Saç Uzatma Yöntemleri Saçların Hızlı Uzaması ve Dökülen Saçlar İçin Suna Dumankaya'dan Acı Biber Kürü

SnOofles

Ben'ce :)
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2011
145
16
20.05.2010 Tarihinde Show tv de yayınlanan Herkes İçin Sağlık programına güzellik uzmanı Suna Dumankaya katıldı.Doğal ürünlerle hazırlanan ve genellikle yapımı ve uygulaması kolay olan bazı maske tarifleri verdi.

MALZEMELER

2 Tane Acı Kırmızı Biber
200 gr Zeytinyağı
200 gr. Saf Alkol

YAPIMI

Biberleri doğrayın.Cam bir kavonaza koyun.İçine zeytinyağı ve saf alkolu ekleyin ağzını kapatıp karışması için çalkalayın.Siyah bi poşete sarıp,evinizin ılık bir köşesinde ışık almayacak şekilde 10 gün bekletin.10 gün sonra süzün.Bir pamuğun üzerine 1 çorba kaşığı kadar bu karışımdan koyup saç diplerine sürün.45 dk 1 saat arasında bekleyin.Daha sonra şampuanınızla saçlarınızı durulayın.Bu uygulamayı haftada 1-2 sefer yaparsanız saç dökülmesine saçkırana ve saçların hızlı uzamasına çok iyi gelir.

Acı biber, dünyanın her köşesinde ve her iklim koşulunda yetişebilen bir sebzedir. Pek çok yemeği tatlandıran bu sebze, özellikle kalsiyum, potasyum ve vitaminler açısından oldukça zengindir.

BESİN DEĞERLERİ

Araştırmanın sonuçlarına göre; 100 gram kuru kırmızı biber vücuda 318 kalori enerji veriyor. Ayrıca, 148 miligram kalsiyum, 76 miligram C vitamini (taze biberde 340 miligram), 8.1 gram su, 2 bin 14 miligram postasyum, 41 bin 610 miligram A vitamini, 12 gram protein, 293 miligram fosfor, 15 miligram B 3 vitamini, 17.3 gram yağ, 152 miligram magnezyum, 2 miligram B 2 vitamini, 56.9 gram karbonhidrat, 30 miligram sodyum, 1 miligram B 1 vitamini, 24.9 miligram lif, 8 miligram demir yanında acılık ve renk maddesi gibi organik bileşikler bulunuyor.

A Vitamini ve Beta Karoten: 5460 gamma
B1 Vitamini: 250 gamma
B2 Vitamini: 1 mg
C Vitamini: 76 mg.
Protein: 12 gram
Lif: 24 gram
Kalsiyum: 148 mg
Demir: 10 mg
Magnezyum: 152 mg
Fosfor: 200 mg
Potasyum: 2014 mg
Sodyum: 30 mg
Çinko: 2 mg
Enerji: 318kcal

Kızlar sizce mantıklı değilmi.Acı biber zaten çok faydalı ve kan dolaşımını hızlandırır bu sayede saçlar dökülmez hızla saç uzar.Saçkırana bile faydalıysa..Buraya konu açmadan önce yabancı sitelerde araştırdım google translateden çevirdim yarım yamalakta olsa Türkçesi birşeyler anlaşılıyor.Yorumlarıda okudum.Acı biber yağına baktım nette fiyat tuzlu geldi.Kendim yaparım daha iyi diye düşündüm ve ben içine isot ve pul biberde koydum.Google'ye acı biberin faydaları dediğinizde saç dökülmesini önlediği yazıyor.Yabancı sitelerde araştırmak için "hot pepper hair" yazın artık birşeyle anlarsınız.:112:

Örnek olarak;
Cayenne Pepper For Hair Loss

Cayenne Pepper for Hair Loss

Hot Peppers Help Stimulate Hair Growth (Among their Other Benefits!)

Cayenne Pepper & Olive Oil for Hair Growth | eHow.com

Cayenne Pepper for Hair Growth | eHow.com

Capsaicin for Hair Growth | eHow.com

benim kürüm hazır 10 gün bekleyecek umarım umduğum sonucu alırım:KK31::119:

eczanelerde bulabiliriz.Bi uzmanın dilinden çıktıysa birşey olacağını sanmıyorum ama ben içine alkol koymadım, alkol kürün bozulmaması için konuluyor. 10 gün süre içinde bozulmaz kapağı kapalı olduğundan ,ama açtıktan sonra eğer çok yaparsanız kürü ben bunu 2 hafta kullanırım diyorsanız o zaman alkol gerekli.. Ama ben az bişey yaptım o yüzden alkole gerek yok hem taze taze:129:

Son düzenleme:
eczanelerde bulabiliriz.Bi uzmanın dilinden çıktıysa birşey olacağını sanmıyorum ama ben içine alkol koymadım, alkol kürün bozulmaması için konuluyor. 10 gün süre içinde bozulmaz kapağı kapalı olduğundan ,ama açtıktan sonra eğer çok yaparsanız kürü ben bunu 2 hafta kullanırım diyorsanız o zaman alkol gerekli.. Ama ben az bişey yaptım o yüzden alkole gerek yok hem taze taze:129:

sığır iliğine ne oldu, ondan önce hangi mucizevi formülü veriyordu bu pek saygıdeğer hanımefendi, dünya kadar bilim insanı salak bir bu ablamız uyanık değil mi, her 3 ayda bir yeni formül üretiyor, kızlar uyanın artık inanmayın böyle şeylere, probleminiz varsa dermatologa gidin, doktor muhakkak bir reçete yazacaktır, en azından dökülme sebebini öğrenirsiniz, üç kuruş para kazanacağız diye insanların sağlığını bozuyorlar, alkol nedir ya, acı biber nedir, bu insanın saç derisini mahveder, siz sülfatsız şampuanlar kullanın yumuşak temizleyici, saçınıza öyle olur olmaz şeyler sürüp saç derinizi mahvetmeyin...

sığır iliğine ne oldu, ondan önce hangi mucizevi formülü veriyordu bu pek saygıdeğer hanımefendi, dünya kadar bilim insanı salak bir bu ablamız uyanık değil mi, her 3 ayda bir yeni formül üretiyor, kızlar uyanın artık inanmayın böyle şeylere, probleminiz varsa dermatologa gidin, doktor muhakkak bir reçete yazacaktır, en azından dökülme sebebini öğrenirsiniz, üç kuruş para kazanacağız diye insanların sağlığını bozuyorlar, alkol nedir ya, acı biber nedir, bu insanın saç derisini mahveder, siz sülfatsız şampuanlar kullanın yumuşak temizleyici, saçınıza öyle olur olmaz şeyler sürüp saç derinizi mahvetmeyin...

Bu kürü tek bu bayan söylemiyor birçok yabancı site verdim ,Türk sitelerindede var bu kür heryerde yazar.Ayrıca acı biberin faydalarına isterseniz bi internetten bakın.Sığır iliğinden memnun olan birçok kişi var siz memnun kalmadıysanız bu kişiden kişiye değişen birşey.Kullandığınız şampuanlardada alkol var hatta saç kreminde daha çok.Bu yüzden saç kremini diplere sürmüyoruz.Kürün bozulmaması için az miktar koyulacak alkolu doldurun yazmıyor isteğe göre koyulmaz sizin seçiminiz.Lütfen bazı konuları araştırmadan yargılamayın konuyuda bu şekilde rencide etmeyin.Yapmak istemiyorsanız o karar size kalmış.Bu soruları soracağınız için yukarda bir sürü paylaşım verdim, okumadan yorum yapmak yerine biraz saygı lütfen iyi günler.

canım benim sana sözüm yok, ben bu çer çöp tayfasına kızıyorum, insanları yanlış yönlendiriyorlar, öyle akla hayale sığmaz şeyler tavsiye ediyorlar ki anlatamam. kaç insan bunlar yüzünden cildini saçını mahvedip dermatolog kapısı aşındırıyor bir bilsen sinirimi anlarsın. birber faydalıdır elbette, ama yenilirse, o da saça değil, bağışıklık sistemine, öyle dışarıdan saç dibine sürülen biberin kıl köküne ne faydası olabilir, ben söyleyeyim koca bir hiç, hatta zararı dokunur, kıl kökünün yapısını uzun uzun yazayım itersen, dermatoloji uzmanlık alanım diyeyim.

her alkol yazan anladığımız manada alkol değildir. stearil alchol yazıyor o kremlerde, bu bildiğiniz alkolden ziyade, kremleri koyulaştırmakta kullanılan bir hammadde, ama metil veya etil alkol gibi alkol değil, saç kremlerini saç diplerine süreme nedeniyse cetrimonium choloride denen aslında ağır bir koruyucu ve zararlı maddededir, saçlarda açılma ve tarama kolaylığı sağlar, ama saç derisini mahveder.

şimdi benden saç dibi besleyici bir kür tavsiyesi, b panten ve e vitamini ampülleri alın eczaneden karıştırın, bunu saç diplerine uygulayın, mükemmel sonuçlar için duacım olursunuz...

kızlar alkolü katmadan yaptım bu maskeyi inanın işe yarıyor. en azından bende işe yaradı. saç dökülmemi azalttı. ama has zeyrinyağını kullanarak yapın.

çok eski bir konuymuş bende bugün kırmızı biber yağı ile soya yağını karıştırıp sürdüm düzenli kullanmaya çalışıcam bakalım eğer düzenli kullanabilirsem işe yararsa yazarım unutmazsam

Bu kürü tek bu bayan söylemiyor birçok yabancı site verdim ,Türk sitelerindede var bu kür heryerde yazar.Ayrıca acı biberin faydalarına isterseniz bi internetten bakın.Sığır iliğinden memnun olan birçok kişi var siz memnun kalmadıysanız bu kişiden kişiye değişen birşey.Kullandığınız şampuanlardada alkol var hatta saç kreminde daha çok.Bu yüzden saç kremini diplere sürmüyoruz.Kürün bozulmaması için az miktar koyulacak alkolu doldurun yazmıyor isteğe göre koyulmaz sizin seçiminiz.Lütfen bazı konuları araştırmadan yargılamayın konuyuda bu şekilde rencide etmeyin.Yapmak istemiyorsanız o karar size kalmış.Bu soruları soracağınız için yukarda bir sürü paylaşım verdim, okumadan yorum yapmak yerine biraz saygı lütfen iyi günler.
Faydasını gördünüz mü? İnanın mesajınıza ihtiyacım var:KK43:(

Faydasını gördünüz mü? İnanın mesajınıza ihtiyacım var:KK43:(
Başkasının fayda görmesi sizin de fayda göreceğiniz anlamina gelmiyor herkesin bünyesi farklıdır. Onda işe yarayan birşey size alerji yapabilir. Kendiniz için en uygun kürü deneyerek bulmanız lazm. Ancak şunu söyleyebilirim ki alkol işi bana biraz tuhaf geldi. Sonuçta biz neden evde maske hazırlıyoruz doğal olsun diye değil mi. E içine alkol koyduktan sonra ne doğallığı kaldı. Git gratisten bı saç uzatma maskesi al aynı kimyasal madde oldu bu da. hem kozmetik ürünlerine katılan alkolün oranları vardir. Biz uzman değiliz bilemeyiz bunu ayarı kacirirsan doktrluk olablirsin. Ayrıca acı biber saç diplerini yakarken bir de alkol katmak saç diplerinizde ciddi bı alerjik reaksiyona sebep olabilir. Evde yapabileceğiniz daha masum kürler var. Tavsiyem o tarz Kürlere şans verin

X