Rüya içinde rüya görmek

Zehra_mda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2014
2.990
6.306
Arkadaşlar aranızda rüya içinde rüya gören var mı.
Ben sürekli rüya içinde rüya görüyorum ve bu artık beni çok korkutuyor. Önceleri ayda yılda bir olan bi durumdu bu o yüzden fazla önemsemiyordum ama artık nerdeyse her gece rüyamın içinde rüya görüyorum uyanmaya çalışıyorum uyanıyorum ama hala rüyadayım. Bi daha uyanamayacakmışım hissi oluşmaya başladı ve bazen bunlar sanki gerçekten yaşanmış rüya değilmiş gibi geliyor artık o yüzden bu olay beni tedirgin ediyor.
Ayrıca bazen rüyalarımda kendimi yönlendirebiliyorum. Mesela rüyamda babamı görüyorum uzakta duruyor ama rüyada olduğumu biliyorum istersem sarılabilirim rüyam böyle olsun diyip sarılıyorum kokusunu alıyorum. Ya da bi ormandayım ayı geliyor karşıma beni kovalıyor kaçıyorum çok korkuyorum ama sonra bazı mantıksız olan şeyler görüyorum etrafımda ve bunun rüya olduğunu anlayıp artık korkmuyorum.
Bu yazdıklarım sadece birkaç örnek çok detaylı rüya anlatmak istemiyorum ama bu tarz şeyler yaşayanlar var mı aranızda varsa nasıl baş ediyorsunuz lütfen bana yardımcı olun artık kendimden korkmaya başladım.

Korkutmasın rüya içinde rüyaya batıl rüya derler hiçbir anlamı yok yani gördüklerinin altında mana arama yani

buna kontrollü rüya mı deniyor
bu başlık altında bir araştır istersen

Durumum bana da o filmi hatırlatıyor ama artık korkmaya başladım çözüm arıyorum. İnternette araştırdım pek bi sonuç çıkmadı false awakening (sahte uyanış) diye bişey çıkıyor ama pek fazla detay yok.
Inception diyorsun yani....

Bana da oluyor hatta pembe dizi gibi 2. 3. bölümünü devamini daha sonra gördüğüm oluyor.. istediğim gibi yonlendirdigim hissi de oluyor hatta korkup sıkılıp uyanayim bitsin burada dediğim de.. takmiyorum umrumda değil..

Kabus gördüğüm zaman kendi kendime korkma bu bir rüya diyip uyandığım çok olmuştur. nasıl adlandırılıyor bu durum bilmiyorum.

Geçenlerde de rüya görürken uyandım ağlamaya başladım ama sonra farkettim ki uyanmamışım. rüya içinde uyandığım rüyasını gördüm resmen. çok can sıkıcı oluyor.

Astal seyahat gibi mi?
Ne güzelll ben de istiyorum yaa :bicak:
Yaşasan emin ol istemezsin ilk başta insan tedirgin olmuyor hatta babamı istediğimde görüyorum kokusunu falan alabiliyorum diye sevinmiştim ama sonra iş çığırından çıktı. Rüyamı yönlendirebilmek yine çok kötü gelmiyor ve o her zaman olmuyor zaten ama rüyada rüya görmek gerçekten tedirgin edici ve asıl bunun hergün olması ve bazen günde 2-3 sefer olması çok kötü

Aynen öyle çok can sıkıcı ve 1-2 sefer değil bu sıralar çok sık oluyor. Tüp bebek tedavisi gördüm ve baya ilaç kullandım acaba bunların yan etkisi falan olabilir mi diye aklıma gelmeye başladı
Kabus gördüğüm zaman kendi kendime korkma bu bir rüya diyip uyandığım çok olmuştur. nasıl adlandırılıyor bu durum bilmiyorum.

Geçenlerde de rüya görürken uyandım ağlamaya başladım ama sonra farkettim ki uyanmamışım. rüya içinde uyandığım rüyasını gördüm resmen. çok can sıkıcı oluyor.

Durumum bana da o filmi hatırlatıyor ama artık korkmaya başladım çözüm arıyorum. İnternette araştırdım pek bi sonuç çıkmadı false awakening (sahte uyanış) diye bişey çıkıyor ama pek fazla detay yok.
Ben de bir rüyamı kontrol ettim ve anında uyandırıldım bak uyandım demiyorum uyandırıldım. Bir daha da denemedim.

Ben de bir rüyamı kontrol ettim ve anında uyandırıldım bak uyandım demiyorum uyandırıldım. Bir daha da denemedim.
Tam anlayamadım ne demek istediğini uyandırıldım derken birileriyle beraber bu tip bişey denedin ve seni uyandırdılar mı yoksa doğa üstü şeylerden mi bahsediyorsun uyandırıldım derken. Eğer öyleyse o tip şeylerden çok korkarım ben.

Tam anlayamadım ne demek istediğini uyandırıldım derken birileriyle beraber bu tip bişey denedin ve seni uyandırdılar mı yoksa doğa üstü şeylerden mi bahsediyorsun uyandırıldım derken. Eğer öyleyse o tip şeylerden çok korkarım ben.

Kafam bişeylerle çok meşgul olduğunda görüyorum senin gibi bende.Rüyamda da aynı şekilde uyuduğumu görüyorum aynı yerimde...Ama geçti sonra ben de anlam veremedim.Bir de olayları 1 gün önceden rüyamda görüyorum veya önceden Hakkı'mda konuşulan muhabbetleri rüyamda görüyorum.6. Hisle alakalı olabilir.Ya da sıkıntı stresin varsa o da olabilir..

X