kuyumu kazanlar, kendini o kuyuda buldular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konusahibi lisans öğrencisi ve çok yalnız sürekli kendini açıklamaya çalışıyor içimde bi yerde kıyamıyorum aslında ona. Hata yapıyor şuan onlardan bi karşı atak gelince ne yapacak, başa çıkabileceğini sanmıyorum

Madem bana kıyamıyorsunuz çok yalnızım diye buyrun gelin misafirim olun? Acımanıza ihtiyacım olmadığını görürsünüz en azından. Karşı taraf bana bi atak yapamaz artık çünkü babamla araları bir daha kolay kolay düzelmez, düzelsede babam onlara tekrar inanmaz. Ben zaten fersah fersah uzağım onlardan birebir bi zararları hiç dokunamaz adresimi bile bilmiyorlar benim

Konu sahibi genc ve tecrübesiz orasi belli. Ben zaten daha cok babasina kiziyorum. Biri gelip kizim hakkinda öyle atip tutsa ortalik oracikta toz duman olur. Bir daha öyle beraber masaya oturmam. Babaanne maasi konuda bi güzel avukatima da verirdim görürlerdi bir. Madem kötüler (ve inanin benim sülalemdede var böyleleri) hayatindan def edeceksin, muhatap olmayacaksin. Akrabala ara acilmaz derler hep, ama onlar da haddini bilsin o zaman

Ben def ettim bana zararları hep uzaktan oluyorki. Babam zaten yönlendirilmeden harekete geçemeyen bir yapıya sahip, babamlada bakmayın burada çok konusu geçti ama aram öyle çokta iyi sayılmaz geçmişte yaşadığım her şeyin suçlusu direkt o

Konu sahibi genc ve tecrübesiz orasi belli. Ben zaten daha cok babasina kiziyorum. Biri gelip kizim hakkinda öyle atip tutsa ortalik oracikta toz duman olur. Bir daha öyle beraber masaya oturmam. Babaanne maasi konuda bi güzel avukatima da verirdim görürlerdi bir. Madem kötüler (ve inanin benim sülalemdede var böyleleri) hayatindan def edeceksin, muhatap olmayacaksin. Akrabala ara acilmaz derler hep, ama onlar da haddini bilsin o zaman

Kesinlikle öyle zannediyor ki intikam aldım aslında, halbuki mümkün değil ki muhtemelen şuan oturmuş yine dedikodu yapıyorlardır. Hatta daha da kinlenmişlerdir. Belki adamı daha çok dolduruşa getirmeye çalışacaklar ilerleyen dönemlerde o yüzden en iyisi hiç muhattap almamak. Teyzem kızkardeşimle ilgili bi dedikodu uydurdu, annem dahil hiçbirimiz ne görüşüyoruz ne telefonlarına çıkıyoruz.

Kötülüğe kötülükle karsılık veriyorum nasıl onlardan bir farkım olsun bunu yaparken, yaparken yanlıs oldugunu bilerek yaptım. Ha iyi biseye vesile oldu belki orası ayrı. lakin onlara benzemeyeyim etmeyeyim diyip sineye çektikçe tepeme çıktılar bende ağızlarını kapattım. bu kadar yapabildim

Simdilik agizlarini kapattiginizi zannediyorsunuz sadece. Bunun arkasi da gelecek. Cünkü domuzlar önüne yem attigin sürece hep tekrar gelir

Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar hesabı.. Karşı apartmandan yaşlı anne ve baba ve hamile kadın covid yüzünden vefat ettiler. O cenazeler çıkarken mahvolduk hepimiz. Ne yemeği ne yürüyüşü Allahaskina! Benim eşim doktor ve aylardır eve gelmiyor yoğun bakımda tüm yüzü maskelerden yara olmuş. Yazık ya herkese yazık öncelikle sağlıkçılara yazık. Karşı komsum sabah akşam milleti kahveye çağıran asalak covid olmuş. Annesine babasına da bulaşırmış. Bütün gün marketlerde dolaşıyordu kim bilir daha kimlere bulaştırdı. Hepimiz kendimize gelelim artık!
Konu sahibi sonuna kadar haksız. Ne derse desin boş!
Cok uzuldum, Allah rahmet eylesin... Esinize ve sizlere de saglik diliyorum. Butun hekimlerden Allah binlerce kere razi olsun. Haklarini odeyemeyiz.

Madem bana kıyamıyorsunuz çok yalnızım diye buyrun gelin misafirim olun? Acımanıza ihtiyacım olmadığını görürsünüz en azından. Karşı taraf bana bi atak yapamaz artık çünkü babamla araları bir daha kolay kolay düzelmez, düzelsede babam onlara tekrar inanmaz. Ben zaten fersah fersah uzağım onlardan birebir bi zararları hiç dokunamaz adresimi bile bilmiyorlar benim

Korona var gelmem 😀

Ay allah askina bana sicramayin. Gayette keyfi cikmissiniz neydi cikmanizdaki amac holding yonetim kurulu toplantisi mi? Ben soylenene yorum yaparim ciktiniz mi ciktiniz eee ben yalan yanlis bir sey soylemiyorum.
Ha bir de siz ne zaman bulastigini cozmussunuz galiba bize de anlatin da bizde anlayalim🤷‍♀️
Calismak ve keyfi cikmak aradindaki farki anlamiyorsaniz yapacak bir sey yok. Calisanlara neden kafayi bu kadar taktiniz ki anlamadim zaten🙄

Ben takmadım kimseye kafayı isteyen çıksın dışarı istemeyen otursun evinde bana laf ediliyor alttarafı bi kere evden çıktım aileme yemeğe gittim diyebenim lafım yok kimseye

Keyfi olarak gittiğimi nerden çıkardınız? Aynı şey değil elbette lakin ben çalışmak amacıyla çıktığımda bu illet bulaşmıyorda, keyfi olarak gidince mi bulaşıyor yayılıyor? Buna değinmeye çalışıldı anlamak istemesenizde. Ben bi hata yapmışım çıkarak hadi ona okayim ama kimse pandemi süresince hiç bifedakarlık vermemişim gibi konuşmasın bana tanımadan etmeden
Ya kimse sana fedakarlik yapmissin ya da yapmamissin gibi konusmak zorunda degil. Sen bi yasak cignemissin, ve biz bunu elestirdik hepsi bu. Ne diyecektik ki, “ladylena simdiye kadar gosterdigin duyarliliga tesekkurler ama bu yemege katilman hataydi” mi diyecektik. Artik daha fazla dramatize etmesen mi?

Ben def ettim bana zararları hep uzaktan oluyorki. Babam zaten yönlendirilmeden harekete geçemeyen bir yapıya sahip, babamlada bakmayın burada çok konusu geçti ama aram öyle çokta iyi sayılmaz geçmişte yaşadığım her şeyin suçlusu direkt o

Ben sorunu zaten basta babanizda görüyorum. Benim karsima kimse gecip cocugum hakkinda konusamaz. Millet huyumu bilir, gömerim öylelerini bir yere. Babaniz önce sizi bir kabul edip, arkanizda duracak. "Sen bana laf getirdin" kafasindan cok, "bu domzlar niye kizimi hedef aliyor" diye bir düsünsün.

Sorunu daha sakin çözebilirdiniz işte. Hem de hep beraber bir yerde toplanmadan çözülse ne güzel olurdu.

Yaşlı birinin bakımını çocuklarından biri üstlenince maaşını ihtiyaç halinde kullanmasını ben yanlış bulmuyorum. Paralı bakıcısı değil sonuçta. Çok biliyorlarsa diğer çocukları masa başında annelerinden haberleri olacaklarına annenin sorumluluklarını paylaşsınlar. Kadına haciz gelmemiş sonuçta.

Sizinle bu konuda bakış açılarımız farklı sanırım. Bana o yüzden normal size çok anormal geldi durum.

Yoo bende sizin gibi düşünüyorum kartları bakan kimse o alsın ihtiyaçları oradan karşılasın problem o değilki, kalkıp yazlığını tadilat ettirmesin sadece kadının parasıyla veya kadının faturalı hattına çocugu icin 12 bin tl lik telefon borcu yapmasın problemin kaynağı bu olaylar yani yoksa bakıcı tutulsa sanki ona para verilmicek mi elbette ihtiyaçlarını o karttan karsılayabilir ama bu harcamalar biraz boyu aşıyor

Ben takmadım kimseye kafayı isteyen çıksın dışarı istemeyen otursun evinde bana laf ediliyor alttarafı bi kere evden çıktım aileme yemeğe gittim diyebenim lafım yok kimseye
Cikmayacaksiniz YASAK!!YASAK!! Keske polis gorseydi sizi ceza kesseydi.
Bir kereden bir sey olmaz mantigi yuzunden hepimiz evlerdeyiz. Ve bir de lutfen yaptiginizi savunmayin ya bidir bidir laf yetistiriyorsunuz hala. Amcanlarda kuzenlerinde olmadigini ne biliyorsun kapali alanda 6-7kisi maskesiz oturmussun. Ha bu arada misafirlige gitmekte yasak haberin olsun keske sikayet etselerdi sizi.

Ya kimse sana fedakarlik yapmissin ya da yapmamissin gibi konusmak zorunda degil. Sen bi yasak cignemissin, ve biz bunu elestirdik hepsi bu. Ne diyecektik ki, “ladylena simdiye kadar gosterdigin duyarliliga tesekkurler ama bu yemege katilman hataydi” mi diyecektik. Artik daha fazla dramatize etmesen mi?

Aynen öyle denmesi gerekiyor çünkü doğrusu bu. Ne zaman anlayacaksınız her insanın üstüne gelinmemesi gerektiğini?

Bir kereden bir sey olmaz mantigi yuzunden hepimiz evlerdeyiz. Ve bir de lutfen yaptiginizi savunmayin ya birdir bidir laf yetistiriyorsunuz hala. Amcanlarda kuzrnlerindr olmadigini ne biliyorsun kapali alanda 6-7kisi maskesiz oturmussun. Ha bu arada misafirlige gitmekte yasak haberin olsun keske sikayet etselerdi sizi.

Savunduğum falan yok ne alaka savunmak? Yaptıgımın doğrulugunu yanlıslıgını tartışan sizsiniz banada haddinizi aşan bir şey söylerseniz tepkimi verirm hatalı oldugumu kabul etsemde bu da benim hakkım? Napayım izleyeyim mi linç girişiminizi ssessizce?

Bir kereden bir sey olmaz mantigi yuzunden hepimiz evlerdeyiz. Ve bir de lutfen yaptiginizi savunmayin ya bidir bidir laf yetistiriyorsunuz hala. Amcanlarda kuzenlerinde olmadigini ne biliyorsun kapali alanda 6-7kisi maskesiz oturmussun. Ha bu arada misafirlige gitmekte yasak haberin olsun keske sikayet etselerdi sizi.

Sizinde dısarıya işiniz düşer böyle bir dönemde hayat bu belli olmaz, poliste size yazarsa cezayı aklınıza bu yorumunuz gelsin.

Savunduğum falan yok ne alaka savunmak? Yaptıgımın doğrulugunu yanlıslıgını tartışan sizsiniz banada haddinizi aşan bir şey söylerseniz tepkimi verirm hatalı oldugumu kabul etsemde bu da benim hakkım? Napayım izleyeyim mi linç girişiminizi ssessizce?
Haddimi asan mi??? Asil sen insan sagligini hice sayarak ortalarda dolasarak haddini asmissin!! Brn kimseyi linc etmedim. Yanlisa yanlis dogruya dogru derim. Istemiyorsaniz konu acmayin!! Tabi ki de tartisacagim PANDEMI var ve bu benide etkiliyor. Ya saka misiniz??? Yazdiklarinizida unutuyorsunuz. 😂😂😂

Sizinde dısarıya işiniz düşer böyle bir dönemde hayat bu belli olmaz, poliste size yazarsa cezayı aklınıza bu yorumunuz gelsin.
Ben keyfi cikmiyorum. Merak etme isim dusmuyor valla akraba ziyareti is dusmek degildir. Ben yasak denilince yasaklara uyarim. Ama iyi temennilerin icin tesekkurler😂😂

Haddimi asan mi??? Asil sen insan sagligini hice sayarak ortalarda dolasarak haddini asmissin!! Brn kimseyi linc etmedim. Yanlisa yanlis dogruya dogru derim. Istemiyorsaniz konu acmayin!! Tabi ki de tartisacagim PANDEMI var ve bu benide etkiliyor. Ya saka misiniz??? Yazdiklarinizida unutuyorsunuz. 😂😂😂

Eee Bende diyorumki zaten bu konudaki hatamı kabul ettim daha ne yapayım diyorum? Bi sefere mahsus oldu böyle bir şey ?? Ne yapacaksınız yani?? Markete giderek tehlikeye atmıyomuyuz insan sağlıgını ? Ben yürüme mesafesinde bi yemeğe gittim diye mi bu tepki? sanki baloya gittim. alttarafı 5-6 kişiydik. 1 evde 10 kişi yaşayanlar çalışanlar napıyor evde maske mi takıyorlar 7-24? Allah askıma bırakın saçmalamayı camdan dışarı bakıp yoldan geçen baskalarına söyleyin bana söyleyeceğiniz kadar bu kadar tepki vermeye hazırsanız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X