Sekerim taş gibi sert oldu

tiramisu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2007
148
1
kızlar merhaba, benim koca bir kutu şekerim nemden mi buhardan mı bilmiyorum ama taş gibi olmuş atmaya da kıyamıyorum biraz araştırdm bilen yok aranızda bu şekeri nası eski haline getiririm fikri olan var mı. cam kavanoza tamamen yapışmış ve taş gibi sert:uhm:

Balyoz kullan:Roflol:

Şaka canım tabii ki. Ben olsam küçük parçalara ayırır robottan geçirir şerbet ya da v.b. tatlı yapımında kullanırdım.

kızlar merhaba, benim koca bir kutu şekerim nemden mi buhardan mı bilmiyorum ama taş gibi olmuş atmaya da kıyamıyorum biraz araştırdm bilen yok aranızda bu şekeri nası eski haline getiririm fikri olan var mı. cam kavanoza tamamen yapışmış ve taş gibi sert:uhm:
Mesela şerbetli bi tatlı yapımında kullan.Kavanozun içine sıcak su dökersin,gevşeyince de tencerene aktarırsınyerimseniben

.

:Roflol::Roflol::Roflol:
MİHRCEM Allah iyiliğini versin...Daha yeni bi topicten ağlayarak çıktım:Roflol:

tiramisu arkadaşım, şekerleriniz ne çeşit şeker? kesme şeker mi, akide şekeri mi, toz şeker mi :uhm: ya da bayram şekeri mi:uhm:

tiramisu arkadaşım, şekerleriniz ne çeşit şeker? kesme şeker mi, akide şekeri mi, toz şeker mi :uhm: ya da bayram şekeri mi:uhm:

Diğerleri zaten özelliği gereği taş gibidir canım. Dolayısıyla tekrar taş olma eğilimi yoktur.:Roflol: Ama toz şeker öyle değildir hep taş kesilmek ister.

Sanırım toz şeker:Roflol:

Diğerleri zaten özelliği gereği taş gibidir canım. Dolayısıyla tekrar taş olma eğilimi yoktur.:Roflol: Ama toz şeker öyle değildir hep taş kesilmek ister.

Valla doğru söylüyorsun :Roflol: ama mesajı yazdığım saate baktım, o saatte normal bir soru yinede tatlicadiarzu

Şaka canım tabii ki. Ben olsam küçük parçalara ayırır robottan geçirir şerbet ya da v.b. tatlı yapımında kullanırdım.

kızlar Allah ne istiyorsanız gönlünüze göre versin emiiiii, yahu bu saatte güldürdünüz beni çok yaşayın siz. Şeniz
Şeker mevzusuna gelince zaten gerekli cevaplar verilmiş ben bidaha tekrar etmiyorum

şekerin toz şeker olduğunu belirtmeye gerek görmedim zira diğer şeker türlerinin genelde taş gibi olma özelliği arz ettikleri oldukça açıktır; açık olduğunu düşündüğüm bir ifadeyi bi daha açmak ancak algılama problemi olan kişiler üzerinde uyguladığım bir yöntemdir ki burda gerek görmedim..verilen tavsiyeler içinde değerlendirmeye değer bulduğum tek yöntem olan üzerine sıcak su dökerek bi şekilde şerbet olarak kullanma fikri aklıma gelmiş olsa da acaba başka şekilde çözülür mü yönündeki iyiniyetli alternatif arayışımın sizleri pek bi eğlendirdiğini tespit etmiş bulunmaktayım ki ne mutlu bana bu ramazan ayında sevaba girdim demektir..:teytey:

Güzelim, senin taş gibi şekerler benim başımı yarmaya başladı, yavaş at biraz. sırnaşık şey

X