Şeker yüklemesinde şekeri çıkanlar nasıl bir süreç bizi bekliyor.

Hayatguzeldir

Bir Dilek tut benim için...
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
391
2.767
Merhabalar,

Bir kaç sorum olacak bilgili olanlar yanıt verebilir mi🧡

1- Gebelik şekeri icin kanı parmaktan mi koldan mi aldılar. ?

2- Gebelik şekeriniz kaç çıktı ve nasıl bir tedavi uygulandı siz daha sonra nasıl kontrol ettiniz.?

3- kaçıncı haftada da doğum yaptınız normal mıydı sezeryan mi ?

4- Bebeğinizin suyunda azalma artma oldu mu kilosu nasıldı doğum sonrası sarılık geçirdi mi.?

Teşekkür ederim şimdideden anneler :)))

Merhaba gebelik şekeri için yükleme yapılırken koldan kan alınıyor açlık 1. saat ve 2. saat olarak 3 defa. Benim sınırda çıktı diyetisyene yonelndirdi doktor sabah akşam aç tok ölçüyorum kendim kontrol altında tutuyorum tatlı birşey yemiyorum hamurişi çok az yiyorum. Bazı durumlarda diyet yapılsa bile şeker kontrol edilemiyor o zaman hap insulin gibi yöntemlere başvuruluyor. Şu an hala süreç içerisinde olduğum için bu kadar bilgi verebileceğim suyu sormuşsunuz eksilme artma gibi bir durum siz konusu olmadı çok şükür

Merhaba gebelik şekeri için yükleme yapılırken koldan kan alınıyor açlık 1. saat ve 2. saat olarak 3 defa. Benim sınırda çıktı diyetisyene yonelndirdi doktor sabah akşam aç tok ölçüyorum kendim kontrol altında tutuyorum tatlı birşey yemiyorum hamurişi çok az yiyorum. Bazı durumlarda diyet yapılsa bile şeker kontrol edilemiyor o zaman hap insulin gibi yöntemlere başvuruluyor. Şu an hala süreç içerisinde olduğum için bu kadar bilgi verebileceğim suyu sormuşsunuz eksilme artma gibi bir durum siz konusu olmadı çok şükür
Evde ölçüm yapılan aletin markası nedir acaba doktor mu yazdı siz mi aldiniz eczaneden.

Cevap vermek için geç mi kaldım bilmiyorum ama ilk gebeliğimde çıktı koldan yapıldı tahlil 212 çıkmıştı baya yüksekti diyetle kontrol altına aldık. İnsüline gerek kalmadı. Bebeğim 38. Haftada normal doğumla doğmuştu.

Evde yaptığınız ölcümlerde 1 saat ve 2 saat sonrası için kaç cıkmasını uygun görmüştü doktorunuz?

X