kuyumu kazanlar, kendini o kuyuda buldular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eee Bende diyorumki zaten bu konudaki hatamı kabul ettim daha ne yapayım diyorum? Bi sefere mahsus oldu böyle bir şey ?? Ne yapacaksınız yani?? Markete giderek tehlikeye atmıyomuyuz insan sağlıgını ? Ben yürüme mesafesinde bi yemeğe gittim diye mi bu tepki? sanki baloya gittim. alttarafı 5-6 kişiydik. 1 evde 10 kişi yaşayanlar çalışanlar napıyor evde maske mi takıyorlar 7-24? Allah askıma bırakın saçmalamayı camdan dışarı bakıp yoldan geçen baskalarına söyleyin bana söyleyeceğiniz kadar bu kadar tepki vermeye hazırsanız.
Wowww diyecek hic bir lafim yok size iyi gunler dilerim cunku banlanmak istemiyorum. 🤔😇

Ben sadece size değil karşı tarafa da söyledim.

Karşı taraf yattı uyudu, yermek için bi yem attılar oradan insanları üstüme saldılar ben bu saat oldu hala cevap vermeye çalışıyorum aptalca linç girişimi yapmaya çalışanları püskürtmek için. Bence hiç keyfinizi kaçırmayın daha fazla okuyarak çok saçma ve sıkıntılı bi konu oldu. Size sağlıklı huzurlu mutlu günler diliyorum

Yoo bende sizin gibi düşünüyorum kartları bakan kimse o alsın ihtiyaçları oradan karşılasın problem o değilki, kalkıp yazlığını tadilat ettirmesin sadece kadının parasıyla veya kadının faturalı hattına çocugu icin 12 bin tl lik telefon borcu yapmasın problemin kaynağı bu olaylar yani yoksa bakıcı tutulsa sanki ona para verilmicek mi elbette ihtiyaçlarını o karttan karsılayabilir ama bu harcamalar biraz boyu aşıyor
Boyu karar vermesi gereken kişi siz değilsiniz ki.
Ne kadarlık limit verirsiniz mesela amcanıza?
Kaldığı evi tadilat ettirebilir yazlığı mı ettiremez?
Benim şahsi fikrime göre siz bunu sırf bu ara husumetlisiniz diye böyle bu kadar gündem ettiniz.
Yoksa babaanne ne kadar maaş alıyor ki hem yazlık tadilat ediliyor hem telefon alınıyor o maaşla.

Boyu karar vermesi gereken kişi siz değilsiniz ki.
Ne kadarlık limit verirsiniz mesela amcanıza?
Kaldığı evi tadilat ettirebilir yazlığı mı ettiremez?
Benim şahsi fikrime göre siz bunu sırf bu ara husumetlisiniz diye böyle bu kadar gündem ettiniz.
Yoksa babaanne ne kadar maaş alıyor ki hem yazlık tadilat ediliyor hem telefon alınıyor o maaşla.

telefonu faturaya ek almışlar bir maaşı ona gidiyor, aylık ödemeye diğer maaş ise tadilat için çekilen krediye gidiyor kadına 50tl haftalık veriyorlar dolabıda bomboş. savunulcak bi tarafı yok yani bu işin. kadını rahat ettiriyo olsalar neyse geliri olduğu halde komşusundanda dilenmemeli gündem edilmesi gereken bir şey o yüzden bu kadar keyfi harcama yapmaları üstelik kendilerininde maaşları varken

Onceki konunuzu az cok hatirliyorum. Okumus ama yorum yazmamistim. En sevdigi akrabalari tarafindan haksizliga ugramis biri olarak sizle empati yapabiliyorum. Yalniz bu konuda babaannenizin parasina el kondugunu ogrendikten sonra babanizla bulusup plan yApmaniz, yasaklar varken yemege gidip numara cekmeniz fln cok fazla ve gereksiz geldi bana. Intikam almak istediniz belli ki ancak hayat bu tarz seyler icin cok kisa. Amcanizin ve kyzenlerinizin nasil insanlar olduklari az cok belli. Size iyi gelmiyorlaesa gorusmezsiniz olur biter. Bu konuda da babanizw anlatip isi ona birakmaniz uygun olurdu ama siz de dahil olmak istemissiniz. Tavsiyem size iyi gelmeyen insanlarla mesafeli olun, mucadele etmek yipraticidir. Gereksizdir, kimseye bir ssy katmaz.

telefonu faturaya ek almışlar bir maaşı ona gidiyor, aylık ödemeye diğer maaş ise tadilat için çekilen krediye gidiyor kadına 50tl haftalık veriyorlar dolabıda bomboş. savunulcak bi tarafı yok yani bu işin. kadını rahat ettiriyo olsalar neyse geliri olduğu halde komşusundanda dilenmemeli gündem edilmesi gereken bir şey o yüzden bu kadar keyfi harcama yapmaları üstelik kendilerininde maaşları varken
Tamam da kadın zaten yemek bile ısıtamıyor dolap dolu olsa ne yapacaktı?
Aklı için de tam yerinde değil demişsiniz. Zor durumda olduğu için değil de aklı yerinde olmadığı için dileniyor olabilir mi? Benim dedem de demans hastası yemek yediği halde karım bana yemek vermedi diyor.

Neyse ya çok iyi yapmışsınız. Bir amcadan alıp diğerine geçmiş sorumluluklar. Babanız da şimdiki amcadan aylık masrafların dokümanını istesin. Adaletsizlik olmasın sonuçta. Kim hangi parayı nereye harcayacak insan hiç bilemiyor sonuçta.

Evet calisanlarin evlerinden cikip para kazanmasiyla konu sahibin keyfi olarak yemeklere gitmesi ayni sey cunku vallahi cok komiksiniz.
Ayrica bilmiyorsaniz soyleyelim belirli sektorler calisiyorlar onlara yasak yok para kazanmak zorunda olduklari icin.
İki gün kapalı kalmak o sektörleri batirmaz emin olun ayrıca o açık kalan sektörün içindeyim. Neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz o sektörlerde hastalık muaf değil kaç tane arkadaşımız covid oldu. Mesela bugün bizim ildeki kaç tane market 17 den sonra kapanıp içerde envanter yapıyor 5.6 kişi bu halk hizmetimi sizce.!

Son düzenleme:
Konu bana çok saçma geldi. Sizin öğrenebildiginiz şeyi dolabın boşluğunu vs babanız bugüne kadar nasıl görmüyor. Annesinin evine kaç ayda bir gidiyor ki? Evde yemek olsa bile ısıtamayan vs biri dolap dolu olsa ne yapacak ki? 2-3 çeşit meyve falan olsa güzel olur tabii. Dışarı kendi başına çıkabiliyor mu ki? Aklı gelip gidiyo diyorsunuz. O 50 lirayı nerde nasıl harcıyor? Yetmeyip komşudan da istiyorsa bir de. Aldıkları dolap için şeyler değil demek ki? Yasaklar yokken yani iki gün sonra yemeğe çağırsalar olmuyor mu? 1 kişi yemeğini bırakıp gelse. Bu acele neden ki? Siz niye intikam planı için gidiyorsunuz sadece şimdi de sık gideceğim diye karar veriyorsunuz. Aranızda sorun varmış gibi de değil babane ile. Bence babanenizi gerçekten daha sık ziyaret edin.

Konusahibi lisans öğrencisi ve çok yalnız sürekli kendini açıklamaya çalışıyor içimde bi yerde kıyamıyorum aslında ona. Hata yapıyor şuan onlardan bi karşı atak gelince ne yapacak, başa çıkabileceğini sanmıyorum
Sana hak veriyorum, karşısındaki insanlar kötülük konusunda pek idmanlı. Bütün rezilliklerini konu sahibi ortaya çıkarsa bile sırf düşman sevindirmeyelim diye dağılmaz o sürü. Sürünün gücüne inanıyorlar, dışardan saldırı gelince daha da kenetlenecekler, daha da tehlikeli olacaklar. Ama bu yaptığı iyi oldu, hiç yoktan babası kimin ne olduğunu bir daha anladı, artık bu kıza da elleşmezler daha. Ama bu kız bununla yetinmeli.

Sana hak veriyorum, karşısındaki insanlar kötülük konusunda pek idmanlı. Bütün rezilliklerini konu sahibi ortaya çıkarsa bile sırf düşman sevindirmeyelim diye dağılmaz o sürü. Sürünün gücüne inanıyorlar, dışardan saldırı gelince daha da kenetlenecekler, daha da tehlikeli olacaklar. Ama bu yaptığı iyi oldu, hiç yoktan babası kimin ne olduğunu bir daha anladı, artık bu kıza da elleşmezler daha. Ama bu kız bununla yetinmeli.

Bu insanlar görümcesi eltisi sürekli görüşmek zorunda olduğu insanlar olsa diş göstersin yerlerini bilsinler diycem de istese sittin sene muhattap olmaz, birine had bildireyim demek bu yaştaki birisi için aslında çok yıpratıcı, kızkardeşim ortalığı birbirine kattı mesela benzer bi konuda ama cidden çok yıprandı ona buna laf yetiştireyim derken, ağlamalarına ben şahit oldum,annemler biz vardık yanında konusahibi yalnız bi de. Babası destek vermiş ama aslında namus olayından dolayı kendini aklamaya çalışıyor o yoksa kızı gerçekten umrunda olsa o kurtlar sofrasına oturtur mu katip. Gencecik bi kızı feleğin çemberinden geçmiş insanlara yem ediyor o tiyatroyla. Boşver kızım ben biliyorum seni demesi lazım akla kızım beni değil.

Bu yaştayken maharet herkese laf yetiştirmekmiş gibi gelir sürekli konuşmak ister insan ama bi on yıl sonra aslında bu insanları adam yerine koymamanın asıl maharet olduğunu farkedersin. Bence bişe yapsalar da ciddiye almasın baba kendi uğraşsın kendi garip ailesiyle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X