Sabahçı mı öğlenci mi olmalıyız ?

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.683
4.236
Merhaba hayat sizin karar sizin diyecekler olacak ama sizlere de sormak istedim çok arada kaldık

Kızlarım 5 yaşına girdi bu yıl okula gidecekler ben de öğretmenim
Normal şartlarda geçen yıl öğlenciydim bu yılki sabahçı olma hakkı bende ama arkadaşlar sabahçı olmayı tercih ettiği için istesem tekrar öğlenci olabilirim
Neyse sorum şu kızları sabah uykusundan uyandırıp okula götürmek günün (öğleden sonrası) kalanını beraber geçirmek mi ?
sabah en geç 9 gibi uyanıp beraber -haldur huldur-kahvaltı yapıp gitmek mi ?

Kızlarım yemek konusunda aşırı problemli erkenden uyanıp kahvaltı faslı başlamalı ki geç kalmayalım
En erken bitirmeleri 1 saati buluyor bu da demektir okulda bişey yemezler ama sabahtan aç giderlerse arkadaşlarıyla belki yerler ve yemek yeme alışkanlığı da kazanırlar

Bir diğer etken sabahçı olursam benden sonra eşim onları servise bırakır ama öğlenci olursam komşulara bırakmam lazım ki servis onları ordan alacak falan

Yani baktığınızda sabahçı olmamız mantıklı ama artısı eksisi başka nedir neler olabilir belki çocuğu sabahçı olanlar vardır aranızda bana yardımcı olun 🙏

Kendiniz mi yoksa çocuklar için mi soruyorsunuz anlamadım?

Çocuklar içinse sabahçı olmaları daha iyi, güne erken başlarlar. Sanırım anaokuluna gidecekler, erken kalkmaya alışmaları ilkokula gittiklerinde kolaylık olur. Çünkü birinci sınıfta okuma yazma öğrenmek için çok fazla zaman gerekiyor, sabahçı olurlarsa ders çalışmaya da oyun oynamayada yeterli zaman kalır.

Çocuklar sabahçı olursa sizinde sabahçı olmanız gerekir yada öğlenci olursa sizinde öğlenci, birlikte gidip birlikte gelirsiniz.

Bence sabahçı.. en geç 9 demissiniz çok geç bir vakit değil ki. Komşulara da ne bırakacağım. Ben servise kendim bırakıyordum haftada 2 gün biniyordu ise geç gittiğim günler bekliyordum oturmasını kemerinin bağlanmasını falan komşu bekler mı?içiniz rahat etmez bence.

Kendiniz mi yoksa çocuklar için mi soruyorsunuz anlamadım?

Çocuklar içinse sabahçı olmaları daha iyi, güne erken başlarlar. Sanırım anaokuluna gidecekler, erken kalkmaya alışmaları ilkokula gittiklerinde kolaylık olur. Çünkü birinci sınıfta okuma yazma öğrenmek için çok fazla zaman gerekiyor, sabahçı olurlarsa ders çalışmaya da oyun oynamayada yeterli zaman kalır.

Çocuklar sabahçı olursa sizinde sabahçı olmanız gerekir yada öğlenci olursa sizinde öğlenci, birlikte gidip birlikte gelirsiniz.
Ben onlara göre hareket edeceğim yani onlar için hangisi iyiyse onu yapmayı ve kendi düzenimi de ona göre kurmayı düşünüyorum
Ben sabahçı da oldum öğlenci de
Şuan benim için önemli olan onların yararına olacak kararı vermek

Bence sabahçı.. en geç 9 demissiniz çok geç bir vakit değil ki. Komşulara da ne bırakacağım. Ben servise kendim bırakıyordum haftada 2 gün biniyordu ise geç gittiğim günler bekliyordum oturmasını kemerinin bağlanmasını falan komşu bekler mı?içiniz rahat etmez bence.
Aynen bizim de en çok kafamızı bu kurcaladı belki öğlen bırakacak komşu bile bulamam kapıda beklemek zorunda kalacaklar yağmur kar kış olacak :KK43:

Ben onlara göre hareket edeceğim yani onlar için hangisi iyiyse onu yapmayı ve kendi düzenimi de ona göre kurmayı düşünüyorum
Ben sabahçı da oldum öğlenci de
Şuan benim için önemli olan onların yararına olacak kararı vermek
Komşulara bırakmak hicbir zaman çocukların yararına olmaz. Geçen sene böyle bir haber de vardı arada aklıma da geliyor. Her zaman için sizin bırakıp sizin alacağınız en iyisidir. Gerçekten bunu gözardı etmeyin.

Merhaba hayat sizin karar sizin diyecekler olacak ama sizlere de sormak istedim çok arada kaldık

Normal şartlarda geçen yıl öğlenciydim bu yılki sabahçı olma hakkı bende ama arkadaşlar sabahçı olmayı tercih ettiği için istesem tekrar öğlenci olabilirim
Neyse sorum şu kızları sabah uykusundan uyandırıp okula götürmek günün (öğleden sonrası) kalanını beraber geçirmek mi ?

Kızlarım yemek konusunda aşırı problemli erkenden uyanıp kahvaltı faslı başlamalı ki geç kalmayalım
En erken bitirmeleri 1 saati buluyor bu da demektir okulda bişey yemezler ama sabahtan aç giderlerse arkadaşlarıyla belki yerler ve yemek yeme alışkanlığı da kazanırlar

Bir diğer etken sabahçı olursam benden sonra eşim onları servise bırakır ama öğlenci olursam komşulara bırakmam lazım ki servis onları ordan alacak falan

Yani baktığınızda sabahçı olmamız mantıklı ama artısı eksisi başka nedir neler olabilir belki çocuğu sabahçı olanlar vardır aranızda bana yardımcı olun 🙏
Dokuz gibi geç bir saatte uyanmak çok çekici geldi bana 😊 ama çocuklarınızı kimseye emanet etmeyin bence. Çok kötü bir devirdeyiz. Komşu, akraba deyip kimseye güvenecek ortam kalmadı.

Bu kısmı anlamadım. Siz onlara uyacaksanız, sabahçı olurlarsa neden eşiniz servise bırakıyor? Sizin çalışma saatleriniz uymuyor mu çocukların okul saatlerine ?

Ben hep sabahçı olmayı tercih ederdim ya.
Hem günün geri kalanı sana kalıyor. Öürenci olunca öyle olmuyor, 10da kalksan hazırlansan anca okul vaktine yetişiyorsun e okuldan çıktıktan sonra saat geç oluyor, hiçbirşeye zaman kalmıyor. En iyisi sabahçı olmak. Hem uyku düzeni de yerinde oluyor. Bir süre sonra alışır merak etmeyin.

Merhaba anasınıfı için soruyorsunuz sanırım benim kızım öğlenciydi memnunduk

Dokuz gibi geç bir saatte uyanmak çok çekici geldi bana 😊 ama çocuklarınızı kimseye emanet etmeyin bence. Çok kötü bir devirdeyiz. Komşu, akraba deyip kimseye güvenecek ortam kalmadı.
Yani orası öyle ama bu komşum annem yaşlarında geçen yıl ara ara gittiğimde okula ona bırakıyordum (kızlar artık konuşabildiği için bir sorun yaşarlarsa anlatırlar diye) güvenmek zorundaydım bakıcımızın tayini çıkmıştı falan..
(Önceki bakıcımda evimde kamera vardı dediğiniz gibi kimseye güvenemiyoruz artık ama şartlar maalesef zorluyor bazı şeylere)

Çocuk sabahciysa siz de sabahçı ,oglenciyse siz de öğlenci olacaksınız di mi? Ona göre cevaplıyorum;
Aktif bir sosyal hayatınız varsa sabahçı olun. Yani mesela iş çıkışı çocuklar kursa dansa falan gidiyorsa, okul çıkışı çocuklarla gezecekseniz, eşiniz dostunuz geleniniz gideniniz çoksa sabahcilik güzel.
Ama okul ev ev okul arası yaşayan bir aileyseniz tabii ki öğlencilik.
Zaten bir ömür okula gidecek çocuklar,en azından uykularını alırlar. Daha ilk yıldan eziyet gibi sabahın köründe kalkıp ağzına yemek tikistirilmaz... Ben hiç sevmezdim sabahçı olmayı. Kaldı ki kafası sabahları çalışan biri de değilim zaten

Bu kısmı anlamadım. Siz onlara uyacaksanız, sabahçı olurlarsa neden eşiniz servise bırakıyor? Sizin çalışma saatleriniz uymuyor mu çocukların okul saatlerine ?
Sabahçı olursam eşim benden sonra çıkacağı için servise o bırakır yaklaşık 1 saat sonra çıkıyor benim de 1 saat erken çıkmam lazım ki büyükşehirdeyiz anca okula yetişirim
Ama öğlenci olursam eşim evde olmayacak kızlar da servisi komşuda beklemek zorunda kalacak (geçen yıl 2 ay bakan ablamız)

Çocuk sabahciysa siz de sabahçı ,oglenciyse siz de öğlenci olacaksınız di mi? Ona göre cevaplıyorum;
Aktif bir sosyal hayatınız varsa sabahçı olun. Yani mesela iş çıkışı çocuklar kursa dansa falan gidiyorsa, okul çıkışı çocuklarla gezecekseniz, eşiniz dostunuz geleniniz gideniniz çoksa sabahcilik güzel.
Ama okul ev ev okul arası yaşayan bir aileyseniz tabii ki öğlencilik.
Zaten bir ömür okula gidecek çocuklar,en azından uykularını alırlar. Daha ilk yıldan eziyet gibi sabahın köründe kalkıp ağzına yemek tikistirilmaz... Ben hiç sevmezdim sabahçı olmayı. Kaldı ki kafası sabahları çalışan biri de değilim zaten
Ev okul arası yaşayan bir aileyiz ayda bir iki defa gezeriz o da haftasonuna denk getiririz eşimle gezeriz
Ben de biraz uyku biraz kahvaltı olayı için öğlenci olsunlar diyorum sonra aklıma yemek yeme problemleri geliyor 🤣 saatlerce sürecek kahvaltı faslı olunca ben de onlar da geriliyoruz buna gerek var mı acaba diyorum
Bi de servis olayı için komşuya bırakmayayım diyorum

Sabahçı olun günün kalanı size kalır
Hem okul hayatı hep sabah başlıyor onlar da alısirlar
Bir de her defasında komşuya rica etmek sorun olabilir

X