Serbest Şiir Yarışması Anketi

Serbest Şiir Yarışması Anketi

• 1.Serbest Şiir [COLOR="Red"]kendi isteği ile çekildi[/COLOR]

OY: 8 9,4%
  • 2.Serbest Şiir

OY: 2 2,4%
  • 3.Serbest Şiir

OY: 4 4,7%
  • 4.Serbest Şiir

• 5.Serbest Şiir

OY: 1 1,2%
  • 6.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

OY: 17 20,0%
  • 7.Serbest Şiir

OY: 0 0,0%
  • 8.Serbest Şiir

• 9.Serbest Şiir

OY: 5 5,9%
  • 10.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 11.Serbest Şiir

• 12.Serbest Şiir

• 13.Serbest Şiir

OY: 19 22,4%
  • 14.Serbest Şiir

• 15.Serbest Şiir

• 16.Serbest Şiir

OY: 3 3,5%
  • 17.Serbest Şiir

• 18.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 19.Serbest Şiir

• 20.Serbest Şiir

• 21.Serbest Şiir

• 22.Serbest Şiir

OY: 6 7,1%
  • 23.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 24.Serbest Şiir

• Ankete Katılan
    85
Üstüme zaten alınmıyorum.. Halk bilmezse hak bilir lafı benim her zaman öncümdür.. Şiir evet bi çok yerde var. Ama altında hep ismim var bir çok yerde yayımlandı şiir portallarında.. Ama kk da bu şekil bulunduğunu bilmiyordum.. Hatta kendim ekledim mi acaba diye emin olamadım ve çok aradım ama bulamadım kendim eklememişim.. Çok üzüldüm tabi ki herkez olayların aslını bilmediği için kendilerinde bir takım düşüncelere kapıldı ama yine de burdan da dile getirmek istiyorum ki isimsiz şiir alıp yayımlayanları en azından şairi bilmiyorlarsa bile alıntı diye yazmayanları kınıyorum...!!!! Blogumda bu yüzden şiirlerin kopyalanmasını kaldırdım hiç bi şekilde alınmıyor çünkü bu olayla çok yerde karşılaştım hani benim şiirlerimi alıpta kendilerinin ki gibi yayımlayan bir çok insanı uyardım ve düzelttirdim bunu ama daha çok olmaması için bloğumda ki yazımları kaldırdım ve antolojiye de şiirlerimi eklemiyorum artık... Sonuçta ben diskalifiye olsam da olmasam da çekiliyorum.. Zaten en mantıklısı bu olacak. Bu şiirin istanbul çapında ikinciliği mevcut dört sene önce Liseler arası yapılan yarışmada imam hatip derneği öndsr tarafından ikinci seçildi.. Keşke katılmasaydım gerçekten verdiğim rahatsızlık için özür dilerim..

bir insan nasıl kendine ait olmayan bir şiiri alıp sağda solda isimsiz yayınlar anlamam hiç :eek:klava: düpedüz emeğe saygısızlıktır bunun adı.bir yazım vardı, herhangi bi forumda boşluğuma geldi yayınladım ve sonra pişman olup kaldırdım.ama iş işten çoktaaan geçmiş haberim bile yok.googlede aratmak geldi aklıma bi gece.ne göreyim :1shok: en az 50 sitede başka başka kişiler tarafından "ben yazdım" adı altında yayınlanmış.herkes kendine mal etmiş....gülsem mi ağlasam mı bilemedim ama elimden geldiğince sitelerden kaldırttım.emek kutsaldır ve sanal alem emeğe pek acımıyor anladım :1no2: bu açıdan sizi çok iyi anlıyorum senağlama

bu nasıl bir duygudur nasıl bir hırstır anlayamadım başkasının şiirini kendinin gibi göstermek emeğe ve kendine saygısızlıktır evet sanal bir alemdeyiz ama bu dürüstlüğümüzden ödün vermemizi gerektirmez
ayrıca bunu tespit etmek sadece 5 dakikanızı alıyor şiirin bir mısrasını google a yazmanız yeterli yani kendilerini akıllı diğer insanları aptal sanıyorlar berşuleciğim çok üzüldüğünün farkındayım ama zor duruma düşen sen değilsin onlar üzülme

6. Şiir (Baba)......gözyaşı diskalifiye sebebi;şiirin daha önce kk'da başka bir üye(MooN) tarafından izinsiz olarak yayımlanması dolayısı ile..http://www.kadinlarkulubu.com/gitme-anne-t117876/index.html

10. Şiir (Nikah Memuru)......nur1835 diskalifiye sebebi;kendine ait olmayan bir şiir ile yarışmaya katılması..()

18. Şiir (Bir Nevi Fahriye Abla)......Hülya diskalifiye sebebi;şiirin daha önce kk'da Hülya'nın Köşesi adlı başlıkta yayımlanması.

23. Şiir (Şehit Asker).............yetimkız disklifiye sebebi; kendine ait olmayan bir şiirle yarışmaya katılması..()

Sevgili arkadaşlar,yarışmada ki şiirlerden kendine ait olmayan varsa lütfen açık yüreklilikle bunu belirtsin!!!

bende bunu bekliyordum bende madalya peşinde olmadığımı göstermek ve gözyaşının bilmeden haksızlığa uğramasına sebep olduğumu düşündüğüm için şiirimi yarışmadan çekiyorum gerçekten şiirimi çok severek yazmıştım hatta menfur saldırıdan sonra geri çekmek istemiştim askerde akrabaları olanlar vardır onlar üzülmesin diye geri çekmek istemiştim bugüne kısmetmiş gözyaşı tekrar özür diliyorum şunu bilki sen kalbimizin birincicisin sevgiler
i

bu arada söylemeyi unuttum benim şiirim 1 nolu şiirdi kendi şiiriyle yarışmaya kalan diğer yarışmacılara başarılar

gözyaşı.. arkadaşım burada elbette senin bir suçun yok kendi sitelerinde şiirlerini yayımlaman hatta szölerini değiştirmen en doğal hakkın..şiir yarışmasının en belirgin kuralı şiirin daha önce kkda yayınlanmamış olmasınydı.ssende habersiz yarışmaya katıldın vede şiirin başkası tarafında sitede yayınlanmıştı.. kötü oldu üzüldüm..

fakat diğer arkadaşlara bi anlam veremedim sonuçta eğlence olsun diye katıldığımız bir şiir yarışmasıydı ve ön şart kendi şiirlerimiz olmasıydı.netten bulunan şiirler olsaydı onlarda haklıydı ..ki öyle olsa bizde bilirdik ahmet selçuk ilkandan bir şiir yayınlamayı:)
berşuleciğim en doğru kararı almışsın senin işin oldukça zor güzelim. ama herkes her yarışmaya katılacak diye bir şart yok lütfen arkadaşlar duyarlı olalım vede sadece bize hitap eden yarışmalara anlımızın akıyla katılalım..
herkese başarılar..

Arkadaslar iyi niyetle bu yarismayi duzenleyen, arkadaslara haksizlik yapldigi ortada bu duruma uzuldum acikcasi, kolay degil bu yarismalari duzenlemek, siirleri okuyup oyumu kullanmak icin ugramistim ama okuduklarima basta Bersulem olmak uzere emegi gecen herkese haksizlik yapiliyor ayirdiklari zamanlarina yazik oldu bence, o yuzden acikca yazmak istiyorum bu yarismada oy kullanmayacagim, bunu acik yureklilikle yaziyorum, cunku kendi siiri olan arkadaslarimiz bile bu konuda uzgunken belkide alinti olan bir siire oy vermis olmak istemiyorum, umarim hersey daha guzel olur sevgilerimle

bende bunu bekliyordum bende madalya peşinde olmadığımı göstermek ve gözyaşının bilmeden haksızlığa uğramasına sebep olduğumu düşündüğüm için şiirimi yarışmadan çekiyorum gerçekten şiirimi çok severek yazmıştım hatta menfur saldırıdan sonra geri çekmek istemiştim askerde akrabaları olanlar vardır onlar üzülmesin diye geri çekmek istemiştim bugüne kısmetmiş gözyaşı tekrar özür diliyorum şunu bilki sen kalbimizin birincicisin sevgiler
i

Teşekkür ederim. Zaten en güzelide bu benim için. a.s. Yazılarımda ve şiirlerimde sizlere güzel şeyler hissettirebilmişsem bu beni mutlu eder. :) zaten bi çok yarışma derecelerim var ama burda ki maksadım tamamen paylaşmaktı.:enbuyukkk:

Kurallar da eğer diğer sitelerde yayımlanmama şartı olsaydı koymazdım. Ama kadınlar kulübünde yayımlandığını hiç farketmedim. Hemde benim şiirimin sahiplenildiğini bu vesileyle öğrenmiş oldum.:eek:klava: Bütün herkeze başarılar diliyorum.:1hug: Bence herkez oylarını versin bu şekil hile yapanlar varsa zaten bu onların ayıbı.:mymeka: Berşulem emeğin için çok teşekkür ederim, gerçekten çok güzel şeyler çıkarıyosun ortaya çok emek harcıyorsun bu kadar emek sarfettiğin için en büyük birinciliği sen hakediyosun bence :hooray:
Ama üzülme:teselli: Sen herşeyi doğru ve güzel yapıyorsun, tabi ki herşeyde kontrol dışı bazı sorunlar burda da çıkar. Burası eylence ve paylaşım platformu ve emin ol bizleri yeterince mutlu ediyorsun.. Sevgiyle kalın. Umarım Hakeden kazanır. yerimseniben

Arkadaşlar benden her yarışma kategorisi sunduğumda tek bir talep geldi; şiir yarışması olsun şiir yarışması olsun!!!
Dedim ki konu belirlemeyeyim,ölçüye karışamyayım,mısrası yada diğer her ne varsa serbest olsun,hem katılımcıların,hem oy vereceklerin ağzına layık bir yarışma olsun..
Demek ki bu konuda yanılmışım:KK43: Gerçekten bu yarışmada çok hayal kırıklıklarına uğradım..Yarışmayı hazırlayan kişi olarak,şu duruma düşmek beni çok incitti bilesiniz..

Ah Şulecim yazık emeğine....

berşuleciğim yarışma adresinden sana bir mail yolladım ilgilenirsen çok memnun olacağım sevgiler

aaaa şaştım kaldım valla hepsini okumadım yazıların ama ne ayıp ya burda bile hile yapılıyor ya pes valla burda hepimiz eğlence için varız ya ne gerek var başkasının şiiri ile yarışmaya çok ayıp valla hiç yakıştıramadım kk nın kızlarına bu yarışmayı hazırlayıp emek verenlere ve kendi şiirleri ile katılanlara yapılan büyük bir ayıp bence yazık çok yazık yapılan emeğe saygısızlık üzüldüm şimdi gözyaşı şiirin çok güzel arkadaşım hiç üzülme bunu yapanlar üzülsün bence çok ayıp yaptıkları şey

ya bencede bu bir eğlence bu kadar gerilmeye değmez arkadaşlar.

ya bencede bu bir eğlence bu kadar gerilmeye değmez arkadaşlar.

evet eğlence amaçlı bir yarışma ama başta berşule olmak üzere yarışmayı düzenleyenler jüri bu yarışmaya emek veriyor ve vaktini ayırıyor ayrıca benim gibi uğraşıp bu şiirleri ortaya çıkaran arkadaşlarımızada haksızlık oluyor neden (gözyaşı dışında) diskalifiye olan arkadaşlarımızda uğraşıp şiir yazmak yerine başkalarını şiirleriyle yarışmaya katılıyorlar kimse onları yarışmaya katılmaya zorlamıyorki emin olun benim bugün çok canım sıkıldı ve günüm zehir oldu
eğlenceyi bu hale getirenler utansınlar

Şiir sanattır! Emektir. Çok çok zor bir eylemdir.
Bu zor eylemi gerçekleştiren kişlileri yürekten kutlayacaktım . Ama hevesim kursağımda kaldı inanın..
Şaşkınlıktan ne yazacağımı bile bilmiyorum.
Çok çok üzgünüm...

aman allahım :1shok: şok oldum gerçekten bu yarışmaya bende katılmak niyetindeydim bir türlü elim değipte oturup şiir yazamadım ve katılmadım ama bilseydim bende netten bana ait olmayan şiirleri arar bulur koyardım yadaaa benim eşiminde bir sürü şiirleri var antoloji.com da da var çok da güzel şiir yazar onunkileri bile koymak aklıma gelmedi neden böyle yapılıyor hiç anlamıyorum yazık değil mi bu kadar emeğe :KK43: kk ya renk gelsin eğlencemiz olsun diye bu kadar emek bu kadar zaman harcanıp bizlere böyle bir imkan sunuluyor ona bile saygılı olamıyoruz gerçekten yazık !
Gözyaşı senin adına çok üzüldüm :KK43: protestona katılıyorum orda da dediğim gibi şiirlerini kendine sakla en iyisi hatta bir kitap haline getir bende alırım büyük bir zevkle !
Berşule abla bizler için çok emek harcıyorsun, ailenden çalıp bizlere zaman ayırıyorsun doğrusu bu değildi elbet umarım bundan sonra çekilmezsin bir köşeye yeniden bizlere böyle imkanlar sunarsın ben bütün yarışmaları büyük bir zevkle takip ediyorum.
Daha bir sürü şey söylemek isterim aslında ama neysee herkes kendi ayıbından utansın..

Yok yok hemen pes edip,köşeye çekilecek göz var mı bende evlam:))

Sadece daha kurallı olmak gerekiyor..Evet gerçekten verdiğim emek,zaman,o,şu bu değil sadece ailemden, eşim ve çocuğumdan çaldığım zaman boşa gittimi üzülüyorum..
Neyse bu da ilk ve son olur itimat konusunda..Bundan sonra ipi göğüslemek o kadar kolay olmayacak herkes emin olsun..
Ayrıca şiir yarışmasına gerçekten emek veren ve kendilerine ait olan şiirleri bizlere sunan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler..Bir yandan da diyorum ki;
yooooo emeği bilen biliyor,yaptıklarım hiç de boşa gitmemiş..

Durmak yok!!! Yarışmalara devam,daha dikkatli daha intizamlı:1closedeyes:

hepsini okudum yazılanların ve ağzım açık kaldı...yuhh yani bu kadar olur...
insanlar iyi niyeti ile eşinden çocuğundan zaman çalıp burada bizlere daha eğlenceli vakitler geçirtmek için güzellikler yapmaya çalışıyorlar..bu yapılan revamı yani!
bu kadar basit olduğunu bilseydim katılırdım abimin şiirlerinden biriyle %90 da birinci gelirdim, birinizinden ruhu duymazdı..bidahaki sefere ölemi yapsamkitatlicadiarzu

yaaa benim bir hevesle ilk kez yazdığım ve kk ya eklediğim şiirlerim vardı şimdi baktımda onu da çalmışlar !!! ve hiç utanmadan kendi şiirleri gibi yayınlamışlar ayıp yaaaaa
ben cidden bu olaya çok üzüldüm ama galiba bir yerdede iyi oldu en azından bir daha böyle birşeye kalkışmazlar canım

hepsini okudum yazılanların ve ağzım açık kaldı...yuhh yani bu kadar olur...
insanlar iyi niyeti ile eşinden çocuğundan zaman çalıp burada bizlere daha eğlenceli vakitler geçirtmek için güzellikler yapmaya çalışıyorlar..bu yapılan revamı yani!
bu kadar basit olduğunu bilseydim katılırdım abimin şiirlerinden biriyle %90 da birinci gelirdim, birinizinden ruhu duymazdı..bidahaki sefere ölemi yapsamkitatlicadiarzu

He yapda saçına başına şekil vereyim ben..İmaj değişikliği şart sana..jeyyar

X