Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Saç çıkarır mı sorusuna cevap ;

"Karanfil saç çıkarıcı bir bitkidir."

Bunu bir yerde okudum,ayrıca karanfili kaynamış suya da atabilirsiniz,kaynayıp biraz ılıdıktan sonra da katabilirsiniz. Cam kavanozda saklamak daha sağlıklıymış,Sonra içindeki suyu alıp bi fısfıslı şişeye koyup gayet rahat kullanılabiliyor.

şu sıralar dişimin agrısı ıcın kullanıyorummm uyusturuyor her yerım karanfıl olcak bunu da yaparsam

500 ml sıcak suya karanfilleri koydum ve kavanozda şu an beklemede,yarın uygulayacağım,nasıl sonuçlanacak bende nasıl olacak merak ediyorum,heyecanlandım :))

Bu akşam yaptım,saçım güzel kokuyor bakalım 2-3 günde bir uygulayacağım umarım işe yarar,tarif için teşekkürler :)

ben 9 Şubat'tan itibaren haftada 3-4 gün düzenli kullandım ve saçlarım gürleşti, küçük saçlar çıktı, ve hatta onlarda uzamaya başladı bile.
Yalnız benim saçımda dökülme problemi yoktu fakat zayıf ve seyrekti. O seyreklik gitti saçım farkedilir derecede gürleşti.
Ben düzenli devam edeceğim yapmaya. Bence mutlaka sabırlı bir şekilde deneyin. Dökülme sorunu olanlar belki benim kadar hızlı sonuç alamayabilir ama mutlaka sonucunu alır.2 ay olmaz da 3 ay olur vs. Konuyu açan,bu bilgiyi paylaşan denizaslım'a çok teşekkür ederim.

Ayrıca ben 500ml suya bir avuç şeklinde yapmadım. Fısfıslı bir şişem vardı 50ml.lik. Bir avuç karanfili 50ml suya göre orantıladım(12 adet geldi) .2şer günlük olarak taze taze hazırladım.(Akşamdan koydum suya, beklettim 24 saat) ertesi gün akşam yatmadan 1 saat evvel saçımı iyice ıslattım.yatana kadar kurudu..Böyle bir rutin oluşturdum, işe yaradı.

arkadaşlar bende bu kürü 1 haftadır uyguluyorum. konu açılalı çok uzun zaman olmuş kullanan ve fayda gören arkadaslardan ciddi anlamda bir yardım bekliyorum çünkü benim tepe kısmımda artık farkedilir derecede bir açılma söz konusu. ne kullandıysam da etki etmedi. benim gibi tepe kısmında açıklık olup kullanıp memnun kalan oldu mu ?

Bu linki daha buraya üye olmadan önce bulmuş saklamışım; 2 sene kadar önce... Az önce eski maillerimi kontrol ederken buldum.
Bunu denesem iyi olacak! Saçlarım dökülüyor. ((

Haftada bir maya maskesi, haftada bir bakım yağları,haftada dört gün karanfil suyu.deniyorum ama öyle aman aman bi etki de görmedim.yine de eskiye nazaran daha az dökülme var

Haftada bir maya maskesi, haftada bir bakım yağları,haftada dört gün karanfil suyu.deniyorum ama öyle aman aman bi etki de görmedim.yine de eskiye nazaran daha az dökülme var
Bence hepsini bir arada yapmayın... Birbirine iyi gelmeyebilir.
Hafta içinde hem maya hem bakım yağı hem karanfil suyu, abartı bence...
Birini yapın az ve öz olsun.

Sırma saçlı günler dilerim.

Bu konuyu güncel tutalım . Bende şuan ilk kez sürdüm saçlarıma bakalım neler olcak sonuçlarını paylasıcam

Bende deneyeceğim inşaallah iyi gelir :/ aşırı derecede dökülüyor en son sarımsak şampuanı kullandım mahvetti saçalarımı ve kaşıntı yaptı dökülmem vardı azaltmadı biraz daha çoğalttı ( haftada 4 kere deneyeceğim artık buda iyi gelmezse saçlarımı kestrcem sanırım kıyamıyorumda.. (

Selam kızlarr , benim de saçlarım çok ince telli ve biraz da seyrek bu kürü duymuştum daha önce konuyu açanlara teşekkürler bugün alıcam akşamdan hazırlayıp denerim sonuçlarını yazarım burdan . Ama bir tavsiye saçlarınızla uğraşın tabi ihmal etmeyin ama bir gün bu bakım öbür gün bilmem ne bakımı yapıp da iyice yormayın saçlarınızı türlü türlü yağlarla . Yani mesela ben bu karanfile başlicam haftada 3 4 kere yeterli olacaktır birkaç ay böyle devam edicem başka yağları kürleri karıştırıp da kafamı yormicam siz de öyle yapınn

Arkadaşlar benim saçlarım az ve kıvırcık çok olmasa da evde saçlarım dökülüyor diye kendi kendime depresyona falan girecektim megersem normal dökülmeymiş saçlarım uzun olduğu için fazla görünüyormuş 2 veya 3gün önce bu formülü yaptım bi sabah bi akşam kafama estigince sürdüm fısfıslı şişeye koydum daha rahat. Saçlarımi her çektiğimde saç gelirdi çok yıprandı çünkü neyse artık bir iki tane geliyor tarayınca bile baya dökülmesi azaldı. Bir de saçlarım siyah bir açılma olmadi.

Bi kaç ay bu kürü uygulamış olanlar saçınızın renginde herhangi bi değişiklik oldu mu koyulması ya da açılması çok problem değilde kimisi kızıllaştı falan demiş böyle bişi oluyo mu ?

Dayanamadım ve bugün denedim dökülmede pek bi fark yok gibi ama saçlarım çok sertti uçları falan kötydü yumusadığını hissettm ve sanki parladı

kuru saçınıza mı uyguladınız bu suyu??

kimine yaramış kimine yaramamış ben de yaptım kozmik bakımın bloğunda tarif ettiği gibi yaptım ben, bir fark yok dökülmede, düzenli bir iki ay kullanıp sonra durmazsa bırakıcam

dökülmeyi bilemem ama ben bu suyun içine çok az sirke ve zeytin yağı karıştırdım uzamasına yardımcı oldu haftada 3 veya 4 sefer yapmaya çalışıyorum bu arada maya maskeside çok iyi dökülmeye tabi kokusuna katlana bilirseniz günlerce çıkmıyo koku kafanızdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…