Rahatsız oluyor musunuz?

dexter.jpg

Bizi de sevin, çarpık bacaklarımızla :KK70:

Ben biraz tedirgin oluyorum bizimki çok yalangoç ve obur çünkü, şimdi çocuğun her yerini yalayacak, elindeki poğaçayı kapacak annesi panik olacak diye düşünüyorum:KK70:

ben bir Golden'a saldırdım resmen mıncırmak için, o da hiperaktif bir arkadaşmış :KK53: 15 dakika içinde yağmura yakalanmış gibi oldu üstün her yerim salya, sahibi de çok tatlı bir çocuktu ne diyeceğini şaşırdı ama o nasıl bir şeydir allahım aşık oldum ya :)

ben bir Golden'a saldırdım resmen mıncırmak için, o da hiperaktif bir arkadaşmış :KK53: 15 dakika içinde yağmura yakalanmış gibi oldu üstün her yerim salya, sahibi de çok tatlı bir çocuktu ne diyeceğini şaşırdı ama o nasıl bir şeydir allahım aşık oldum ya :)
İşte benim tedirginliğim de bu tarz oluyor:KK70: Ayaklar falan çamur, toprak genelde, boy kısa olduğundan yüz verenlerin paçalarına yapışıp tırmanma hareketleri yapar, eğilirlerse yalar. Onlar rahatsız olur mu diye tedirgin olurum daha çok:KK70:
Goldenlar çok sevecen ya evimiz büyük olsa golden tercih ederdim :KK200:

Bir köpek sahibi olarak şunu söyleyeyim,bazı aileler aaa bak küçücük ne tatlı gel oglum/kızım deyip arkadaşimla muhabbetimin ortasına dalmasından hoşlanmıyorum,bir de ben tedirgin oluyorum ya köpegim saldırganlık gösterip çocuğu korkutursa diye o yüzden böyle durumlarda görmemiş duymamış gibi davranıyorum ki kimsenin huzuru kaçmasın.

Ben biraz tedirgin oluyorum bizimki çok yalangoç ve obur çünkü, şimdi çocuğun her yerini yalayacak, elindeki poğaçayı kapacak annesi panik olacak diye düşünüyorum:KK70:
Yok ya sevimli oluyor kapıp giden köpekler.
Dün biri geldi poşetleri karıştırdı çikolatalı gofretleri yedi.
Ben de huyunu suyunu bilmiyorum diye seyrettim. Pek iyi değil galiba yemesi :)
Sahibine dedim "kardeş bu çok aç"
"Yok o zaten çocukların dondurmalarını da kapıp kaçıyor" dedi.

Yok ya sevimli oluyor kapıp giden köpekler.
Dün biri geldi poşetleri karıştırdı çikolatalı gofretleri yedi.
Ben de huyunu suyunu bilmiyorum diye seyrettim. Pek iyi değil galiba yemesi :)
Sahibine dedim "kardeş bu çok aç"
"Yok o zaten çocukların dondurmalarını da kapıp kaçıyor" dedi.
Bizimkini zannedersin günlerce aç bırakmışız, veterinerde parazit hapını kıtır kıtır yedi o derece aç:KK45: Veterinerimiz maması hariç bir şey vermeyin dedi zaten türlü problemle uğraşıyoruz. Dün de sahilde birinin bardağından kahve yaladı, biri bir parça galeta verdi. Bu kadarcık şey yedi diye sabaha kadar 3 kere daha kaka yaptı :KK70: kapıp kaçarsa yapacak bir şey yok ama bir şeyler ikram edilmese iyi olur:oops:

Çocuklar seviyo diye tacizci muamelesi yapanın köpeğine eğilin ve şöyle söyleyin "keşke tasmanın ucunu tutan da senin kadar evcil ve sıcakkanlı olsaymış. Umarım zamanla sana benzer"

köpeğim varken, o da ben de, açık alanda küçük çocukların bizimle oynamasından çok mutlu oluyorduk. köpeğim biraz iri olduğu için her gören yaklaşmıyordu zaten, gerçekten hayvansever aileler yaklaşıyordu.
şimdi de sahipli bir köpekle iletişim kuracak olursak izin istiyorum, karşımdakinin verdiği elektirikten anlıyorum direk.

not: dün bostancı sahilinde kızımı görür görmez gel gel sev, bişey yapmaz diyip köpeğiyle oynaması için davet eden tatlı kız, eğer burdaysan sana da sevgiler :KK37:

Seviyoruz bizde:))))) bence hayvanlar ve hayvan sahiplerinden çok köpek seven çocuğa ucube gözüyle bakanlar daha rahatsız edici
Çocuklar severken bir köpeği biri yanlarına gelmiş haram o size yazık demiş
Bunun mantığını nasıl anlatır insan:işsiz:

ben rahatsız olmuyoru. hatta uzaktan bakıp cekinen cocuklşar oluyor. sevmek ister misiniz diyip annelerine yamnaşıyorum. köpegin kafasını tutup sevmelerine yardımcı oluyorum.
ben şu kafadayım : 10 cocuk dogur ama birde evcil hayvan edin. çünkü hayvanları sevmek, bakmak beslemek yardımcı olmak dunyaya dogaya ve insana bir cok artı katıyor

:)))))
Sevgiyle yaklaşanlardan rahatsız olmuyorum, hatta bazı çocuklar dokunurken tedirgin oluyor ısırır, saldırır diye, çok sakindir korkma gel beraber dokunalım deyip Papiye dokunmalarını sevmelerini sağlıyorum, sevdiği için yaklaşanlara sözüm yok fakat bazıları da sağını solunu çekiştirip acıtmak için ellerinde taşla sopayla üstümüze üstümüze geliyor, işte onlara sinirleniyorum, kimine söyleniyorum kimiyle muhatap olmadan uzaklaşıyorum çünkü Papi benim evladım gibi, canı acısa veya zarar görse kahrolurum.

Aaa hiçte değil. Ben köpeğimle dışarı çıktığım zaman birisi gelip köpeğimi severse beni sevmiş gibi mutlu oluyorum.Gururlaniyorum filan..sanki ben dogurdum:)
Utanmasam bana ne kadar benziyor dimi haha?))filan derim yani :KK53:

Benim hoşuma gidiyor ya
Herada mutlu oluyor genelde
Çekinmeyin bence

İri bir köpek sahibi biri olarak, bu kadar negatifliğin içinde eğer biri benim kızım ile oynamak ve sevmek isterse büyük mutluluk duyuyorum. Aynı şekil de köpeğim de mutlu oluyor.

Malesef o kadar önyargılarla çevriliyiz ki bazı köpek sahipleri de agrasif tavırları ile negatif olabiliyor.

Siz yüzü gülen, köpeği ile rahatça oynayan, tasmasını çekiştirmeyen birilerini gördüğünüzde gidin selam verip sevmek istediğinizi belirtin. İnanın bizler çok mutlu oluyoruz o sevgiyle.

Ancak mutlaka köpeklerin sahiplerine sorun çünkü o an köpeğin özel bir durumu olabilir, agresif bir döneminde olabilir, hasta olabilir. onun dışında inanın değil rahatsız olmak aksine mutlu oluyoruz.
Bol hayvan sevgili günler. :)

6 kedim 2 köpeğim var ve sevmek istediklerinde çok mutlu oluyorum.
Özellikle çocuklar :KK68:
Çocuklara öncesinde bu sevgiyi aşılayan aileleri çok seviyorum :KK19:

Hiç merak etmeyin o keyfi ay köpeginizi ceker misiniz, ay başka yerde oynatın diyenler kaçırıyor. Ben daha köpeğinin sevilmesinden rahatsiz olan görmedim.
Bence sevin köpeciklerde sahipleri de mutlu oluyorlardır.
Sevgiler :KK200:

Benim de köpeğim var, benimki bayılır ilgiye ahaha çok fena. Hemen şımarır, kuyruk sallar, delirir. Ben de mutlu oluyorum onu öyle görünce, insanlar da rahatsız edecek düzeyde sevmiyorlar zaten sağolsunlar. Ha bir kere rahatsız olmuştum, bir çocuk kuyruğunu çekmeye çalışmıştı çünkü. Onu da uyarmıştım gerçi. Canını yakmadan sevdikçe hiçbir rahatsızlık duymuyorum kısacası, bir de çok uzun tutmadıkça tabi. :)

Çok tatlısın :))))

Benimkine çok iltifat geliyor ben de bundan rahatsızım. Adamların bana iltifat etmesi de abes olur tabi ama galiba köpeğimi kıskanıyorum. :KK53:
Kızlar teşekkür ederim. Genel olarak suyunu çıkarmadığımız sürece rahatsız olunmuyor sanırım.
Ha unutmadan haftasonu gittiğiniz parkları söyler misiniz :spor:
Bir de eşkalinizi tanımlar mısınız?:-)
Şaka şaka seviyorum sizleri..

çocuklarım sordu bir gün adı ney köpeğin diye adam hızlı adımlarla uzaklaşırken adı yok diye cevap verme tenezzülünde bulundu..

anne amca neden adını söylemedi bize diye sordular.. bende sanırım birşeye sinirli o yüzden cevap vermek istemedi heralde diye açıkladım.. ne olacak yani iki küçük çocuk adını sormuş söylesen ne var dilin mi düşer incilerin mi dökülür..

çok isterdim ama malesef evcil hayvan besleme durumumuz yok şuan.. çocuklarıma hayvan sevgisini ancak bu şekilde aşılayabiliyorum.. gördüğümüz zaman sahibinden izin isteyip seviyoruz..sevip okşuyorlar.. bir şekilde iletişim kurmalılar çünkü umarım rahatsız etmiyoruzdur..

Ben de kopekleri seviyorum hatta oglumu yaklastiriyorum ki alissin. Ama durup dururken gitmiyorum yanlarina, "gordun mu oglum ne tatli" diyorum, eger gulumseme vs gorursem sevebilir miyiz diyorum. Ama sahiplerinin de hosuna gidiyor onu farkettim. Cevrelerinde o kadar cok "iiyy kopek mi o" "ay isirir" vs tepkiler cok ki, hayvan seven insanlarla karsilasinca mutlu oluyorlar.

Benim en yakın arkadaşımın köpekleri var. O çok hoşlanır sevilmesinden. Genelde yolunu değiştiren ısırır mı diyenlerden rahatsız.
Aksine çocukların yanaşmasından zevk alıyor.
Evcillerde çocukları gibi oluyor insanların. Hani bazı insanlar bebeklerine gülümsenilmesini sevilmesini istemez ama bazıları da bebeklerinin sevilmesinden gurur duyar ya. Köpek sahiplerinde de o var.
Benim arkadaşım köpeğinin sevimli bulunmasından keyif alıyor gerçekten

X