Sel felaketi

kızlar buradada hava çok kötüydü evime sular girecek diye hiç uyuyamadım ist neler yaptılar kimbilir ölenlere rahmet diliyorum

felakette hayatını kaybeden herkese allahtan rahmet,yakınlarına başsağlığı diliyorum...
zarar gören herkese geçmiş olsun...
deprem felaketini konuşurken bunlar hep esgeçildi(birşeyi yaparken ötekini unutuyoruz ya da görmezden geliyoruz!...)
dere yataklarını yol olarak kullanınca olan masum insanlara oluyor,bir dere yatağını bile ıslah edemiyoruz...
zavallı insanların evlerini yağmalayan o insanlarında(!)iki yakası bir araya gelmesin inşallah...
:eek:klava:
tanrım herkesin yardımcısı olsun...:Saruboceq:

izledikçe kötü oluyorum, 7 tane kadın işçi minibüste boğulmuş kapıyı açamadıkları için mafoldumben

felakette ölenlere allah rahmet eylesin.bende küçükçekmecedeyim sel olan yerler evime çok yakın ama biz yüksek tarafta olduğumuz için bizi etkilemedi oralar alçakta olduğu için oraları bastı sular.allahım yardımcıları olsun:Saruboceq::Saruboceq:

allahım bu sel felaketi ne ya allahım zorda kalanlara yardım et rabbim cok üzüldüm ya aglıyom sabahtan beri bi yandan sel bi yandan sehit ne oluyo türkiyeye arkadaslar

allahım ya onca ölen insan var bide bunun üstüne yagmalama yapılıyo rezalet ötesi inanamıyorum ne biçim insanlar varya

Allah yardımcıları olsun selden etkilenenlerin...ölenlere de rahmet diliyorum...yağmur her zaman böyle yağabilir de önlemler niye yetersiz anlamıyorum...dere yataklarını ıslah etmezler de yol kenarlarına bilmem ne çiçeği dikerler...:nazar:yazık oldu ölenlere...

Daha çok küçükken tanışmıştım sel felaketiyle... ızmir'deki selde 70 kişi ölmüştü. şimdi yine aynı şeyler... Allah rahmet eylesin . benim sinirimi bozan burnunun dibinde 7 tane ceset var insanlar yağmaya soyunmuş. porselen tabakların bilmem nelerin peşinde ölecek neredeyse. insan kurtar desen kılını kıpırdatmaz. pazar arabasıyla hatta kamyonaetle gelmişler yağmaya. üstelik ramazan ayındayız. ağlayanın malı gülene yaramaz bilmiyorlar mı? biz böyle millet değildik... ne oldu bize bilmiyorum.. 17 ağustosta da insanlar enkazdayken birileri yağmaya girişmişti. nasıl bir vicdan bilmiyorum. yavaş yavaş ümitlerimi kaybediyorum bu millet ile ilgili...

aslında şaşırmamamız lazım bu yağmalayan yaratıklara çünkü depremde sakaryada defalarca şahit oldum

bırakın eşyayı "insan" kaçıyorlardı...süper marketler, yıkılmış binalar, dükkanlar ayrı hem de yanı

başlarındaki enkazlarda belki yüzlerce insan varken...şimdi sel felaketinde de durum aynı allahım bu

yaratıkları, insan müsvettelerini alsın bu dünyadan...

biz de silivride yazlıktayız ben, annem ,babam ve yeğenim.burada aşırı yağmur yağdı sitenin yolları sel oldu.bütün yakınlarımız aradı nerdesiniz diye,gece çok korktum yağmurdan,bişi olacak diye annemlere kalsa bişi olmaz daha diye kalmaya devam etmek istiyorlar,ikna olmuyorlar dönmeye ben yarın dönücem.sevgilimde ikitellide çalışıyor,ben izleyince haberleri çok korktum o yollardan nasıl geçti ya yağmur başlarsa diye aşırı panik oldum.bi atlatsak bugünleri hayırlısıyla.izmite geçicekmiş sel,pazartesi de oklm açılıo ben pazar izmite gidiorum,korkuyorum oraya giderken de ya yolda bişi olursa çok korktuyorum ben yasenağlama

tüm selzedelere geçmiş olsun
ölenlere Allah rahmet eylesin..
en çokta 1.5 yaşındaki kıs çocuğuna üzüldüm
gözyaşlarımı tutamadımsenağlama
ennesinin elinden kaymış sele kapılıp koyabolmuş
ne acı bir durum..
heryer çöplük gibi olmuş..
tonlarca araba kilometrelerce sürüklenmiş..

Alalh beterinden korusun..

inşallah canım ya bu kadar hasarla kapnır bu felaket ama dahada yağışlar sürücekmiş Allah hepimizin yardımcısı olsun. Benimde evde bi sürü hasar var pimaş boruları patlamış evim su oldu hep gece. Ama allahtan maddi hasar manevi hasardan korusun Rabbim

çok geçmiş olsun

biz de silivride yazlıktayız ben, annem ,babam ve yeğenim.burada aşırı yağmur yağdı sitenin yolları sel oldu.bütün yakınlarımız aradı nerdesiniz diye,gece çok korktum yağmurdan,bişi olacak diye annemlere kalsa bişi olmaz daha diye kalmaya devam etmek istiyorlar,ikna olmuyorlar dönmeye ben yarın dönücem.sevgilimde ikitellide çalışıyor,ben izleyince haberleri çok korktum o yollardan nasıl geçti ya yağmur başlarsa diye aşırı panik oldum.bi atlatsak bugünleri hayırlısıyla.izmite geçicekmiş sel,pazartesi de oklm açılıo ben pazar izmite gidiorum,korkuyorum oraya giderken de ya yolda bişi olursa çok korktuyorum ben yasenağlama

çok geçmiş olsun

Allah yardımcıları olsun
Allah göstermesin bir daha böyle felaketleri Türkiyeme

Sel bekleniliyor ama önlemler yok,sonra ölen ölür hesabını kim verir gidenleri kim geri getirebilir.....

ne diyebilirim ki kelimeler yetmiyor,boğazım düğüm....Kimlerin utanç duyması gerekkkkk

Mekanları cennet olsun,yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum....

ööööööööööfffffffff ne geceydi bea.......allah yardımcı olsun evsiz kalanlara zor durumda olanlara.........bu gece de yagıcakmıs ......istanbul ........altın sehir istanbul.........koskoca bir MEGAKÖY

Başakşehir Sel altında Belki bileniz vardır Sular vadisi artık yok

Kardeşim yolda sağsalim bir gelseydi ve istanbulda hala yağmur devam ediyormuş ...
Rabbim sen kullarının yanında ol Sana daima ihtiyaçları var ..

Allah yardımcısı olsun insanların.çok korkunç şeyler izledik.en acı verenide yağmacılar nasıl insanlar anlayamıyorum.aldıkları malları nasıl sokacaklar evlerine o kadar acı varken bu şerefsizliği nasıl yapıyorlar.
Ölenlere rahmet diliyorum.
Allah bir daha yaşatmasın inşallah.

Allah hepimizin yardımcısı olsun sanki gök parçalanıyor nasıl bir gökgürültüsü Allah dışarda olanlara yardım etsin :Saruboceq:

Allah afetlerden korusun cümlemizi....
Yıne yağmur başladı şuan ve bu yağmurların iki katı yağmur bekleniyormuş...
Rabbim beterinden korusun inşaallah...
Ölenlere rahmet, yakınlarınada sabır versin Rabbim...

X