Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesiyle psikolojik mücadele

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gulizo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2014
49
35
34
30 yaşımdayım ve hiç farkında olmadan saçlarımın yarısını kaybettim.

Tüm kan değerlerim normal, hormonal bir sıkıntım yok ama saçımın dökülmesi durmuyor. Şu anda minoxil+avesin sprey kullanmaya başladım. Birkaç seans da mezoterapi yaptıracağım. Fakat bunların kalıcı bir çözüm olmadığını biliyorum.

Size sormak istediğim ise şu: Benzer problemi yaşayanlar psikolojik olarak bu durumla nasıl başa çıkıyorsunuz? Ben geceleri uyuyamıyorum, dışarı çıktığımda sürekli insanların saçına bakıyorum. Sürekli ağlıyorum. Allah başka hastalık vermesin, dermansız dert vermesin, ne hastalıklar var diyerek kendimi sakinleştirmeye çalışsam da olmuyor. Siz bu durumu psikolojik olarak nasıl yönetiyorsunuz? Psikolojik destek almayı düşünüyorum ama yan etkilerini bildiğimden ilaç kullanmak istemiyorum.

Bu çaresizlik hissinden çok yoruldum, umarım güzel yöntemler yazarsınız

Seni çok iyi anlıyorum.bende 32 yaşındayım 15 yaşımdan beri saçımı agresif bi şekilde kaybediyorum tepem iyice açıldı.psikolojik olarak bitik durumdayım.16 yıldır nerdeyse saçımı düşünmediğim bi an yok.2 çocuk annesiyim hala oturup ağlarım saçım için.bende minoxa başlamayı düşünüyorum ama sürekli kullanma durumu beni korkutuyor.birde ilk kullanımda şok dökülme yapıyormuş ondanda korkuyorum.son olarakta tepeye çıtçıtlı saçlar var onlardan alıp takmak istiyorum en azından dışarıda kafam rahat olsun kimse kafama bakmasın.yillardir saçımı açmıyorum hep toplu ama toplu oluncada seyreklikler görünmeye başladı çok çaresizim

Ben sizin yerinizde olsam kesin baslardim. Ben su an sonsuza kadar kullanmak istesem bile hamile kalinca birakmam gerekecek. Siz o asamalari gecmissiniz, ne guzel.

Benim bulmaya calistigim sey oturup aglamak disinda ne yapabilecegim. Bugun sacimi kestirmeye gittim ve kuaforde de oturup bir posta agladim. Gunlerimi boyle heba etmek istemiyorum. Sahip oldugum baska seyler icin sukretmeye cabaliyorum ama bazen cok yoruluyorum..

Belki daha dirayetli arkadaslar vardir aramizda ve bize de guc verirler diye bu basligi actim.

Sizde minox fayda olursa saçınıza lütfen güncelleyin.Geçen konu açtım minox kullananlar nasıl fayda gördüler diye hiç kimseden ses çıkmadı

Ben baslayali daha 12 gun oldu. O yuzden bir sey diyemiyorum ama kullandigim surece etkili olacagina inaniyorum. Hairforte ya da Avesin sprey gibi procapil icerikli bir spreyle karistirmak da bana mantikli geliyor.

Bir seneye yakındır masaj yapıyorum her gün. Koruyor sanırım. Yani geçensene saçım nasılsa öyle sanki. Bilmiyorum sürdürebilir tedavi önemli benm içinde bunu rahat sürdürebiliyorum. Araştırmaktan helak oldum. Minoksile fln kullanmak istemiyorum su asamada. Masaja devam ediyorum suan seneye de saçım da aynıysa derim ki olan saçı koruyor. Sırf deniyorum ama bazı kan akışını attıran niasin gibi vitaminler dikkatimi çekiyor. Acaba diyorum kan akışımz mı yavaş. Kadınlarda erkeklerin saç dökülmesi farklı ve kadınlar için çok az araştjrma var. Olay dht ye baglanıyor ama. Bilemiyorum. Aklımda bide yapamadığım alkali beslenme olayı var dhtnin asidik etkisini kırıyormuş sanırım. Nebiliym ben de acayip sıkıldım dinlene dinlene ağlıyorum bazen. Ama ağlıyorum ağlıyorum bişey olmuyor eee ölmüyorum da napcan yasıcam. Saçımı toplayıp baska şeylerle ilgileniyorum. Bu bi döngü bende.

Bende geçen sene 6 7 ay masaj yaptım sonra bi bıraktım saçlar iyice seyrelmeye başladı daha çok döküldü.dediginiz gibi olan saçımı koruyordu herlade.ama zor geliyor sürekli 20dk masaj yapmak.erkekler tedaviyle çok güzel saç çıkışı yakalıyorlar ama hiç görmedim saçı gurlesen kadın bu da ümidimi kırıyor ben son çare minoxa basliycam dermaroller ile birlikte

O
O seyrelme basta normal diyorlar masaj belli saçı döküyor snra güçlü çıkartıyor. Minoksl de nasıl basta döküyorsa mantık bu sanırm keşke masaj da minoksl kadar etkili olsa ama hiç yoktan iyidir. Ben 2 sene devam edicem. Atladığım oluyor bi gün falan ama video film izlerken 20 dakika kolayca geçiyor. Seneye kadar bakalım saçım aynı kalırsa iyi bişey devam ederim. Bunun harici biraz altarnetive tedaviler araştırıorum spritüel şeyler madem bilimde ne sebebi belli ne tedavisi biraz enerji menerji çakra falan bunlara sardım:))
Bilmiyorum hayatımı çok etkiliyor. Şuan saklayabiliyorum ama istediğim zaman saçımı sallamıyorum sadeve banyodan sonra kabarıyor öyle kapanıo. Ama ertesi gün açıklıklar belli oluyor mecbur topluyorum. Hayır sağlık açısından bi sıkıntısı da yok hani dicem böyle bir hastalığım var ondan böyle. Ama saçın canı öyle istiyo diye çekioz bu derdi sanırım.

Yanlış anladınız masaj yaparken saçım iyiydi masajı bıraktım daha çok dökülmeye başladı seyreldi saçlarım.yani masaj iyi geliyordu ama üşeniyorum

Merhaba, sizi çok iyi anlıyorum. Ben de neredeyse 20 yıldır aynı şeyle mücadele ediyorum ve dediğiniz gibi saçımı düşünmediğim tek bir günüm yok. Bazen rüyalarımda eski gür saçlarımı görüyorum, mutlu oluyorum saçlarım tekrar gürleşmiş diye. Uyanınca yaşadığım acı ise tarifsiz.

Benim de konum var, uyguladığım yolları uzun uzun yazdım, isterseniz bir bakın. Bir de instagramda #androgeneticalopeci etiketini takip etmeye başladım. Yabancı ülkelerde bu illetle mücadele edip peruk, tepelik kullanan kadınların hesapları var. Moral oluyor paylaşımları. Kendileriyle çok barışıklar. Hayatta peruk kullanmam diyordum ama bu kadınlar sayesinde biraz tepelik, peruk kullanma fikrine ısınmaya başladım. Takip edin derim en azından yalnız olmadığınızı görür biraz moral depolarsınız.

Androgenetik alopesi olduğuna siz yüzde yüz emin misiniz? Ailenizde bu şekilde saç problemi yaşayan kadın var mı? Ya da testesteron hormonunuz mu yüksek? Polikistik var demiştiniz ama her pcoslunun saçı dokulmuyor

Androgenetik alopesi olduğuna siz yüzde yüz emin misiniz? Ailenizde bu şekilde saç problemi yaşayan kadın var mı? Ya da testesteron hormonunuz mu yüksek? Polikistik var demiştiniz ama her pcoslunun saçı dokulmuyor
Birkaç farklı doktora gittim teşhis o yönde. Ailemde saç problemi yaşayan tek kadın benim. Sadece babamda seyrelme var. O da 60 yaşında. Orta yaş sonunda başladı seyrelmeye, kel değil zaten.

En son tahlillerde her şeyim normaldi. Testosteron üst sınıra yakın ama normal değerler içinde. Sadece insülin direnci vardı. Hatta kadın doğumcu pco yok, temiz yumurtulalıklar dedi. Geçen seneye kadar pco da vardı. Saraçoğlunun testere dişli aslan pençesi kürünü yapıyorum belki o temizledi. Sadece ufak zararsız bir polip vardı. Üç kız kardeşim var üçünde de pco var ama saçları yele gibi. Çok yoruluyorum düşünmekten çare aramaktan. Gerçekten çok zor.

Ense bölgesinden de dökülmeniz var mı? Şu bölgeden daha yoğun dediğiniz bir dökülme mi yoksa genel bir dökülme mi? Bana bir doktor pcos olman androgenetik dökülme olduğu anlamina gelmez dedi. Kronik telogen effluim teşhisi koydu.

Peki sizin kaç yıllık dokulmeniz vardı

Sizin dökülme nerden?seyrelme var mı? Kronik telogen effluim olunca geri dönüş olurmuki seneler geçse de?

Sizin dökülme nerden?seyrelme var mı? Kronik telogen effluim olunca geri dönüş olurmuki seneler geçse de?
Yüzde yüz olmasa da büyük çoğunluğu geri geliyormuş sanırım, yaptığım araştırmalara göre. Ama altta yatan sebebi bulmak gerekli. Yani durup dururken saç kronik t.e. olmuyor, bir şey tetikliyor. Kellesme yok ama at kuyruğum aşırı inceldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…