olur su doneminizde..

Yok zaten ağırlayacağım, misafirler tabiki bozmadı ben severim eve misafir gelmesini.Sadece depresyon gibi bir dönemden geçiyorum şu ara hal böyle olunca hem fiziksel hem mental güçsüz hissediyorum
Aslinda iyi gelebilir size: modunuz degisir. Kek pisirmek ya da hamir yogurmak bazen beni rahatlatıyor. Kekin kokusu eve guzel yakisiyor. Misafirin de muhabbet kismini seviyirum ama sonra mutfak toplama dersinden nefret ediyorum :)

X