Rüya içinde rüya görmek

Ben uyumazdim esimle izledigimiz bir dizi var, ben fragmanlarini sesli izledim diye trip atti hafta ortasinda.
Koltuktayken dizime yatti, izleyelim dedim yok dedi. Bak uyuyacaksin diye uyardim, yok diye diye once kendi uyudu, sonra beni uyuttu.:KK48:
Benim ruyalarimi anlatmami esim pek istemez, yorumlatmayi da dogru bulmaz. Son ruyami anneme anlattim, cok etkilenmistim.
Zaten cok uyku sorunu cektim son 4-5 aydir. Ruya gorecek kadar bile uyuyamiyordum.
yorumla ilgilenmiyorum bende sadece rüyaların psikolojisi çok ilgi çekicidir

yorumla ilgilenmiyorum bende sadece rüyaların psikolojisi çok ilgi çekicidir
Mesela ruya sahibi bir yerde babasina sarilmaktan bahsetti acaba gercek hayatta babasi yasiyor mu? bunu merak ettim.
Yonlendirmeden kasit sag olmadigini biliyor ve sarilip kokusunu icine cekmekten bahsediyormus gibi geldi.

Arkadaşlar aranızda rüya içinde rüya gören var mı.
Ben sürekli rüya içinde rüya görüyorum ve bu artık beni çok korkutuyor. Önceleri ayda yılda bir olan bi durumdu bu o yüzden fazla önemsemiyordum ama artık nerdeyse her gece rüyamın içinde rüya görüyorum uyanmaya çalışıyorum uyanıyorum ama hala rüyadayım. Bi daha uyanamayacakmışım hissi oluşmaya başladı ve bazen bunlar sanki gerçekten yaşanmış rüya değilmiş gibi geliyor artık o yüzden bu olay beni tedirgin ediyor.
Ayrıca bazen rüyalarımda kendimi yönlendirebiliyorum. Mesela rüyamda babamı görüyorum uzakta duruyor ama rüyada olduğumu biliyorum istersem sarılabilirim rüyam böyle olsun diyip sarılıyorum kokusunu alıyorum. Ya da bi ormandayım ayı geliyor karşıma beni kovalıyor kaçıyorum çok korkuyorum ama sonra bazı mantıksız olan şeyler görüyorum etrafımda ve bunun rüya olduğunu anlayıp artık korkmuyorum.
Bu yazdıklarım sadece birkaç örnek çok detaylı rüya anlatmak istemiyorum ama bu tarz şeyler yaşayanlar var mı aranızda varsa nasıl baş ediyorsunuz lütfen bana yardımcı olun artık kendimden korkmaya başladım.
Lucid dream diyorlar buna. Ruyanda ruya gordugunun bilincinde olmak. Turkcesini bilmiyorum lucid dream diye arastir.

sizin gördüklerinize lucid rüya deniyor ve korkulacak birşey değil. Biraz araştırırsanız insanların bunu yapabilmek için uğraştıklarını görürsünüz,zihinsel çalışma falan gerekiyor. Rüyayı kontrol edip rüyada uçanlar,görmek birlikte olmak istedikleri insanları görenler,rüya dahilinde sonsuz bir özgürlük yani. Tabi sürekli olması yorucu olabilir bilemiyorum birde lucid rüya olarak araştırın daha derin bilgilere ulaşabilirsiniz
Araştırıcam o lucid rüyayı burda daha önce de yazan arkadaşlar oldu. Eski zamanlarda rüyamda uçtuğum da olmuştu 4-5 sefer şu aralar uçmuyorum ama rüyada uçmak çok zevkli bişeydi.

Mesela ruya sahibi bir yerde babasina sarilmaktan bahsetti acaba gercek hayatta babasi yasiyor mu? bunu merak ettim.
Yonlendirmeden kasit sag olmadigini biliyor ve sarilip kokusunu icine cekmekten bahsediyormus gibi geldi.
Babam bu yıl vefat etti. Aslında durumumu biraz da o tetiklemiş olabilir önceden bu tarz rüyaları ayda yılda bir görüyordum. Babamın vefatından sonra onu rüyamda gördükçe sarıldım konuştum koklamak istedim ve kokusunu aldım. Özledikçe psikolojik olarak görmek için kendimi zorladım belkide. Bu tip rüyalar son 2-3 aydır arttı. Önceleri haftada 1 ayda yılda 1 görürdüm ve rüya içinde rüya görmezdim sadece rüyalarıma yön verebiliyordum. Misal uçardım,çok korktuğum bişey görünce rüyadayım diye korkmaktan vazgeçerdim, uykuya dalacakken boşluğa düşme hissi yaşayıp sıçrayarak uyandığım da çok oldu.

Evet bana da olur.Ruyadasin canim sıkıntı yapma diye avutuyorum kendimi rüyamda enteresan bi şekilde sonra uyanmayi bekliyorum.
Bi kere rüya da uyanmak istiyorum uyanamiyorum cidden kötü bir durum ama doktorluk bi durum mu ki bu onu bilemem.
Olayın en can sıkıcı tarafı zaten rüyada uyanmak için zorluyorum kendimi ama hareket edemiyorum konuşamıyorum çok fazla zorlayıp uyanıyorum ama yine daha normal bi rüyaya uyanıyorum gerçek hayata uyanamamış oluyorum. Normal bi rüyaya uyanış anı çok gerçekçi oluyor sanki o an uyanmışım da yeni rüyamda gördüğüm olaylar gerçekten oluyormuş gibi. Uyandığımda farkediyorum ki o da rüyaymış. Böyle olunca da bazen karışıyo rüya mı gerçek mi.

Babam bu yıl vefat etti. Aslında durumumu biraz da o tetiklemiş olabilir önceden bu tarz rüyaları ayda yılda bir görüyordum. Babamın vefatından sonra onu rüyamda gördükçe sarıldım konuştum koklamak istedim ve kokusunu aldım. Özledikçe psikolojik olarak görmek için kendimi zorladım belkide. Bu tip rüyalar son 2-3 aydır arttı. Önceleri haftada 1 ayda yılda 1 görürdüm ve rüya içinde rüya görmezdim sadece rüyalarıma yön verebiliyordum. Misal uçardım,çok korktuğum bişey görünce rüyadayım diye korkmaktan vazgeçerdim, uykuya dalacakken boşluğa düşme hissi yaşayıp sıçrayarak uyandığım da çok oldu.

Oncelikle basiniz sagolsun, babanizin mekani cennet olsun. Kafanizda bu ozlemle ilgili kurduklariniz, gecmiste yasadiklarinizin anisi ya da yasamak istediklerinizin hayali etkiliyor olabilir, ruyalarinizi.

Bende babami uzun yillar once kaybettim, annem sorardi ruyanizda goruyor musunuz? diye maalesef ben hic gormezdim. Sonra sonra cok sik olmamakla birlikte gordum ama icice gecen ruyalarimda o yoktu.
En net hatirladigim icice olan ruyalarimin birinde gece evde tektim. Evde yalniz oldugum icin korktugum bir geceydi.

Bir digerini de gecenlerde gordum sanki olmus gibiydim ya da olmek uzere konusamiyordum ve son kelimeleri ilahi kelimelerden secmeye calisiyordum, sonra da olmedin Loverdose sakin ol, ruya falan diyerek uyandim. Gercekte bir yakinim yogun bakimda sanki onun cenazesi icin toplanilmis gibi 7 ceddimi birarada gormustum.

Bende uykuya dalarken cok sicriyorum (yani esim oyle soyluyordu). Bazen merdivenden dusme hissi gibi oluyor bacagim atiyor, anlik olarak uyku uyaniklik arasi yasiyorum. Yatarken yuzum kapiya donukse anahtarin sallanip sallanmadigindan eve acaba biri mi girdi? var mi yok mu ? diye korkuyla uyuyunca daha garip ruyalar goruyorum.
Yaklasik 2-3 sene once bir ilac kullanmistim rahat uyku cekmek icin o zamanlar rahattim, hem psikolojik olarak rahatlamistim hem de uykularim duzenlenmis, kotu ruyalar gormemistim.

Ben de ilk defa geçen gün gördüm. Tabii hatırladığıma göre :KK70:
Abim ölüyordu rüyamda. Daha sonra diyordu işte sen rüya görmüşsün.
Bana bir şey olmadı diye. Ondan sonra asıl rüyadan kalkıp abimi aradım telefonla :)

Bana çok sık olur
Neden korktun ki ben onu anlamadım
Normal bir durum

Ben doğa üstü varlıklardan korkuyorum ne yalan söyleyim. Ben çocukluğumdan beri aynı rüyayı görüyorum ve çok müdahale ettiğim oldu ama hiç o şekilde uyandırılmadım. Bi de o gelse başıma ayvayı yedim :KK17:
Sizinde sürekli gördüğünüz rüya var mı gerçekten.
Geçenlerde rüyadan yeni uyandım tam ayılamadım eşime dedim rüya gördüm, ne gördün dedi, her zamanki rüyamı dedim, her zamanki rüyanda ne görüyordun dedi, hiçç hatırlayamadım...

Bana da çok olur..rüya içinde rüyalar...hatta bazen psiko rüyalar....bi keresinde rüyamda bir balta alıyorum rüya olduğunu bildiğim için o sırada elimi kesmeye calışıyorum .neden böyle bişey yapıyorum bilmiyorum .manyaklık olsun maksat.sonra acıdığını farkedip kesemiyorum elimi.ama rüya diyorum. Nasıl acır...ben şok ben iptal ve uyanıyorum.cok yönlendirebiliyorum rüyalarımı.hatta bi keresinde rüyamda yanımda ailem var oturuyoruz diyorum bakın ŞUAN rüyanın içindeyiz bana inanmıyorlar ..baya kendimi hırpalıyorum inandırmak için ama Nafile..uyanınca yanlarına gidip gördünüz mü rüyaydı dedim..neyi gördük mü dediler..zıkkımın kökünü:))çok sinirlenmiştim çünkü..ulan rüya diyorum işte neyine inanmıyorsun..buarada bi pskilog arkadaş doktora gidilmesini söylemiş ,o hoca benim rüyalarımı görse mesleği bırakır demek ki:)biraz psikopatlık içeriyor çünkü Baltayla el kesmeler ,inception havaları falan ...
Uçmak isteyince uçuyorum buarada çok şükür Allah iniş takımlarıma zeval vermesin .
Yalnız şey komik.hani Bugs bunny nin çizgi filmlerinde vardı ya..uçurumda yürürken aniden aşağıda bişey olmadığı farkedince eşek kulakları oluyordu bi anda ve düşüyordu.. aynen rüyada uçarken rüya olduğunu anladığım çoğu an uyanıyorum:)garip şekilde.

Rüya değişik bi bilim, gözü kapalıyken bi insan nasıl olur da bişeyler görebilir.bu da aslında görenin ruh olduğunu gösterir, ruhun kanıtıdır rüyalar..rüyada gördüklerimiz insanlar kim mesela,annemi babamı canlandıran kafamda ben miyim ..onları kim konuşturuyor.nasıl gelecekten haber verebiliyor?hadi geçmişi ben biliyorum beynimde Yani, peki gelecek! Garip ilginç gizemli bir bilim...

Bir ara ben de çok gorurdum rüya içinde rüya. Yönlendirme tipi rüyalar. Hatta bir keresinde baya uzun senaryoyu kendimin yazdığı fantastik, macera türü, ucmali atlamalı bir rüya yonlendirmistim. Superdi hala az da olsa hatırlıyorum. :sus::KK55:

Şimdi yorgunluktan nasıl uyuyup uyaniyorum bilmiyorum bile. Yastığa kafami koyuyorum Ayetel Kursi yı okumaya başlıyorum bitmeden uyumusum.:KK53::KK48: Bitiremeden uyudugumu da sabah uyanınca farkediyorum. :olamaz: Yine bir beş dakika okuyamadan uyudun diye kendime kızıyorum. Uyumadan önce hayal kurmayı çok severdim onu da unuttum artık.:uykucu:

Sizinde sürekli gördüğünüz rüya var mı gerçekten.
Geçenlerde rüyadan yeni uyandım tam ayılamadım eşime dedim rüya gördüm, ne gördün dedi, her zamanki rüyamı dedim, her zamanki rüyanda ne görüyordun dedi, hiçç hatırlayamadım...
Var ve o rüyayı çok net hatırlıyorum. Aynı rüyayı 6-7 yaşında da görüyordum yıllar sonra da defalarca gördüm. Sonradan rüyayı değiştirdim. Çocukken görünce korktuğum bi rüyaydı sonradan rüyamda galip geldim ve artık gördüğümde korkmuyorum.

:uykucu::halay:
Bir ara ben de çok gorurdum rüya içinde rüya. Yönlendirme tipi rüyalar. Hatta bir keresinde baya uzun senaryoyu kendimin yazdığı fantastik, macera türü, ucmali atlamalı bir rüya yonlendirmistim. Superdi hala az da olsa hatırlıyorum. :sus::KK55:

Şimdi yorgunluktan nasıl uyuyup uyaniyorum bilmiyorum bile. Yastığa kafami koyuyorum Ayetel Kursi yı okumaya başlıyorum bitmeden uyumusum.:KK53::KK48: Bitiremeden uyudugumu da sabah uyanınca farkediyorum. :olamaz: Yine bir beş dakika okuyamadan uyudun diye kendime kızıyorum. Uyumadan önce hayal kurmayı çok severdim onu da unuttum artık.:uykucu:
Benim bu ara boş vaktim çok ve çok uyuyorum ondan sıklaştı demekki:uykucu:
Rüyanın yarısında uyanıp kalan yarısını görüyordum ben de. Aslında yazdıklarınızı okudukça korkmamam gerektiğini ve bu yaşadıklarımın aslında fantastik ve eğlenceli şeylere dönüşebileceğini düşünmeye başladım. Dün konuyu açtım ve bu gece rüya içinde rüya görmedim. Benimle aynı şeyleri yaşayan insanların olduğunu görmek te rahatlatmış olabilir. Tedirgin oldukça çoğaldı demek ki. Artık tedirgin olmak yerine keyfini çıkarmayı deniycem.

:uykucu::halay:
Benim bu ara boş vaktim çok ve çok uyuyorum ondan sıklaştı demekki:uykucu:
Rüyanın yarısında uyanıp kalan yarısını görüyordum ben de. Aslında yazdıklarınızı okudukça korkmamam gerektiğini ve bu yaşadıklarımın aslında fantastik ve eğlenceli şeylere dönüşebileceğini düşünmeye başladım. Dün konuyu açtım ve bu gece rüya içinde rüya görmedim. Benimle aynı şeyleri yaşayan insanların olduğunu görmek te rahatlatmış olabilir. Tedirgin oldukça çoğaldı demek ki. Artık tedirgin olmak yerine keyfini çıkarmayı deniycem.
Aynen. Duygularinizi çok yoğun yaşayıp surekli de rüyaları dusununce artmıştır. Hobiler edinin biraz zihniniz bosalsin.

Rüya içinde rüya görüp hatta rüyamı anlatmışlığım ,
Rüyamda kalkıp dış kapıya yürümüşlüğüm,
Rüyamdayken konuşurken uyanık biriniyle tartıştığım bile olmuştur.
Rüya yönlendirmeyide çok severim ama hep denk gelmiyor işte.
Film senaryosu gibi rüya görüp uyanıp bunu unutmadan yazayım deyip yazmaya üşenip unuttuğumda çoktur.
Dünyamızı koruyalım temalı rüyalarımda hayvanlarla dertleşirim hatta.

En tuhaf olanı eş zamanlı rüyalarım. Yani benim rüyamda gördüğüm şey aynı anda gerçekleşiyor ve öyle rüyalarımın verdiği his çok başka.( mekanları ayrıntısıyla anlatabiliyorım ve o an orada olan kişileri, birde bir kaç kişinin ölümünü malesef) bu sanırım 6. His annemden geçti.
Bide ilk defa gittiğim yerleri rüyamda gördüğümden emin olduklarım var. Hatta rüyamda gördüğüm zamanlar , henüz gerçekte gittiğim yanımdaki kişilerle hiç tanışmamış olduğum zamanlar.
Sürekli tekrar eden rüyalarım vardı uzun zamandır olmuyor ama.
Geleceğe dair birebir aynı şeyleride çok gördüm.
En tuhafı astral seyahat denememdi korktum yarım bıraktım.

Ciddi sıkıntım mı var yoksa can sıkıntıntısından mı bilmiyorum tabi

Ben bu konunun kapatılmasını istiyorum bu konuyu okudum beşten beri rüya görüyorum rüyadan uyanamıyorum adamın biri geliyo rüyamda saçımi okşuyor sonra el feneriyle rüyamda giriyor hırsızin biri evime fenerle.. suan gercekten cama vuran dışardaki ışıkmıs gercekten gözüm zorla açınca anladim.ruyamda esimde gecesi calisiyor.nasil haber vermem gerek ona msj mi atsam hırsız var evde mi desem.ama o bana polisi ara ilk demişti diyorum boyle zamanlarda. gercekten bunlari çok önceden konuşmuştuk.bebegimde yanimda uyuyor gercekte ya bize bisey yaparsa ya kizim uyanınca adamla goz goze gelirsek yada adam bana kötülük yaparsa diye zorla gözümü actimda uyandım gerçek gibiydi çok korktum.hic boyle rüyalarım olmazdı çok etkilendim.baska biri daha etkilenmesin konuyu kapatirmisin mune

X