satılık ev meselesi

sizce tepkimde haklı mıyım?

• haklısın

OY: 61 95,3%
  • haksızsın

OY: 3 4,7%

• Ankete Katılan
    64
Artık devir değişti herkes nerden kazıklasam diye bakıyo .
Emlakçıda komisyon hem alıcıdan hem satıcıdan yarı yarıyaydı artık satıcı ben vermem alıcıdan al derse alıcıdan alıyolar çünkü isterse komisyonsuz kendi daga kolay satar .

Siz emlakçıya verin evi fiyatıda yükseltin 420 diyin zaten pazarlık yapmak isteyecekler .

Aceleniz yoksada mayısa kadar bekleyin derim yazın kiralıkta satılıkta fiyat artar.

O arkadaşta avucunu yalasın

Artık devir değişti herkes nerden kazıklasam diye bakıyo .
Emlakçıda komisyon hem alıcıdan hem satıcıdan yarı yarıyaydı artık satıcı ben vermem alıcıdan al derse alıcıdan alıyolar çünkü isterse komisyonsuz kendi daga kolay satar .

Siz emlakçıya verin evi fiyatıda yükseltin 420 diyin zaten pazarlık yapmak isteyecekler .

Aceleniz yoksada mayısa kadar bekleyin derim yazın kiralıkta satılıkta fiyat artar.

O arkadaşta avucunu yalasın
evet.
masrafların tamamı alıcıya yükleniyormuş.
biz de öyle yapacağız diye alıcının isteyebileceği indirim oranına düşürüp emlakçıya son fiyat olarak söyleyeceğiz.
arkadaşına ben zaten güvenmiyordum ama eşim hala yapmaz diyor.

eşimle konuştuk.
hala iyi niyetli olduğunu iddia ediyor.
ben de o zaman emlakçıya verelim dedim. tamam dedi.
birkaç güne iyi bir emlakçı araştırıp bulacak.
hayırlısıyla satsaydık şu evi.

emlakçı siz bulun bence esiniz yine arkadasa sorarsa emlakçı bulalım vs diye yine bir şeyler yapmaya çalışabilir

Öyle büyük bir paranın yanında eşinize 15 bin sanki az gibi gelebilir ama neden paranızı birine veresiniz ki? Adam resmen yatarak havadan para kazanma çabasında ayıp ya.
Vermeyin siz bence alıcı bulursunuz başka.

Uyaniga bak.. Eşinizi saf, temiz görmüş hemen kullanmaya çalışıyor. Emlakciya 20 komisyon verir yine de öyle arkadaşa 15 kaptirmam.

emlakçı siz bulun bence esiniz yine arkadasa sorarsa emlakçı bulalım vs diye yine bir şeyler yapmaya çalışabilir
öyle yapar valla.
ben netten birkaç emlakçı araştırdım.
birine havale edeceğim satış işini inşallah.

Uyaniga bak.. Eşinizi saf, temiz görmüş hemen kullanmaya çalışıyor. Emlakciya 20 komisyon verir yine de öyle arkadaşa 15 kaptirmam.
aynen öyle.
geçen boya yaptırmak için yardımcı olmak adına güya boyacı ayarladı arkadaşı. ben hayır dedim ama eşim olur demiş.
geldi boya yapıldı. arkadaşı 50 tl istemiş bugün.
verdirmedim ama eşim bir ara verir ben unutunca.

öyle yapar valla.
ben netten birkaç emlakçı araştırdım.
birine havale edeceğim satış işini inşallah.

aynen öyle.
geçen boya yaptırmak için yardımcı olmak adına güya boyacı ayarladı arkadaşı. ben hayır dedim ama eşim olur demiş.
geldi boya yapıldı. arkadaşı 50 tl istemiş bugün.
verdirmedim ama eşim bir ara verir ben unutunca.

Böyle arkadaş mı olur, selam verip borçlu çıkmalık. Bence tüm iletişiminizi kesin. Ne o öyle, gak para guk komisyon...

Annem de duzgun bi fiyat gelirse arsami satarim demisti. Halamin oglu da ornegin degeri 100 bin olan ve yakinda acilacak tren istasyonuyla bir kac kati daha yukselecek arsa icin 70 bin tl ye alici bulmus getirmis. Zaten olu yermis daha fazlaya satamazmisiz. Ama ortada nasil kosturuyor. Annem ne alaka falan diye sorunca meger arsayi satarsa 5000 cebe indirecekmis. Sirf bu yuzden annem arsayi satmaktan vazgecti.

Eger evin degerini dusurmeden arti komisyon koyup satabilseydi ehh belki. Ama evin degerini dusurup kalanini cebe indirecekse asla.

arkadaşlık önemli.
Tabiki önemli.Ama sizin konuda o adam arkadaş sıfatında değil.En azından siz o sıfata dair işlem yapmıyorsunuz.Öyle olsa işi profesyonel yapan emlakçılar var.Adam emlakçı değilki yasal sınırı düşünsün.Pazarlığa girmiş eşinizde tamam demiş.İki tarafında razı olduğu işinin halledildiği bir fiyat var ortada.

Tabi ki çakallık ama 400 binlik evi aracısız 380 e satabilirsiniz o kadar düşülünebilir 5 binde çok komik bir rakam 400 binde

Tabiki önemli.Ama sizin konuda o adam arkadaş sıfatında değil.En azından siz o sıfata dair işlem yapmıyorsunuz.Öyle olsa işi profesyonel yapan emlakçılar var.Adam emlakçı değilki yasal sınırı düşünsün.Pazarlığa girmiş eşinizde tamam demiş.İki tarafında razı olduğu işinin halledildiği bir fiyat var ortada.
biz değil kendi teklif etti yardımcı olmayı. eşim de o zaman karşılığını veririm dedi. ama arkadan iş çevir demedi.
alıcı var ama 380 veririm diyor ne dersin demek başka. alıcı 395 verecekken 380 e razı ol demek başka.

X