Safı dışı edilmek, dışlanmak

Kızlar merhaba ben eşim ile 6 yıllık evliyim. Hemen konuya giricem eşim dört kardeş 2 kız iki erkek. Eşimin benimle yaşıt evli bir kız kardeşi var. Birde bende büyük eltim var 17 senelik evli eltim ile çok bir sorunumuz yok ara bozucu kıskanç görümcem hiç bir zararım yok yinede sevmez beni dışlar. Benim le çıkarı olunca konuşur sadece onun dışında aramaz sormaz diğer yengesi ile sıkı fıkı yengesi kızsa bağırsa hiç darılmaz ben bişey yapsam kötü alıngan kıskanç olurum bu kadın benim dengemi bozdu... Nasıl olduğuna anlam veremiyorum mesala geçen nişan vardı bende gittim beni yine herkesin içinde dışladı ve tek kaldım bana bunu her zaman yapıyor ve ister istemez yüzümün düşmesine sebep oluyor bana yakın oturyor kendisi eltim aile apartmanın da biz eşimle ayrı bir semtte ev aldık ve görümcem yakın bana gelmez her Allahın günü eltimde ama çocuğu falan bakılacak olsa bana yazar dün yazlığa götürmüş eltimleri bizi davet etmedi onlarca story paylaşmış benimde kendi aile tarafımda çevrem var ama bu insan böyle yaptıkça kendimi salak saf dışlanmış ve sevilmeye laik görmüyorum bir öyle bir böyle bir iyi bir kötü benimle arası yok ben ne yapabilirim kızlar hem küs durmayıp hemde buna ders vermek istiyorum çok iyi niyetli düşünüyorum bir yazsa konuşsa iyi sanıyorum sonra ben üzülüyorum ne yapabilirim.
Dislasin siz de onu dislayin o nasıl sizi görmezden geliyor siz de gelin. Kim kiminle iyi olmak istiyorsa onunla olsun. Herkes herkesi sevecek diye bir kural yok. Ancak işi düştüğünde de aramasın. Madem o arıyor sizde onun yanında olmayın bu kadar basit. Ne güzel mesafeli. Mesafe her zaman iyidir. Sizde aklınızı kullanıp kendinizi kullandirtmayin. Iyi niyet çok ayrı kendini kullandirtmak çok ayrıdır.

Neden illa görüşmek istiyorsunuz bende bunu anlamıyorum.ben böyle olunca insanları siliyorum.bende mi sorun var.?isi düşerse, hayır diyin..

Kızlar merhaba ben eşim ile 6 yıllık evliyim. Hemen konuya giricem eşim dört kardeş 2 kız iki erkek. Eşimin benimle yaşıt evli bir kız kardeşi var. Birde bende büyük eltim var 17 senelik evli eltim ile çok bir sorunumuz yok ara bozucu kıskanç görümcem hiç bir zararım yok yinede sevmez beni dışlar. Benim le çıkarı olunca konuşur sadece onun dışında aramaz sormaz diğer yengesi ile sıkı fıkı yengesi kızsa bağırsa hiç darılmaz ben bişey yapsam kötü alıngan kıskanç olurum bu kadın benim dengemi bozdu... Nasıl olduğuna anlam veremiyorum mesala geçen nişan vardı bende gittim beni yine herkesin içinde dışladı ve tek kaldım bana bunu her zaman yapıyor ve ister istemez yüzümün düşmesine sebep oluyor bana yakın oturyor kendisi eltim aile apartmanın da biz eşimle ayrı bir semtte ev aldık ve görümcem yakın bana gelmez her Allahın günü eltimde ama çocuğu falan bakılacak olsa bana yazar dün yazlığa götürmüş eltimleri bizi davet etmedi onlarca story paylaşmış benimde kendi aile tarafımda çevrem var ama bu insan böyle yaptıkça kendimi salak saf dışlanmış ve sevilmeye laik görmüyorum bir öyle bir böyle bir iyi bir kötü benimle arası yok ben ne yapabilirim kızlar hem küs durmayıp hemde buna ders vermek istiyorum çok iyi niyetli düşünüyorum bir yazsa konuşsa iyi sanıyorum sonra ben üzülüyorum ne yapabilirim.
17 yıllık yengesine baglı alışmış belliki siz yaşıtsınız gereksiz bir kıskançlık duyuyor belliki

Ama asıl sıkıntı sizde resmen görümceyi hayatınızın odak noktası yapmışsınız resmen o sevmiyor diye kendinizi sevilmeye laik görmüyorsunuz şaka gibi

Bu kadar değersizmisiniz gerçekten 😟

Uzak durun bırakın sevmesin insanlara bu kadar bagımlı olmayın

İyi niyetli değilsiniz şimdi birbirimizi kandırmayalım yabancı yok burada :KK53:
Sizi sevmiyorlar, sevmek zorunda değiller, sizinle anlaşmak zorunda değiller. Madem kendi akrabalarınız çevreniz çok onlarla meşgul olsanıza. Ne bu sizi istemeyen insanları takip edip dert edinmek ,laf söz çıkarmak?

Benim gorumcemde pek beni sevmez abisinden kıskanır . Ben hayatta takmıyorum umrumda da değil kötülüğü kendisine yapar ki yapıyor abisiyle arası bozuluyor

Ben bir sey yapsam kötü kıskanç olurum demişsiniz ne yapıyorsunuz mesela? Yapmayın siz de. Salın insanları. O da sizden bir şey istediğinde yapmayın.
Aslında çok basit olay.

Mevlâna hazretleri der ki " sevildiğin yere sık sık gidip gelme"

Dünyaca ünlü hoşgörü sahibi ilim insanı bile sevildigin yere sık gitme diyor. Siz sevilmediginiz yere sık gidip gelmeye çalışıyorsunuz .

Mevlâna hazretleri bunu duysa şoka girer rahmetli.
"ne olursan ol gel" sözünü yerine getirmeye çalışıyor bence. Ama ona kimse gel demiyor

Görümce değilde kocanizdan bahsediyor gibi yazmışsınız Tobe estağfurullah. Çılgın çıkarsınız her insanı bu kadar takarsanız. Takmayın yahu resmen takıntı olmuş

Ayrıca birinin dengemi bozması beni mutsuz etmesi için kök ailemden biri olmalı ya çok eski bir dostum ya da eşim olmalı . Başka kimseyle böyle duygusal bir bağ kurmam ve beni uzemez . Siz kendinizle ilgili bir öz değer problemi yaşıyor olabilir misiniz buna odaklanın bu durum hayat kalitenizi çok düşürür . Eltim,görümcem ve kayınvalidem çok samimidir. Hatta eltim gorumcemden daha çok kv ile samimidir hiç kiskanmam aksine daha iyi olsunlar kimsenin aklına ben gelmeyeyim ne güzel işte 🤣

Taleplerine karşılık verme.Kendini kullandırma.
Kendine şunu söyle sürekli
“o kim ki takıcam”
“Ben senin yılgın bir hoşgörüyle beni benimsemene mi kaldım ?”
Bunları söylerken omzunu silk at negatifi üstünden.
Aradı mı açma geç dön.
Ne derse umursama
Ve o sözleri her sinir olduğunda, telefonda aradığını gördüğünde tekrarla sonra davranışlarınada yansıcaktır zaten.

Sizi sevmediği için böyle davraniyor olabilir mi? Benim gorumcemde mesela iyi anlaşırız bbirbirimzii severiz ama diğer yengesiyle anlaşamaz. Soylerde benim için x yengem ablam gibi kızsa da sinirlense de onun sözlerini unutabiliyorum abla kardeş arasında kalıyor ama diğer yengemle öyle değilim o ne dese ondan cevap veriyorum diye.Böyle bişey olabilir tamda anlattığıniz gibi.

X