satılık ev meselesi

sizce tepkimde haklı mıyım?

• haklısın

OY: 61 95,3%
  • haksızsın

OY: 3 4,7%

• Ankete Katılan
    64
Tabi ki çakallık ama 400 binlik evi aracısız 380 e satabilirsiniz o kadar düşülünebilir 5 binde çok komik bir rakam 400 binde
bence o bile verilmemeli arada arkadaşlık hatrı varsa.
emlakçı gibi hergün müşteri arayıp ev gezdirmiyor ki.
çevresinde ev almayı düşünen ve bu kişiye soran olursa bizi öneriyor sadece.
biz ona adımıza pazarlık yap da demedik, alıcı gelir evi görür fiyatı bizimle konuşur.
normali budur.

Annem de duzgun bi fiyat gelirse arsami satarim demisti. Halamin oglu da ornegin degeri 100 bin olan ve yakinda acilacak tren istasyonuyla bir kac kati daha yukselecek arsa icin 70 bin tl ye alici bulmus getirmis. Zaten olu yermis daha fazlaya satamazmisiz. Ama ortada nasil kosturuyor. Annem ne alaka falan diye sorunca meger arsayi satarsa 5000 cebe indirecekmis. Sirf bu yuzden annem arsayi satmaktan vazgecti.

Eger evin degerini dusurmeden arti komisyon koyup satabilseydi ehh belki. Ama evin degerini dusurup kalanini cebe indirecekse asla.
yani.
alıcı gelsin görüşelim zaten pazarlık yapılacak.
istemediğimiz halde adımıza pazarlık yapıp fiyatı aşağı çekmesi, aradakini cebe indirmesi arkadaşlığa sığmaz.

Dost kazığı!!!Dolandırıcıya bak utanmasa eşini 350 ye razı edip üstünü kendi alacak terbiyesiz adam! Sanki ev piyangodan çıktı da milletin malının ortakçısı olmuş.Eşiniz hanıma söyledim bu dediğini çok kızdı kesinlikle kabul etmiyo desin!

Siz nasıl öğrendiniz başkasına satıp kar edeceğini. Madem bu öğrenildi eşinizde zaten ona satmaz yani artık neden satsın o da zarar etmeyi istemez. Ayrıca arkadaşına değil onun bulduğu birine versin, bulduğu kişiyle de siz yüz yüze görüşün gerçek miktarı söyleyin ve alın. Eşin arkadaşına o fiyattan satmak istemediğini söyleyip olayı kapasın. Emlakçıya verin daha iyi.

Dost kazığı!!!Dolandırıcıya bak utanmasa eşini 350 ye razı edip üstünü kendi alacak terbiyesiz adam! Sanki ev piyangodan çıktı da milletin malının ortakçısı olmuş.Eşiniz hanıma söyledim bu dediğini çok kızdı kesinlikle kabul etmiyo desin!

Arkadaşım emlakçının maksimum 4 bin lira komisyon alması gerek fazla vermeyin zaten.
ben de ona sinirlendim. sanki kendi malını satıyor. cebine daha fazla para girsin diye alıcı yerine eşimle pazarlık yapıyor.

Siz nasıl öğrendiniz başkasına satıp kar edeceğini. Madem bu öğrenildi eşinizde zaten ona satmaz yani artık neden satsın o da zarar etmeyi istemez. Ayrıca arkadaşına değil onun bulduğu birine versin, bulduğu kişiyle de siz yüz yüze görüşün gerçek miktarı söyleyin ve alın. Eşin arkadaşına o fiyattan satmak istemediğini söyleyip olayı kapasın. Emlakçıya verin daha iyi.
ortak bir tanıdıktan duydum.
eşime kalsa kabul ederdi, ben kabul etmedim.
haftaya emlakçıyı ayarlamış olurum muhtemelen.

merhaba hanımlar
bilenler bilir, memlekete taşınma planımız var ve evi satışa çıkardık.
malum sitelere ilan verdik. eş dost sağa sola söylüyor filan ama eşimin arkadaşlarına kızıyorum ben.

evi (ör:400 bin) tl ye satışa çıkardık. pazarlık olursa 3-5 bin ineriz diye düşündük.
eşimin arkadaşları ise X TL ye verirsen alırız veya alıcı buluruz diyorlarmış.
eşim de ses etmemiş.

en son bugün bir arkadaşı aramış, son fiyat ne olur demiş, eşim de 380 bin olur demiş nedense, bana sormadan fiyat veriyor ona buna.

meğer arkadaşı bir alıcı bulmuş. alıcıya 395 bine satacakmış. bize 380 bin verecekmiş. eğer eşim 370 dese yine öyle olacakmış. aradaki 15-25 bin tl onun cebine kalacakmış.

arkadaşı emlakçı değil ya da her gün birilerine evi gezdiriyor da masraf yapıyor değil.
sadece soran olursa aracılık yapıyor komisyon için.

sizce bu çakallık değil mi?

ben de eşime kızdım. 395 bin den aşağıya satamam. arkadaşın yorulmasın dedim ama bilemiyorum.
Öncelikle evinize bir değer biçin. (Örneğin:295bin.) sonra bunu %10 fazlaya satışa çıkartın. (Örn: 325 bin) arayan soran olursa temiz 300 istiyoruz diyin. Kafanız rahat olsun.

Yada malum siteye ilan verin alıcı bekleyin.

merhaba hanımlar
bilenler bilir, memlekete taşınma planımız var ve evi satışa çıkardık.
malum sitelere ilan verdik. eş dost sağa sola söylüyor filan ama eşimin arkadaşlarına kızıyorum ben.

evi (ör:400 bin) tl ye satışa çıkardık. pazarlık olursa 3-5 bin ineriz diye düşündük.
eşimin arkadaşları ise X TL ye verirsen alırız veya alıcı buluruz diyorlarmış.
eşim de ses etmemiş.

en son bugün bir arkadaşı aramış, son fiyat ne olur demiş, eşim de 380 bin olur demiş nedense, bana sormadan fiyat veriyor ona buna.

meğer arkadaşı bir alıcı bulmuş. alıcıya 395 bine satacakmış. bize 380 bin verecekmiş. eğer eşim 370 dese yine öyle olacakmış. aradaki 15-25 bin tl onun cebine kalacakmış.

arkadaşı emlakçı değil ya da her gün birilerine evi gezdiriyor da masraf yapıyor değil.
sadece soran olursa aracılık yapıyor komisyon için.

sizce bu çakallık değil mi?

ben de eşime kızdım. 395 bin den aşağıya satamam. arkadaşın yorulmasın dedim ama bilemiyorum.
normal emlakçı bile o kadar almıyo o ne bea öyle :KK57:sen sonuna kadar haklısın sakın yüz verme cnm:KK20:

Bilemiyorum herkes kendi ekmeğinin kavgasına bakıyor, ben eşinizde suç buldum 20 bin tl pazarlık payı olamaz
bence de eşim suçlu. niye adamı aracı kabul edip istediği fiyata razı oluyor?
arkadaş değil o, asalak.
bizim evimizden bir araba parası kar edecek aklınca.

çakalın önde gideni hem de.
eşinle konuştunuz mu defedin başınızdan bu uyanığı.
15.000 komisyon mu olur.
nerdeymiş o yoğurdun bolluğu öyle.
dün akşam konuştuk canım.
ben emlakçı ayarlayacağım önümüzdeki haftaya inşallah.

biz değil kendi teklif etti yardımcı olmayı. eşim de o zaman karşılığını veririm dedi. ama arkadan iş çevir demedi.
alıcı var ama 380 veririm diyor ne dersin demek başka. alıcı 395 verecekken 380 e razı ol demek başka.
Daha önce mal sattınız mı bilmiyorum ama o işler öyle değil.Emlakçıya gidin fiyatı söyleyin.O da indirmeye çalışacak.
Araba aldım 180 e.Senesi dolmadı daha yaşında değildi.Aldığım Galeri 140 dedi.İlanla falan uğraşamam zaten çok beklersem vazgeçerim.Bu işleri bilen çevresi geniş bir arkadaşıma ben 150ye razıyım sat dedim 2 hafta süre verdim.155 e hemen sattı.5 kendisi aldı.
Eğer acelemiz yok söylediğimden aşağı inmem aylarca bekleyebilirim diyorsanız emlakçı mantıklı ama o da öyle 400 lük evden 5 e razı olmaz.yüzde 4 den 16000 olacak emlak komisyonu yarısını siz ödeyeceksiniz.
Çok uzun sürebilir evi satmanız zira krizde var.Süre sıkıntınız varsa sinirle bu adamla kötü olmayın derim ben.Satış işi zor ve herkesin harcı değil.Yinede siz bilirsiniz tabi :)

Daha önce mal sattınız mı bilmiyorum ama o işler öyle değil.Emlakçıya gidin fiyatı söyleyin.O da indirmeye çalışacak.
Araba aldım 180 e.Senesi dolmadı daha yaşında değildi.Aldığım Galeri 140 dedi.İlanla falan uğraşamam zaten çok beklersem vazgeçerim.Bu işleri bilen çevresi geniş bir arkadaşıma ben 150ye razıyım sat dedim 2 hafta süre verdim.155 e hemen sattı.5 kendisi aldı.
Eğer acelemiz yok söylediğimden aşağı inmem aylarca bekleyebilirim diyorsanız emlakçı mantıklı ama o da öyle 400 lük evden 5 e razı olmaz.yüzde 4 den 16000 olacak emlak komisyonu yarısını siz ödeyeceksiniz.
Çok uzun sürebilir evi satmanız zira krizde var.Süre sıkıntınız varsa sinirle bu adamla kötü olmayın derim ben.Satış işi zor ve herkesin harcı değil.Yinede siz bilirsiniz tabi :)
anlatamıyorum sanırım.
biz ondan yardım istemedik, kendisi etrafa duyururum ya da soran olursa akraba, dosta sizin evi söylerim dedi.
eşim de arkadaş hatrıdır, yardımcı oluyor diye evi satınca ona da para vermeyi teklif etti, ben de makul buldum.

dürüstçe evi 395 e alan birini buldum, 380 sizin olsa dese belki kabul ederdik belki hayır derdik.
ama bize asıl fiyatı söylemeden 380 e alıcı buldum ama biraz daha indirim istiyor deyip YALAN söyler ve parayı ceplerse elbette buna iyi niyetle bakamam.

zaten biz de bir süre bekleyip emlakçıya verecektik, bu adam yüzünden haftaya çektim emlakçı işini.

anlatamıyorum sanırım.
biz ondan yardım istemedik, kendisi etrafa duyururum ya da soran olursa akraba, dosta sizin evi söylerim dedi.
eşim de arkadaş hatrıdır, yardımcı oluyor diye evi satınca ona da para vermeyi teklif etti, ben de makul buldum.

dürüstçe evi 395 e alan birini buldum, 380 sizin olsa dese belki kabul ederdik belki hayır derdik.
ama bize asıl fiyatı söylemeden 380 e alıcı buldum ama biraz daha indirim istiyor deyip YALAN söyler ve parayı ceplerse elbette buna iyi niyetle bakamam.

zaten biz de bir süre bekleyip emlakçıya verecektik, bu adam yüzünden haftaya çektim emlakçı işini.
Yok
Kesinlikle ben anlatamıyorum heralde
Neyse ne
Size kolay gele

X