Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sacina prp ve mezoterapi yaptiran

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba,

Minoksidil finasteridi sanırım karıstararak yapıyor ben bi sakınca görmedim. Zaten sakıncalı olsa doktorum kesinlikle yapmazdı çünkü çok dikkatle takip ediyor beni. Bende de genetik dökülme olduğu için sizi çok iyi anlıyorum ancak doktorumun dediğine göre genetik dökülme şampuan, serumla geçmez. Saç okadar hassas olur ki stresde, mevsim değişikliğinde, toplayınca vs. kısacası rüzgar esse dökülür :)Canım ben 2 yıl önce 10 günde 1 olmak üzere 8 seans PRP + mezoterapi minoksidil finaterid yaptırdım. Sonra ayda 1 bir kaç kez yaptırdım. Ardından yılda iki kez olmak üzere yaptırıp bıraktım. Hiç dökülmedi diyemem ama normal insan sacı gibi döküldü bide bana bir artısı saçlarım güçlendi yani önceden elimle tutsam kopardı ama şimdi öyle değil. Şimdi tekrar başladım çünkü doktorum bu şekilde saçı yatkın olanların yılda 2 kez olmak üzere prp yaptırması gerektiğini söyledi saçı güçlendirmek için.

Bir de sana tavsiyem kan değerlerine baktır çünkü çoook etkiliyor. Kullandığın şampuan saç bakım ürünleri çok önemli. Ben saçıma sürdüğüm herşeyi doktor gözetiminde alıyorum ve cok memnunum :)))
Ya ne güzel baya uzun yazdım mesaj silindi inan o kadar moral bozucuki çok zor bir kadın için beni anca sen anlarsın ağlamaktan helak oldum .eskiden o kadar gürdiki birde saçımı byasom fönçeksem düzleştirici kullansam gam yemicem haytımda onları kullanmadım ama saçım kedi kuyrğu kadar sokakta otobüste milletin saçına bakıyorum dediğin gibi sampuanlar kar etmiyor benimkini sitres tetikledi sen nerede yaptorıyosun ben izmirdeyim güvenilir bi doktor bulmak çok zor devlettekiler admım yüzüne bakmıyor soru bile soramıyosun hemen erkek tipi deyip minoksil verip gönderdi sen şimdi minoksil kulanmıyosun değilmi çare olsun da tek prp yaptırayım keşke senin doktoruna fidebilsem

Ya çok teşekkür ederim cevabın için inan napıcamı şaşırdım ağlamaktan düşünmekten kafayı yicem .sen sanırım özel bi klinikte muayme oluyosun ben hep devlete gittim hep minoksil verip gönderiyorlar çözüm odaklı değiller inan uzunluğunda falan değilim yeterki dökülmesin eskiden çok çok gürdü aynen sesiğim gibi bu kış inanılmaz stresli bi aile ortamı geçirdim o tetikledi bir tel bile dökülmezdi inan .seninde dediğin gibi şampuanlar falan çare olmuyor .senden ricam sen nerde yaptırdın izmirdeyim ben ya günenip nereye gideyim bilmiyom inan beni sen anlarsın yada bu tip dökülmesi olanaklar Allahım ne zormuş bir kadın için Yarabbi bi çözümü olsa inan yapıacm ama yok galiba .peki sürekli minoksil mi kullanıyosun yoksa sadece ara ara mezoterapi ve prp mi yaptıryosun kusura bakma çok soru sordum .ayrıca kan ilacına şladım benim banyoda oluk okul akıyor saçlarım ha birde bu prp nin piyasa fiyatı nedir kimi diyo 400 500 kimi diyo 200 hangisi güvenilir ki

Canim seni o kadar iyi anliyorum ki ben de ayni senin gibiydim stres cok etkiliyor. Benim doktorum askeri hastane doktoruydu orada tanistik simdi kliniginde yaptiriyorum, abi kardes gibi olduk.. Bugun onun yanindan geldim senin icin izmirde tanidigi var mi diye sordum oda bana cok iyi bi doktor onerdi. İstersen ozelden yaz vereyim adini, sikma canini iyi ki bu tedaviler var duzelir. Ben simdi yine yaptirdim prp mezoterapi arti 2 adet sampuan ve losyon kullaniyorum donusumlu olarak birde haftada 1 besleyici yag kullaniyorum inan benim onceki sonraki hali oldu:)) ha bi de zararli midir diye sormustun ya kesinlikle degil ancak finasterid cocuk dusunene vermiyoruz cunku adet duzensizligi yapiyor dedi erkeklerde zararli olabiliyormus. Fiyat konusu evet ortalama o civarlarda ama bana uygun yapiyor doktor cunku ailecek gorusuyoruz seni yonlendirecegim doktor da beni tanir uygun yapacagini dusunuyorum:)

Canim seni o kadar iyi anliyorum ki ben de ayni senin gibiydim stres cok etkiliyor. Benim doktorum askeri hastane doktoruydu orada tanistik simdi kliniginde yaptiriyorum, abi kardes gibi olduk.. Bugun onun yanindan geldim senin icin izmirde tanidigi var mi diye sordum oda bana cok iyi bi doktor onerdi. İstersen ozelden yaz vereyim adini, sikma canini iyi ki bu tedaviler var duzelir. Ben simdi yine yaptirdim prp mezoterapi arti 2 adet sampuan ve losyon kullaniyorum donusumlu olarak birde haftada 1 besleyici yag kullaniyorum inan benim onceki sonraki hali oldu:)) ha bi de zararli midir diye sormustun ya kesinlikle degil ancak finasterid cocuk dusunene vermiyoruz cunku adet duzensizligi yapiyor dedi erkeklerde zararli olabiliyormus. Fiyat konusu evet ortalama o civarlarda ama bana uygun yapiyor doktor cunku ailecek gorusuyoruz seni yonlendirecegim doktor da beni tanir uygun yapacagini dusunuyorum:)
Hay Allah senden razı olsun inan çok sevinirim doktorun ismini yazarsan öyle zorki çeken bilir şimdi hemen gidemem ama elim biraz sıkışık baya bi sıkısşık düze çıkınca gidebilirim anca zaten devlet hastanelerinde ümidi kestim senin adına çok sevindim inşallah saçların hiç dökülmez.Ya zaten uzunluğunda değilim belime inen saçlarım olmasın ama kafamda saçım olsun tek isteğim bu özelden yazarsan çok sevinirim

merhaba bayanlar bende aynı dertten muzdaribim yazdıklarınızı 'bende bende' diyerek okuyorum :KK43: benimde saçlarım 2 yıldır çılgınlar gibi dökülüyor kel kalma psikolojisi yetmezmiş gibi bide kimseye inandıramıyorum bu durumu. açılma henüz yok ama azalma çok fazla mersinden tanıdığınız duyduğunuz doktor klinik falan varsa bana da yardmcı olur musunuz acaba

Merhabalar tekrar,
Kusuruma bakmayin yeni uyeligim var diye ne yasak ne yasak degil anca ogrendim.
Gecen isim vermemistim gittigim doktorun(reklam olur diye yasaktir diye)
Turkcem yazim okadar iyi degil ama yazmayi deniyorum.

Ben uzun senelerdir sac dokulmeden ugrasiyorum, yani bazen 100 bazen 200 belki daha fazla kayip ediyorum gunluk. Senelerce oyle gitti gitmedigim doktor kalmadi hollanda turkiye olsun. Ezaneler, ve yag satan dukkanlar.
Hicbiri faydalarini gormedim, belki bakim icin yag iyidir ama durdurmuyor.
Kafama sogan/samirsak bille denedim yani akliniza gelmiyen seyler. Cok takintili bir bayanim. Yani ne olursa olsun pes etmicem dedim. Ve bulcam. Ister kel oliyim.
Suan prp ve mezoterapi yaptiryorum toplam 10 defa yapildi 3 prp bitti 2 daha mezo kaldi.
Ve halen durmak bilmiyor sadece bazi saclar kalinlasti, ama dokulme durmadi,
Simdi istanbulda extra 2 doktor daha buldum.
Biri prof. Cok iyi biri ve dediki bana kan tahlilini yaptirman gerekiyor yani tum hormonal testi. Yazmisti bana ama regl donemde 3/4 gununde yaptirmam gerekiyormus.
Simdi onu bekliyorum gelecek hafta insallah olurumda hastaneye gideyim.
Kendisi ozel doktor, ama kan tahlilerini devlet hastanede yaptiricagim.
Esimin tanidigi, dediki bi onun verdigini testini yapicak bide extra olarak quater ic organlarin bagirsak ve tum hormonal testini yapicak.
Eger gercekten saciniz dokuluyorsa ilk once hormon profilini yaptirin ozel yada devlet. Ama 1 tanesine gitmeyin 2/3 hastaneye ayni randevuyu alinki, yani daha fazla bilgi alicaksiniz gorun bakin. Ben yani herseyi yaptim ettim tek kalan bu.
Rgl geldiginde 3 gun gidicegim 4.gun doktorun yanina gecicegim 2 doktorla goruscegim.
Ve sizlerle paylasicagim.
Gercekten ona buna para vermeyin. Bi minoxil erkekler icin alin taki su kan testlerinizi bi bilin.
Yoksa benim gibi dunyalar para harcadim oyle boyle degil. Ama cokta uzmanlastim sadece turkce yazim kottu tam iyi yazamiyorum kusuruma bakmayin.
Ama dedigim gibi minoxil ve mezoterapi aynidir, ama cagresi bulunmazsa bos bosa gidersiniz. Ben yani yine bosa gittim ama olsun, para verdim bitirine kadar devam.
Size yazicagim

Cok yazdim biliyorum, ama paranizi saklayin bence, ilk gercekten bi kac randevu alin ve mutlaka mutlaka hormon profili isteyin. Eger demir cinko vesale yapirdiysaniz onceleri.
Ben onlari bille gectim dedigim gibi herseyi yaptim anlatamam. Ne haplar ne seyler ictim neler surdum. Stresdenmi,bakimsizliktanmi,boyadanmi,vitamindenmi,dieettenmi.
Kendisini benim gibi yipratmadan once gercekten bu tavsiyemi yaptirin ama benim fikrim ve yasadiklarim yani.

Bana da gonderir misin İzmirdeki dokturun ismini:110:

Merhabalar tekrar,

Ben uzun senelerdir sac dokulmeden ugrasiyorum, yani bazen 100 bazen 200 belki daha fazla kayip ediyorum gunluk. Senelerce oyle gitti gitmedigim doktor kalmadi hollanda turkiye olsun. Ezaneler, ve yag satan dukkanlar.
Kafama sogan/samirsak bille denedim yani akliniza gelmiyen seyler. Cok takintili bir bayanim. Yani ne olursa olsun pes etmicem dedim. Ve bulcam. Ister kel oliyim.
Suan prp ve mezoterapi yaptiryorum toplam 10 defa yapildi 3 prp bitti 2 daha mezo kaldi.
Biri prof. Cok iyi biri ve dediki bana kan tahlilini yaptirman gerekiyor yani tum hormonal testi. Yazmisti bana ama regl donemde 3/4 gununde yaptirmam gerekiyormus.
Esimin tanidigi, dediki bi onun verdigini testini yapicak bide extra olarak quater ic organlarin bagirsak ve tum hormonal testini yapicak.
Eger gercekten saciniz dokuluyorsa ilk once hormon profilini yaptirin ozel yada devlet. Ama 1 tanesine gitmeyin 2/3 hastaneye ayni randevuyu alinki, yani daha fazla bilgi alicaksiniz gorun bakin. Ben yani herseyi yaptim ettim tek kalan bu.
Rgl geldiginde 3 gun gidicegim 4.gun doktorun yanina gecicegim 2 doktorla goruscegim.
Gercekten ona buna para vermeyin. Bi minoxil erkekler icin alin taki su kan testlerinizi bi bilin.
Yoksa benim gibi dunyalar para harcadim oyle boyle degil. Ama cokta uzmanlastim sadece turkce yazim kottu tam iyi yazamiyorum kusuruma bakmayin.
Ama dedigim gibi minoxil ve mezoterapi aynidir, ama cagresi bulunmazsa bos bosa gidersiniz. Ben yani yine bosa gittim ama olsun, para verdim bitirine kadar devam.
Size yazicagim
bende aynen böyleyim bırakamıyorum işin peşini çıkmıyor zaten hiç aklımdan psikolojimde iyice gitti. ama tesadüfen bi kaç site gördüm ve miracle losyon diye içerik okudum 2 gündür araştırıyorum içine konulan ilaçlar bana ve eczacıya saçma gelse de sanırım deneyecem. ne kaybederim ki zaten dökülüyor belki kalanları kurtarabilirim :) sizde araştırın bi umut

D
Merhabalar tekrar,

Size yazicagim

Canim gecmis olsun, sende ise yaramamis olabilir ama baskalarinda cok yaramis bence denemekte fayda var. Bende dedigin gibi bir cok hormon testi yaptirdim ve hepsi normal cikti. Zaten kan tahlili surekli yaptiriyorum demir cinko b12 eksik onlari artiriyoruz donem donem. Ben cok fayda gordum ancak hem distan hem icten yardim alarak:) insallah aradigin cozumu bulursun sikma canini.

D

Canim gecmis olsun, sende ise yaramamis olabilir ama baskalarinda cok yaramis bence denemekte fayda var. Bende dedigin gibi bir cok hormon testi yaptirdim ve hepsi normal cikti. Zaten kan tahlili surekli yaptiriyorum demir cinko b12 eksik onlari artiriyoruz donem donem. Ben cok fayda gordum ancak hem distan hem icten yardim alarak:) insallah aradigin cozumu bulursun sikma canini.

Ben aslinda sunu demek istedim, prp/mezo yaptirmadan ilk once hormon profilini ayrinti/ ve vitamin cinko,b12...... ve devamini once bunlari bir hastanede yaptirinki. Ve sonuctan sonra ne onerliyorsa yaptirin.
Cunku bazi doktorlar hormonprof. Soylemiyor, sadece vitamin eksiklere bakiyor ondanmi diye.. ama eger erkek tipi dokulmese... ne prp ne mezo durduruyormus. Anlatabiliyormuyum. Ama farkli sepepse tamam mezo prp. Iyi ama erkek tipi dokulme varsa, bos bosa para harcamak gerek yok ben yani bayadir cok odedim. Bildiginiz gibi degil, hormon control edilmisti ama rgl olmadigin gun kan aldilar. Oysa rgl 3-4 gun almasi gerekiliyormus.
Sac dokuldugunde en guzel sey bekleyip sunu bunu kulanma yapmicaksin anca oyalama olur. Iyi bir taliye yaptircaksin. 1-2 hastanede. Sonra hersey yolluna gider ve yorulmadan uzulmeden,caresiz kalmadan. Ben rgl bekliyorum bu hafta olucagim bakalim senelerce bekledigim sonuc ellime gelicekmi... neyazikki sacim baya bir gitti cok gec kaldim cok.

Ben aslinda sunu demek istedim, prp/mezo yaptirmadan ilk once hormon profilini ayrinti/ ve vitamin cinko,b12...... ve devamini once bunlari bir hastanede yaptirinki. Ve sonuctan sonra ne onerliyorsa yaptirin.
Cunku bazi doktorlar hormonprof. Soylemiyor, sadece vitamin eksiklere bakiyor ondanmi diye.. ama eger erkek tipi dokulmese... ne prp ne mezo durduruyormus. Anlatabiliyormuyum. Ama farkli sepepse tamam mezo prp. Iyi ama erkek tipi dokulme varsa, bos bosa para harcamak gerek yok ben yani bayadir cok odedim. Bildiginiz gibi degil, hormon control edilmisti ama rgl olmadigin gun kan aldilar. Oysa rgl 3-4 gun almasi gerekiliyormus.
Sac dokuldugunde en guzel sey bekleyip sunu bunu kulanma yapmicaksin anca oyalama olur. Iyi bir taliye yaptircaksin. 1-2 hastanede. Sonra hersey yolluna gider ve yorulmadan uzulmeden,caresiz kalmadan. Ben rgl bekliyorum bu hafta olucagim bakalim senelerce bekledigim sonuc ellime gelicekmi... neyazikki sacim baya bir gitti cok gec kaldim cok.

Tabii ki baktırılmalı geçmiş olsun inşallah bir an önce düzelir sıkma canını. Benim hormonlarım normal çıktı ama tabii ki baktırmak lazımmm :)

Merhaba. Şuan saç PRP yaptırıyorum. 2. seansım bitti benim. Psikolojik mi bilmem ama etkisini resmen hissediyorum şimdiden. Saçlarıma sanki tokluk, dolgunluk geldi. Açıkçası kendimi iyi hissetmeye başladım. Dökülme tamamen durdu gibi hatta saçlarımda kalınlaşma var gibi geliyor. Özel bir doktorun kliniğinde tedavime devam ediyorum. Doktorum PRP tedavisinde kitin çok önemli olduğunu söyledi. DPG PRP saç kiti kullanıyor kendisi. Baya etkili ve hatta meşhur bir ürün bu. Saç ekim kliniklerinde de en çok kullanılan bu PRP kitiymiş. Hatta özel katkıları olan kitlerde varmış ama ben katkısız saç kitini yaptırıyorum. 3 hafta arayla, toplamda 2 seans yapıldı, zaten sadece 20 dakikalık bir işlem. Şimdilik sonuç gayet iyi gibi. Ama daha 2 seansım var. Sonuçları yine paylaşırım. Eğer düşünüyorsanız tavsiye ederim size de.

Merhaba arkadaşlar ben de Prp deneyenlerdenim ve sonuca inanamıyorum saçlarım dökülmesi durduğu gibi inanılmaz bir hacim ve parlaklık geldi canlı ve sağlıklı saçlarım var.Yüzüme de yaptırıyorum artık Prp. Uzun zaman oldu yıllık bakım gibi düşünüyorum ve tüm kurlarimi sanki göz dış doktoruma gider gibi düzenli yaptırıyorum.Sonuç şahane

Merhaba arkadaşlar ben de Prp deneyenlerdenim ve sonuca inanamıyorum saçlarım dökülmesi durduğu gibi inanılmaz bir hacim ve parlaklık geldi canlı ve sağlıklı saçlarım var.Yüzüme de yaptırıyorum artık Prp. Uzun zaman oldu yıllık bakım gibi düşünüyorum ve tüm kurlarimi sanki göz dış doktoruma gider gibi düzenli yaptırıyorum.Sonuç şahane
Nereye gttin uygulamaya
Hangi sehir

Merhaba. Ben yeni doğum yaptım. Doğumdan sonraki 4. ayda saçlarım anormal şekilde dökülmeye başladı. Tutam tutam kopuyordu resmen.Banyodan sonra taramaya korkar olmuştum. Denemediğim ürün kalmadı bitkisel yağlar, tabletler süte geçmeyecek bakımların hepsini yaptım. Hiçbiri fayda etmedi.Sonunda prp ye karar verdim. İlk 2 seansta hiç bir değişiklik olmadı. Sadece hafif bir parlaklık ve dolgunluk geldi ancak dökülme aynı hızla devam ediyordu. Doktoruma hiçbir faydasını görmediğimi bırakmayı düşündüğümü söyledim. 3.seanstan sonra etkisini göstereceğini söyledi. Gerçektende 3.seansla birlikte dökülmem birdenbire azaldı. Ki böyle ani bir değişikliği beklemiyordum. 4. seanstan sonra ise çok çok azaldı dökülme. Sadece banyodan sonra bir kaç tel görüyorum. Bunun yanında yeni yeni saçlar çıktığını da farkettim. Oldukça uzun yazdım. Kısacası ben bu tedaviden memnun kaldım. Saç dökülmemi hiçbirşeyin durduracağını düşünmüyordum çok umutsuzdum. Ancak sabır gerekiyor çünkü 3.seanstan sonra etki ediyor.
Slm saclarınız ne durumda
Prp den memnun kaldınız mi?

Selam
Hangi sehirdesiniz
Ne gibi etkileri oldu yazar msiniz

Merhaba,
3 seans prp 3 seans mezo yaptırdım. Arkadaşlar yeni saç ÇIKMIYOR. Yok efendim grow faktörlü falan sakın inanmayın. Doktorlar diyorki belki birkaç tek kıl çıkma ihtimali var. Siz o dönemde ulan çıkıyor demekki gibi anlamak istediğiniz gibi algılıyorsunuz. Dökülmeyi durduruyor olabilir ona birşey diyemem. Benim tedavi biteli 2 ay oldu herhangi bir gözle görülür iyileşme göremedim. 2 bin TL verdim 3 mezo 3 prp seansına. Müthiş ağrılı bir operasyon ve maalesef uyuşturucu vs gibi bi alternatif yok. Çin işkencesi gibi yarım saate çekmek zorunda kalıyorsunuz.
Özetle tavsiye etmiyorum

Kardeşim için tedvi süreci güzel ilerliyor kızlar mehmet akgün ankaraya özel bir tedavi yöntemi getirmiş biraz maaliyetli oldu ama değdi gelen küçük saçları gözlerimle gördüm saç dökülmeleri ve yenilenmeler için mezoterapi, özel bir aşı ve kök hücre tadavisi bir araya getirilmiş erkek tipi saç dökülmesi bulunuyordu araştırmanızı tavsiye ederim.

X