Rahatsız oluyor musunuz?

Köpek küçüktü ve çok tüylü
Bebek arabasının alt tarafına gezdiriyordu
Fark edilmesi o kadar zordu ki orda köpek olduğu...bende nasıl fark ettim bilmiyorum
Tabi ben baka baka bi hal oldum o kadar tatlıydı ki...kadın resmen gözüyle küfür etti bakıyorum diye :)
Senin gözlerin armut mu topluyodu? Sen de öyle baksaydın :KK53:

Çoğunun sahibinden pozitif elektrik alamadığım için yaklasamiyoruz bile. Çocuklarımın içi gidiyor ama uzaktan bakıyorlar. Artık neredeyse benden hoslanmiyorlar da ondan yaklastirmiyorlar diye düşünmeye başlamıştım ben de.:işsiz:

Arkadaşlar selam.
Parkta köpeklerinizi gezdirirken veya otururken,yanınıza gelenlerden rahatsız oluyor musunuz?
Özür dileyip müsaade istesem bile kendimi kötü hissediyorum da ben. Ama gerçekten 5 dakikayı geçmiyor. Çocuklarımla biraz sevip oynayıp gidiyorum.
Bunu olumlu elektrik aldığım insanlara yapıyorum aslında. Ne biliyim yüzünde pozitiflik olanlar var ya hani onlar işte.
İçinizden " 10 tane çocuk doğuracağına 1 tane de evcil hayvan edinseydin beleşçi karı" demiyorsunuz değil mi? :KK53:
Darılırım vallahi.

o benim ya, mıncırırım - oynarım - okşarım inşallah senin dediğin gibi git bir tane al demiyorlardır :KK53:

Herkese havlayan köpeğini ısrarla parka götürüp çocukların korkmasına neden olan bencil insan seni sevmiyorum. Kızımın ve daha birçok çocuğun hayvanlardan korkmasına neden olduğun için seni affetmeyeceğim. Ohh bende içimi döktüm rahatladım:) belki okurda birdaha gelmez parka

Bazilari istemiyor olabilir ben oglumla parkdaydim birtane genc kiz köpegi ile geziyordu oglum bir bucuk yasindaydi köpekde cok sevdi kostular beraber kadin da birsey demedi. Ama bazen yürürken mesela köpekler yanima kosar bende korkuyorum acikcasi biraz ve sahipleri sadece isirmaz isirmaz o diyor ama insan genede korkuyor yani sonucta ne yapacagi belli olmaz. Bazi köpek sahibleri de dikkat etmeli bence.

Çoğunun sahibinden pozitif elektrik alamadığım için yaklasamiyoruz bile. Çocuklarımın içi gidiyor ama uzaktan bakıyorlar. Artık neredeyse benden hoslanmiyorlar da ondan yaklastirmiyorlar diye düşünmeye başlamıştım ben de.:işsiz:
Ayyy kardeş naptın ya? Çok üzüldüm. Benim hislerime güven gel beraber takılalım :)
Zaten bazı köpekler kendiliğinden geliyor yanımıza. Yiyecek dolu çantalarımız var diye :KK73:
Ben taktik araştırayım olmazsa bizim gitmemize gerek kalmasın. Onlar gelsin:KK70:

Ayyy kardeş naptın ya? Çok üzüldüm. Benim hislerime güven gel beraber takılalım :)
Zaten bazı köpekler kendiliğinden geliyor yanımıza. Yiyecek dolu çantalarımız var diye :KK73:
Ben taktik araştırayım olmazsa bizim gitmemize gerek kalmasın. Onlar gelsin:KK70:
Köpek avına çıkalım. :KK70:
Köpekler insan ayırt etmiyor tabi..:KK64:

Ama çocukların gözündeki o piriltiyi gören birkaç kişi kendi getirip sevdirdi. :KK36:Opuyorum onları.:KK37::KK200:

Ne seven var ne bakan. Ortalıkta dolaşan kedilerin hali perişan. Lokantalar alışmasın diye artıkları bile vermiyor.
Burada sokak köpekleri,kedileri çok besili maşaallah :)
Yaşlı bi teyze elinde koca siyah poşetlerle yürüyordu.. Yardım edelim dedik ablamla. Sorduk ne olduğunu,içinde sokak kedileri için aldığı ciğerler varmış.
Ya ben bunu kendi memleketimde hayatta göremem işte.
Allah razı olsun o teyzeden, bizim buralarda egedeyim ben, çok şükür sokak hayvanlarına bakanlar çok, kimi su koyar kimi yemek, belediye de özellikle yaz aylarında sürekli anons geçer, mamamatiklerimiz var, kedi evlerimiz var, canlının cinsi ister kedi köpek olsun ister kaplumbağa kuş, yaşam haklarına saygı duymamız lazım, sevmesekte bir kap su, yemek artığı koymaktan erinmemeliyiz.

Herkese havlayan köpeğini ısrarla parka götürüp çocukların korkmasına neden olan bencil insan seni sevmiyorum. Kızımın ve daha birçok çocuğun hayvanlardan korkmasına neden olduğun için seni affetmeyeceğim. Ohh bende içimi döktüm rahatladım:) belki okurda birdaha gelmez parka
:)))
Öylelerine bende kızıyorum, her evcil bakan hayvansever değildir ama, hepsi için demiyorum bazıları gösteriş için bakıyor, bizim burada var biri, büyük ırk bakıyor, zavallı hayvan sokak nedir bilmiyor, sosyalleşemiyor, sevgi de gördüğünü söyleyemem, ne kadar delikanlı iri köpek bakıyor, offf ne saldırgan densin diye sahiplendi, dışarı salarsan saldırır sürekli evde olmak agresifleştirdi hayvancağızı dediğimizde saldırır lafını duyar duymaz mutlu oluyor, hayvan sürekli saldırma pozisyonunda, hiçbirşeye tahammülü kalmadı maalesef:KK43: böylelerinin evcil sahiplenmesine karşıyım, bir köpeğe, kediye bakmak sabır ve sevgi, merhamet vicdan gerektirir ve tabii empati duygunuzunda olması lazım, korkanların üstüne üstüne gitmek, tut kızım, saldır oğlum demek hayvan düşmanlığını körüklemekten başka birşeye yaramaz.

Fakat birde bunun tam tersi var, gayet sevecen ısırmayan saldırmayan bir köpeğin canını yakıp sinirlendirmeye çalışanlarda mevcut, benim Papi küçük ırklarda görebileceğiniz en sakin mizaçlı köpektir, hırlamaz, havlamaz, saldırma ısırması yoktur ama biri var, sürekli korkutuyor hayvanı, o da ister istemez korkusunu bastırmak için havlayıp kucağıma kaçıyor, korkudan yalanmaya başlıyor garibim.

Ben bu konuda cok sanslıyım. Almanyadayım ve tahmın edersınız ki her ınsanın neredeyse ya kedılerı yada kopeklerı vardır. Oglum bebeklıgınden beri bayılır kedıye kopege. Kopek gordugunde kollarını acar,kopeklerde hemen yanına gelır sahıbıyle goz teması kurararak anlasırım o anda :) o da gulumseyerek tepkı verır. Bu sabah mesela oglumun elınde pogaca vardı yıyerek krese goturuyodum,arkadanda ıkı kopegı olan yan bınadakı komsumuz gelıyodu pogaca yere dustu o anda pogacayı almak ıcın egılecektım ki kopekler hemen yemeye basladı sahıbıne bı sorun olur mu dedım oda gulerek hayır dedı. Ama oglum o an uzulmustu :) benım ıcın komık bı andı. Bende pozıtıf hayvan sahıplerını sevıyorum ya.

Doğrudur ben de evcil hayvan sahibi olsaydım isterdim özellikle çocukların oynamasını.
Ama 5 dakika ben 5 dakika başkası derken insanların keyfini kaçırırız diye düşünmüştüm.
Hiç merak etmeyin o keyfi ay köpeginizi ceker misiniz, ay başka yerde oynatın diyenler kaçırıyor. Ben daha köpeğinin sevilmesinden rahatsiz olan görmedim.
Bence sevin köpeciklerde sahipleri de mutlu oluyorlardır.
Sevgiler :KK200:

Benim de köpeğim var, benimki bayılır ilgiye ahaha çok fena. Hemen şımarır, kuyruk sallar, delirir. Ben de mutlu oluyorum onu öyle görünce, insanlar da rahatsız edecek düzeyde sevmiyorlar zaten sağolsunlar. Ha bir kere rahatsız olmuştum, bir çocuk kuyruğunu çekmeye çalışmıştı çünkü. Onu da uyarmıştım gerçi. Canını yakmadan sevdikçe hiçbir rahatsızlık duymuyorum kısacası, bir de çok uzun tutmadıkça tabi. :)

X