Rüya içinde rüya görmek

Tam anlayamadım ne demek istediğini uyandırıldım derken birileriyle beraber bu tip bişey denedin ve seni uyandırdılar mı yoksa doğa üstü şeylerden mi bahsediyorsun uyandırıldım derken. Eğer öyleyse o tip şeylerden çok korkarım ben.
Hayır yav sen de korkak çıktın. İki gün aynı rüyayı gördüm ikinci gün rüyama müdahale ettim ve Tanrı'da bire korkusuz kul sen ne yaptığını sanıyorsun Tanrı benim sen değil dedi ve beni uyandırdı....

Kafam bişeylerle çok meşgul olduğunda görüyorum senin gibi bende.Rüyamda da aynı şekilde uyuduğumu görüyorum aynı yerimde...Ama geçti sonra ben de anlam veremedim.Bir de olayları 1 gün önceden rüyamda görüyorum veya önceden Hakkı'mda konuşulan muhabbetleri rüyamda görüyorum.6. Hisle alakalı olabilir.Ya da sıkıntı stresin varsa o da olabilir..
Rüya yorumlarında zaten tüya içinde rüya görmek olacak şeyleri önceden görmek anlamına gelir falan yazıyor insanlarda dejavu hissi oluşur diye açıklamışlar. Yıllar önce bu şekilde rüya olarak gördüğümü hatırlamıyordum ama sanki o olayı önceden yaşamışım hissi oluşuyordu. O zamanlardan beri görüyordum belki de bu tarz şeyler ama farkında değildim diye düşünmeye başladım artık.
Yapı olarak stresli bi insanım ama şu ara işi de bıraktım evdeyim dinleniyorum uyuyorum geziyorum stres yapacak bişeyim de yok anlamadım gitti

Psikoloji dersinde geçen hafta uykuyu işlemiştik. Rüya içinde rüyaları, iki üç beş kişinin aynı anda aynı rüyayı görüşlerini, Rüyaları yönlendirebilmeyi.. Bunun sonucunda hocamız kesinlikle bir doktora görünmeyi tavsiye etmişti.

Bilginiz olsun

Rüya yorumlarında zaten tüya içinde rüya görmek olacak şeyleri önceden görmek anlamına gelir falan yazıyor insanlarda dejavu hissi oluşur diye açıklamışlar. Yıllar önce bu şekilde rüya olarak gördüğümü hatırlamıyordum ama sanki o olayı önceden yaşamışım hissi oluşuyordu. O zamanlardan beri görüyordum belki de bu tarz şeyler ama farkında değildim diye düşünmeye başladım artık.
Yapı olarak stresli bi insanım ama şu ara işi de bıraktım evdeyim dinleniyorum uyuyorum geziyorum stres yapacak bişeyim de yok anlamadım gitti
Eskiden yaşadığın şeyler bilinçaltına yerleşmiştir.Ben pek takmadım bunu.6. Hissin kuvvetliyse ondan böyle şeyler görüyor olabilirsin.Benim eşim rüyamda gördüğüm için gizli bişey yapıyorsa hemen açıklar.Büyük ihtimal seninde öyledir.Stres yapmadığım Zaman'da oluyor birileri beni düşündüğü Zaman hatta aynı rüyaları görüyorum ara ara.Bişeyler anlatıyor gibi sanki.Normal yani dua et geçer.

Hayır yav sen de korkak çıktın. İki gün aynı rüyayı gördüm ikinci gün rüyama müdahale ettim ve Tanrı'da bire korkusuz kul sen ne yaptığını sanıyorsun Tanrı benim sen değil dedi ve beni uyandırdı....
Ben doğa üstü varlıklardan korkuyorum ne yalan söyleyim. Ben çocukluğumdan beri aynı rüyayı görüyorum ve çok müdahale ettiğim oldu ama hiç o şekilde uyandırılmadım. Bi de o gelse başıma ayvayı yedim :KK17:

Bende görürdüm birzamanlar rüya.. hatta yönlendirirdim dedipin gibi.. şimdi uyuyamıyorum ki rüya göreyim :)

Eskiden çok olurdu, şimdi hiç olmuyor. Rüya görürken zihnim uyanırdı, yönlendirme gibi birşey yapardım. O an aslında rüya gördüğümü bilerek rüya görürdüm. Çok garipti. Artık hiç olmuyor.

Psikoloji dersinde geçen hafta uykuyu işlemiştik. Rüya içinde rüyaları, iki üç beş kişinin aynı anda aynı rüyayı görüşlerini, Rüyaları yönlendirebilmeyi.. Bunun sonucunda hocamız kesinlikle bir doktora görünmeyi tavsiye etmişti.

Bilginiz olsun
Doktor derken psikoloğa mı gitmem gerek bunun için. Ben de psikoloğa gitmeyi düşünmeye başladım konu açma sebebim de aslında biraz da burda benim gibi şeyler yaşayan ve bi çözüm bulabilen var mı onu merak ettiğimden ve bunun bi hastalık belirtisi olup olmadığını anlamak içindi

Ben doğa üstü varlıklardan korkuyorum ne yalan söyleyim. Ben çocukluğumdan beri aynı rüyayı görüyorum ve çok müdahale ettiğim oldu ama hiç o şekilde uyandırılmadım. Bi de o gelse başıma ayvayı yedim :KK17:
insanlar anlamlandıramadıkları açıklayamadıkları olaylara ilahi yada gizem yüklediler
vardır bunun bir açıklaması korkmayın neden arayın

Doktor derken psikoloğa mı gitmem gerek bunun için. Ben de psikoloğa gitmeyi düşünmeye başladım konu açma sebebim de aslında biraz da burda benim gibi şeyler yaşayan ve bi çözüm bulabilen var mı onu merak ettiğimden ve bunun bi hastalık belirtisi olup olmadığını anlamak içindi
sizin gördüklerinize lucid rüya deniyor ve korkulacak birşey değil. Biraz araştırırsanız insanların bunu yapabilmek için uğraştıklarını görürsünüz,zihinsel çalışma falan gerekiyor. Rüyayı kontrol edip rüyada uçanlar,görmek birlikte olmak istedikleri insanları görenler,rüya dahilinde sonsuz bir özgürlük yani. Tabi sürekli olması yorucu olabilir bilemiyorum birde lucid rüya olarak araştırın daha derin bilgilere ulaşabilirsiniz

Tam uyanma sırasinda oluyor bana düşüyorum veya vuruluyorum ah öldüm yok olemem ki ruyadayım acimaz ki:KK70:

Evet bana da olur.Ruyadasin canim sıkıntı yapma diye avutuyorum kendimi rüyamda enteresan bi şekilde sonra uyanmayi bekliyorum.
Bi kere rüya da uyanmak istiyorum uyanamiyorum cidden kötü bir durum ama doktorluk bi durum mu ki bu onu bilemem.

Ben çok çektim ya uyku felcinden de rüyalardan da. Rüyamda odamın kapısında kendi o anda yatakta yatarkenki halimi aynı kıyafetler aynı oda bile gördüğüm oldu. İlk başlarda takmadım sonradan o kadar alıştım ki bitsin diye bekliyodum resmen.

Bi kaç yıldır geçti hiç yok ama bi dönem beni çok etkilemişti anlıyorum seni.

Arkadaşlar aranızda rüya içinde rüya gören var mı.
Ben sürekli rüya içinde rüya görüyorum ve bu artık beni çok korkutuyor. Önceleri ayda yılda bir olan bi durumdu bu o yüzden fazla önemsemiyordum ama artık nerdeyse her gece rüyamın içinde rüya görüyorum uyanmaya çalışıyorum uyanıyorum ama hala rüyadayım. Bi daha uyanamayacakmışım hissi oluşmaya başladı ve bazen bunlar sanki gerçekten yaşanmış rüya değilmiş gibi geliyor artık o yüzden bu olay beni tedirgin ediyor.
Ayrıca bazen rüyalarımda kendimi yönlendirebiliyorum. Mesela rüyamda babamı görüyorum uzakta duruyor ama rüyada olduğumu biliyorum istersem sarılabilirim rüyam böyle olsun diyip sarılıyorum kokusunu alıyorum. Ya da bi ormandayım ayı geliyor karşıma beni kovalıyor kaçıyorum çok korkuyorum ama sonra bazı mantıksız olan şeyler görüyorum etrafımda ve bunun rüya olduğunu anlayıp artık korkmuyorum.
Bu yazdıklarım sadece birkaç örnek çok detaylı rüya anlatmak istemiyorum ama bu tarz şeyler yaşayanlar var mı aranızda varsa nasıl baş ediyorsunuz lütfen bana yardımcı olun artık kendimden korkmaya başladım.

Ayda yilda bende benzer ruyalar goruyorum ama daha bilincliyim sizin dediginiz gibi ruyami yonlendirebiliyorum.
Aslinda korkma bu gececek, suan ruyadasin olmedin tarzi kendimi telkin ediyorum.
Uyaniyorum ohh be! diyorum ama bunu da ruyamda diyorum, icice gecmis sarmal ruyalar gibi oluyor.

Gecenlerde esim ise gidince salona gectim, tv de Muge Anli' yi izlerken koltukta uyuyakalmisim.
Malum aksiyonu bol, duyarak uyudugum icin ordaki gerginlik heralde ruyama yansidi, kipirdayamadim ve uyandigimda cok korkmustum. Unutmamak icin uyanir uyanmaz telefona ne gordugumu not etmistim.

Ruyalarimla hareket eden biri degilim ancak gun icinde etkiler beni. Duyulan, gorulen bir seylerin etkisi kafada kaldigindandir boyle ruyalar.

Ayda yilda bende benzer ruyalar goruyorum ama daha bilincliyim sizin dediginiz gibi ruyami yonlendirebiliyorum.
Aslinda korkma bu gececek, suan ruyadasin olmedin tarzi kendimi telkin ediyorum.
Uyaniyorum ohh be! diyorum ama bunu da ruyamda diyorum, icice gecmis sarmal ruyalar gibi oluyor.

Gecenlerde esim ise gidince salona gectim, tv de Muge Anli' yi izlerken koltukta uyuyakalmisim.
Malum aksiyonu bol, duyarak uyudugum icin ordaki gerginlik heralde ruyama yansidi, kipirdayamadim ve uyandigimda cok korkmustum. Unutmamak icin uyanir uyanmaz telefona ne gordugumu not etmistim.

Ruyalarimla hareket eden biri degilim ancak gun icinde etkiler beni. Duyulan, gorulen bir seylerin etkisi kafada kaldigindandir boyle ruyalar.
konu sahibi uyumuş rüya bile görmeye başlamıştır:))))

O da bir sey mi ben ruyalarimin arkasi yarini yapiyorum bazen. :halay:

Ruyanin icinde oldugunu farketmek ve kontrol etmek lucid dreamingdir. Korkulacak bir durum degildir.

Haklisiniz, yemek sonrasi biraz uyuyunca konuyu yeni gordum ve bazi yorumlari gorunce gerildim.
Cok ruya gormem, gorunce de pek hatirlamam ama gece gece bir gerginlik coktu.
Konu sahibi ruyana gelecegim :KK53:
rüyasının rüyasında size bize cevap vermek gibi oluyor bu olay sanırım
yemek sonrası neden uykusu gelir ki insanın hemde en tatlısından:KK53:
bende hatılamam ama rüyaları araştırırım çok ilgi çekicidir benim için:kahve:

rüya kontrol etmeye lucid dreaming deniyor ben de yapabiliyorum. öyle korkulacak bir şey yok aksine eğlenceli.

rüyasının rüyasında size bize cevap vermek gibi oluyor bu olay sanırım
yemek sonrası neden uykusu gelir ki insanın hemde en tatlısından:KK53:
bende hatılamam ama rüyaları araştırırım çok ilgi çekicidir benim için:kahve:
Ben uyumazdim esimle izledigimiz bir dizi var, ben fragmanlarini sesli izledim diye trip atti hafta ortasinda.
Koltuktayken dizime yatti, izleyelim dedim yok dedi. Bak uyuyacaksin diye uyardim, yok diye diye once kendi uyudu, sonra beni uyuttu.:KK48:
Benim ruyalarimi anlatmami esim pek istemez, yorumlatmayi da dogru bulmaz. Son ruyami anneme anlattim, cok etkilenmistim.
Zaten cok uyku sorunu cektim son 4-5 aydir. Ruya gorecek kadar bile uyuyamiyordum.

X