Sel felaketi

Allahım sen yardımcı ol zor durumda olanlara..

hangi akılla hangi zihniyetle yapıolar bu yağmalama işini de anlayamıyorum...belli ki insanlar zor durumda bir de üzerlerine kabus gibi çöküyolar..ama o yağmalanan ki ben buna çalınan diyorum yar olmaz kesinlikle hiç bi hayrını da görmezler inşallah..yazık yani 2 tane tabağı almış yaşlı bi kadın yüzünde sevinçli bi ifade sanki kendi malı da hadi bunları da kurtardım der gibi...

hırsızdan geçilmiyodu felaket yerleri..

Allah yardım etsin o işyerlerine..Allah daha çok werir inşaallah..çok üzüldüm gerçekten o duruma...

allahım sen koru yarabbim. ölenlere allahtan rahmet yakınlarınada rabbim sabır versin.

dere yataklarına ev ve yol yapmalarına izin verenlerde kabahat bulmak lazm :eek:klava:

allah yardımcıları olsun.gerçekten çok üzüldüm.sabah haberlerde arabaları denizin içinde gördüm.evlerin duvarları yok.kolay değil onlar için

ya benim aşkımm gemidee off haber alamıorum numara kullanılmıyo dio kafayı yicemm deniz çok kötüdür şimdi yaa allaım nolur bişi olmamış olsnnnnnn:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım merak etme vodafone ise istanbul ikitellideki santrali sel etkilemiş bazı bölgelerde kesintiler yaşanabilirmiş merak etme canımm.

diğer magdurlarımızada allahtan sabır diliyorum.

ben böyle yağmur görduğumu hatırlamıyorum.. bir yandan gök gurultusu bir yandan şimşekler sabaha kadar uyumadım.. Allah hepimizin yardımcısı olsun
bu kadar olan şeye rağmen maalesef bizim ülkemizde olağan üstü hal ilan edilmiyor. ve insanlar bu şartlara rağmen işe gitmek zorunda olduğu için sokaklara dökülüyorlar. sonuç görüldüğü gibi felaket. o kadar giden canın hesabını kim verecek acaba. haberlerde vatandaşlardan yarın zornlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları söyleniyor. peki söylermisiniz işe gitmek zorunda olan insanlar (bizim ülkemizde felaketmiş, tufanmış vs.. takmayan ne kadar iş veren olduğu malum) ne yapacak? işlerinden olmak bahasına evden çıkmasınlarmı yoksa işerini kaybetmemek için hayatları bahasına sokağamı çıksınlar. işyeri sahiplerine iki gün, üç gün yada kaç gün gerekiyorsa iş yerleri açılmayacak açanı mühürlerim demek neden zor geliyor? bazılarının rantlarına engel olmaktanmı korkuyorlar? korkmaya devam etsinler. gece yataklarına girdikleri zamanda vijdanları onları rahat bırakmayacak. bütün zarar görenlere geçmiş olsun diyorum...

böyle bir durumdan ramazan ayında bile istifade etmeye çalışan yaratıklara inanamıyorum yaa.....

hiç ölmeyeceklerini mi zannediyorlar, onca yardıma ihtiyacı olan varken nasıl gözleri görüyor o malları...

2 sene önce samsun'da seli yaşamıştım gerçekten çok feci bir durum, allah yardımcıları

olsun...Ölenlere rahmet etsin....

ıÇıM ÜRPERDı
kardeşimde istanbul'da felaketti diyor
ama en acısı insanımızın vicdanını kaybetmesi
YAĞMALAMA hemde bu mubarek ayda ve canı yananların malları
ölenler rahmet ve ıstanmulda yaşayanlara geçmiş olsun diliyorum

kızlar bende çerkezköyde oturuyorum burayı okadar etkilrmedi ama çevremiz saray tekirdağ silivri berbat durumda allahım sen zorda olanlara yardım et yarabbim

Allahım sen yardım et mübarek aylarda inşallah zorda olanlara...

ölenlere Allahtan rahmet yakınlarınada büyük sabır diliyorum.

ya benim aşkımm gemidee off haber alamıorum numara kullanılmıyo dio kafayı yicemm deniz çok kötüdür şimdi yaa allaım nolur bişi olmamış olsnnnnnn:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
canım merak etme alırsın inşallah :Saruboceq:

Acılarını ve üzüntülerini yürektan paylaşıyorum.dün haberleri izllerken gördüğüm manzaralar içimi acıttı.rabbim ülkemize böyle acılar vermesin bir daha.allah yardım etsin zor durumdaki herkese.:Saruboceq:

malesef yine bilgisizliğimiz, cahilliğimiz, umursamazlığımız yüzünden insanlarımızı kaybettik
sel basan tüm bölgeler yağmurdan değil, derelerin taşmasından o kadar etkilendi
bu yüzyılda dereleri ıslah etmeyi beceremiyoruz...
eskiden bu bölgelerde bu kadar insan yaşamadığı için bu kadar ciddi sonuçlara malolmuyordu
şimdi boş alan kalmadı... lütfen bu ders olsun yetkililere, şu derelere bir çare bulsunlar...

ölenlere allah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar versin :Saruboceq:

allahım sen yardım et ...çok üzülüyorum ya ben böyle evimde rahat rahat otururken o kardeşlerimize...:1no2:

inanamıyorum ya selde yıkılan kalan kargo arabalarını yağmalıyorlar milletin eşyalarını resmen götürüyorlar, fabrikalarıda yağmalıyorlarmış, ya bazen insanlara inanamıyorum

oruç oruç beddua etmek istemiyorum ama allah b...larını versin. yani her fırsatta kendi lehlerine nasıl çeviriyorlar nasıl bir millet olduk. kahretsin ya. inanamıyorum ya allahım herkese merhamet duygusu, insanlık versin.

allah bütün mağdur olanların yardımcısı olsun...hepimize geçmiş olsun...

yine selden değil ihmalden kayıplarımız...
31 kişi olmuş ölenler, hala 12 kişi kayıp, hepimize geçmiş olsun...
olan yine gidenlere oldu...

X