Serbest Şiir Yarışması Anketi

Serbest Şiir Yarışması Anketi

• 1.Serbest Şiir [COLOR="Red"]kendi isteği ile çekildi[/COLOR]

OY: 8 9,4%
  • 2.Serbest Şiir

OY: 2 2,4%
  • 3.Serbest Şiir

OY: 4 4,7%
  • 4.Serbest Şiir

• 5.Serbest Şiir

OY: 1 1,2%
  • 6.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

OY: 17 20,0%
  • 7.Serbest Şiir

OY: 0 0,0%
  • 8.Serbest Şiir

• 9.Serbest Şiir

OY: 5 5,9%
  • 10.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 11.Serbest Şiir

• 12.Serbest Şiir

• 13.Serbest Şiir

OY: 19 22,4%
  • 14.Serbest Şiir

• 15.Serbest Şiir

• 16.Serbest Şiir

OY: 3 3,5%
  • 17.Serbest Şiir

• 18.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 19.Serbest Şiir

• 20.Serbest Şiir

• 21.Serbest Şiir

• 22.Serbest Şiir

OY: 6 7,1%
  • 23.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 24.Serbest Şiir

• Ankete Katılan
    85
Ben de oyumu kullandim,herkese basarilar.

He yapda saçına başına şekil vereyim ben..İmaj değişikliği şart sana..jeyyar
ay çok güzel olur valla berşulem ya imaj değişikliği zamanı gelmiştisırnaşık şey

neyse susayım geyiğe çevirmeyelim burayıda, ciddi bir konu tartışılıyor:eek:

inanamıyorum ya...
gözyaşı canım bende yarışmaya kendi şiriyle katılanlardanım.ve baba şiirine oy verenlerdenim.çünkü çok etkilendim.yüreğine sağlık canım.
ama şuan çok üzgünüm.
olayın bu hale gelmesi hiç hoş değil.
bu sadece bir yarışma...herşey birinci olmakmı?
zaten şiirlerimizin herbiri bizim yüreğimizde birinci değilmi?
bu yapılan hiç hoş değil.burada kendinin olmayan bir şiiri kendininmiş gibi yayınlamak çok incitici.emeğe saygısızlık...
yaa yazacak şey bulamıyorumm....
barçman dikkatin için teşekkürler....

Her yarışmada şaibeli işler olur. Çözülür ya da çözülmez ama kuşku girer bir kere insanın içine. Uluslararası yarışmalarda bile olmuyor mu zaman zaman? Olimpiyatlarda yaşanmadı mı doping olayları? İnsanın olduğu yerde bunların olması normal...

Ancak bunun KK'da olması normal değil işte.

Burası bir paylaşım ve kadınlar arası dayanışma platformu. Yıllardır ezilen, hor görülen, hala eşlerinden dayak yiyen ve kendini benzer nedenlerden dolayı KK'ya atıveren kadınların, sade, hırslara yer olmayan, kavgaların çözüm getirmediğini anlayıp birbirine olumlu yaklaşımı salık veren o yüce varlıkların, kadınların yeri burası.

Sağ üst köşede hakedilmeyen bir madalya ile manevi değeri olan bir küçük hediye için değmez arkadaşlar. Bu yarışmalarda amaç hayatımıza farklı renklerin gelmesi, biraz da eğlenmekti. Birbirimiz hakkında bilmediklerimizi öğrenmedik mi bu yarışmalar sayesinde? Birbirimizin acılarına ortak olmadık mı? Anasını, babasını, bebeğini, eşini kaybetmiş olanları birlikte teselli etmedik mi?

Hala bilmeyenler varsa öğrensin arkadaşlar. Burada kişisel hırslara yer yok. Burada "ben" değil, "biz" varız. Ve eğer bir gün bu sitede birlik ruhu kalmadığını hissedersem bir daha dönmemek üzere ilk giden ben olurum.

Sevgiler...(Alıntı değildir, kendim yazdım.)

Her yarışmada şaibeli işler olur. Çözülür ya da çözülmez ama kuşku girer bir kere insanın içine. Uluslararası yarışmalarda bile olmuyor mu zaman zaman? Olimpiyatlarda yaşanmadı mı doping olayları? İnsanın olduğu yerde bunların olması normal...

Ancak bunun KK'da olması normal değil işte.

Burası bir paylaşım ve kadınlar arası dayanışma platformu. Yıllardır ezilen, hor görülen, hala eşlerinden dayak yiyen ve kendini benzer nedenlerden dolayı KK'ya atıveren kadınların, sade, hırslara yer olmayan, kavgaların çözüm getirmediğini anlayıp birbirine olumlu yaklaşımı salık veren o yüce varlıkların, kadınların yeri burası.

Sağ üst köşede hakedilmeyen bir madalya ile manevi değeri olan bir küçük hediye için değmez arkadaşlar. Bu yarışmalarda amaç hayatımıza farklı renklerin gelmesi, biraz da eğlenmekti. Birbirimiz hakkında bilmediklerimizi öğrenmedik mi bu yarışmalar sayesinde? Birbirimizin acılarına ortak olmadık mı? Anasını, babasını, bebeğini, eşini kaybetmiş olanları birlikte teselli etmedik mi?

Hala bilmeyenler varsa öğrensin arkadaşlar. Burada kişisel hırslara yer yok. Burada "ben" değil, "biz" varız. Ve eğer bir gün bu sitede birlik ruhu kalmadığını hissedersem bir daha dönmemek üzere ilk giden ben olurum.

Sevgiler...(Alıntı değildir, kendim yazdım.)
süper arkadaşım seni bu yazından dolayı kutluyorum umarım bu yazını başka bir
yerde aynen okumayız sevgiler sana senin güzel yüreğine

:çok üzgünüm:barcman seninde şiirin süperdi ama çekilmene üzüldüm

gerçekten yazık. arkadaşlar emek harcayıp bu yarışmayı bizlere sundular ve bazı arkadaşların hırsları yüzünden yarışmayı hzırlayan arkadaşlar üzüldüler emeğe saygı lütfen arkadaşlar.....

Bu yarışma başladığında, şiirleri okurken bir yandan da öyle kıskanmıştım ki helal olsun bizim kızlara diye. Bir yandan da katılamadığımın üzüntüsünü yaşıyordum. Neyse... Sonlara yaklaşırken Şehit Asker isimli şiiri gördüm ve çok şaşırdım, bu benim imzamdaki şiir değil mi diye. Okudum okudum ve anladım alıntı olduğunu. Tam haber verecektim Şule ablama, baktım ki tam o sırada şiir diskalifiye edilmiş. Şok oldum ya ben o anda. Hiç beklemezdim böyle bir şeyi.
Ve şimdi öğreniyoruz ki bir değil; birkaç alıntı şiir var.
Kalakaldım öylece. Ben utandım yahu.
Bu resmen hırsızlık ve kişiliksizliktir, başka birşey değil.
Neyse daha uzatmayacağım.
Benim de oy verdiğim gözyaşı için gerçekten üzüldüm. Üzülmeyin, biz şiirinizi çok sevdik ve kalpten hissettik.
BerŞule ablam bunca emeğinin üzerine karabulutlar gibi çöken hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Allah sana sağlık sıhhat versin de nice yarışmalar yapalım birlikte.
Kadınlar Kulübü özeldir, bu sıfata uyalım; uymayanları uyaralım ! :enbuyukkk:

Arkadaşlar yapılan emeğe saygısızlık, hem bu yarışmalara karşı ve en önemlisi de başkalarının duygularına yapılan büyük bir saygısızlık.
Herkes katılcak diye bir zorunluluk yok, ödev değil, görev değil sadece paylaşım için eğlence için güzellikleri paylaşmak adına yapılan bu yarışmalara da ihanet bence.
İyi ki önceden farkedildi KK'dan kaçmaz biliyorum, ve yine en çok sevindiğim o güzel şiiri yazanda yine KK'dan gözyaşı arkadaşımın olması...
Tebrik ediyorum kendisini. İnternet ortamında malesef oluyor, KK' da olmaz diyordum emindim. Ne diyelim, vardır herşeyde bir hayır.

Şulem devam canım, biliyorum sen yılmaz bir kadınsın.

Aslında isim vermeyecektim..Özellikle daha önce kk da yayınlanmış olanlar değil de,alıntı şiirlerle yarışmaya katılanlardan bekledim açıkçası..Çek şiiri yarışmadan durum böyle böyle demelerini çok bekledim...Sadece diskalifiye olmuştur yazısıyla yetinmek istedim ama böyle bir talep gelmedi:KK43:
Benim de açıkladığım için yükseklere çıkmadı başım,çok üzgün olduğumu belirtiyorum ama gerçekten iyi bir ders olduğunu anladım açıkçası..
Bundan sonra her yarışma kategorisini didik didik etmeyi,1 saat yerine 5 saat harcamayı göze aldım..

Üzülme canım. Emeklerinin boşa gitmediğini hepimiz biliyoruz. Sonuçta ortaya hep güzel şeyler çıkıyor ve eminim o an sen de tüm yorgunluğunu unutup kısa bir süre de olsa huzura eriyorsundur.
Bizler arkandayız ve sonuna kadar da her ihtiyacın olduğunda orada kalmaya devam edeceğiz...

tamam olan olmuşta ben bu sayfalarda en azından bir özür görmek isterdim:1no2:
emeklere saygısızlık yapılmış,bizler saf yerine koyulmaya çalışılmışız neyse sanırım yapanlar bu kadar üzülmedi:kahve:

Aslında isim vermeyecektim..Özellikle daha önce kk da yayınlanmış olanlar değil de,alıntı şiirlerle yarışmaya katılanlardan bekledim açıkçası..Çek şiiri yarışmadan durum böyle böyle demelerini çok bekledim...Sadece diskalifiye olmuştur yazısıyla yetinmek istedim ama böyle bir talep gelmedi:KK43:
Benim de açıkladığım için yükseklere çıkmadı başım,çok üzgün olduğumu belirtiyorum ama gerçekten iyi bir ders olduğunu anladım açıkçası..
Bundan sonra her yarışma kategorisini didik didik etmeyi,1 saat yerine 5 saat harcamayı göze aldım..

sen üzülme berşulem bak burada haksızlığa tahammülü olmayan hafiye barçman var ben sana didikleme konusunda yardımcı olurum canım benim

sen üzülme berşulem bak burada haksızlığa tahammülü olmayan hafiye barçman var ben sana didikleme konusunda yardımcı olurum canım benim

Barçman, benim kızın gözlüğü kayboldu. Bir el atversen şu işe. Duyduk ki bir uçan, bir de kaçan kurtuluyormuş elinden...

Bütün herkese güzel düşünceleri için teşekkür ederim. Böyle bişey oldu ama isterdim ki kimse huzursuz olmasın.. Bu bi yarışma hiç başkalarının şiirlerini alıntı yapıp gönderecekleri aklıma gelmemişti çok şaşırdım.. Nikah memuru şiirini çok beğenmiştim ama o da alıntıymış. Yani sonuçta burdan maddi olarak kimse bişey elde edemez manevi olarakta birinciliğin verdiği grur bence kişinin yaptığının iç huzursuzluğuyla çokta anlam ifade etmez.. tabi bunu yapanlar huzursuzlarmıydı bilmem ama bana öyle geliyor. Bu çok anlamsız.. Her halûkarda yarışma devam ediyor, geriye kalan şiirlerde gerçekten çok güzel. Yani inşaALLAH bu gibi sadece eğlence ve bilgi amaçlı başlıklarda bu şekil haksızlık yapanlar olmaz. Çünkü bizler buraya, güzellikleri paylaşmaya, okumaya ve eğlenmeye geliyoruz.. Bunun harici başka ne olabilir ki... Ben yine herkese güzel düşünceleri ve temennileri için içten teşekkürlerimi sunuyorum, Hayırla kalmak umudu ile...

Çok germeyelim kendimizi bence yaa..her bahçede yabancı ot biter,ayıklarız oluverir.Ayrıca kimsenin emeğinin boşa gittiğini ya da suistimal edildiğini düşünmüyorum,emek veren kutsaldır.Emeği çalan düşünsün ne hale düştüğünü.Yarışma aynı güzellikte devam ediyo.

X