Sahipsiz ve çırılçıplak 2 masum çocuk... :(

Phoenix_

Allah’ın eleği geç öğütür ama ince öğütür.
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2014
1.590
2.069
34
Merhaba kızlar hemen konuya girmek istiyorum çünkü beni çok etkiledi ne kadar üzüldüm anlatamam... Akşam annemle yürüyüşe gittik dönüşte hava karardıgı için cadde üzerinden geliyorduk saat 9 u geçmişti 2 tane çocuk cadde kenarında bekliyor birinin üzerinde sadece bir yelek ve şort var çırılçıplak soğuktan nasıl titriyor anneniz nerde diyorum pasta almaya gitti diyorlar bunu da çok zor anladım doğru düzgün konuşamıyorlar bile daha 2-3 yaşındalar evde aklı başında kimse yok 4 kardeşlermiş biri emekliyormuş daha. Kapı kilitli camdan girip çıkıyorlar komşuların dediğine göre anneleri sürekli dövüyormus sigara söndürüyormuş üzerlerinde daha geçen gün o emekleyen çocuk caddeye kadar çıkmış cadde zaten vızır vızır araba geçiyor. Neyse ceketimi çıkarıp çocuğu sardım baktım ayakkabısı yok kucağıma aldım nasıl sarılıyor titreyerek öyle bir baktı ki gözlerimin içine çaresizlik acı yardım herşeyi gördüm daha 2 yaşında çocuğun gözlerinde olmaması gerekir mutluluk nerdeydi bulamadım gözlerinde ağladım resmen haline... Polisi aradım geldiler anlattık işte böyle böyle evlerini gösterdik hadi içeri girin diyor çocuklara e birşey yapmayacak mısınız diyorum ailesine ulaşmamız lazım birşey yapamayız diyorlar daha öncede şikayet edilmiş niye hala birşey yapmıyorsunuz gerekirse yuvaya verilsin diyoruz bizim dememizle olmaz hem yuva daha mi iyi ailesinin yanından diyorlar tamam bizim dememizle olmaz biliyoruz çocukların üzerinde sigara söndürülmesi mi yuvadan iyi diyorum cevap yok hala komşulara ailesini soruyorlar ulaşmak için kimse bilmiyor kim olduklarını kadın psikopatmıymış sinir hastasımıymış neymiş baba evden uzaklaştırma almış içim parçalandı çocuklar kışın bile çırılçıplak dolaşırlarmış kimsenin elinden birşey gelmiyor mu yaa daha fazla duramadık zaten ne oldu hiç bilmiyorum :KK43: saat 10 olmuş çocuklar yapayalnız anne bekliyorlar... Ben burda hep okuyorum hasretle yıllarca çocuk sahibi olmak isteyen insanları sizler için çok dua ettim inanın rabbim böyle vicdansızlara çocuk nasip etmiş siz o temiz yüreğinizle duadan asla vazgeçmeyin o ki herşeyi duyan ve görendir herşeyin zamanını o bilir... Şimdi ben ne yapabilirim sosyal hizmetleri yarın arasam mı aramasam mi bilemedim yada belediyeyi mi arayayim yoksa önce polisi arayıp sonucu mu öğreneyim yoksa hiçbirşey yapmayayım çocuklar o ailede yaşamaya devam mi etsin ne yapsam o çocuklar için hayırlısı olur :KK43:

Telefondan yazıyorum yazım hataları ve cümle bozuklukları için özür dilerim

offf ben de cok uzuldum :KK43:
gozlerim yasardi.
Yardimci olmak isteim ama nasil...
Istanbulda olsam kilik kiyafet alir gotururdum cocuklara :KK43:
Polislerin ilgisizliklerine de pas dogrusu
Cocugun ustune sigara sondurulmusse ve vucudunda yara varsa polis zorla o cocuklari ailesinin yanindan alip yurdz, baska aileye yerlestirebilirler.
Nasil yani cocuklara siddet gosteren aileden izin mi bekleyeceklermis...

offf ben de cok uzuldum :KK43:
gozlerim yasardi.
Yardimci olmak isteim ama nasil...
Istanbulda olsam kilik kiyafet alir gotururdum cocuklara :KK43:
Polislerin ilgisizliklerine de pas dogrusu
Cocugun ustune sigara sondurulmusse ve vucudunda yara varsa polis zorla o cocuklari ailesinin yanindan alip yurdz, baska aileye yerlestirebilirler.
Nasil yani cocuklara siddet gosteren aileden izin mi bekleyeceklermis...

Inan bende anlam veremedim çocuğu kucağımdan almadılar dokunmadılar bakmadılar bile çocukların vücudunda birşey var mı varsa alır götürürüz diye

Ayrıca konya da bu çocuklar komşular kıyafet veriyormuş ama kadın kavga ediyormuş

Eger o cocuklar kis gunu usuyerek sokakta kaliyorlarsa ve anneleri tarafindan siddet gorduklerine dair bir kanit varsa mutlaka kimi gerekiyorsa ara alsinlar cocuklari. Yaslari daha kucuk daha iyi. Boyle hayati surup biraz daha buyuduklerinde sorunlu vatandaslar olacaklar. Hirsizlik, siddet,....
Ama tabii emin olmak lazim. Tek komsularin dediklerini de dinlememk lazim. Herkesin dedigine inanmamak lazim ama eger cocuklerin vusutlarinda yara izleri var be kimsular gorgu tanikligi ediliyorsa bence hatta kadini karakola alip ifadesini almalari gerek.

Ayrıca konya da bu çocuklar komşular kıyafet veriyormuş ama kadın kavga ediyormuş

Bence sosyal hizmetleri ara canim..
Senden ricam gelismeler hakkinda beni de bilgilendirir misin?

Maddi yapalabilecek bisey varsa azda olsa ben de katkida bulunmak isterim. en azindan birer kazak, ayakkabi, ceket falan alinir...

Sosyal hizmetleri arayin bence..polislerin vurdumduymazligi insafsizligini soyleyince kizanlar oluyor malesef..duygusuzlar..polisleri aradiginizi ilgilenmediklerini durumlarinin iyi olmadiginiumarim ilgilenirler...en iyi yer orasi suan

Eger o cocuklar kis gunu usuyerek sokakta kaliyorlarsa ve anneleri tarafindan siddet gorduklerine dair bir kanit varsa mutlaka kimi gerekiyorsa ara alsinlar cocuklari. Yaslari daha kucuk daha iyi. Boyle hayati surup biraz daha buyuduklerinde sorunlu vatandaslar olacaklar. Hirsizlik, siddet,....
Ama tabii emin olmak lazim. Tek komsularin dediklerini de dinlememk lazim. Herkesin dedigine inanmamak lazim ama eger cocuklerin vusutlarinda yara izleri var be kimsular gorgu tanikligi ediliyorsa bence hatta kadini karakola alip ifadesini almalari gerek.

Bende öyle düşünüyorum komşular kadından çok korkmuş biz polisi beklerken konuştuğumuz komşusu kadın gelir bizi görür kavga eder diye gittiler hemen :KK43:

Bence sosyal hizmetleri ara canim..
Senden ricam gelismeler hakkinda beni de bilgilendirir misin?

Maddi yapalabilecek bisey varsa azda olsa ben de katkida bulunmak isterim. en azindan birer kazak, ayakkabi, ceket falan alinir...

Sosyal hizmetleri arayin bence..polislerin vurdumduymazligi insafsizligini soyleyince kizanlar oluyor malesef..duygusuzlar..polisleri aradiginizi ilgilenmediklerini durumlarinin iyi olmadiginiumarim ilgilenirler...en iyi yer orasi suan

Sosyal hizmetlerden önce polisleri aramam gerekiyor mu biz eve giderken onlar hala bekliyorlardı belki birşeyler yapmışlar mıdır :KK43:

siz bu çocukları bu halde sakın bırakmayın eğer onlara kötü birşey olursa çok vicdan azabı çekrsiniz aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünü arayın bence soruşturma başlatılsın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

içim parçalandı okurken.
tüylerim diken diken oldu.:KK14:
kıyamam onlara ben ya.bu soğukta çırıl çıplak kalmışlar aman allahım.
her anne "anne"değildir.böylelerinin allah cezasını versin.o çocukların suçu ne?
bakamayacaktın niye doğuruyordun be? allah böylelerini niye evlat sahibi yapıyor.
çocuk ateşiyle yanan bir sürü anne var.allahım niye onlara değilde böyle vicdansız insanları bebekle mükafatlandırıyorsun.
allahım bu durumda olan çocuklarımızın yardımcısı olsun.kim bilir ne kadar açlar şimdi.
off off.adaletli dünyada yaşamıyoruzki biz.
bazen bizler o kadar anlamsız şeyler için şikayet ediyoruz.çoğu zaman şükretmeyi bilmiyoruz ama çok yalnış yapıyoruz hepimiz.en azından bizim yanımızda annelerimiz,babalarımız,ailelerimiz,eşlerimiz,çocuklarımız var.başımızı sokacak evimiz var ve karnımızı doyuracak kadar paramız var ama bunlara rağmen yine şükr etmiyoruz.

Yakınlarınızdan bir çocuk aile içinde şiddete uğruyorsa:
Yanında güvende olabileceği bir akrabasını bulup çocuğu korumasını isteyin. Olay anında 155 ya da 156’ya, en yakın karakola, il ya da ilçedeki çocuk şube müdürlüğüne, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na veya doğrudan herhangi bir adliyede savcılığa başvurarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Başvurabileceğiniz kuruluşlar

• Polis ve jandarma karakolları
• İl ve İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlükleri, toplum ya da aile danışma merkezleri
• Sağlık kuruluşları

Canim elinde bir adres kapi zilinde yazan isim falan varsa ben de Konya aile ve sosyal hizmetler mudurlugune dilekce gonderebilirim

cocuklarin hastaneye goturulup siddet gorduklerine dair bir rapor almak lazim ama tabi cocugu kimsenin izni olmadan hastaneye goturemezsin. Polisi zaten aramissin tek yapilacak bu saatten sonra aile ve sosyal hizmetler il mudurlugunu aramak veya dilekce sunmak

Okudum ve içim bin parçaya bölündü
Allahım allahım allahım gönülden yalvarıyorum ne olur yardım et
Buraya yazın gelişmeleri lütfen

siz bu çocukları bu halde sakın bırakmayın eğer onlara kötü birşey olursa çok vicdan azabı çekrsiniz aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünü arayın bence soruşturma başlatılsın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

içim parçalandı okurken.
tüylerim diken diken oldu.:KK14:
kıyamam onlara ben ya.bu soğukta çırıl çıplak kalmışlar aman allahım.
her anne "anne"değildir.böylelerinin allah cezasını versin.o çocukların suçu ne?
bakamayacaktın niye doğuruyordun be? allah böylelerini niye evlat sahibi yapıyor.
çocuk ateşiyle yanan bir sürü anne var.allahım niye onlara değilde böyle vicdansız insanları bebekle mükafatlandırıyorsun.
allahım bu durumda olan çocuklarımızın yardımcısı olsun.kim bilir ne kadar açlar şimdi.
off off.adaletli dünyada yaşamıyoruzki biz.
bazen bizler o kadar anlamsız şeyler için şikayet ediyoruz.çoğu zaman şükretmeyi bilmiyoruz ama çok yalnış yapıyoruz hepimiz.en azından bizim yanımızda annelerimiz,babalarımız,ailelerimiz,eşlerimiz,çocuklarımız var.başımızı sokacak evimiz var ve karnımızı doyuracak kadar paramız var ama bunlara rağmen yine şükr etmiyoruz.
ÖYle demek istemiyorum işte rabbim böyle insanlara çocuk nasip ettiyse vardır bir bildiği muhakkak :KK43:
Yakınlarınızdan bir çocuk aile içinde şiddete uğruyorsa:
Yanında güvende olabileceği bir akrabasını bulup çocuğu korumasını isteyin. Olay anında 155 ya da 156’ya, en yakın karakola, il ya da ilçedeki çocuk şube müdürlüğüne, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na veya doğrudan herhangi bir adliyede savcılığa başvurarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Başvurabileceğiniz kuruluşlar

• Polis ve jandarma karakolları
• İl ve İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlükleri, toplum ya da aile danışma merkezleri
• Sağlık kuruluşları

Yarın ilk işim sosyal hizmetleri arayacağım onlar aile ortamını filan araştırıyorlar sanırım polisler gibi eli bağlı dili sessiz kalmazlar diye düşünüyorum :KK43:

siz elinizden geleni yapin lutfen.... Birak meslegini iyi yapmayi insanliktan yoksun olanlar utansinlar.
Herhangi yapabilecegim birsey olursa bana ozel mesaj atabilirsiniz.
Elimden ne gelir bilmiyorum ama belli mi olur.

Canim elinde bir adres kapi zilinde yazan isim falan varsa ben de Konya aile ve sosyal hizmetler mudurlugune dilekce gonderebilirim
Var canım dedekorkut mahallesi çelebi bağı sokak no 6 kat1 meram konya
Okudum ve içim bin parçaya bölündü
Allahım allahım allahım gönülden yalvarıyorum ne olur yardım et
Buraya yazın gelişmeleri lütfen

çocukların evi bana uzak keşke aynı mahallede oturuyor olsaydık sosyal hizmetleri arayacağım bildireceğim gerekirse belediye başkanına mail bile atacagim komşularına kızdım niye sessiz kalıyorsunuz yazık değil mi bunlara diyorum şikayet etmişler birşey değişmemiş onlar da vurdumduymaz olmuş iyice

Annenin ismi gecti hic konusmalarda? yada kapi zilinde gormussundur belki?

Yok canım kimse bilmiyor kim olduklarını üst komşusuna sordu polis isimlerini babasının ismi seyit dedi ama pek emin değildi

X