Pudra, Fondöten, Kapatıcılar pudra mı bb krem mi ?

isabellala

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
60
22
merhaba kızlar,
normalde makyaj yaptığımda pudra kullanırım fondoten sürmem cok abartı makyaj kullanmam yanına likit rimel yallah,
geçenlerde nemlendirici ararken bb krem gördüm sorduğumda satıcıya krem ama renk verdiği için içinde kimyasal var demişlerdi bana da bi nevi fondoten o zaman dedim uzak durdum fondoten özel biyere gitmedikçe sürmediğim için pudra da uçucu oyüzden pudra kullanırım ufak ufak makyaj malzemelerimi değiştiriyorum yorumlarda memnun kalanları gördüm missha.com.tr sitesindede açıkcası site yorumlarına pek güvenmem o yüzden sorayım dedim. bb krem fondoten gibi direk gözenekleri mi tıkıyor yoksa bir nevi nemlendirici mi benim cildim kurudur yazın normale döner ama kış ayında haddinden fazla kuruluk var yaşlı gibi görünüyorum yaşım daha 22 yani şimdi pudra kış ayında daha kötü gösteriyor bu bb krem bir nevi nemlendiriciyse eger biraz iyi gibi olabilr dedim ama bilemiyorum
kafamda deli sorular :110::KK58::confused: kullananlar deneyimlerini yazabilir mi ??

bb kremler nedense fondoten gibi geliyor bana yüzünü kapatıyor nefes aldırmıyor filan
pudra daha rahat daha havadar

bb kremler nedense fondoten gibi geliyor bana yüzünü kapatıyor nefes aldırmıyor filan
pudra daha rahat daha havadar

aynen canım ya bende oyüzden hep pudra kullanırım ama cildim aşırı kuru kış aylarında :KK43: ve buruşuyor sanki daha yaşım 22 yani ama kışın yaşlı gibi duruyorum malesef bb krem diyince nemlendirici sandım ama fondoten tarzı bişeymiş fondoten de değilmiş nemlendiriciliyse belki faydalı olur mu acep diye düşünüyorum:KK16:

aynen canım ya bende oyüzden hep pudra kullanırım ama cildim aşırı kuru kış aylarında :KK43: ve buruşuyor sanki daha yaşım 22 yani ama kışın yaşlı gibi duruyorum malesef bb krem diyince nemlendirici sandım ama fondoten tarzı bişeymiş fondoten de değilmiş nemlendiriciliyse belki faydalı olur mu acep diye düşünüyorum:KK16:
bence hiç alma bi on yıl sonra kullananlar pişman olacak gibime geliyor
yerinde olsam su bazlı nemlendirici veya doğal yağlardan cildime en uygun olanı bulur onu kullanırım(kayısı zeytinyağı vs gibi)

bence hiç alma bi on yıl sonra kullananlar pişman olacak gibime geliyor
yerinde olsam su bazlı nemlendirici veya doğal yağlardan cildime en uygun olanı bulur onu kullanırım(kayısı zeytinyağı vs gibi)

canım kayısı zeytinyağını denemeyi düşünüyorum ya argan yağını çok kullanırım anında emer cildim rahatlatır peelingimi falan hiç eksik etmem ama cilt yapım kuru olduğundan sıkıntım büyük anlayacağın :KK43: nemlendirici de artk yetmyor 2 satte bir masaj yaparak sürerdim ama nafile dün eczaneden bepanthol aldım sürdüm gerçekten ilk defa gergin değil su bazlıymış hem eczane kremi cilt bakım olunca baya güven verdi dışardan kozmetiğe güven kalmadı herşey sahte artık onlarda böle ters etkiliyor malesef :KK43:

pudra kurutuyormu gerçekten :KK57: :s benim cildim zaten kuru ya bunu yeni duydum şimdi :KK61: cc kremi de ilk defa duydum canım ya bu bb le cc arasında fark nedir peki ?
evet pudra kurutur...
bilemedim tatlım ozaman gerçekten bepanthol iyi ben de kullanıyorum onu arada
bir de kayısı yağı badem yağı filan kullanıyorum açıkçası aynen sektöre güvenim yok
bence bb , cc hiç bulaşma yine de...sen bilirsin ama..

ben bb kullanıyorum,2 tane markanın ürünü var,kesinlikle cildi nemlendiriyo ve pürüsüz bi görüntü sağlıyor,çok fazla makyaj yapan biri değilim öyle herşeyi de kullanamıyorum ama bu bb ler kesinlikle bi kaşıntı kızartı falan yapmadı bende

pudra kurutuyormu gerçekten :KK57: :s benim cildim zaten kuru ya bunu yeni duydum şimdi :KK61: cc kremi de ilk defa duydum canım ya bu bb le cc arasında fark nedir peki ?
evet pudra kurutur bb ile cc arasındaki fark ccoe nemlendirme özelliği var diyorlar ama ben yinede bbyi oaha çok sevdim. rısk dengesini falan güzel ayarlıyor bb kremler

evet pudra kurutur bb ile cc arasındaki fark ccoe nemlendirme özelliği var diyorlar ama ben yinede bbyi oaha çok sevdim. rısk dengesini falan güzel ayarlıyor bb kremler

krem de gözenekleri tamamen tıkamıyor mu acaba hani fondoten gibi değil mi oda sonuçta ? pudra ucucu olduğundan iki üc saat içinde pek bişey kalmıyor nefes alıyor diye düşünüyorum ama bu kremler için bir de ana özellik nemlendirici olması tek diğerlerinden farkı biraz da fondoten karısımı gibi renk vermesi o yüzden gece sürüp yatamayız ama gündüz için ideal olabilr gibi bi düsüncem de var :KK70: kafamda deli sorular ya cc mi nemlendiriyor bb nemlendirmiyor mu canım ya ?

krem de gözenekleri tamamen tıkamıyor mu acaba hani fondoten gibi değil mi oda sonuçta ? pudra ucucu olduğundan iki üc saat içinde pek bişey kalmıyor nefes alıyor diye düşünüyorum ama bu kremler için bir de ana özellik nemlendirici olması tek diğerlerinden farkı biraz da fondoten karısımı gibi renk vermesi o yüzden gece sürüp yatamayız ama gündüz için ideal olabilr gibi bi düsüncem de var :KK70: kafamda deli sorular ya cc mi nemlendiriyor bb nemlendirmiyor mu canım ya ?
AYNEN ÖYLE

pastelin fondötenini denemelisin. uzun zamandır diadermine bb krem kullanan biri olaraktan garniere geçtim ama berbat :KK43: pastelin fondötenini rossmannda cildimde denedim harika bişi :)

bence cildin yağlıysa pudra değilse bb krem kullan canım

X