El Sanatları Sabun veya sabunluk süslemesi nasıl yapılır söylermisiniz

hadin

Guru
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2007
157
1
merhabalar kızımın bir reklam ödevinde sabun konusunu işledim şimdide reklamını yaptığım sabunu yaratmaya çalışıyoruz, sabunu süslüyeceğim ve sabunluğu nasıl yapabilirim hiç fikrim yok boncuklarla pullarla nasıl bir süsleme yapabilirim anlatabilirmisiniz

BiZDE OKUL YILLARIMIZDA, BÖYLE BİR ÖDEV HAZIRLAMIŞTIK.
BEN YAPTIĞIM BiR MODELDE SABUNA EŞİT ARALIKLARLA, TOPLU İĞNE BATIRMIŞTIM.
SONRA DA RAFYA İLE İĞNELERİN ETRAFINI SARARAK BİRDE SAP YAPMIŞTIM,
KOKULU SEPET OLMUŞTU.

DİĞER MODELDE DE DAHA KÜÇÜK SABUNLARA KÜÇÜK TOPLU İĞNELERLE PUL-PAYET İŞLEMİŞTİM.
TOPLU İĞNELERİN UCUNU KESMİŞTİM.
BU KÜÇÜK SABUNLARDAN 5-6 TANE YAPIP, TOMBUL BİR CAM VAZOYA KOYMUŞTUM.

İKİ ÇALIŞMAMDA GÜZEL OLMUŞTU, SİZE DE KOLAY GELSİN...

merhabalar kızımın bir reklam ödevinde sabun konusunu işledim şimdide reklamını yaptığım sabunu yaratmaya çalışıyoruz, sabunu süslüyeceğim ve sabunluğu nasıl yapabilirim hiç fikrim yok boncuklarla pullarla nasıl bir süsleme yapabilirim anlatabilirmisiniz

Merhaba Sabun süslemek için Toplu iğneyi önce dilediğiniz boncuğa geçirin ve sonra sabunun üzerine güzelce saplayın bu şekilde sabunun üst, alt ve yanlarını süsleyin. renkli renkli yada bu şekilde mini çiçek desenleri verebiliyoruz aynı şekilde Sabunlukta beyaz renkte olursa boyama yoluyla aynı deseni verebilirsiniz yada boncukları üzerine yapıştırarak Sabunluklarda boyama daha sağlıklı suyla çıkmıyor ama siz süs olarak yapacaksınız ikisinide tavsiye edebilirim bu benim bildiğim birde sizin için netten bulduğum örnekler var umarım işinize yarar

Rengarenk sabun şıklığı
El emeğinizle evinizi süslemek ister misiniz? İşte hazır sabunla yaratabileceğiniz mucizeler. Mavi toplar, kokulu hediyeler, lavantalı kalpler, baharatlı ve konfetili sabunlar bunlardan bir kaçı.

Mavi toplar
Mavi renkli rendelenmiş ve eritilmiş sabunu top şeklinde biçimlendirin. Malzemeye banyo tuzu da katabilirsiniz. Ardından topları şık bir kaseye yerleştirin.

hob0040.jpg

Kokulu hediyeler
Şık paketlenmiş sabunlar: Hazır sabunları tek renkli hediye kağıtlarının içine koyun ve paket edin. Bir teli boncuklarla süsleyin ve paketi bu telle sarın. Özellikle havlu hediye etmek isteyenler için ideal bir öneri.

hob0040a.jpg

Lavantalı kalpler
300 gr lavanta kokulu rendelenmiş sabunu 200 gr limon suyu, yarım çay fincanı lavanta çiçeği ve 10 gr lavanta yağı ile harmanlayın. Karışımı kalp şeklinde kalıplara yerleştirin. Katılaştıktan sonra kalıplardan çıkarın.

hob0040b.jpg

Baharatlı öneri
Hazır bir sabunun üzerine baharatı yerleştirin. Şeffaf bir sabunu eritip üzerine dökün. Katılaşmasını bekleyin. İşlemi bir kalıpta yapabilirsiniz.

hob0040c.jpg

Konfetili sabun
Şeffaf sabunları küçük küpler halinde kesin. Rendenlenmiş ve eritilmiş sabuna ekleyin. Karışımı kalıplar halinde şekillendirin. Sabunları üst üste dizin.

hob0040d.jpg

Kolay Gelsin a.s.

çok işime yarıyacak bunlar rica etsem eğer biraz daha detaylı o boncuklarla süslemeyi anlatırmısınız hiç alakam yoktur süslemeyle reklam ödevi vermişti öğretmen bende çok güzel bir slayt gösterisi hazırladım ama maket hazırlamam gerekli birde kendinize özgü birşey oluşturun demişti öğretmen yani bir sabunu alıpda götüremem sabunda birkaç değişiklik yapıyımki kendimize özgü olsun o iğne boncuk olayı hoş olur güzel saten bir kutu yada hasırın içine koyarım ama sabunları tam olarak anlıyamadım boncukları nasıl koyacağım

PULLAR VAR HERYERDE SATILIYOR. ŞİMDİLERDE HAVLULARA DA İŞLİYORLAR.
SEN O PULLARI ALACAKSIN ÖNCE TOPLU İĞNEYE GEÇİRECEKSİN.
SONRA DA TOPLU iĞNEYİ SABUNA BATIR.
ZOR BİRŞEY DEĞİL, ÇOK BASİT ve PRATİK.
KOLAY GELSiN.

Ben şöyle yapmıştım, önce sabunu şeffaf streçle kapladım, sonra uzerine boncukçudan pembe tonlarından cam boncuklar aldım (Altları düz olsun) yada mavi de olabilir, uhuyla onları rastgele yapıştırdım, sonra organze ince kurdela aldım aynı renkten, onuda hediye paketi fiyongu gibi düğüm attım, üstte kaldı fiongu, inanılmaz şirin oldu banyomda duruyorlar, benimki mavi bodrum işi gibi durdu ferah ferah...

yaptiklariniz fotolarini koyarmisiniz kizlar,pek anlamadim ben:uhm:

bide nasi eritiliyo ve nasi sekil veriliyo,onu anlamadim:eek:

yaptiklariniz fotolarini koyarmisiniz kizlar,pek anlamadim ben:uhm:

bide nasi eritiliyo ve nasi sekil veriliyo,onu anlamadim:eek:

evet haklısınızz benimde aklıma ilk o geldi eritme işlemi nasıl oluo ısı ilemi yoksa kimyasal bişe ilemi onuda paylaşırsanız sevinirim şimdiden tşkk a.s.:enbuyukkk:

X