Sabahçı mı öğlenci mi olmalıyız ?

Ömrüm boyunca öğrencilere öyle özendim ki hayal ettim hep bir sabahcı olarak. Öglenci olun ya valla daraldım okurken uykularını alsınlar sabah sabah gergin olmasınlar.

Gozun gorsun cocuklari birakirken.. baskasi iyi mi yapar kotu mu? Babalar bile bu konuda cogu zaman eksik oluyor. Bi anne olarak kendin birak

Öğrencilik hayatım boyunca sabahçılığı çok sevdim. Keza çalışırken de hep sabah derslerini almak isterdim. Günümüzü öldürmeden çalışmak istiyorsak sabahçılık forever :KK70:

Sabah derim. Okulda zaten kahvalti yapacaklar. Sabah bi sutle aperatif biseyler yerler. Siz de zorlanmamis olursunuz. Genis genis kahvaltilarini okulda da yaparlar. Komsu isi sıkıntı. Ne gerek var ki? Hem de oglen gelirler. Mis gibi oglen uykusu çekerler. Siz de dinlenirsiniz. Sonra gun size kalir iste. Hatta ogleden sonra ekstra etkinliklere falan katilirlar. Dans ,muzik,resim,spor gibi. Bence sabah iyidir. 🤙

Merhaba hayat sizin karar sizin diyecekler olacak ama sizlere de sormak istedim çok arada kaldık

Kızlarım 5 yaşına girdi bu yıl okula gidecekler ben de öğretmenim
Normal şartlarda geçen yıl öğlenciydim bu yılki sabahçı olma hakkı bende ama arkadaşlar sabahçı olmayı tercih ettiği için istesem tekrar öğlenci olabilirim
Neyse sorum şu kızları sabah uykusundan uyandırıp okula götürmek günün (öğleden sonrası) kalanını beraber geçirmek mi ?
sabah en geç 9 gibi uyanıp beraber -haldur huldur-kahvaltı yapıp gitmek mi ?

Kızlarım yemek konusunda aşırı problemli erkenden uyanıp kahvaltı faslı başlamalı ki geç kalmayalım
En erken bitirmeleri 1 saati buluyor bu da demektir okulda bişey yemezler ama sabahtan aç giderlerse arkadaşlarıyla belki yerler ve yemek yeme alışkanlığı da kazanırlar

Bir diğer etken sabahçı olursam benden sonra eşim onları servise bırakır ama öğlenci olursam komşulara bırakmam lazım ki servis onları ordan alacak falan

Yani baktığınızda sabahçı olmamız mantıklı ama artısı eksisi başka nedir neler olabilir belki çocuğu sabahçı olanlar vardır aranızda bana yardımcı olun 🙏
Küçük yaşta erken kalkmaya disipline günü verimli kullanmaya alışırlar. Çocuklar çabuk adapte olur. Bence sabahçı olmaları daha faydalı

Valla ben öğlenciyken annem çok rahat ederdi. Sabah kaldırmak beni işkenceydi ondan kurtulurdu kadin. Öğlen evde olmazdım. Rahat rahat işini gücünü yapar ayak altında olmazdım. Bir yere gidecekse aklı kalmadan giderdi. Hatta sürekli günlere falan giderdi.
Sabah kalkınca disiplin falan olusur demisler de o öyle olmuyor. Insanin icinde olmayinca sabah erken kalkmak her yasta işkence😂😬
Hala sabahları eziyet çekiyorum.
Bazi cocuklar erken uyanır. Cocuklariniz sabah uyanirken genelde cok zorlaniyorsa öğlenci olun. Uyusun cocuklar keske ben de uyusammm

Yakın arkadaşım sınıf öğretmeni. Kızı okula başladığında anaokul birinci ve sınıfı hep öğlenci almıştı. Nedenini sorduğumda kızının uykuyu sevdiğini bu sebeple sabah kaldırma curcunası yaşamak istemediği söylemişti. Çok rahat bir süreç geçirdi, diğer türlü hepimiz gerilirdik derdi hep. Ama benim çocuklarımın sabahçı öğlenci şansı olsaydı sanırım sabahçılığı seçerdim çünkü ikisi de her daim en geç 7de kendileri uyanırlar.

Ben de öğretmenim, çalıştığım ikili eğitim yapan kurumlarda bazı öğretmenlerin özellikle öğlenci olmak istediğinde karşılaştım, Garp gelmişti bana. Ama açıklamalarını dinleyince de çok mantıklı gelmişti(sabah yatağımdan rahat kalkıp kahvaltımı evde sıkıştırmadan yapıp rahat rahat derse hazırlanmak derste verimimi daha çok arttırıyor demişti) ondan sonra dedim ki demek insanın karakteri burada çok önemli.

Gerçi sizin çocuklar öğlenci olursa araya başla bir insan girecek kısa da olsa bakım için ondan çok emin olamadım, bir gün iki gün değil bir yıllık bir süreç.

Sabahcilik forever👍
Bu sene bende tum siniflarim sabahtan.Pek bir mutluyum.gun bana kaliyor.Yemek yap,gez, ev isini hallet.Her sey.

İlkokul öğretmenim, günün diğer yarısında farklı bir iş yaptığı için (ne iş olduğunu hiç öğrenemedim) diğer öğretmenlerle anlaşmalı olarak 5 yıl boyunca sabahçıydı.
Herkes bir yıl sabahçı bir yıl öğlenci olurken, biz 5 yıl sabahçı öğrenciydik.
Anneciğim hersabah vaktinde kaldırıp okula hazırlasa da, 5 yıl sabahın köründe kalkıp; uykuya doyamama, sabah acıkmakm ama mide bulantısı yüzünden kahvaltı edememe, okul yoluna düşmek, yetişememe kaygısı o zamanlar mide bulantısı olarak baş gösterdi ama bugün bile bende yolculukla ilgili konularda anksiyete ve panik atak krizlerine sebep oluyor.
42 yaşındayım, sabah uyanmaktan/uyandırılmaktan sabah randevularından, sabah yolculuklarından nefret ediyorum.
Öyle sabah erken kalkmakta çocuğu disipline etmiyor.
Şimdi öğretmenim olacak adamı bulup çok pis çemkiresim geldi.

İmkanı olan çocuğunu öğlenci yapsın.

Ders kaçta başlıyor, sabahçıyken 9da kalkmayı anlamad.
Bizde 7.30 ders başlangıcı.
8de bile kalksanız çok iyi bir saat, kesinlikle sabahçılık.

Sabahçı ve öğlenci oldu çocuklarım. Kendi rahatınızi düşünürseniz öğlenci olmak iyi. Acele etmeden uyanır çocuklar uykusunu alır kahvaltısını yapar sakin sakin okula giderler. Sizde tüm gün rahat takilirsiniz. Ama özellikle kışın günler kisaldigindan okuldan gelince yorgun oluyorlar ödev yapmak ders tekrarı vs. İşkence oluyor. Tüm gün bitiyor . Sabahcilik için sabah erken kalkmak zor oluyor çocuklar için ama okul bitince tüm gün onlara kalıyor. Ekstra bir kursa gitmek ya da ödev yapmak ders çalışmak dışarda oyun oynamak için bol vakitleri oluyor. Ben sabahçı olmaları taraftarıyım. Ben genelde bir bardak süt içirip beslenmesine kahvaltilik koyardım. Ya da çorba içirip götururdum okula. Zaten 12 de çıkıyorlar sabahcilar.

Ev okul arası yaşayan bir aileyiz ayda bir iki defa gezeriz o da haftasonuna denk getiririz eşimle gezeriz
Ben de biraz uyku biraz kahvaltı olayı için öğlenci olsunlar diyorum sonra aklıma yemek yeme problemleri geliyor 🤣 saatlerce sürecek kahvaltı faslı olunca ben de onlar da geriliyoruz buna gerek var mı acaba diyorum
Bi de servis olayı için komşuya bırakmayayım diyorum
Yemek yemeyi arkadaş ortamına girince çok güzel öğreniyorlar tabi bir de öğretmenlerin sözünü anneden daha iyi dinliyorlar. Benim kızım da kreşe gidene kadar sıkıntılıydı yemek konusunda. Kreşe gittiği ilk gün tabağını bitirmişti öğretmeni yerken fotoğraflarını göndermese inanmazdım.

Bence en mantiklisi bulundugunuz okuldaki anasinifina vermek benim oyle bi planim var.diyelimki olmuyorsa da okuluza yakin bi yere verin ve oglenci yapin.cocuklari sabah uyandirip goturmek cok zor.kisin hic uyanmak istemeyecekler

Yakın arkadaşım sınıf öğretmeni. Kızı okula başladığında anaokul birinci ve sınıfı hep öğlenci almıştı. Nedenini sorduğumda kızının uykuyu sevdiğini bu sebeple sabah kaldırma curcunası yaşamak istemediği söylemişti. Çok rahat bir süreç geçirdi, diğer türlü hepimiz gerilirdik derdi hep. Ama benim çocuklarımın sabahçı öğlenci şansı olsaydı sanırım sabahçılığı seçerdim çünkü ikisi de her daim en geç 7de kendileri uyanırlar.

Ben de öğretmenim, çalıştığım ikili eğitim yapan kurumlarda bazı öğretmenlerin özellikle öğlenci olmak istediğinde karşılaştım, Garp gelmişti bana. Ama açıklamalarını dinleyince de çok mantıklı gelmişti(sabah yatağımdan rahat kalkıp kahvaltımı evde sıkıştırmadan yapıp rahat rahat derse hazırlanmak derste verimimi daha çok arttırıyor demişti) ondan sonra dedim ki demek insanın karakteri burada çok önemli.

Gerçi sizin çocuklar öğlenci olursa araya başla bir insan girecek kısa da olsa bakım için ondan çok emin olamadım, bir gün iki gün değil bir yıllık bir süreç.
Söyledikleriniz çok mantıklı ama ikizler benimkiler ve biri uykuyu seviyor diğeri sevmiyor erkenden ayakta
Sırf uyku için desem birini önemsemiş olacağım kahvaltı konusunda ikisi de kötü belki benle olduğu gibi olmaz okulda iyi olurlar diye de düşünüyorum bi de evet bende komşuya bırakma etkeni var

Yemek yemeyi arkadaş ortamına girince çok güzel öğreniyorlar tabi bir de öğretmenlerin sözünü anneden daha iyi dinliyorlar. Benim kızım da kreşe gidene kadar sıkıntılıydı yemek konusunda. Kreşe gittiği ilk gün tabağını bitirmişti öğretmeni yerken fotoğraflarını göndermese inanmazdım.
En çok bu sebeple de istiyorum evde 9 da oturuyoruz zorlamalar ile 11-12 de kalkabiliyoruz o da zorlama ile
Zorlamazsam saat 2-3 leri bulur eminim
Okula aç giderlerse o ortamda yerler diyorum
Ben de okul öncesi öğretmeniyim öğrencilerimden iyi biliyorum en yemeyen çocuk bile maksimum 1 haftadan sonra yemeye başlıyor

Bence en mantiklisi bulundugunuz okuldaki anasinifina vermek benim oyle bi planim var.diyelimki olmuyorsa da okuluza yakin bi yere verin ve oglenci yapin.cocuklari sabah uyandirip goturmek cok zor.kisin hic uyanmak istemeyecekler
Bulunduğum Okul berbat maalesef,o sebeple orayı hiç düşünmedim

Ders kaçta başlıyor, sabahçıyken 9da kalkmayı anlamad.
Bizde 7.30 ders başlangıcı.
8de bile kalksanız çok iyi bir saat, kesinlikle sabahçılık.
Sabahçı olursam 7:30 bizim de
Ben öğlenci olursam en geç 9 da kalkmalıyım(kahvaltı faslımız için) dedim yanlış anlaşıldım sanırım :)
Yani sabahçı olmamla öğlenci olmam arasındaki farkı anlatmaya çalıştım 😃

X