Şaka gibi..

Bulduk katil kapıcı.

Ben de tabağını boş koymuyordum kapı komsumun. Her defasında daha da çok getiriyordu. Çocuğum küçük diye belki. Bazen geciktiriyordum tabağını hem boş vermeyim hem de hemen birşeyler yollamasin diye. Baktım her seferinde daha da dolu geliyor. Bir tabak oldu iki tabak. Bi dahakine yanına cacığıyla, bir dahakine salatasiyla koca tepsiyi donatıp verdi. Baktım benim yemekler kalıyor. Bir iki kere bilerek boş verdim ki tabağını daha yollamasin. Sonradan da ben kendimden birşey göndermedim artık. Tamam iyi niyetli ama tam ben akşam sofrasını kuruyorum bakıyorum çocukla bir tepsi yiyecek.

Bir başka komşum da kendine gelen ikramları yiyemeyip çöpe attığını söyledi.Soylemeden önce bir ya da iki kere ikramim olmuştu ama duyduktan sonra daha birşey vermedim.

Bizim milletimiz ortayı tutturamiyor bir türlü.

Evet pek tutturamıyoruz gibi. Bizde alt katımızda yaşayan esimin bekar bir arkadaşına her akşam bir tepsi hazırlayıp veriyorduk. Ilk veridigimizde adam 3 gun tabaklarımızı getirmedi. Tabi ben hemen anladim. Adam kuru üzüm koyup yollamıstı boş vermemek için. Sonra eşime tembihledim. Bir dahaki tabakları verişinde bir sey koymasina gerek olmadıgını boş vermesini söyle dedim eşimde bizim buralarda öyle adet yok tabak boş verilir sen bizim tabagımızı boş ver demiş adama . Ramazan günü icimiz rahat etmiyordu sonucta adam calisiyor aksama kadar ezan vakti geliyordu eve.
Ama ben bekarken daha çok degisik tatlılar pastalar falan yapınca çocuklar yesin diye yolluyordum. yoruluyordur yapmaya vakti olmuyorudur diye.

Bence terbıyesızlık. Gormemışlık.

evet ya sımdı yapan var yapamayan var ıcten ıce bunu takan bile vardır e geride ceviremez bence eve davet daha dogru olacaktır gelir yada gelmez birden fazla komsu cagıracaksın ki sana yakın olanlar kendını belli eder zaten birde herkes herkesin elınden bisey yemeyı sevmeyebilir aslında karsımdakını test etmeden götürmem sahsen evıme gelınce yıyormu bana birsey getirirse bende karsılık veririm onun dısında götürmem mesela annem memleketten gelen unu karsı komsuya da verirdi güzel piştiği için hosuna gidiyordu komsumuzun oda pişirdiği pizza yada börekten getirirdi o unla yaptıgı ıste nezaket böyle birsey ınsanın içinde olacak yaa ikincisi o kadındaki pişkinlik nedir ya cok ayıp..

Demek ki gorgusuz dengesiz temizlikten haberi olmayan bir bayan bariz ortada iste.

Evet dogru soyluyorsun nezakette karsılıklı olunca güzel. Ben çocukkende bizim üst katımızda van lı bi teyze vardı annemde memeleketten bulgur getirince ona verirdi oda içlu köfte şeklinde bize geri verirdi

Ne ayıp bişey yahu. Srn kibarlık yapmışsın ama anlamamış keşke bana komşu olsan sen

Nezaket yoksunu!
Keserim ben selamı sabahı.
Abartmıyorsunuz. Abartan ve saçmalayan komşunuz!
Çok kaba davranış. Mümkünse daha da yakınlık kurmaya çalışmayın, kapıcıyla tabak göndermek 'seni önemsememektir' bence.

e herkes nezaket sahibi olmak zorunda değil ki canım. böyle şeylere takılma boşver birsürü çeşit çeşit insan var. ona bakılırsa tabak boşta gönderilmez geri.

İletişimin devam etmesini istemiyor güzelim, iletişime kapalı. Ben de öyleyim ama anamdan böyle doğmadım pislik kıymet bilmeyen insanlar beni güvensizliğe itti. Artık kesinlikle komşuluk ilişkisi kurmuyorum. Komşun da öyle

Kapı komşusu olduğunuz halde bu şekilde gönderdiyse net sizinle görüşmek istemiyor.

Ama takılacak durum da değil bana göre. Zihninizi yormayın bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…