Şanssizliktan tukendim

Parlementmavi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Mart 2018
279
184
Merhaba kızlar.baslikta da yazdığı gibi cok aşırı dozda sanşsızım.oyle boyle değil ama.tek tek yazsam sayfalar dolar taşar.tek sansim nefes alıyor olmam sanirim.herkesin tuttuğu dal altın olsa benim ki kurur.sans açmak için ne yapmak lazim.gerci dualarımda kabul olmuyor: (

Bahsettiginiz tek sans zaten en buyuk sans. Nefes almak,saglikli bir sekilde hayatta olmak. Digerleri sizin elinizde. Mesela ornek verin,ne icin cabaladiniz,ne beklediniz de olmadi?

Elin , kolun , bacağın sağlam mı ?
Ağzın , burnun , gözün yerın demi ?
Annen , baban , kardeşlerin , abilerin hayattamı ?

En önemlisi sağlığın yerındemı ?

Bunlar yerındeyse gerisi çokta öenmlı değil .
Her daim şükür et.
Herşeyin bir oluşum sırası vardır. Şuan gerçeklerşmeyen senın şanssızlık olarak görüdüğün şeyler belkide senın yararınadır.

Bu kadar karamsar olduktan sonra şansla işi olmaz insanın.
Bugününe şükret

Öncelikle pozitif ol, iyi düşün iyi olsun. Hayatında hiçbir zaman karamsarlığa yer verme. Ayrıca işini şansa bırakma, kendi şansını yarat. Elinden gelenin en iyisini yap ve asla pes etme. Göreceksin daha güzel olacak her şey.

Merhaba kızlar.baslikta da yazdığı gibi cok aşırı dozda sanşsızım.oyle boyle değil ama.tek tek yazsam sayfalar dolar taşar.tek sansim nefes alıyor olmam sanirim.herkesin tuttuğu dal altın olsa benim ki kurur.sans açmak için ne yapmak lazim.gerci dualarımda kabul olmuyor: (

Sağlığın varsa şanslısın .
Duaların kabul olmuyorsa hakkında hayırlısı olmadığı için olmuyor yine şanslısın. Yanlış şeylere odaklanmaman lazım.

İstediğin iş olmıyor diye üzülüyorsan belki o iş sana hiç hayır getirmeyecek,
Hoşlandığın çocuk bakmıyorsa sana belki çok kötü biri ve seni üzecek
İstediğin birşeyi alamıyorsan belki çok gereksiz ve sana iyi gelmeyecek

Şanssızlık diye nitelendirdiğin şeyler belki seni ayakta ve hayatta tutan şeylerdir nerden bilebilirsin ki...

Şans diye birşey yoktur hem kader vardır ve olan da da olmayanda da bi hayır vardır unutmayın :KK66:

ben seni çok iyi anlıyorum
bunun pozitif olmakla , olumlu düşünmekle ilgisi yok

ben de senin durumundayım
çok neşeli olumlu bakış açısıyla bile basladığım çok basit /çok zor işlerim hep ters gider

hiç olmayacak yerden prüzler çıkar

birşeyim de su gibi akıp yolunu bulmaz yani.

inan bana seni cok ıyı anlıyorum

her işim planlı , disiplinli bir insan olmama karsı , özellikle çok önemli işlerim son anda ucu ucuna yetişir ....

bu durum kişinin elinde değil
dediğim gibi yasamayan bilemez

Bazı insanlar şanslı doğar, her işi rast gider sanırım şükretmek lazım olman şeyin Peşinde koşmak yıpratır insanı

Şans neye göre kime göre?
Savaş olan bir ülke vatandaşı için savaşın olmadığı ülkedekiler şanslıdır
gözü görmeyen biri için gözü görenler şanslıdır
Arabası olan biri olmayana göre şanslıdır
Jeep i olan biri sıradan bir otomobili olan birine göre şanslıdır
sokakta yatan biri için evi olan şanslıdır
Annesi babası olmayan biri için anne babası olanlar şanslıdır
İşsiz biri için her işi olan kişi şanslıdır
Bir temizlikçiye göre iş yeri olan biri şanslıdır
İşsiz biri için o temizlik görevlisi şanslıdır
Hasta biri için dışarıda sağlıklı gezenler şanslıdır..

Yani çok yorma kafanı..Bu dünyadan kimse sağ çıkmayacak nasılsa..:KK43:

Ve ben hep şunu demişimdir,iyi ki bu dünya daki yaşam sonsuz değil..Yoksa nereye kadar çekilir bunca acı ve adaletsizlik?

Her daim şükür et.
Herşeyin bir oluşum sırası vardır. Şuan gerçeklerşmeyen senın şanssızlık olarak görüdüğün şeyler belkide senın yararınadır.
+10000000000 :kahve:

• Beğen
Reactions: H E
Bahsettiginiz tek sans zaten en buyuk sans. Nefes almak,saglikli bir sekilde hayatta olmak. Digerleri sizin elinizde. Mesela ornek verin,ne icin cabaladiniz,ne beklediniz de olmadi?
Iki diplomam var asgari ücretle çalışıyorum ve bu işime cok şükrederim.ama gelin görün ki is yerinde hic kimseyle aram yok.cok kötü olmasına rağmen herkesin mezarım uzak olsun dediği bir kızın iftirası ile herkes bana dusman oldu.mahkemeye verdim aklandım herkes şahit oldu aklandigima ama o kiz halen daha el üstünde beni ezerler.mesela geçen işle alakalı üst idareye çıktım.is arkadasim her problemde ne geliyorsunuz kendiniz çözüm dedi bende üslubunu bozmadan çözebilseydim çözerdim dedim peşime diğer arkadaş girdi gel birlikte gidelim dedi.kimseye saygısızlık etmem ama hakkımı aradığım icin pek sevilmem.
Evet ailem var ama beni sömüren bir ailem var.elimdeki maaşımı tamamen ellerine sayıyorum ama yine yerim yok yine yok.abimin eşine anneme saygısızlık etti die nankör pislik dedim diye babam evden koşmaktan beter etti.( annem le aramızda konuşuyorduk yengem kendi evinde idi) en basitinden aylardir kesilmeyen su bugün acil isim var banyoya gireceğim diye kesildi.dahha anlatsam okumazsınız.tatile gitmedim hic şimdiye kadar.millet izne ayrılır tatile gider ben temizlik yaparım evde.ama bir arkadaşımla dışarı çıkacak olsam evde laf oluyor.nefes alamıyorum artik

Iki diplomam var asgari ücretle çalışıyorum ve bu işime cok şükrederim.ama gelin görün ki is yerinde hic kimseyle aram yok.cok kötü olmasına rağmen herkesin mezarım uzak olsun dediği bir kızın iftirası ile herkes bana dusman oldu.mahkemeye verdim aklandım herkes şahit oldu aklandigima ama o kiz halen daha el üstünde beni ezerler.mesela geçen işle alakalı üst idareye çıktım.is arkadasim her problemde ne geliyorsunuz kendiniz çözüm dedi bende üslubunu bozmadan çözebilseydim çözerdim dedim peşime diğer arkadaş girdi gel birlikte gidelim dedi.kimseye saygısızlık etmem ama hakkımı aradığım icin pek sevilmem.
Evet ailem var ama beni sömüren bir ailem var.elimdeki maaşımı tamamen ellerine sayıyorum ama yine yerim yok yine yok.abimin eşine anneme saygısızlık etti die nankör pislik dedim diye babam evden koşmaktan beter etti.( annem le aramızda konuşuyorduk yengem kendi evinde idi) en basitinden aylardir kesilmeyen su bugün acil isim var banyoya gireceğim diye kesildi.dahha anlatsam okumazsınız.tatile gitmedim hic şimdiye kadar.millet izne ayrılır tatile gider ben temizlik yaparım evde.ama bir arkadaşımla dışarı çıkacak olsam evde laf oluyor.nefes alamıyorum artik
Diplomalariniz ne uzerine? Belki cok gecerli bir mesleginiz yoktur,kendinize bir seyler katmamissinizdir,sadece diplomayla olmuyor ki. Mesela ulkede sayisiz maliye mezunu var, ama mali musavir olabilen pacayi kurtariyor gibi gibi. Veya yabanci dil bilmiyorsunuzdur, diger mezunlara aranizda cok bir fark yoksa isveren sizin icin anca asgari ucret veriyordur. Lutfen alinmayin,sadece varsayimlarimi yaziyorum sizi tanimadigim icin. İs konusunda bu tarz sorunlar olabilir gayet somut sekilde ama siz sanssizliga yoruyorsunuzdur.

İs iliskilerinde sorunlar olabilir, insanlar kotu niyetliyse muhatap olmazsiniz. Ben gercekten anlamiyorum is yerindeki kisisel sorunlari. İsi yapar cikarim,bana ne kim ne demis ne yapmis ne soylemis.

Calisan bir kadinsiniz,ayri eve cikabilirsiniz, yasiniz norma bunu yapmak icin 15 degilsiniz ki. Tek odali apartlar var, aylik ucretle anlasinca ucuza da geliyor mesela, degerlendirebilirsiniz. İnsan 33 yasinda kendisini istemeyen ama parasina el koyan ailesi ile yasamak mecburiyetinde degil. Sizin sanssizliktan cok basiretiniz baglanmis gibi duruyor.

Ben size gercek sanssizlik oykuleri anlatsam kendinizi baya sansli bulurdunuz mesela :KK66: uzulmeyin,dogrulun ve kendinize gelin. Hic bir seye gec kalmadiniz

Her daim şükür et.
Sağlığım yerinde.elim ayağım sağ şükür ama herkes ayni şartlarda.zaten sağlığında yerinde olmasa idi intihar ederdim.cunku bir konuda şansın yoksa diğer konuda olur o onu kapatır.ailem var ama bana yükler.kardesim babam çalışmıyor evin gideri benim üzerime yetiştiremiyorum ama evde diyelim ki ekmek alacak param kalmadı arkadaşınla dondurma yemeğe gitmem başına kakilip durulur.isyerinde görevler bana verilir hep.isimi çok iyi yapıyorum o yüzden ama sesimi çıkardım mi edepsiz oluyorum.o yüzden sevmezler.bedenimle alakalı problemim var kilo versemde o göbek hic gitmez.onlari cok problem etmiyorum ama elimi neye atsam kuruyor.tek isteğim evleneyim kendi düzenim olsundu oda olmadi.

ahaha benim eşim, hem kendi şanssız hem de şans sömürengillerden.
ya adam şerit değiştirir, o şeritte trafik olur.
adam bir kasa seçer, o kasa bozulur diğer kasalar ilerler.
tam ona sıra gelir mesai biter, işi ertesi güne kalır.

ben de ne şansşıydım eskiden, piii, evlenince sömürdü sömürdü, şimdi amortiye talim.

şaka bir yana, ben inanıyorum bu şanssızlık işine, çözümü bence de arkadaşların dediği gibi şükür sahibi olmak. Sağlığınız sıhhatiniz yerinde olsun, böyle ufak tefek şeylerde de şansınız olmayıversin.

Diplomalariniz ne uzerine? Belki cok gecerli bir mesleginiz yoktur,kendinize bir seyler katmamissinizdir,sadece diplomayla olmuyor ki. Mesela ulkede sayisiz maliye mezunu var, ama mali musavir olabilen pacayi kurtariyor gibi gibi. Veya yabanci dil bilmiyorsunuzdur, diger mezunlara aranizda cok bir fark yoksa isveren sizin icin anca asgari ucret veriyordur. Lutfen alinmayin,sadece varsayimlarimi yaziyorum sizi tanimadigim icin. İs konusunda bu tarz sorunlar olabilir gayet somut sekilde ama siz sanssizliga yoruyorsunuzdur.

İs iliskilerinde sorunlar olabilir, insanlar kotu niyetliyse muhatap olmazsiniz. Ben gercekten anlamiyorum is yerindeki kisisel sorunlari. İsi yapar cikarim,bana ne kim ne demis ne yapmis ne soylemis.

Calisan bir kadinsiniz,ayri eve cikabilirsiniz, yasiniz norma bunu yapmak icin 15 degilsiniz ki. Tek odali apartlar var, aylik ucretle anlasinca ucuza da geliyor mesela, degerlendirebilirsiniz. İnsan 33 yasinda kendisini istemeyen ama parasina el koyan ailesi ile yasamak mecburiyetinde degil. Sizin sanssizliktan cok basiretiniz baglanmis gibi duruyor.

Ben size gercek sanssizlik oykuleri anlatsam kendinizi baya sansli bulurdunuz mesela :KK66: uzulmeyin,dogrulun ve kendinize gelin. Hic bir seye gec kalmadiniz
Doğuda yaşıyorum.ayri eve çıkmak hayal.50 yadım ara gelsem ailem dışında başka yerde yaşayamam.ben bir hocaya baktırdım genel olarak yıldızın cok sönük nasırsız ve kismetsizsin dedi.dogru dedi.ucretli görevlendirmeler başkalarına yazılırken ücretsiz olanlara hep ben.sesimi çıkardım bir kez üst yönetime adım gitti görevden kaçıyor diye

Doğuda yaşıyorum.ayri eve çıkmak hayal.50 yadım ara gelsem ailem dışında başka yerde yaşayamam.ben bir hocaya baktırdım genel olarak yıldızın cok sönük nasırsız ve kismetsizsin dedi.dogru dedi.ucretli görevlendirmeler başkalarına yazılırken ücretsiz olanlara hep ben.sesimi çıkardım bir kez üst yönetime adım gitti görevden kaçıyor diye
Neden baska yerde yasayamiyorsunuz anlamadim.
Ay hoca demeyeydiniz, diplomali bir insan olarak. Yani.

Haciya hocaya inanmayin o yildizin dusuk falan yalan dolan muska yaptirip para bayilin diye
Valla abla ayni evde yasarsan yasa ama parani verme
Vermicem de verme bu kadar ailen somurucu

X