Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bitmiş bir kolonya şişesini kullnadım ben.
şişeyi iyice temizledim ve kullandım.
ama boş olanı nerede satılır doğrusu bunu bende merak ediyorum.:uhm:

Herkes boş bir şişe nerede satılıyor diye sormuş.
Ben Watsons'ta görmüştüm tek olarak fısfıs şişe satıyorlardı.
yada seyahat paketi gibi bir şey yapmışlar içinde yanınıza almak için şampuan koyabileceğiniz minik boş şişelerde falanda koyup paket halinde satıyorlardı

Ben yaklaşık 2 ay düzenli şekilde bu suyu kullandım hiç bir etki etmedi üstelik saç rengimi koyulaştırdı şimdi argan yağı sabunu kullanıyorum uzattı saçlarımı çokta güzel şekillendiriyorum

Saç dmkülmesi kan değerlerinin -birinin- eksikliğinden kaynaklanıyorsa, hiç bir şey etki etmez ve dolayısıyla kesin sonuç diye bir şey yoktur...
Mevsimsel dökülmeler bir nebze engellenebilir...

Yoğun dökülmesi olan arkadaşlar, yağ bakımlarından uzak dursun.

anlayamadığım bir şey var kızlar yardımcı olursanız çok sevinirim bu karanfil bildiğimiz kırmızı yada beyaz olan kafanfil çiçeğimi yoksa ufak ufak olan güzel koksun diye ağıza atılan restaurantlardada var o karanfillerdenmi hangisi olduğunu yazarsanız çok sevinicem.

benimde 1,5 yıl oncesıne kadar saclarım cok saglıklıydı yıllarca saclarımı sarıya boyamanın etkısı kendını hızlı bı sekılde gostermeye basladı.hemen sac rengımı degıstırdım ve 1 yıl oncede arkadasımın tavsıyesı ıle GOJİBERY diye bi sac bakım ürünü aldım pıyasada saç için bir sürü ürün var herkes artık tıcarete donusturmus işe yaramaz dedim fakat yınede bi umut olarak kullanmaya başladım.ürün şampuan ve losyon setıydı sabahları losyonu sac derısıne uygulayıp akşam şampuanı ıle yıkamak gerekıodu hergun yıkanmama ragmen ılk bas bıraz sıkıldım ama gayret gözsterıp 3-4 ay boyunca urunu duzenlı olarak kullandım bu sure zarfında ortalama1-2 ay ıcerısınde saclarımın dokulmesınde %70-80 oranında azalma oldu ve 3 ayın sonunda sacımda daha hızlı uzama gürleşme ve yeni tuylerın olustugunu fark ettım :) bu benı cok mutlu ettı.Şuanda hala kullanıyorum urunu zaten hergun dus aldıgım ıcın dusta şampuanını kullanıorum 2 gunde bir de sabah losyonu surup akşam yıkayıp bakımını yapmıs oluorum.biraz sabır gerektiriyor fakat bu sabıra deger internetten bakıp arastırabılırsınızde(gojiberry saç bakım ürünü )olarak olumlu sonuclar çok fazla.

benim de önler ve yanlar epey açıldı.. önceden kuaförüm "senin gelmeni istemiyorum, iki kişilik saç var kafanda" diyordu. ben de bu akşam deniycem bu kürü.

az önce dün hazırladığım karanfil suyunu saç diplerimden başlayarak tüm saçıma uyguladım ve taradım. şuan birşey anlamam zor ama gelişme olursa paylaşırım. kelkalıcam diye korkmaya başladım. ne güzel saçlarım vardı çocukken, 2 örgü yapardı annem kol gibi şimdi saçımın hepsi örgülern bir tanesinin yarısı ancak olur. uzun saçlarım çok sağlıklı ama çok seyreldiler. uçlarında kırık bile yok 7-8 aydır bal köpüğü renginde kullanıyorum, normalde koyu kumral saçlarım, doğumdan sonra çok dökülme oldu, hamileyken hiç dökülmüyordu,lohusalık mahvetti beni. demir eksikliği ve b 12 eksikliği de var. ilaçlarıma da başladım, beslenmeme zaten dikkat ediyorum, bakalım sonuçlar ne olacak:)

konuyu açıp bu kürü bizimle paylaşan kişiden Allah razı olsun. 1 yıldır aşırı derecede saçım dökülüyodu. ne yaptıysam önüne geçemedim. yağlar, ampüller, şampuanlar ne kullandıysam fayda etmedi. ilk başta karanfil kürünü duyunca bu kadar etki edeceğine ihtimal vermemiştim. ama uygulaması hem hesaplı hem basit olduğu için denedim. 1 aydır saç dökülmem durdu. banyoda 5-6 tel geliyo sadece. giden saçlarım geri gelmez artık ama en azından kalanları bu sayede koruyabilcem

arkadaşlar son bir kac yıldır erkek tipi saç dökülmesi ile savaşıyorum.. denemediğim bakım kürü yağ vs kalmadı artık yağ kürlerinden hic birini kullanamıyorum çünkü saçımı cok daha fazla döküyorlar. tepe kısmım iyice seyreldi bu sorun hayatımın en büyük problemi haline gelmiş durumda. iyice psikolojim bozuldu kendime olan özgüvenimi kaybettim insan icine cıkmak istemiyorum sürekli bantlar şapkalar kullanıyorum. dün karanfil suyumu hazırladım bugun hayırlısıyla kullanmaya başlıycam. forumu az cok inceledim hiç kesin sonuç aldıklarından bahseden olmamış ama deniycem bakalım. buda işe yaramazsa ısırgan otu oda olmassa artık ne yaparım bilmiyorum. sarımsak kesin sonuç deniyor ama kokusu beni cok rahatsız ediyor. karanfil bitkisinin faydalarını inceledim saçlarla ilgili faydası olduguna dair hic bir belirti yok karanfilin saça iyi geldigini ilk kez duydum hayırlısı olsun. bir kadının en değerli mucheveri saçlarıdır bence allah hic bir kadını saçsız bırakmasın kimisine komik bir sorun gibi gelebilir bunu bir tek yaşayan anlar.

aynı sorun bendede var.ama ben zehirli guatır hastasıyım ve pkoluyum ondan döküldüğünü düşünüyrm.döküldüğü için gönlümce boyatamadım bile saçlarımııı

benimmkide yağlardan daha çok dökülüo hiç bi fayda bulamadım.sarmısak dediğin çiğ sarmısağı ezip saçta bekletmekmi cnm???eğer oysa haftalarca kokusu havlulardan ve banyodan çıkmıo daha beteri kafan sarmısak kokuooo

eğer bunu yapıp sonuç alırsan yaz olurmu yada başka bişeyden şifa bulursan yaz

çooook uzun zamandır saç dökülme sorunuyla karşıkarşıyaydım...hatta araştırmadığım denemediğim para vermediğim bi ürün kallllmadı...33 yaşındayım ve 19 yaşından beri dökülüyo tahmin edersiniz yani çektiğim çileyi...karanfil suyunu 3 aydır sürekli deniyom beyaz havlu kalmadı evde gece gündüz bu kürle yatıp kalkar oldum:)bunun yanında kansızlığımı gidermek ve vücuttaki eksikliklerimi kapatmak için sipurulina alıyorum+gece yatmadan bi bardak mayalı süt içiyorum...O da yetmedi organik zeytinyağı ve organik hindistan cevizi yağı ile haftada bi masaj yapıp bi gece başımda bekleterek yıkıyorum...ne fayda etti bilemedim ama dökülme durdu ve saçımın yapısı değişti dostlar...tey tey tey

Bence saca yapılabılecek en buyuk ıyılık bıraz arastırıp gercek zeytınyagı bulmak ve bnnla bakım yapmak.ben aklınıza gelebılecek herseyı uyguladım ama sacımın yapısı ılk defa organık zeytınyaglı sabun ve zeytınyagı ıle kendıne geldı. Ama altını cızerek soyluyorum kesınlıkle market yagları degıl ister koyde. Tanıdık bulun ıster gemlık mudanya zeytıncılerı gezın..gercek zeytınyaglı sabunda beyaz olur piyasadakı yesıl zeytınyaglı sabunlaa supheyle bakıyorum kend adıma soylıyım..

şişe arayan arkadaşlar illerinizde açık kolonya filan satan işyerlrei olabilir. onlara gidin dolum yapıyolar ya onlarda var...ben geçenlerde bir iş için aramıştım bo şişe lazımdı ama parfümcüler pek satmak istemiyo açık kolonya satan yerler daha uygun bence

aslında normak ama saçlarım bazen fazla dökülüyor gibi geliyor o zamanlarda karanfil suyu sürüyorum ve ciddi anlamda azaltıyor dökülmeyi banyoda 1-2 tel geliyor zorlamazsam :) lavanta suyu da aynı şekilde dökülmeyi engelleyici özellikteymiş son zamanlarda onu da keşfettim karanfille karıştırıp sürüyorum artık :) yalnız ben durulamıyorum bunu sürdükten sonra tekrar saçımı, bi zararı olmaz inşallah ya, çoğu yerde yarım saat bekletin durulayın filan demişler çünkü :s bilemedim

kizlar bu karanfil suyu sac rengini deystirirmi? Benm sacm dogal sari boyama deyil,, sac rengimi koyulastirir diye korkuyorum surmeye...Rengini koyuastirmi?

Kızlar bu karanfil suyunu saç diplerine sürdükten sonra yıkamamıza gerek yok değil mi? Doğal bir şey sonuçta ve saç rengimizde koyulaşma olur mu?Kusura bakmayın bu konuda biraz cahilim çünkü saçıma bugüne kadar pek bakım yapmadım ihtiyacım olmamıştı ve şimdi paçalarım tutuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…