Sahipsiz ve çırılçıplak 2 masum çocuk... :(

Of ya.. :KK43:(
Arkadaşım, Allah rızası için ucunu bırakmayın.. Yetkili yerleri arayın..

Allahım , yuvalarında ben güvenliğine pek güvenmiyorum. nette neler dolaşıyor, gizli çekim falan izlemediniz mi hiç. dövme ordada var. bence kadınla bi güzellikle konuşsanız. o sigara olayı belki doğru değildir. ama yuvaya gönderilen çocuklara çok üzülüyorum. hele o küçükler
Tabi tüm yuvalar dayak sıkıntısını yaşamyordur ama. e az görevliye çok çocuk düşünce onlarda sinir harbi yaşıyorlardır. Rabbim çocukları iyi insanlarla karşılaştırsın

Son düzenleme:
Allahım , yuvalarında ben güvenliğine pek güvenmiyorum. nette neler dolaşıyor, gizli çekim falan izlemediniz mi hiç. dövme ordada var. bence kadınla bi güzellikle konuşsanız. o sigara olayı belki doğru değildir. ama yuvaya gönderilen çocuklara çok üzülüyorum. hele o küçükler

CAnım çocuklara sordum anneniz dövüyor mu diyorm evet diyorlar neyle dövüyor diyorum değnekle diyor nerelerine vuruyor diyorum bacaklarını sırtını gösteriyor :KK43: kadınla komşular konuşmaya çalışmış sana ne benim çocuklarımdan diyormuş çok kötü biriymiş işte yuvayi aramakta o yüzden kararsız kaldım :KK43:

Başka ülkede sokakta basibos geziyor diye anne babalarin elinden aliniyor çocuklar burada da ancak bir kac çocuğun ölmesi lazim ki diğerleri korumaya alinsin...

Bizim ülkemizde insanin değeri yok..o çocuklar büyüyünce ne olacak acaba? Ne kadar sanslari var iyi insan olabilmek için?

Cidden yaşamaktan nefret eder oldum son zamanlarda...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

CAnım çocuklara sordum anneniz dövüyor mu diyorm evet diyorlar neyle dövüyor diyorum değnekle diyor nerelerine vuruyor diyorum bacaklarını sırtını gösteriyor :KK43: kadınla komşular konuşmaya çalışmış sana ne benim çocuklarımdan diyormuş çok kötü biriymiş işte yuvayi aramakta o yüzden kararsız kaldım :KK43:

canım benimde annem döverdi, tabi boyutu önemli... biri bu yüzden beni annemden ayırsaydı. Allah korusun. vücudunda iz var mı ona baksaydın.. çocuğun lafından ziyade vücut izlerine bakın. kaıdınla konuşun tedaviye ikna edin daha mantıklı değilmi. o yurtlarda neler yaşayanlar var .. Bakanlığımız sıkı denetimde ancak bilinmeyen neler vardır. zorda kalmadıkça taraftar deilim bu duruma

Başka ülkede sokakta basibos geziyor diye anne babalarin elinden aliniyor çocuklar burada da ancak bir kac çocuğun ölmesi lazim ki diğerleri korumaya alinsin...

Bizim ülkemizde insanin değeri yok..o çocuklar büyüyünce ne olacak acaba? Ne kadar sanslari var iyi insan olabilmek için?

Cidden yaşamaktan nefret eder oldum son zamanlarda...

Sonuna kadar katılıyorum birileri ölse de kimse akıllanmıyor malesef hala hiçbirşey değişmiyor

canım benimde annem döverdi, tabi boyutu önemli... biri bu yüzden beni annemden ayırsaydı. Allah korusun. vücudunda iz var mı ona baksaydın.. çocuğun lafından ziyade vücut izlerine bakın. kaıdınla konuşun tedaviye ikna edin daha mantıklı değilmi. o yurtlarda neler yaşayanlar var .. Bakanlığımız sıkı denetimde ancak bilinmeyen neler vardır. zorda kalmadıkça taraftar deilim bu duruma

Ayaklari ciplak üstlerinde sadece yelek ve sort... pencereden girip ciktiklari bir ev.... daha konusmayi bilmeyen birden fazla çocuğun olduğu o evde de basinda tek bir ebeveynin olmadigi sartlar var ortada..

Annemizin çok kizdiginda vurduğu iki tokattan çok farklı bir durum bu...

Olayın şokundaydim ve zaten sokakta lamba dahi yoktu ama kız olanın saçlarında kellikler vardı saç kıranda olduğu gibi bilmiyorum belki çok küçükken yine sigara söndürüldügu için saç çıkmıyordu belki annesi yoldu saçlarını herşey olabilir kadını öyle bir anlattılar ki görmediğim halde ben bile korktum

Yazinizi okuyunca aklima geldi. Evliligimin ilk aylariydi. Karki binadan hep aglayan bi cocuk sesi gelirdi. Bende nasil cocuk istiyorum anlatamam. Yine. Bi aglama sesiyle cama ciktim ya cocuk daha belki bir yasinda bile degil annesi bebegi dovuyor e tabi cocuk can acisiyla aglayinca tuttu cocugu tek kolundan balkondan asagi sarkitti. Susmazsan seni atarim diye bagiriyordu yavruya. O sirada babasi geldi daha binanin girisinde. İnanin adamin kili kipirdamadi. Saatlerce agladim. Sosyal hizmetlere bildirdik. O aglama sesleri hic kesilmedi. Kimse o yavruyu kurtarmak icin caba gostermedi.

bu videolar falan oluyor ya bakamıyorum hiç dayak yiyen, ağlayan, korkan çocuk görünce dayanamıyorum...

Sosyal Hizmetler cocugu alir polis sadece islem yapar ki zaten daha onceden de sikayet edilmis polis islem yapmis ama mahkeme cocuklari almamis polisin ne umursamazligini birakmissinz ne vicdanjni ne bilmem neyini!

Suan yazilanlari aglayarak okudum.. YUCE ALLAHIM sen buyuksun o yavrulara yardim et AMİN.. Coook icten diliyorum. Konu cocuk oldumu icim gidiyor..

polisi bir daha aramayin onlar sacede anneyle konusurlar.bizim mahalledede ole bir kadin var akli dengesi yerinde degil 2 tane cocugu var birakip birakip gidiyo bigun komsular cocuklar evde yanliz gecenin bir yarisi anne hala ortada yok diye polisi aramislar polisler geldi anneyle sadece konustular ve gittiler.bence sosyal hizmetler kurumunu arayin onlar size yardimci olurlar.cocuklar darp edildigi icin ellerinden alip oraya yerlesirler en.azindan.orda karinlari doyar, soguktan donmazlar, '' darp edilmezler (insallah)
meslek sahibi olur, vatana millete hayirli insan olurlar belki kimbilir.

Son düzenleme:
Yapılması gereken en sağlıklı şey, o masum yavruların ailelerine eğitim vermek, psikolojik destek almasını sağlamak. Tabi ki bunlar teorik şeyler pratiğe dökülmesi çok çok zor. Çocuk ailesinin yanında olmalı ama güvenli ve iyi yetişebileceği bir ailede tabiki.
Sosyal hizmetler çok mu iyi, sanmıyorum. Orada da sevgi, ilgi, şefkat vs. yok. Ama sosyal hizmetlerde karnı doyar, çıplak kalmaz, okuluna gider.
Sosyal hizmetlerin ilgilendiği öğrencilerim oldu, genelde derslerde başarısız,mutsuz,sessiz,çekingen,içine kapanık, bir şey sorduğunda cevap vermekten bile korkan vs. vs. öğrencilerdi. Onlardan sorumlu kişiler okula gelir ders öğretmenleri ile konuşur, bazen form doldurur giderlerdi. Çocukların ödevleri konusunda yardımcı olmalarını tembihlerdik vs. vs. Ama işler aksak, denetim yok. Herşey kağıt üzerinde iyi ama icraat yok .
Allah o masumlara yardım etsin keşke elimizden bir şey gelse, ancak dualarımızı gönderebiliriz.

Yavrularım benim başlarına bir iş gelmeden! büyüselerde kendilerine bakabilseler bari Rabbim yardımcıları olsun..

Sosyal Hizmetler cocugu alir polis sadece islem yapar ki zaten daha onceden de sikayet edilmis polis islem yapmis ama mahkeme cocuklari almamis polisin ne umursamazligini birakmissinz ne vicdanjni ne bilmem neyini!

BEn bütün polislere genelleme yapmadım dikkatinizi çekerim gelen polislerin yaptıklarını söyledim. 2 çocuk içerde birisi hepsinden büyük diğer 2 çocuğa diyor abini uyandır çocuk abisine sesleniyor dışardan ben duyuyorum nasıl çağırdığını polis cama vuruyor çocuk yine uyanmıyor çok derin uyuyor diyor o çocuk hiç çıkmadı cama diyorum cam kaç saattir açık hastalanmıştır birşey olmuştur diyorum pencereyi kapattı çıktı evden beni duymazdan geliyor evet eve giremez biliyorum ama en azından amirini arayıp herhangi birşey isteyebilirdi izin olsun vs o çocukları oradan çıkarmak adına. Nick inizden polis eşi olduğunuz belli biraz önce bir arkadaş yazdı herkes anne olamıyor diye biz "o" anneyi de kötüledik öyle davrandığı için. "O" polislere de kızdık öyle davrandığı için kucağımdan çocuğu almadı bile elini bile sürmediler herkes anne olamadığı gibi herkes de iyi bir polis olamıyor ve siz onca yazdığım şeyden takıldığınız tek nokta "o" polisler hakkında söylediklerimse gerçekten üzüldüm bunun yerine benim eşim de polis asla böyle değil hepsi aynı değil diyebilirdiniz ve isterdim ki eşinize sorup böyle bir durum var arkadaş ne yapsa iyi olur diye danışsaydinız biz burda vicdani insani duyguların ne hale geldiğini ve elimizden ne gelebileceğini konuşuyoruz ben kimseyi genellemedim dikkatli ve tarafsız okuyun yazdıklarımı kaldı ki ben allah bunlara niye çocuk veriyor diyen arkadaşa bile öyle dememesini söyleyecek bir hassasiyetteyim ki yapacağım genelleme kul hakkına girmek olur. Umarım kendimi doğru ve kırıcı olmadan anlatabilmişimdir...

Off aman Allahim insan yavrusuna nasil boyle bir muamele eder yahu.sosyal hizmetleri arayin mutlaka.size bir ornek vereyim.bundan 2 yil önce ramazan ayinda sosyal hizmetlerden çocuklar cagirdik 5 kardeş.bu cocuklarin babasi gariban saf bir adam annesi de malum kotu yolda.sosyal hizmetler bu çocuklara sahip cikti ve 5 kardeşler diye onlari ayirmadan sitede bir eve yerleştirdi.baslarina da 2 tane bayan görevli koydular dönüşümlü bakiyorlar bu çocuklara a dan z te herşey le. Ayni bir anne gibi ilgileniyordu çocuklarla.piril piril giyinmislerdi küçük olan krese gidiyordu hem de en iyi kreslerden birine.Yani demem o ki devlet ilgileniyor.Sosyal hizmetler mutlaka ilgileniyor.Samsun da canim bu dediğim hala görüyorum cocuklari ve o görevli arkadaş ve abi çok vicdan ki insanlar çok ozverililer.
İnşaallah bu çocuklar da sicak bir yuvaya kavusurlar

Arkadaşlar tek tek alıntılamadan cevap vereyim dualarınızı esirgemeyin ben gereken kurumlara bildireceğim sizin de anlattığınız yaşanmış olaylara bakılırsa iyi örneklerle beraber kötü örneklerde var ne yazıkki herşey karşımdaki muhattabımda bitecek :KK43: rabbim o çocuklar için hayırlısını nasip etsin inşallah

X