Bulaşık Makineleri SAMSUNG WATERWALL bulaşık makinesi yardım :(

SELCEN13

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2015
5
0
33
Arkadaşlar merhaba umarım iyisinizdir:) ben evlenicem bikaç ay sonra inşallah ama bulaşık makinesi konusunda aşırı kararsızım 2 aydır falan araştırıyorum sonunda samsung waterwall da karar kıldım özelliklede kaşık yıkama sepetinin en üstte olması ve tek tek dizmek zorunda kalmama durumu çok hoşuma gitti suyuda döngü şeklinde değilde direk yukarı doğru vermeside çok güzel fiyatı biraz tuzlu ama değer diye düşündüm malum bikere alıp en iyisini almak istiyorum çünkü.Fakat çok hoşuma gitmesine rağmen hala emin olamıyorum bikaç yerde samsung alma demişler bu makineyi kullanan veya almayı düşünen var mı yardımcı olursanız çok sevincem :KK43: teşekkürler:)

Bulasik makinesinde siemens, bosch gibi alman markalari dururken samsung neden?

Yanlış arastirmissiniz.
Samsung önermem. Samsung yalnizca tv ve telefonda tercih edilmeli diye düşünüyorum. Beyaz esyada daha iyi markalar var.

Miele, Electrolux, AEG, Bosch, Siemens bu markalarin bulasik makinelerini araştırın.

Yanlış arastirmissiniz.
Samsung önermem. Samsung yalnizca tv ve telefonda tercih edilmeli diye düşünüyorum. Beyaz esyada daha iyi markalar var.

Miele, Electrolux, AEG, Bosch, Siemens bu markalarin bulasik makinelerini araştırın.
cevap için teşkkürler :) bosch ve siemens'in eski kalitede olduğunu ve çok yenilikçi olduğunu düşünmüyorumki eskisi gibi tavsiye etmiyor çevremdekiler bilmiyorum diğer markaları zaten almayı hiç düşünmedim miele güzel dayanıklı ama hem çok pahalı hemde servisi zor bulunuyor diye biliyorum.samsung buzdolabında boschtan daha çok tavsiye ediliyor o yüzden fikir almak istedim

cevap için teşkkürler :) bosch ve siemens'in eski kalitede olduğunu ve çok yenilikçi olduğunu düşünmüyorumki eskisi gibi tavsiye etmiyor çevremdekiler bilmiyorum diğer markaları zaten almayı hiç düşünmedim miele güzel dayanıklı ama hem çok pahalı hemde servisi zor bulunuyor diye biliyorum.samsung buzdolabında boschtan daha çok tavsiye ediliyor o yüzden fikir almak istedim

Rica ederimHoppa
Evet buzdolabılarında elektrik tasarrufu konusunda vs bir üst levele atlamış samsung ama subzero, hitachi, gorenje, electrolux gibi markaları geçemez. Mikrodalgasıda iyidir bak ama çamaşır ve bulaşık mk. önermem.
Bosch ve siemens eski kalite demişsiniz ama Bosch'un home professionel serisi gayet yenilikçidir. Kurutmalı çamaşır makineleri aeg ve electrolux ile yarışır nerdeyse. Siemens yine senelerdir kalitesini bozmadan devam eden bir markadır.

Samsung son senelerde beyaz eşya grubuna dahil olan bir marka. Ne olduğu belirsiz çin ürünlerinin üzerine Samsung damgası yapıştırıp satıyorlar. Çamaşır makinesinde eco bubble diye zırva bir şey çıkardılar milleti çekmek için çöp çıktı mesela. Bulaşık makineleri keza öyle, kumanda panelleri dandik, sepetleri sağlam değil. Ayrıca fiyat/performans olayına bakarak epey pahalı waterwall serileri. O kadar para verecekseniz miele alın derim.
Samsung 2-3 sene öncesinde bulaşık makinesinde bir modelinde Bosch'u bir modelinde Electrolux'u taklit etmiştir.

Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama waterwall düşündüğünüze göre 2300-3000 arası olmalı?
Eğer büyük şehirde yaşıyorsanız
Electrolux öneririm.
ESF8810ROX gerçekten kaliteli bir üründür. Extra sessizdir. Sepetleri de kullanışlı ayrıca aydınlatması da var. Programları yine kullanışlı extradan kısa programlara sahiptir. Servis konusunu düşünüyorsanız, bu ürünlerde zaten fazla servise ihtiyaç duymayacağınız için bunu dert etmeyin derim :)
Electrolux un biraz daha uygun fiyatlısı ESF8630ROX yine önerdiğim bir ürün.

Bütçenizi zorlarsanız Miele G4910 alabilirsiniz.

Bilindik marka derseniz Siemens SN26M832TR öneririm. Alman üretimli çelik tabandır.

Yanlış arastirmissiniz.

Evleneli 2 ay oldu bütün beyazeşylarım ankastre setim hepsi samsung ve inanılmaz derecede memnunum. Özellikle bulaşık makinasında çatal bıçak kısmının yukarıda olması daha temiz yıkama sağlıyor. Sadece bütün programları biraz uzun onun dışında hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Evleneli 2 ay oldu bütün beyazeşylarım ankastre setim hepsi samsung ve inanılmaz derecede memnunum. Özellikle bulaşık makinasında çatal bıçak kısmının yukarıda olması daha temiz yıkama sağlıyor. Sadece bütün programları biraz uzun onun dışında hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Garanti süresi kaç yıl?
Memmunsanız diyecek bir şey yok ama benim gözümde samsung tv ,telefon, buzdolabı ve mikrodalgası dışında çöptür :KK51:

buzdolabıda samsung düşünüyorum zaten çok kullanışlı :) peki sizin bulaşık makinenizin waterwall mu?

Arkadaşlar merhaba umarım iyisinizdir:) ben evlenicem bikaç ay sonra inşallah ama bulaşık makinesi konusunda aşırı kararsızım 2 aydır falan araştırıyorum sonunda samsung waterwall da karar kıldım özelliklede kaşık yıkama sepetinin en üstte olması ve tek tek dizmek zorunda kalmama durumu çok hoşuma gitti suyuda döngü şeklinde değilde direk yukarı doğru vermeside çok güzel fiyatı biraz tuzlu ama değer diye düşündüm malum bikere alıp en iyisini almak istiyorum çünkü.Fakat çok hoşuma gitmesine rağmen hala emin olamıyorum bikaç yerde samsung alma demişler bu makineyi kullanan veya almayı düşünen var mı yardımcı olursanız çok sevincem :KK43: teşekkürler:)
merhabalar.. bende bütün beyaz eşyalarımı samsung düşünüyorum.. bulaşık makinesini çok beğendim.. acaba aldınız mı tavsiye eder misiniz?

Kızlar ben baya bir araştırdım. Buzdolabım hariç diğer beyaz eşyalarımı LG alacağım. Buzdolabı boyut olarak maalesef ya cok kucuk ya cok buyuk. hele bir tanesi var door in door özellikli aklınız sasar. ailem alırım dedi ama hem yeni evli çift ıcın buyuk hem de gunah o kadar paraya. o paraya dıger beyaz esyalarımı dizerim. :) bir de kendi evim olmayacagından gereksiz buyuk geldi. ama teknolojik acıdan 10 numara 5 yıldız.

buzdolabımı siemens alttan buzluklu alacağım. 659 lt toplam hacmi. bulasık makınası 3 tane cekmecesi olan LG nın patentli buhar yıkama ozellıgı olan serisinden, bunun fiyatları değişebiliyor boyutuna ve cihazın elektornık kapasıtesıne göre. mesela dokunmatık ekransa daha pahalı ama 2500-1900 tl bişi. bosch sıemensı bılmem de samsung a baktım öylesine aşırı pahalı. Çamaasır makinamda LG. PATENTLI ÜRÜNÜ. 22 yıl kullanım garantısı veriyor. calısma sıstemı diğer makinalar gibi değil, o yuzden cok sessiz calısıyormus. inceleyiniz.. fiyatlarını hatırlayamadım camasır makınalarının. en buyuk ozellıgıde LG aletlerının sıkıntısını arayıp servise telefonla sözlü bildirmemeniz. Akıllı telefonlardan makinanın gösterdiği hata kodunu gönderiyorsunuz servis ya telefonla sizi yönlendiriyor ya da problem ciddi ise ayağınıza geliyor..

mühendis olmam, elektronige olan meragım beni LG markasına itti. miele cok iyi ama gidip showroomlarında görme imkanım yok.

buzdolabında da eğer maddi gucunuz cok cok iyi ise, eski adı AMANA, YENİ ADI MAYTAG OLAN ABD YAPIMI BUZDOLABINIDA ONERIRIM. OMURLUK KULLANIRSINIZ.

X