Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Allah hayirli evlat etsin Paşam :) seninle 7. zayiflama grupunda tanistik. cektigin sikintilari biliyorum. insanların sözlerinin seni ne kadar yaraladigini.. ama geçti bak. Allah çok güzel bi hediye gönderdi sana. yasanan sikintilarinin da karsiligini fazlasıyla verecektir Merhamet Sahibi :) ben kilo vermedim üstüne aldim. ben de simdi hamileyim. inşaallah saglikla kucagima alirim ben de. ben de bir oğlumu doğuma iki gün kala kaybettim. inşaallah bu bebeğim hayirli saglikli erkek çocuk olur . lütfen dua et, korkuyorum

Benim bi arkadasim 9 ay hastane yatti bu nedenle ama sukur ki gununde kavustu melegine...Simdi o kucuk melek bi kac gun sonra tam 3 yasinda olacak...
Rabbim hepinizin bebeklerini kucagina almayi nasip etsin..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah hayirli evlat etsin Paşam :) seninle 7. zayiflama grupunda tanistik. cektigin sikintilari biliyorum. insanların sözlerinin seni ne kadar yaraladigini.. ama geçti bak. Allah çok güzel bi hediye gönderdi sana. yasanan sikintilarinin da karsiligini fazlasıyla verecektir Merhamet Sahibi :) ben kilo vermedim üstüne aldim. ben de simdi hamileyim. inşaallah saglikla kucagima alirim ben de. ben de bir oğlumu doğuma iki gün kala kaybettim. inşaallah bu bebeğim hayirli saglikli erkek çocuk olur . lütfen dua et, korkuyorum

İnşallah herşey yolunda gider,sizin için bir mahsuru yoksa ilk çocuğunuzu neden kaybettiniz.Ben de çok korkuyorum bir sıkıntı olup da farkedememekten

yeni serklaj olan arkadaşlar olmuş inşallah hayırlısı ile doğuma kadar götürür .ve yatarak gebeliğini geçiren sabırlı annelere de selam olsun. ben hala doğurmadım bu arada:) dikiş alınalı 1 hafta oldu doktor tam gez dedi benim önceki hastalığım olan ayak ağrım nüksetti ayağım izin verdiği kadar sürekli gezdim piknikler falan pek oturmuyorum ne sancı var ne ağrı hamilelik güzelmiş aslında ama biz yatarak ve stresli geçiren anneler için zor bir süreç tabi ki. ama bekleyen arkadaşlar umutlu olun ben 4 ay yattım sürekli tuvalet harici kalkmadım şimdi 38+3 olduk çok şükür. ama bu haftalarda da hareketleri azalıyo insan iyi mi diye endişeleniyo birde nasıl doğsun telaşı bizim gibi hastaları genelde sezeryana yönlendiriyolar ama ben hala karar vereedim gönlümden geçen normal ama sezeryanda bebek için daha az riskli bakalım hayırlısı. hepiniz için dua ediyorum inşallah kabul olur siz de benim doğumum ve ayak ağrım için dua edin lütfen bebeğim olunca daha çok ayaklarıma ihtiyacım olacak Allah hepimize şifa versin. herkesin iyi haberlerini alırım inşalaah...

İnşallah herşey yolunda gider,sizin için bir mahsuru yoksa ilk çocuğunuzu neden kaybettiniz.Ben de çok korkuyorum bir sıkıntı olup da farkedememekten

eğer bi imtihan yasayacaksaniz, ve ömrün vadesi dolmussa ne kadar dikkatli olursan ol yasiyosun. Allah göstermesin. ben 6 binde bir olan kordon dugumlenmesi sebebiyle kaybettim bebegimi. doğduğunda anlasildi. boynuna dolanma hadisesi değil, bildiğiniz düğüm gibi olmuş kordonu, öyle olunca da besin ve başka şeyler ulasmadi ( bunu ultrason da görmenin imkani yok bu arada. boyuna dolanan gozukebilir. zaten öyle olunca sezaryene aliyolar ama ben cuma gittim saglikliydi. pazartesi kalp atisi gorunmedi. çarşamba ise son gunumdu

Slm bayanlar
Benim durumum tam rahim ağzı yetmezliği değil ama beni anlasanız anlasanız siz anlarsınız.
14. Haftadan kanamalarım başladı,zamanla kasılmalarla döndü.23 haftada rahim ağzım 33 mmdi. Her hafta bakıldı ,o civarda seyretti ama hep kasılmalar hissediyordum.3 gün önce ağrım başladı. Nst de ağrılar çıktı.Hastaneye yatırdılar nidilat başladılar.1 hafta önce 28 mm olan uzunluk bugün ağrı varken 15 mm,ağrı yokken 20 mm ölçüldü.Bugün 27+4 üm,nidilata rağmen ağrılarım devam ediyor.Moralim çok bozuk,bebeğime birşey olacak diye çok korkuyorum o daha çok küçük.

Son düzenleme:

nidilat çok etkili kasılmalarda.benimde 30 haftada başladı kasılmalarım.37+5 doğum yaptım 15 gün önce.bende nidilata rağmen yine kasılıyodum ve ağrım oluyodu.korkma nidilatı aksatmadan kullan.ben nidilatı çarşamba bıraktım pazar doğum yaptım

Ben de dayansam inş göbek atarım 37 yi görsem,şimdi bir otuzu göreyim diye dualar içindeyim.
Nidilatı kaç saatte bir içtin,bir de yattın mı hep doğuma kadar,nelere dikkat ettin,rahim ağzın ölçülmüş müydü?Çok soru sordum ama kafam çok karışık.

Son düzenleme:

ilkten 4 saatte bir içtim 2 hafta.beni çok rahatsız etti ateş terleme yaptı sonra doktorum 6 saate çıkardı.dikişten sonra hep yattım tek tuvalete kalktm.30 oldum rahatladım dedim kasılmalar başladı ayakta olunca oturunca karnım çok sertleşiyordu o yüzden doğuma gidene kadar yattım.sende yat oturma sırt üstü yatma.yatınca geciyodu kasılmam.benim rahim boyu dikişten önce 3.33 tü dikişten sonra iki kez ölçüldü 2.33 tü dahada ölçülmedi.nidilatı aksatma bolca yat tavsiyem

Anladım cnm bana dikiş fln denilmedi.Dinlen ve nidilat denildi.Acaba neden birden oldu diye mi ki.Mümkün olduğunca yatıyorum ben de sol yanıma.Çok oturmamaya çalışıyorum.Ayakta zaten canım da yanıyor.Duramıyorum.

cnm nasılsın haftan kaç oldu inşallah 37 yi tamamlarsın güzel haberlriini alırız...

canım 34.5 haftamdayım.İlk hedef 36 sonra 37 inşallah.Ben de gezmeyi özledim çooook.Benim yerime de gez ama kendini de çok yorma.Bir doğurayım sokaklarda zıp zıp zıplayacagm valla Bu hamilelik sürecinde insanlıktan çıktım.Saçlarım yolunmuş tavuğa döndü.Bebeğim gelişsin diye yemeği de fazla kaçırdım galiba.53 kiloyla başlayan hamileğim 65 le devam ediyor.İstermisin 40 haftaya kadar dayansın bebişin.

Canım bu haftalarda dikiş pek yapılmıyor.Keseyi delme ihtimali var çünkü.Bazı arkadaşlara doktoru pesser halkası takıyor.Ama onu takan iyi bir doktor da zor.Türkiyede daha yeni yeni uyguluyor doktorlar.20 mm riskli ama iyi bir uzunluk Bu haftalarda benim hatam adalat almak oldu.Hiçbir işe yaramadı.Daha beter oldum.Kesinlikle nidilat kullan.Sabah akşam magnezyum içebilirsin.Ben nidilatı 3 saatte bir alıyorum.Kasılmalarım müthiş fazla çünkü.Sakın oturma.Yerçekiminin etkisiyle bebeğin ağrlığı rahme baskı yapıyor ve daha da kısalıyor.Çok bilimsel oldu

Son düzenleme:

Canım öncelik Allah sağlıkla zamanında yavrunu kucağına almayı nasip etsin.
Benim büyük oğlumda 25. Haftada kadılmalarım başladı ve ray boyu kısaldı ve acil dikiş atıldı tam 7 hafta sürekli kasıla kasıla hastanede hiç kalkmadan (Wc dahil) ayaklarım havada yattım. 32. Haftada doğdu. Küçük oğlumda daha 12. Haftada kadılmalarım başladı.ray boyum 1,5 santımle dikiş atıldı hep yattım ama Wc kalktım vede evde yattım. Ama hep kasıldım34. Haftada doğdu. Hamd olsun ikiside sağlıklı fakat inan aralarında iki haftada fark olmasına rağmen 34. Haftada doğan oğlumun daha kolay büyüdü.
Şimdi sen evde sin sanırım. Ray boyun kasılmadan dolayı kısalıyor malesef. Nidilat düEnli kullan canım bol su iç en az4-5 Lt günde. Ve ne olursun 30. Haftaya kadar Wc dışında hiç kalma. Yemeğini sol yanına dönerek yatakta ye. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Kizlar persembe arda beye gittim.
14+1 dik. Ra uzunlugu 4cm cikinca dikise gerek yok dedi moralim bozuldu. Oda 2 hafta yokmus insallah bir sorun cikmaz kasilmalarim oluyor burda doktora gittim. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir diye antibiyotik ve vajinal fitil verdi.
Kizlar bu kasigimdaki sizlamalar alttan ozellikle sizlamalar kasilmami oluyor. Kasilmalari onlemek icin ilac yok mu bu haftalarda nildilati kullanamazmiyiz. Dikis atmadi diyede stresteyim. Cok cnm sikkin...

alttan sızlama bende de olmuştu korkmuştum ama geçti rahim büyüdüğünden olabilir mi ki...bide gerçekten maşallah diyim rahim uzunluğu çok iyi benim hamilelikten önce ancak o kadardı... arda beyi dinle bence gayet başarılı bir doktor neticede...işini biliyor

Sibel sen kasilma icin ne kullandin bide ne zaman basladin... Bu haftalarda magnezyummu bisey kullaniyorlarmis nildilat en erken ne zaman baslanir acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…