Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben bu akşam ilk defa yaptım karanfil suyunu deneyimlerimizi paylaşalım. iki günde bir yapıp devam etmeyi düşünüyorum. bakalım ne olacak...

kuru saçınıza mı uyguladınız bu suyu??

Merhaba,mesajınızı daha yeni görebildim,kusura bakmayın..evet yatmadan kuru saça uyguluyorum, yarım saat evvel, yatana kadar emiyor zaten saç,öyle yatıyorum..

Bu arada güncellemiş olayım..ben hala haftada 2 kere yapmaya devam ediyorum..benim saçlarımı zaten iyi bir hale getirmişti,iyice gürleşti ve toparlandı..

kimse cevap vermedi ama bi kaç kez kullandım cidden dökülme de azalma yaptı bende boş şişeye boşalttım suyu haftada bir kere mutlaka saçlarıma uygularım artık

merhaba..
siteye tatile gitmeden önce üye olmuştum.ben 18 yaşındayım ve bu yaz başlangıcında saçlarım aşırı dökülmeye başladıı.
iki ay dayandım baktım olmuyor bir şeyler yapmaya karar verdim . psilolojimi bozdu ve ben saçlarımı kafaya taktım. saçlarıma zarar vermez ve sülfür(saça çok zarar verir piyasadaki her şampuanda var mesela elidor) içermiyor diye sarımsaklı bir şampuan kullanıyordum bana ne yararı ne zararı vardı. aktardan lavanta çam terebentin ve sarımsak yağı aldım ve karıştırdım kokusu ilk güzeldi fakat şişede beklediği için lavanta yağı uçtu sarımsak kaldı bu karışımı iki kere sürdüm saç baya çıkartıyor ama kokusuna dayanamadım ayrıca saç dökülmem durmadı..banyo yaptığımda gider tıkanıyordu resmen.dayanamadım dermatoloğa gittim test yaptırdım çinko biraz düşük çıktı iki ay kullan etkilerini iki ay sonra göreceğiz dedi ve bana dermoskin in kadınlar için yapılan içinde at yelesi özütü , çinko,biotin, b vitaminleri bulunan bir gıda takviyesi ve şampuanı verdi. kullanıyorum şimdilik bakalım ayrıca on beş gündür karanfil suyunu kullanıyorum.denizde daha çok dökülür diye düşündüm ama aksine uzadı saçım. denizde arkadaşlarıma yaklaşınca karanfil kokuyor sanki dedi ben kokuyorum dedim :) güzel hoş bir kokusu var. spreye koyun ve saç diplerine sıçın fakat elbiselere sıçratmayın feci leke yapıyor banyoda yapın . ben bir havlu heba ettim bu kürü sonbaharın sonuna kadar yapmayı planlıyorum. ayrıca menekşe yağını kullanmaya başlayacağım hem kokusu güzel hem saç çıkartıyor sarımsak gibi değil.. güzel saçlar dileğimle
not:dermatoloğa gitmenizi tavsiye ediyorum serbest t4 hormonu saç dökülmesinde önemli rol oynadığını söyledi doktor

bazı yerlerde kaynar suya atılıp karanfıllern 10 dk demlendikten sonra uygulanması soylenıyo bı fark olurmu acaba ben kaynatıp uyguladm bugun bu formulu:44:

ben kaç ay boyuncu yaptım bunu hemde günde 2-3 kere zerre azalma olmadı dökülmede bi dermatoloğa gidicem en kısa zamanda

arkadaşlar merhaba. bende saç dökülmesi problemi yaşıyorum artk psikolojim bozulma derecesine geldi yaklaşık 3hafta kdar önce nevacolor sıcak çikolatayla saçlarımı boyadım ve 30 dakikanın ardından saçlarımı yıkadığımda bi tutam saçım gitiancak boyayı yıkarken elidorun saç kremini kullandım birlikte saç uçlarımı yumuşatsın die biraz da diplerine sürmüştüm o uygulama bana bi tutam saç kaybettirdi veeee dökülme başladı saçlarımda. 2yıldır elidor kullanıyordm geçenlerde bu argan ve babass yağları içeren şampuanı aldım ve tabi saç kremi..ama şu bi gerçek artık elidoru evime sokmam.. elimi saçıma her atışımda 15-20 tel saç muhakkak ki dökülüyo annem evde yerlerde ve banyoda saçlarımı gördükçe bana kızıyo gece saçlarımı toplamadan yatmaya başladım sabah uyanıyorum çarşaf yastık üstüne hiç değilse 6-7 tel saç var... bıoblas c vitamini serumlu şampuanı aldım keçe gibi yaptı saçımı açıcam derken zaten 2 kat daha fazla dökülme yaşadım.. karanfil suyuyla birlikte bıoblas kullanıyordum o yüzden karanfil suyunun etkisini tam anlayamamıştım taa ki dün geceye kadar.. dün sabah cildiyeye gittim doktora saç dökülmesi yaşadığımı ve 3 haftadır inanılmaz derecede saçımm döküldüğünü söledim hemogram ve hormon testi yaptı.. sonuçlarım şükür ki iyi dökülmemin kandan yada hormonlardan kaynaklanmadığını söledi ve 1 ay daha dökülmeyi takip etmemi devam etmesi durumnda ise medobiocomplex adlı ilacı(merak edenlere fiyatı 59tl devlet karşılamıo gıda takviyesi olduğu için) alıp 3 ay boyunca gnde 3 adet olarak kullanmamı söledi. ordan kuaföre gittim herkesin şu sıralar dökülme yaşadığını mevsmsel olabilecegni söledi sampuanımı sordu bıoblas dedim elseve argınıne hani şu j.lo'nun reklamını yaptığı şampuanı önerdi (saç kremiyle beraber 11tl) onu aldım eve geldim elseve ile saçlarımı yıkadım tararken yine dökülmeyi gördüm gözlerim dola dola karanfil suyumu diplerime bol ama çok bolca sürdüm saçlarımı ördüm ve yattım saçlarımda hafif bir kaşıntı ara ara yanma oluyo yeni almıştım bu son şişeyi hazırladığım karanfilleri acaba ondanmı arkadaşlar sizde aynı sorunu yaşıomusunuz... bugün dökülmem daha azdı. az önce elseve ile saçlarımı yıkadım geçen günlere oranla daha azdı dökülmem. tabi sadece tararken epeyce döküldü ... karanfil suyuyla imtihanımı yazmaya devam edicem.. ancak konuyu açan denizaslıma çok tesekkr etmek istiyorum henüz 10-12gndür uygulamama ragmen minik minik saçlarımın çıktığını ve saç uzamasına ciddi ciddi etki ettiğini bizzat kendim gördüm uyguladım.. bana gayet iyi geldi.. umarım herkesim dökülmesi durur gür ve capcanlı saçları olur ...

merhaba arkadaşlar,
konuyu açan arkadaşa hergün dua ediyorum Allah ondan razı olsun senelerdir önüne geçemediğim saç seyrekliğim sona erecek diye düşünüyorum. kullanalı iki ay kadar oldu. çok kısa sürede inanılmaz bir yeni saç çıkışı gözlemledim. hem kalın telli hem de hızla uzayan yeni saçlarımı gördükçe hem Allahıma şükrediyorum hem de konuyu açan arkadaşa dua ediyorum. dökülme konusunda etkisinin olduğuna dair birşey diyemeyeceğim. ben hergün sabah akşam uyguluyorum bu kürü. dökülme konusunda sonuç alamadığım için son bir aydır maya uyguluyorum. şimdi gün içinde saçlarım maşallah hiç dökülmüyor. sadece tararken normal sayılacak bir dökülmem oluyor.

bir de ben şampuanıma sarımsak-zeytin yağı-argan yağı ve çam balı ekledim. hepsinden 1 çorba kaşığı kadar. ama çam balını biraz daha fazla koydum. saçlarımı yıkayacağım zaman önce sıcak suyla saçlarımı duruluyorum sonra maya uyguluyorum 15-20 dk sonra da hazırladığım şampuanla saçlarıma masaj yaparak yıkıyorum. sonrasında karanfilli suyla tarıyorum.

ben bu uygulamadan çok memnun kaldım. saç sorunu yaşayanlara denemelerini şiddetle tavsiye ediyorum ki ben senelerdir türlü ilaçlar - uygulamalar kullanmış biri olarak hiç birşeyden bu kadar memnun kalmamıştım.
sevgiler...

canım meraba diğer mesajında saçım zayıf ve seyrekti bu kürü uygulayınca gürleşti demişsin.saçın doğuştan mı zayıf ve seyrekti ?

Arkadaşlar ben yenı evlendım o yuzden yemek vs şeyleri yapmakta güçlük çekiyorum,acaba 1/2 ölçek nedır acıklar mısınız?

arkadaşlar gerçekten yararını gören varsa lütfen yazsın cesaret versin ben de başlamak istiyorum saçlarının gürleştiğini söyleyenler karanfili cezvede kaynatarak mı bunu uyguladı yoksa kaynamış suya karanfil atarak mı lütfen ilgilenin saçlarım çok dökülüyor ve daha 19 yaşındayım ne demek olduğunu yaşayan bilir lütfen her türlü tecrübenizi paylaşın (((((((((

doğum sonrası ilk 4 ay saçlarımda aşırı dökülme oldu. Neredeyse kel kaldım diyebilirim. Kafama taktıkça stresten daha fazla dökülüyordu. İnternnetten bıoblas ı buldum ve denemeye karar verdim. İnanması güç ama kullanmaya başladığımdan bu yana dökülmelerim durdu. yaklaşık2,5 senedir de neredeyse tüm serisini kullanıyorum. şuana kadar kullandığım ürünlerde en etkisi..

canımm saç dökülmem azaldı gibi ama hala tararken devam ediyo karanfil suyunu 3 haftadır kullanıyorum evet bi sürü minik saç çıktı kafamda ve hızlı saç uzatıyo. bnde 21 yaşındaym seni anlıyorum ama öncelikle muhakkak bi doktora gitmeni öneririm kan degerlerin hormanların dişindeki çürük stres yada mevsimsel bi sürü nedenle dökülebilir saçın.. karanfili de 500ml suya bir avuç katıp karanlık yerde 1gün bekletip daha sonra içinden karanfilleri süzüp o suyu kulanıyorum.. her sefernde yeni su hazırlaman gerek yok haftada 3-4 kez uygulamaya yetiyo 500ml. tabi tercih senin. ben yatmadan önce saç diplerime sıkıp masaj yapıp tarıyorum sonrada saçlarımı örüp yatıyorum. bnm saç tipim kuru ve yıpranmış saç tellerimin ucu 2ye ayrılıodu fön maşa jöleden ama karanfl gerçekten saç besleyen bir bitki bnu gördüm.

slm arkadaşlar karanfili aynen söylediğnğz gibi saçıma iki defa uyguladım. ilkinde tararken çok döküldü saçlarım.sabah kalkınca da yastıkta saçlar vardı. ikinci gün daha az döküldü ve yastıkta hiç saç yoktu. gözlerime inanamadım. ikinci yapışımda saçlarımın dipleri sanki nefes aldı. müthiş bir ferahlık hissettim saç diplerimde ve hafif bir yanma. İnşallah devamı da gelir. konu sahibi arkadaştan Allah razı olsun.

saçlarım dokuluyo ve azalma var...ozelıkle alın bolgesınde acıklık olmaya basladı:2:lutfen bu tarıfı uygulayan arkadaslar sonucları yazarlarsa cok sevınırım...baslamak ıstıyorum ama hangı bakım yapsam karar veremedı ben dolgunluk ıstıyorum...tabu aynı anda uzasalar daha da ıyı olur

Karanfillerimi kaynattım 24 saatlik bekleme süresi için hazır bugun aynı zamanda sinameki kürünede başlıyorum 8 hafta sonuna kadar 100 mesaja ulaşırım ve sonuçları paylaşırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…