Doğal Saç Bakım Kürleri Saçlarım güzel koksun istiyorumm

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
Kızlar hadi yaa yokmu yeni fikirler saça parfüm sıkmak zarar vermez mi

parfüm kolonya gibi ürünler gecici bisüre güzel koku saglayabilir ama saca zarar verdiğini duymustum kızlar aman diym en iyisi bakım spreyleri bence hem yumusak hem de güzel kousu var.:KK3:

saçların güçlenmesi için; 1-2 fincan zeytinyağı, 1-2 tatlı kaşığı lanoiin, bir yumurta sarısı, birkaç dam.la limon suyu, bir tath kaşığı kurutulmuş ısırgan otu, bir tatlı kaşığı papatya. Zeytinyağı ve lanoiin ısıtılır ve bitkiler ilave edilir.

Kısık ateşte yarım saat bekletilir. Süzdükten sonra bir.kaç damla limon suyu ile çırpılan yumurta sarısı katılır. Elde edilen bu karışım saça sürülür ve bir saat sonra yıkanır. Bu karışım saçlara dirilik ve canlılık vererek güçlenmesini sağlar.

alıntıdır:)

Parfüm ve kolonya olayına sıcak bakmıyorum ama yağ ve esansı ben de denemek isterim. En pratiği saç spreyleri tabi.

Duştan sonra sevdiğiniz bir kokunun yağını
(yasemin-menekşe-lavanta gibi) elinize 2-3 damla damlatıp saça sürünce bir kaç gün kokusu kalıyor.
Ben saç kremimden sonra menekşe kullanıyorum,
saçlarım çok güzel kokuyor.

Son düzenleme:
ben hostesim yurtdışından dönem dönem solid yani katı parfüm alıyorum. saç uçlarınıza shea yağı, balmumu içeren katı parfümleri sürerseniz uzun süre kokmasını sağlayabilirsiniz....

saçınıza kolanya parfüm sürmeyin kızlar alkol var içinde saçlarınız beyazlar... kırık saç uçları için yağlar oluyor onlar çok hoş kokuyorlar onlardan alın...

ben de denemek istiyorum.Ama menekşe yağı keskin geliyor bana denemiştim öncede. Kayısı yağı güzel kokuyor ama kayısı çekirdeği yağı değil,kayısı yağı. onu denicem.Çilek nasıl olur acaba,

yok hayır olmuyor zaten gül yağı mesela badem yağı gibi değil sıvanmıyor diyim. Sürünce parlak oluyor hiç bulaşmadı sağa sola.Ama avucuma dökünce biraz yanma oldu avucumda 1-2 damla badem yağı konsa olur herhalde.

tonik olarak kullandığım bi gülsuyu var doğal onu sürsem nası olur acaba bi deniyim:KK16:

seninkimi orjinalmı acaba cnm gülyağı aşırı pahalı bşy çnkü acık bişeyi 30liraya fln satılıyor, eğer evt orjinali ve çok iyi diosan bende alıcam paraya kıyıp çok sevyrm gül kokusunu:) yoksa gülsuyuyla yetinicem:KK70:

valla glissin saç bakım yağlar var onlardan sıkılıyorum ben çokta güzel kokuyor.. Ama bu aralar arkadaş forumda vermiş yanmış yıpranmış saçlar için bakım suyu onu kulllanıyorum içinde menekşe yağı var harika kokuyor saçlarım :KK16:

glissi bende çok seviodum ama içinde aşırı dimethicone ve türevleri var bıraktım :KK43:

kullandığım bu benim

Eklentiler

• $207-447-large.jpg
    $207-447-large.jpg
    17,6 KB · Görüntüleme: 114
X