Sa bi bakın hele

İğrenç bişey. Evlendiğimde en çok korktgm şey eşimin benim yanmda gaz çıkarması pirtlamak diyip sirinlestrenlere ayrı kılım pırtımı kalmış bunun o bebekler için geçerli zart zurt sesler iğrenç iğrenç bide derin dusunuldugunde daha iğrenç. Popo dan çıkan havayı solumak zorundasın pfff allah benim.başıma vermesin öyle bi eş

İfrazat Türkçe bir kelimedir =)))))
Anlayışlarımız farklı evet, benim eşim bana çok değerlidir, saygısızlık yapmayı sevmem
Ayrıca birinin yanında rahatça gaz çıkartma gibi bir ihtiyacım yok, kimin yanında çıkartacağım sorusu gereksiz benim için =)) Evet pedlerimi kendim alır ve kendim atarım, çöpümü eşimin toplamasına gerek yok =)) Başkalarına göstermediğim azami saygıyı ona gösteririm çünkü onunla bir ömür geçireceğim Allah izin verirse, laçkalık bana göre değil. Bu arada bildiğim bazı psikanalistler Irvin Yalom, Mustafa Topkara vs.... bu durumun ilişkileri kötü etkilediğini söylüyor, kişisel bakımınızı, makyajınızı, tuvalet ihtiyaçlarınızı eşlerinizin yanında yapmamaya dikkat edin diyorlar (zaruri haller dışında)
Velhasıl kültür, birikim, saygı saygı saygı, özellikle ve öncelikle de eşime saygı, hayırlı günler dilerim
Yorumunuzu çok begendm söylemeden geçmeym dedm. Millet evlnnce eşiyle kankalasmaya başliyor sonrada eşim benı seksi bulmuyor eşim bana yaklasmior yada eşim bana kankası gibi davranıor diye yakinirlar. Her iki taraf içinde geçerli saygı olmalı adam napsn osuran kadını yada kadına itici gelmezmi osuran bi adam. Hastalık ayrıdır illaki bende gaz cikaramiorm. Asla cikaramam ama bazen annemle otururken öyle sikistryki çıkarsam dunyalar benim olcak ama yok yne yannda yapmam kesinlikle bu saygyla alakalı.

İnanılmaz dramatikleştirmişsiniz olayı. Siz yapmıyorsanız tamam da yapanlar neden saygısız oluyor? Bana göre saygı eşini aldatmamak ezdirmemek yalan söylememek küfür hakaret etmemek mutlu etmek. Osurmakla şunla bunla saygı olmaz. Burda her gün ne konular görüyoruz ne aldatılanlar ne eşini ailesine ezdirenler, hiçbiri osurmuyordur varsan baksan. Saygı ne alaka.

Neymiş tuvaletimizi, gaz çıkarmamızı makyajımızı eşlerin yanında yapmayacakmışız. Bunların temelinde tamamen eşe insan üstü görünme, seksi görünme kaygıları yatıyor. Gaz çıkarırsan insan olduğun anlaşılacak çünkü. Hiçbirinin derdi saygı değil. Sorunlu kocaların eşlerinden soğuma sebepleri bunlar. Senin kocan sorunlu ve uyumsuzsa asilzade olup fanusta da dursan soğur. Normal bir adam osurdu diye karısını kankası olarak görmez. Eşim, her insan gibi gaz çıkardığımı tuvalet yaptığımı farkedip benden soğumasın diye günlük işlerimi ondan kaçarak kapalı kapılar ardında yapamam.

Dediğim gibi bunu doğru bulmuyorsunuz, ama yapanlara da iğrenç saygısız vs diyemezsiniz.

Eşler arasındaki saygıya zarar veren bir durum benim nazarımda. İnsan eşinin yanında keyfinden tuvaletini yapmıyorsa gaz da çıkarmamalı, geğirmemeli, burnunu karıştırmamalı. Evinde çıkarmayacaksa nerede çıkaracak diyenleri garipsiyorum. İnsan nasıl ki tuvalet ihtiyacını evin her yerinde gideremiyorsa özel fizyolojik ihtiyaçları için de tuvalet banyo kullanabilir.

Ben kendi evliliğimde çok hassas davranırım bu konuda. Eşim de hassas fakat geğirmeyi normal karşıladı başlarda ve yanımda engellemeye çalışmadan yalnız gibi geğirdi. Geğirme bile olsa aramızdaki saygıya zarar vereceğini açıklayarak tatlı dille yapmamasını rica ettim ve anlayışla karşıladı. Elbette bir anda gelir mani olamaz çıkıverir ama eliyle de ağzını kapamalı. Hastalık durumundaysa en özel ihtiyaçlarını bile o demeden ben gideririm ama keyfi olduğunda asla hoş karşılayamam.

Siz de eşinize aranızdaki saygıyı korumak için bu kadar özel hallerine şahit olmak istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Bir kaç kere yaptım demişsiniz, hiç yapmamış olsanız daha kolay ikna olurdu fakat yine de tatlı dille bunun sizin için önemli olduğunu anlatın.

Milletin bağırsaklarındaki artıkların içinde salına salına dolaşıp hepsinin ayrı ayrı kokusunu toplayıp sonra dışarı çıkan o gürültüyü koklamak zorunda değilsin, biraz saygı lütfen .
İçinde kalıp dert olacağına dışarı çıkıp mert olsun diyenlerin de ağzına gün boyu ayaklarından çıkarmadıkları çoraplarını sokasım var.

Allah aşkına gaz çıkarmak ne kadr doğru daha doğrusu olabılır ama sevmıyorum ben eşime diyorum okadar gene yanımda yapıyo

Bu tabi ki kişiye ve kişilik yapısına, insanların kültürüne göre değişen bir davranış biçimidir. Evet eşlerin hayat ve koşulları birdir ancak eşler birbirlerine karşı seviyelerinide bozmamalı. Evlilik ömür boyu devam edecek bir süreç. Karşınızdan ne bekliyorsanız onu sunmalısınız.Kaldı ki bu kadın içinde erkek içinde geçerlidir çiftler karşısında bakımlı ve ilgisini çeken eş ister. Hersey ortada yaşandığında emin olun karşı cinsin gözünde sıradanlaşıyorsunuz. Eşinize bunlardan bahsedin. Çocuğunuz var mı bilmiyorum varsa yada ilerde çocuğunuz olduğunda bu iyi bir örnek değil. Babası yanında bunu yaptığında çocuk bunu normal davranış şekli olarak kabul ederek toplum içinde bu davranışı sergileyecektir.Bunun için lavaboya gitmesi gerekir kimsenin insanları rahatsız etme hakkı yoktur. Eş dahi olsa. Eşiniz ısrarla rahatsız olduğunuzu bildiği halde devam ederse yapacak birsey yok. Esler birbirinin aynasıdır siz istikrarınızı ve seviyenizi koruyun sizin davranışlarınız sonucu zamanla düzelecektir. Sevgiler.

Eşiniz size marketten ped de almamalı bu duruma göre? Kişiye özel sonuçta? Ped çöplerinizi de siz atıyorsunuzdur kesin?

Evlilik ve aşk iki kişinin tek beden olmasıdır. "Mahremiyet" duygunuz gerekirse o evin içinde karı-koca arasında sıfırlanır. Ben de karı kocanın birbirine tamamen açık olması gerektiğini düşünüyorum. Kocanın yanında rahat rahat yapamayacaksan, kimin yanında rahat rahat yapacaksın? Toplum anlayışlarımız çok farklı. Size göre "ayıp" daha önemli. Karşınızdakinin hayat arkadaşınız olması önemsiz. Bense hayat arkadaşımın yanında gerekirse gaz da çıkartırım gerekirse sesli sümkürürüm de. Aynı yatağa yatıyorsunuz kocayla sonuçta. Toplum tarafından ayıp kabul edilen hiçbir şeyi yapmayın o zaman çünkü iğrenç?

Ayrıca ifrazat nedir? "Vücudun atıkları" demek varken. En azından Türkçe...
Shsjajjakak arkadaş kullanacağı kelimeyi de mi size soracak, kökenine vs bakıp??

Siz kocanızın yanında pırtlayabiliyosunuz diye pırtlayamayanlardan daha "aşık" daha tatlış değilsiniz kendinizi kandırmayın. Ben annemin yanında bile yapmam milleti neden rahatsız edeyim. Şişede durduğu gibi durmayabiliyo zira.. neyse size iyi pırtlamalar

Son düzenleme:
Kelimelerin kökenleri değil kullanımları üzerinde konuşuyoruz ve ifrazat Türkçe resmi yazışmalarda bile kabul görmüş bir sözcüktür =)))
Bir bebeğin altını değiştirmek ile bir yetişkinin ifrazatlarını kontrol etmeye gerekliliği bir midir, o zaman bu mantığa göre 20 yaşına gelen çocuğunuz tuvalete gitmesin altını temizleyin =))
Kitapları bende size dilerim zira okumadığınız çok açık. Yalom ve Topkara benim kişisel bildiğim insanlar değil, büyük okur kitleleri olan insanlar =)
Fikirlere saygılı olmakta, ukala olmamakta fayda var, görüşlerimiz farklı yönlerde diyerek bitiriyorum.
Sizin eğitiminizi ne üzerine adığınızı bilmiyorum -profile bakarsak okuduğunuz iki psikoterapi kitabı fayda etmez- fakat ben Türkiye'nin iddialı bir üniversitesi üzerine Sosyoloji üzerine eğitim alıyorum. İfrazat Türkçe bir kelime değildir. Resmi yazışmalarda kabul görmüş sözcüklerin hepsi de Türkçe değildir. Hatta günümüzde Öz Türkçe kelimeler yok olmaktadır. Etimoloji konusunda bir şey bilmediğiniz çok açık. Sizin doğum yılınızdan fazla kitap görmüşlüğüm vardır benim. (Tabii 5000 yılından gelmiyorsanız!) İfrazat "ifraz"dan gelmedir ve ifraz Arapça bir kelimedir. Bence de ukala olmakla, okumuş bilmiş insan olmak arasında büyük bir fark var. Ayrıca Yalom'un Nietzche Ağladığında kitabını okumuşluğum da vardır. Ben size psikoloji-psikoterapi alanında kitaplar okumak istiyorsanız en temel ile yani Freud ile başlamanızı tavsiye ederim. Toplum Ahlakına ise Antik Felsefe ve Platon ile başlayabilirsiniz. Eğer toplum şekillenmesi hakkında okumak istiyorsanız Marx Kapital ve Weber Kapitalizmin Ruhu işinizi görür -kolaya kaçıp özetlerini okumazsanız tabii!- Saydıklarımın hepsi başlangıç kitapları ve ben bu kitapları okuduğumda 17 yaşımdaydım. Türklük ve Türkçe üzerine bir kitap okumak isterseniz, okumak için geç kalmışsınız! 12-13 yaşımda ben biliyordum ifrazat'ın kökeninin nereden geldiğini.

Ukalalık da öyle olmaz böyle olur.

Son olarak erkekler basit canlılardır. İnsanın kendi vücudundan çıkan bir şey hakkında hayat arkadaşından utanması söz konusu bile olmamalı. Aynı yatağa giriliyor sonuçta.

Shsjajjakak arkadaş kullandığı kelimeyi de mi size soracak, kökenine vs bakıp??

Siz kocanızın yanında pırtlayabiliyosunuz diye pırtlayamayanlardan daha "aşık" daha tatlış değilsiniz kendinizi kandırmayın. Ben annemin yanında bile yapmam milleti neden rahatsız edeyim. Şişede durduğu gibi durmayabiliyo zira.. neyse size iyi pırtlamalar
Kullandığı kelimeyi elbet bana sormayacak. Bu forumun dili Türkçe ise kullandığı kelimenin kökenini zaten bilmeli. Türkçe konuşursa sıkıntı kalmaz. :KK66:

Bu beni daha "aşık" yapmaz. Eşime daha "yakın" yapar. Çünkü ben bedenimden şükür ki utanmıyorum.

Not: Aşık da Arapça kökenlidir. Ama "ifrazat" kadar alengirli bir kelime değil.

Son düzenleme:
Sizin eğitiminizi ne üzerine adığınızı bilmiyorum -profile bakarsak okuduğunuz iki psikoterapi kitabı fayda etmez- fakat ben Türkiye'nin iddialı bir üniversitesi üzerine Sosyoloji üzerine eğitim alıyorum. İfrazat Türkçe bir kelime değildir. Resmi yazışmalarda kabul görmüş sözcüklerin hepsi de Türkçe değildir. Hatta günümüzde Öz Türkçe kelimeler yok olmaktadır. Etimoloji konusunda bir şey bilmediğiniz çok açık. Sizin doğum yılınızdan fazla kitap görmüşlüğüm vardır benim. (Tabii 5000 yılından gelmiyorsanız!) İfrazat "ifraz"dan gelmedir ve ifraz Arapça bir kelimedir. Bence de ukala olmakla, okumuş bilmiş insan olmak arasında büyük bir fark var. Ayrıca Yalom'un Nietzche Ağladığında kitabını okumuşluğum da vardır. Ben size psikoloji-psikoterapi alanında kitaplar okumak istiyorsanız en temel ile yani Freud ile başlamanızı tavsiye ederim. Toplum Ahlakına ise Antik Felsefe ve Platon ile başlayabilirsiniz. Eğer toplum şekillenmesi hakkında okumak istiyorsanız Marx Kapital ve Weber Kapitalizmin Ruhu işinizi görür -kolaya kaçıp özetlerini okumazsanız tabii!- Saydıklarımın hepsi başlangıç kitapları ve ben bu kitapları okuduğumda 17 yaşımdaydım. Türklük ve Türkçe üzerine bir kitap okumak isterseniz, okumak için geç kalmışsınız! 12-13 yaşımda ben biliyordum ifrazat'ın kökeninin nereden geldiğini.

Ukalalık da öyle olmaz böyle olur.

Son olarak erkekler basit canlılardır. İnsanın kendi vücudundan çıkan bir şey hakkında hayat arkadaşından utanması söz konusu bile olmamalı. Aynı yatağa giriliyor sonuçta.

Kullandığı kelimeyi elbet bana sormayacak. Bu forumun dili Türkçe ise kullandığı kelimenin kökenini zaten bilmeli. Türkçe konuşursa sıkıntı kalmaz. :KK66:

Bu beni daha "aşık" yapmaz. Eşime daha "yakın" yapar. Çünkü ben bedenimden şükür ki utanmıyorum.

Not: Aşık da Arapça kökenlidir. Ama "ifrazat" kadar alengirli bir kelime değil.
Kardeşş bu üslupla bu foruma tutunamazsın burayı bu kadar ciddiye alma, kendi reklamını yapmana özgeçmişini cv ni yazmana gerek yok ama yine de sen bilün..

Kardeşş bu üslupla bu foruma tutunamazsın burayı bu kadar ciddiye alma, kendi reklamını yapmana özgeçmişini cv ni yazmana gerek yok ama yinede sen bilün..
kendi reklamımı yapmıyorum :)

ciddiye alırım elbet, insanları ciddiye almazsan insanlar da seni ciddiye almaz ^^

özgeçmişimi yazmıyorum. sadece aileden kitapçı olduğum için birinin bana "sin hiç ikimimişsin billi ki" demesi fazlaca sinir bozucu geliyor. sanki beni tanıyor arkadaş :) bende hata, profile girdim. neymiş gördüm. ne tartışıyorsam... haklısın ^^ fazla okumak insanı bilgi sahibi yapar, elbet üniversite mezunu olmaya da gerek yok. kültürel birikimin yok diye gelip garip bi kelimenin Türkçeliğini savunursa elbet cevabı alır. kültürel birikimi olan etimoloji, psikoterapi, psikoloji ve sosyoloji alanında bir iki ders gören insan zaten eşlerarasında lafı bile edilmemesi gereken şeyleri, neyin ayıp olup olmadığını, garip bir kelimenin kökenini bilir. sanıyorum ki arkadaş şaşırdı biraz.

derdim burada kafa dağıtmak, eğlenmek. tartışmak değil.
Konu gaz çıkarmaktan kültürel çakışmaya döndü enteresan. Bosverin arkadaslar gaz çıkaran çıkarsın çıkarmayan cikarmasin.değmez şu konuda tartışmaya ban yemeye
Haklısın. :) Konuya dönelim ^^

Değmez tabii ban yemeye.

Konuya dönersek ben üç mahallenin duyacağı şekilde hapşırıyorum. Onun gazdan ne farkı var? Hapşırığımı tutup ipşih mi yapmam lazım? Sonuçta mikrop saçıyorum. Eş dost yanımda kim var farketmiyor bile.

İnanılmaz dramatikleştirmişsiniz olayı. Siz yapmıyorsanız tamam da yapanlar neden saygısız oluyor? Bana göre saygı eşini aldatmamak ezdirmemek yalan söylememek küfür hakaret etmemek mutlu etmek. Osurmakla şunla bunla saygı olmaz. Burda her gün ne konular görüyoruz ne aldatılanlar ne eşini ailesine ezdirenler, hiçbiri osurmuyordur varsan baksan. Saygı ne alaka.

Neymiş tuvaletimizi, gaz çıkarmamızı makyajımızı eşlerin yanında yapmayacakmışız. Bunların temelinde tamamen eşe insan üstü görünme, seksi görünme kaygıları yatıyor. Gaz çıkarırsan insan olduğun anlaşılacak çünkü. Hiçbirinin derdi saygı değil. Sorunlu kocaların eşlerinden soğuma sebepleri bunlar. Senin kocan sorunlu ve uyumsuzsa asilzade olup fanusta da dursan soğur. Normal bir adam osurdu diye karısını kankası olarak görmez. Eşim, her insan gibi gaz çıkardığımı tuvalet yaptığımı farkedip benden soğumasın diye günlük işlerimi ondan kaçarak kapalı kapılar ardında yapamam.

Dediğim gibi bunu doğru bulmuyorsunuz, ama yapanlara da iğrenç saygısız vs diyemezsiniz.
Bu sözlerin altına imzamı atarım. :)

Yok yahu biz yanlış anlamışız galiba. Eş sadece eş değil annedir babadır çocuktur en yakın arkadaştır bence de. Yanında en doğal olman gereken insandan bile utanıp, gazı saygısızlık olarak görmek... Ne bileyim bana ters galiba. Bana göre vücudun ihtiyaçlarının, doğal şeylerin hiçbiri saygısızlık değil. Evet kocalarımızın yanında makyaj yapmalıyız kocalarımız da bizim yanımızda salabilmeli. Tırnaklarımızı kesmek için de mi kaçalım?

Kuru fasulyeyi de nohutu da pek severim.
Her osurukta da tuvalete kaçsam evlilik hayatım tuvalette geçerdi sanırım.
Azıcık rahat olun yahu. Osurmak büyük nimet! :)

Hepsını okudum mantıklı seyler dedıklerınız aslında düşününce ama bazen rahatsız oluyorum arada bir olsa yada nadir görmezdeb gelıcem ama sık oluyo ama kokmuyor Allah tan koksa kötü olurduda

X